Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 02:38:36
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Uriah Heep  (Prečítané 9854 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 23. Október , 2006, 18:43:58 »

Co hovorite na tuto staru hardrockovu legendu? Viem ze sice nedosahovali kvality silnej trojky (DP, BS, LZ)  ale podla mna aj tak velmi fajn muzika...
« Posledná zmena: 01. November , 2008, 20:00:36 od Martinlm » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 23. Október , 2006, 19:01:39 »

plichto napísal:
Citácia
Viem ze sice nedosahovali kvality silnej trojky (DP, BS, LZ)


Preco myslis? Za to, ze boli menej znami? Podla mna ich v mnohom aj prevysili a hlavne ich prve albumy boli casto podla mna napaditejsie ako albumy spominanej \"svatej\" trojky. Kedysi moja velmi oblubena kapela.

Odporucam vsetky albumy do roku 1975 a takisto skvely dvojalbum Live 73.
Moje naj od nich su: Very Eavy, Very Umble,  Salisbury,  Look At Yourself a Demons and Wizards

Naposledy upravil progrocker, : 23.10.2006 o 20:09
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 23. Október , 2006, 19:10:48 »

inac typoval som nieco take ze sa akurat ty ozves, a po mesiaci este nejeky nahodny clen fora tot asi vzorec. Ja neviem moc som toho od nich este nepocul, snazim sa zohnat. Ale myslim podla toho ze som od nich nenasiel zatial az taku popici skladbu ako napr Child in time, Highway star, stairway to heaven, sabbath bloody sabbath, iron man, alebo war pigs.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 23. Október , 2006, 19:13:07 »

aj july morning, lady in black, easy livin su vpohode
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 23. Október , 2006, 19:14:56 »

BTW..píše sa URIAH HEEP, nie URRIAH..
Podža mňa o dosť nápaditejšia a premakanejšia muzika, ako starí BS. Videl som UH naživo na motozjazde na Kamennom mlyne. Majú môj rešpekt hlavne za super vokály, v tomto sa na nich Sabbath nechytajú..s Ozzym určite nie. Veža som toho od nich nepočul, ale na prvý počuv ma chytili viac ako Zeppelin, ktorým stále nejako nemôžem prísť na chuť.

Z toho, čo som počul sa mi dosť páčila napr. skladba \"Return to Fantasy\". Mimochodom, dostal som sa ku nej cez kapelu Gamma Ray, ktorá nahrala jej cover.

Naposledy upravil Altostratus, : 23.10.2006 o 20:16
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 23. Október , 2006, 19:17:38 »

plichto napísal:
Citácia
aj july morning, lady in black, easy livin su vpohode


Skus skladby ako Ill keep on trying, Bird Of Prey, Salisbury, Look At Yourself, Shadows Of Grief, Circle of Hands a Magicians Birthday, to su plnotucne hardrockove klasiky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 23. Október , 2006, 19:20:24 »

Bird Of Prey, Salisbury, Look At Yourself som si uz hodil do playlistu
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 23. Október , 2006, 19:22:10 »

Altostratus napísal:
Citácia
BTW..píše sa URIAH HEEP, nie URRIAH..
Podža mňa o dosť nápaditejšia a premakanejšia muzika, ako starí BS. 16


a co si pocul zo starych sabbathov ked vypustas do sveta taketo odvazne tvrdenie?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 23. Október , 2006, 19:27:48 »

Ja s tym tiez suhlasim, oproti Sabbathom mali pestrejsie skladby, viac motivov, lepsie vokaly (harmonie vokalov) a navyse skvely hammond Kena Hensleyho. Celkovo na mna posobia sofistikovanejsie ako BS. Vypocuj si ich prve dva albumy (cele) a porovnaj s prvymi dvoma od BS.

Naposledy upravil progrocker, : 23.10.2006 o 20:28
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #9 kedy: 23. Október , 2006, 19:34:59 »

vyyyyborna kapelka, moja naj z menovanej štvorky - return to fantasy absolútna bomba, lady in black neuveritežná vec na dvoch akordoch...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 23. Október , 2006, 19:49:34 »

Prave sa dostavam na wizzard, je to popici song
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #11 kedy: 23. Október , 2006, 20:52:00 »

UH su v pohode, ale originalitu a atmsferu BS ani zdaleka nedosahuju;)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 23. Október , 2006, 21:25:07 »

Zvuk napísal:
Citácia
UH su v pohode, ale originalitu a atmsferu BS ani zdaleka nedosahuju;)



tak tak a este netreba zanedbat prinos iommiho riffov, ktore ovlyvnili nespocetne vela gitaristov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 24. Október , 2006, 14:16:28 »

Podla mna nemozno BS a UH moc porovnavat. Uriah boli ovela pesnickovejsia kapela s povymyslanymi aranzma, vokalmi a pod. , oproti  BS, ktori boli temnejsi, so skladbami postavanymi skorej na gitarovych priamociarych riffoch...
Zaznamenané
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 24. Október , 2006, 17:48:37 »

jsem 65 ročník takže UH,DP.Stouni,Slade,Swet,Nazareth,Black.S,Rainbow,Led.Z,Dio,Kiss, a mraky dalších praskali  muj první madďarskej kazeťák přilepenej na uchu. - až na ty bolševiky super léta.
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
ivanb
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 209


« Odpoveď #15 kedy: 01. November , 2008, 08:56:57 »

odporučam aj solové projekty kena hensliho
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 01. November , 2008, 11:43:07 »

odporučam aj solové projekty kena hensliho

Hej, prijemne melodicke albumy, vcelu podobne Uriah Heep z tej ery. Darmo, on skladal v podstate skoro vsetko u nich. Najlepsia era Uriah Heep bola pocas jeho posobenia.   
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 10. September , 2010, 12:20:41 »

Vsetky ich klasicke albumy postupne povychadzali v japonskych reediciach, odporucam, velky zvukovy prinos. Nostalgia ma chyta znovu ich pocuvat vo vylepsenom zvuku. Jedna z mojich najoblubenejsich britskych rockovych kapiel. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
marhula4
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #18 kedy: 01. Október , 2010, 09:56:45 »

Citácia:  link=topic=55747.msg55747#msg55747 date=1161625438
Co hovorite na tuto staru hardrockovu legendu? Viem ze sice nedosahovali kvality silnej trojky (DP, BS, LZ)  ale podla mna aj tak velmi fajn muzika...
dobre albumy: demon wizards, look at yourself, prva polovica 70s, skladba: lady in black
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 01. Október , 2010, 10:27:59 »

skladba: lady in black

To uz je prilis odrhovacka.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #20 kedy: 14. Júl , 2014, 08:20:44 »

Nemate niekto ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 14. Júl , 2014, 11:15:48 »

Mame. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #22 kedy: 15. Júl , 2014, 11:52:39 »

Mame. :)
plotnu ,alebo CD ? napalis ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 15. Júl , 2014, 14:36:15 »

plotnu ,alebo CD ? napalis ?

Zdigitalizovany zaznam z prveho vydania platne a prve vydanie na CD. :) Podobne aj druhy album, ten je podla mna ovela lepsi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
medecal64
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #24 kedy: 10. December , 2020, 12:07:09 »

UH je bezpochyby jedna z najvýznamnejších kapiel classic rocku prvej polovice 70-ties. Spevák David Byron (vlastným menom David Garrick zomrel v 1985 na cirhózu pečene) je určite v tej istej lige kde Gillan alebo Plant, Ken Hensley (zomrel tento rok) skomponoval veľkú časť ich mimoriadnych hitov, hrával predtým v Toe Fat, bubeník Lee Kerslake (tiež zomrel tento rok) hrával okrem iného aj u Ozzyho (nerozišli sa v najlepšom), no a Boxove sólo na skladbe Salisbury si myslím, že má tiež čosi do seba. Aj keď mi jeho štýl s tým neustálym vyšľapávaním Wahu lezie dosť na nervy, podobne ako u Kirka Hammetta :-). Napriek všetkému, pri tejto u množstva hudobníkov veľmi cenenej kapely, je pre mňa záhadou, že jej skladby sa nenachádzajú skoro v žiadnej významnejšej hitparáde best of rock...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.