Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 08:31:59
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké efekty používate?  (Prečítané 37480 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« kedy: 23. Október , 2006, 19:25:35 »

Táto téma tu dúfam ešte nie je. Otázka znie: aké krabičky/doplnky používate? Čím si spestrujete sound? Jednoducho, čo ešte máte zapojené medzi kombom a gitarou?
Začnem ja: krabičku mám len jednu: RP 200 Digitech. Z toho čerpám zkreslenie, delaye, whammy/wah/volume, reverby... V každom prípade hodlám rozširovať, pravdepodobne o line 6 echopark/korg kaoss pad. Ďalej hodne často používam e-bow a bottleneck slider.
« Posledná zmena: 15. Február , 2007, 18:18:33 od Martinlm » Zaznamenané

RED DEBILS
Blondyn
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #1 kedy: 23. Október , 2006, 21:31:12 »

V mojom ako u bassgitar to su Octaver, chorus, flanger, drive, uvazujem esrte o Delay a IQ

Naposledy upravil Blondyn, : 23.10.2006 o 22:32

* Picture 001.jpg (0 KB - stiahnuté 7609 krát.)
Zaznamenané
Dude
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101



« Odpoveď #2 kedy: 28. Október , 2006, 00:13:18 »

Ja som za co najjednoduchsi pedalboard...Boss DS-1 a GE-7,Dunlop GC-95,EHX Small Clone,Small Stone a  Boss DD-3.K tomu nieaky ten homemade A/B Switch na prepinanie Ladicka/Amp.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #3 kedy: 28. Október , 2006, 09:11:17 »

Bud nepouzivam nic alebo mam kvakadlo alebo mam v slucke FX procesor... V kazdom pripade je zakladom pre mna v kazdej situacii sebestacny zosilovac (co sa tyka cisteho / skresleneho zvuku).
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 28. Október , 2006, 09:46:45 »

ja mam v sufliku phaser od digitechu,je to sice gitarovy efekt,ale v istom nastaveni sa mi velmi pozdaval aj na basu a mal taky chorusovy nadych, musim ho zacat nosit na skusky a opacit normalne v kapele, do pomalych veci by to mohlo byt pekne.

do buducnosti by som ale uvital nejaky normalny basovy chorus a autokwaaak.a poriadnu ladicku:D
Zaznamenané

o-yep sro
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 28. Október , 2006, 09:49:56 »

bojkotujem akekolvek chrastítka, ktore zavadzaju elektrike z mojej basy na ceste do zosilovaca... iba do fx loop akceptujem nejaky dobry kvakac, echo a octaverl. vsetko ostatne je hlupost

-gitara ma mat krasny zvuk sama o sebe. tak je?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 28. Október , 2006, 11:11:06 »

dude napísal:
Citácia
Ja som za co najjednoduchsi pedalboard...Boss DS-1 a GE-7,Dunlop GC-95,EHX Small Clone,Small Stone a  Boss DD-3.K tomu nieaky ten homemade A/B Switch na prepinanie Ladicka/Amp.

Aky pedalboard je potom zlozity? Tento mi nepride jednoduchy.

Efekty nepouzivam, lebo ziadne nemam a nechcem, mozno by som do slucky strcil 10 pasmovy EQ, ktorym by som jemnejsie nastavoval zvuk aparatu, mal by som ho stale zapnuty a odlozeny niekde v kombe. Lenze to je baterka alebo kabel navyse.
Zaznamenané

Dude
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101



« Odpoveď #7 kedy: 11. November , 2006, 00:51:46 »

martinlm napísal:
Citácia
dude napísal:
Citácia
Ja som za co najjednoduchsi pedalboard...Boss DS-1 a GE-7,Dunlop GC-95,EHX Small Clone,Small Stone a  Boss DD-3.K tomu nieaky ten homemade A/B Switch na prepinanie Ladicka/Amp.

Aky pedalboard je potom zlozity? Tento mi nepride jednoduchy.


No vlastne az tak jednoduchy nieje ale mal som na mysli co najmenej efektov a vynechat loopre a podobne...

Vlastne som troska zacal kaslat na efekty a zamerat sa viac na amp ale pozivam teraz len GCB-95,Boss DS-1,DOD FX65 Chorus a A/B Switch.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #8 kedy: 11. November , 2006, 01:13:18 »

ja mam momentalne medzi kombom a gitarou iba Boss OD3  a Cry Baby GCB95. eto vsjo. bosska je tam len preto lebo mam len jednokanal a dokonca bez reverbu, ktory by som ani nepouzival (preco by to malo hrat ako na stejgi ked som v malej skusobni :) ). ale na druhej strane nedam na OD3 dopustit az na ten bypass. este by som casom privital BD2 a nejak si to pokombinovat aby som mal z toho tri pouzitelne drajvy. Mno zvysok krabiciek som uspesne rozpredal ze jednoducheho dovodu , vobec som ich nepouzival. no a este co by som urcite medzi kombo a gitaru nestrcil je multak , toboz nie digitalny.
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #9 kedy: 11. November , 2006, 01:31:13 »

bubla15 napísal:
Citácia
ja mam momentalne medzi kombom a gitarou iba Boss OD3  a Cry Baby GCB95. eto vsjo. bosska je tam len preto lebo mam len jednokanal a dokonca bez reverbu, ktory by som ani nepouzival (preco by to malo hrat ako na stejgi ked som v malej skusobni :) ). ale na druhej strane nedam na OD3 dopustit az na ten bypass. este by som casom privital BD2 a nejak si to pokombinovat aby som mal z toho tri pouzitelne drajvy. Mno zvysok krabiciek som uspesne rozpredal ze jednoducheho dovodu , vobec som ich nepouzival. no a este co by som urcite medzi kombo a gitaru nestrcil je multak , toboz nie digitalny.


Keby som mal na výber, ani ja by som ho tam nestrčil;). Poznáš nejaký analógový multiefekt?
Zaznamenané

RED DEBILS
Dude
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101



« Odpoveď #10 kedy: 11. November , 2006, 01:47:22 »

don corleone napísal:
Citácia
Poznáš nejaký analógový multiefekt?

Boss ME-50

« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 16:45:14 od Martinlm » Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #11 kedy: 11. November , 2006, 02:01:23 »

nie don nereagoval som na tvoj procesor, len o sebe hovorim, ze z vlastnej skusenosti jednoducho uz ziaden multak nechcem :) S tym boss ME50, nie som si celkom isty ze je to uplne analog. pouziva nejaky cosm modeling. A skusal som ho davnejsie, ale ked som vedla toho skusal krabicku od Bossu vyhrala na plnej ciare.
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #12 kedy: 11. November , 2006, 17:15:37 »

bubla15 napísal:
Citácia
nie don nereagoval som na tvoj procesor, len o sebe hovorim, ze z vlastnej skusenosti jednoducho uz ziaden multak nechcem :) S tym boss ME50, nie som si celkom isty ze je to uplne analog. pouziva nejaky cosm modeling. A skusal som ho davnejsie, ale ked som vedla toho skusal krabicku od Bossu vyhrala na plnej ciare.


Ja viem, že si nereagoval na môj procesor. Ani ja už žiadny nechcem. Pekne poctivo krabičky;)

Dude- na tomto som hral. Je to lepšie ako moja RP 200, ale zas nie tak, aby to zodpovedalo aktuálnym cenám obidvoch. Neviem, či je to čistý analog, bolo tam zretežne počuť to charakteristické digitálne zrnenie, ak viete, čo myslím. Za tú cenu by to nebola dobrá kúpa
Zaznamenané

RED DEBILS
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #13 kedy: 11. November , 2006, 17:44:21 »

rastis napísal:
Citácia
Bud nepouzivam nic alebo mam kvakadlo alebo mam v slucke FX procesor... V kazdom pripade je zakladom pre mna v kazdej situacii sebestacny zosilovac (co sa tyka cisteho / skresleneho zvuku).


tak podobne som na tom aj ja....sice nemam celolampovy zosik, mam pololampove kombo, ale vyuzivam skreslenie cisto zo zosiku, vstavany pruzinovy reverb a chorus...krabicku mam len Marshall Guv´nor II  a v najblizsom case idem kupit nejake kvakadlo Dunlop
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #14 kedy: 12. November , 2006, 20:28:43 »

Ja som si teraz obžúbil krabičky/procesorová éra ma opustila/.Momentálne TC SCF chorus,DD-3-ak sa podarí tak ho zamením za TC vintage delay,wah Dunlop-D.Darrell,phaser neznámej značky-asi dosť starý,keď ho zrenovujem dám foto,do neho som momentálne zamilovaný.Páčia sa mi krabičky od TC,Carl Martin,T-Rex.Zaujímavé že sú to všetko dánske produkty.Skúsim napísať ježiškovi:)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.