Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 16:39:03
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké efekty používate?  (Prečítané 36397 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 12. November , 2006, 22:19:14 »

don corleone napísal:
Citácia
Táto téma tu dúfam ešte nie je. Otázka znie: aké krabičky/doplnky používate? Čím si spestrujete sound? Jednoducho, čo ešte máte zapojené medzi kombom a gitarou?
Začnem ja: krabičku mám len jednu: RP 200 Digitech. Z toho čerpám zkreslenie, delaye, whammy/wah/volume, reverby... V každom prípade hodlám rozširovať, pravdepodobne o line 6 echopark/korg kaoss pad. Ďalej hodne často používam e-bow a bottleneck slider.


mam ho tiez..... jwe to super efekt co sa tyka vsetkeho okrem SKRESLENIA ...to je prakticky nepouzitelne... otrasne... PODLA MNA...:blink:
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #16 kedy: 12. November , 2006, 22:45:48 »

astaroth777 napísal:
Citácia
don corleone napísal:
Citácia
Táto téma tu dúfam ešte nie je. Otázka znie: aké krabičky/doplnky používate? Čím si spestrujete sound? Jednoducho, čo ešte máte zapojené medzi kombom a gitarou?
Začnem ja: krabičku mám len jednu: RP 200 Digitech. Z toho čerpám zkreslenie, delaye, whammy/wah/volume, reverby... V každom prípade hodlám rozširovať, pravdepodobne o line 6 echopark/korg kaoss pad. Ďalej hodne často používam e-bow a bottleneck slider.


mam ho tiez..... jwe to super efekt co sa tyka vsetkeho okrem SKRESLENIA ...to je prakticky nepouzitelne... otrasne... PODLA MNA...:blink:


Chce to poriadne sa s tým vyhrať. Ja som si tam nastavil vežmi slušné skreslenie. Vychádzal som z kópie RECTIFu a FUZZu, ale aj HI-GAIN sa celkom dá...
Zaznamenané

RED DEBILS
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #17 kedy: 12. November , 2006, 22:55:24 »

ffamp napísal:
Citácia
Ja som si teraz obžúbil krabičky/procesorová éra ma opustila/.Momentálne TC SCF chorus,DD-3-ak sa podarí tak ho zamením za TC vintage delay,wah Dunlop-D.Darrell,phaser neznámej značky-asi dosť starý,keď ho zrenovujem dám foto,do neho som momentálne zamilovaný.Páčia sa mi krabičky od TC,Carl Martin,T-Rex.Zaujímavé že sú to všetko dánske produkty.Skúsim napísať ježiškovi:)


Vypočul som si ten TC delay na ofic stránke. No neviem. Je to možno lepšie ako DD3, ale ja by som nemenil. Skús E1 headrush od Akai alebo Echopark od line 6. Tie majú oveža teplejší, obkolesujúcejší zvuk... Tieto TC/Boss/Ibanezy/Marshally znejú strašne digitálne.
Zaznamenané

RED DEBILS
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 12. November , 2006, 23:44:16 »

Boss OD-20 a Boss GT-3.Asi ma vsetci tu ukamenuju ze preco pouzivam taketo spojenie ale nehram len rock takze ja tie efekty vyuzijem.Ked uz nic ine aspon chorus,hall,delay ... a volume slapku samozrejme.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 12. November , 2006, 23:58:21 »

Ja mám na zemi starý Boss ME-10, z ktorého beriem iba delaye, chorusy, flangery a hally. A občas používam aj malú žltú krabičku Sound JS SuperOverDrive SD-5 (kópia Boss SD-5) nastavený na predkŕmenie preampu, keď chcem ešte viac zahustiť zvuk do sóla (je to vydarená kópia, dlhú dobu som si myslel, že je to Boss).

Ináč efekty používam vežmi striedmo a nerád to s nimi preháňam. Napríklad veža gitaristov si nahádže tony chorusu do skresleného zvuku a potom sa čudujú, že im to znie nekonkrétne a chýba tomu razancia pri PM a prieraznosť do sól.

S tou žltou OD krabičkou ešte jeden postreh - dlhú dobu sa mi vážala v šuplíku a myslel som, že ju vyhodím, lebo síce takmer nešumela, ale na ničom mi poriadne nehrala, mala dosť nezáživný o ničom zvuk. Potom som ju len tak zo srandy prihodil do môjho nedávno dokončeného celolampového setupu, a ten zvuk ma posadil na zadok ... na čistom kanále parádny hladký crunch a pri prikŕmení lampového drajvu to malo hustý zvuk s takmer nekonečným sustainom. Tak som ju samozrejme nevyhodil :-) a dokonca som si ju obžúbil. To, čo jej dlhé roky chýbalo k tomu, aby sa prejavila v plnej kráse, boli práve lampy ....
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 13. November , 2006, 00:49:58 »

ja mam medzi gitarou a ampom WahWah Dunlop CRY BABY GCB-95 a v slucke Bossacky chorus CH1 a DOD delay DFX-9
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #21 kedy: 13. November , 2006, 08:34:01 »

don corleone napísal:
Citácia
Vypočul som si ten TC delay na ofic stránke. No neviem. Je to možno lepšie ako DD3, ale ja by som nemenil. Skús E1 headrush od Akai alebo Echopark od line 6. Tie majú oveža teplejší, obkolesujúcejší zvuk... Tieto TC/Boss/Ibanezy/Marshally znejú strašne digitálne.
Ten TC je práve úplne poprdeli,to je trošku iná kategória ako to všetko ostatné.Delay od Line 6 som mal doma chvížku-mne sa to nepáčilo ani trochu.Je pravda že nemám rád tú firmu,ale skúšal som to a nič.To mi príde DD3 lepšia.

Naposledy upravil martinlm, : 13.11.2006 2006 13:56
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 13. November , 2006, 13:49:08 »

predator napísal:
Citácia
...S tou žltou OD krabičkou ešte jeden postreh - dlhú dobu sa mi vážala v šuplíku a myslel som, že ju vyhodím, lebo síce takmer nešumela, ale na ničom mi poriadne nehrala, mala dosť nezáživný o ničom zvuk. Potom som ju len tak zo srandy prihodil do môjho nedávno dokončeného celolampového setupu, a ten zvuk ma posadil na zadok ... na čistom kanále parádny hladký crunch a pri prikŕmení lampového drajvu to malo hustý zvuk s takmer nekonečným sustainom. Tak som ju samozrejme nevyhodil :-) a dokonca som si ju obžúbil. To, čo jej dlhé roky chýbalo k tomu, aby sa prejavila v plnej kráse, boli práve lampy ....


To je inak zaujimave s tymto dokrmovanim. V zasade to moc neuznavam, lebo moj nazor je, ze aparat ma byt sebestacny. Ale musim uznat, ze uz X -krat sa mi potvrdilo, ze ak sa najde dobra kombinacia lampoveho aparatu a dokrmovaku, zvuk moze veeeelmi prekvapit.

Akurat vcera som sa vyblbol. Mam pedal Morley wah+distortion. Ten \"distortion\" nie je ziadny \"distortion\" a dokonca ani \"overdrive\". Je to obycajny nakopavak. Mam ho vyskusany s velkym uspechom na JCM900, aj na takom nepodarenom Marshall kombe JTM312 tiez dost pomohol. Da sa pouzivat aj tak, ze nepridava ziadny gain, ale knoflikom tone sa pridava do zvuku len akasi vacsia agresia do zatlmenych sekaciek. No a vcera som isiel do skusobne, ze si trochu pocvicim s kvakadlom. Samozrejme ma nejake cvicenie prestalo velmi rychlo bavit, takze som skoncil s vytavenym aparatom, s gainami naplno, s najhlbsim V na EQ, to cele nakopane \"distortionom\" z Morley, a drvil som najvacsie metalove sekanice, ako pubertak :). Musim povedat, ze takto nakopany 26 rocny acoustic je zvukovo sakra blizko aktualnym americkym hi-gain metalovym nahravkam. Ten zvuk je takto ovela vacsia prasacina, ako moj mesa-mark preamp, napriek tomu, ze ta mesa ma cosi viac skreslenia. Normalne akoby divu svinu rezali B) . kua - ja uz nechcem hrat SKA ha ha ha

Naposledy upravil rastis, : 13.11.2006 2006 13:51
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 13. November , 2006, 14:02:54 »

rasto IDES !! :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #24 kedy: 13. November , 2006, 14:23:18 »

kua - ja uz nechcem hrat SKA ha ha ha

Naposledy upravil rastis, : 13.11.2006 2006 13:51[/quote]

ha ha ha  asi to bol intenzivny metalovy zazitok
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #25 kedy: 13. November , 2006, 14:37:10 »

rasto sa v tejto chvili prekecol a po tom, co tu vypisoval dlhe state o tom, ako zhustuje S2T medzi sekanicami na druhu ako sa nepotrebuje realizovat solami atd atd atd:-) no jo, je to vonku ... metalove ego sa prebudza:-)
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 13. November , 2006, 14:55:26 »

pista58 napísal:
Citácia
... metalove ego sa prebudza:-)


...v polopoklaku v hlbokom predklone, s usami na urovni osi repraku :). Akurat mam na oldschooloveho metalistu malo vlasov. Ale zase keby som sa dal ostrihat do hola a na hlavu si nechal vytetovat nieco pekne, mohol by som este nieco v zivote dosiahnut :).
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #27 kedy: 13. November , 2006, 14:59:21 »

tak po precitani poslednej vety som predcastne ocistil monitor:D rasto toto mi nerob...vytetovat nieco pekne:laugh: ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #28 kedy: 13. November , 2006, 16:27:33 »

rastis napísal:
Citácia
pista58 napísal:
Citácia
... metalove ego sa prebudza:-)


...keby som sa dal ostrihat do hola a na hlavu si nechal vytetovat nieco pekne, mohol by som este nieco v zivote dosiahnut :).


no, a keby si to este potiahol tu kerku z hlavy az ku koncom prstov na rukach... :)))
popripade dredy z brady psravit.
vsetko sa da

:silly: :silly:
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #29 kedy: 13. November , 2006, 16:30:42 »

vytetuj si tam \"SKA is dead\" a bude to dokonala rebelia Beeee
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.