Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 10:27:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozdiel medzi drahymi a lacnymi git.  (Prečítané 2407 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
HAMMERFALL
nováčik
*
Príspevkov: 13


« kedy: 25. Október , 2006, 14:57:18 »

chcem sa tu opytat nejakych skusenych muzikantov co maju custom gutary, aky je tam rozdiel oproti tym lacnejsim gitaram do 15.000. No, asi tu o tom uz bolo pisane na fore ale nechce sa mi to tu jaksi hladat :cheer: mam jaskson JS 30 za 12 litrov - da sa to, ale zaujimalo by ma, keby som kupil nejaku za 70.000 ci by bol velky rozdiel hrat metal na skresleni s tou customkou.

Naposledy upravil roberto, : 25.10.2006 o 16:00

Naposledy upravil rastis, : 25.10.2006 o 16:11
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 25. Október , 2006, 15:16:10 »

Premenoval som temu z nazvu \"CUSTOM GITARY\", pretoze slovo Custom nehovori nic ani o kvalite a ani o cene nastroja...
Zaznamenané
HAMMERFALL
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #2 kedy: 25. Október , 2006, 15:42:47 »

hmm..sak to je jedno....asi ste pochopili co by som chcel vedet ne;)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 25. Október , 2006, 16:04:16 »

HAMMERFALL napísal:
Citácia
hmm..sak to je jedno....asi ste pochopili co by som chcel vedet ne;)


Dobre odpovede sa dostavaju na dobre a dobre formulovane otazky...
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #4 kedy: 25. Október , 2006, 16:19:33 »

ha ha ha ..ja som pochopil,ale neporadim ti vcom je rozdiel este som na drahej gitare nehral.....ale myslim ze brutalny rozdiel vo zvuku aj vtom ako sa natom hra;)
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 25. Október , 2006, 16:24:04 »

po uvodnych offtopikoch nieco k teme. Rozdiel je hlavne v materiali, hardwari a spracovani.

Cize na gitare za 70 000 bude pouzite kvalitnejsie vyberove drevo, budu tam pouzite drahsie/kvalitnejsie snimace, mechaniky, ktore by mali drzat dobre ladenie....to tak vo vseobecnosti

aj dave ma pravdu....Ta gitara (pokial to neni LP) ti hned sadne do ruk a hra sa ti lahko, pohodlne :)

Naposledy upravil iMbUS, : 25.10.2006 o 17:49
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #6 kedy: 25. Október , 2006, 16:27:09 »

moja skusenost z drahymi gitarami: hned sa do toho kusku zalubite.
Zaznamenané
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #7 kedy: 25. Október , 2006, 16:51:44 »

matkosafko napísal:
Citácia
moja skusenost z drahymi gitarami: hned sa do toho kusku zalubite.

zvyčajne lepsie vyzera, hardware je lepší , drevo by malo byt vyberané, spracovanie renomovaná značka, excluívna cena ale nemusí hrat.
To mas ako z babou moze byt kocka že ti vyrazí dych a ked otvorí hubu nie je o čom
Netvrdím že je to pravidlo ale ... pesimizmuz neopúšťaj nás:)

Naposledy upravil hopík, : 25.10.2006 o 17:59
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 25. Október , 2006, 17:20:39 »

ako tu uz povedali chalani..rozdiel je hlavne v materialoch...na drahsej gitare by mal drahsi a kvalitnejsi material (otazkou je ci tam naozaj je ha ha ha ) ale je pravda, ze ani ta najdrahsia gitara nemusi hrat...ale aj medzi lacnakmi sa najde v ramci moznosti celkom schopny kusok Žmurk
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 25. Október , 2006, 17:45:44 »

Drahsie gitary proste sedia v ruke to ked porovnoas s nejakou lacnejsou je to sakra rozdiel. Materialy kvalitnejsie a samozrejme spracovanie. Skor by som sa bal dat si vyrobit niekomu gitaru. Stale mam pocit ze clovek nevie do coho ide vyjde ho to na strasne prachy a uspech teda vobec nieje zaruceny myslim aj ked Progrockova gitara je teda nadherna.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 25. Október , 2006, 18:08:54 »

Je otazka, co je \"drahe\" a co je \"drahe\". Napriklad low-endove Gibson Les Pauly sa nove predavaju niekde okolo 50 litrov, co je oproti \"normalnym\" Gibsonom Les Paul vlastne \"lacne\" a casto su tie gitary do ruk neuveritelne polena (nie vsetky).

Na druhej strane su firmy, u ktorych je nastroj za 50 000,- uz dost vysoka trieda, luxus a vysoka kvalita - skratka je to cele velmi relativne.

Vyssia kvalitativna trieda u nastroja (nehovorim ani o znacke a ani o cene) = serioznejsi hardware (co vydrzi a nerozpadne sa ani za vela vela rokov) + \"lepsie\" drevo (casto iba krajsie v prirodnej povrchovke) + lepsie vysledne opracovanie a zostelovanie (nastroj po zbehnuti z pasu clovek lepsie obhliadol, snazil sa aspon ako-tak zostelovat a viditelne kiksy nepustil von).

Najvyssia mozna kvalitativna trieda by mala obsahovat vysoke percento rucnej prace + naozajstny vyber materialu a komponentov. Takuto najvyssiu moznu kvalitu ponukaju vacsinou hand made vyrobcovia a iba zopar vacsich znaciek...
Zaznamenané
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 25. Október , 2006, 19:40:57 »

Je to jako s autama u těch dtažších je samozdřejmě kvalita ve dřevě mechanice a snímačích popř.průběžný krk atd.1/3 ceny taky vždy platíš jen za značku.Pozor - i mercedes můžeš mít každej tejden v servisu. Takře i tyto kytary před koupí o to více zkoumat a zkoušet
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.