Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 10:38:43
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: co zohladnit pri nakupe noveho jumba?  (Prečítané 4029 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« kedy: 27. Október , 2006, 09:49:41 »

Ahojte. Ked som si kupoval prvu el. gitaru, nemal som vela stastia. Bola uz pouzivanu, ale na tu cenu vtedy dost usla. Bol som uz trocha skusenejsi, ked som kupoval druhu cisto novu el.gitaru(Squier stratocaster standard series). Ale tu musim povedat, ze som mal aj dost stastie na velmi dobry kusok, s kt. som doteraz spokojny. Teraz uvazujem nad kupou jumba. Rozmyslal som nad znackou Johnson. Pocul som o nej chvali a sama sa mi pozdava a celkom aj cenovo. Mozete mi prosim poradit na co sa mam zamerat pri vybere dobreho nastroja? Lebo viem, ze este znacka vobec nemusi znamenat zaruku dobreho nastroja. Popripade by ste mi mohli poradit aj ine znacky v tej cenovej hladine? (okolo 6 k) Dik
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #1 kedy: 27. Október , 2006, 10:06:34 »

Bol som vežmi prekvapený  ako hrali jumba Ibanez a Cort. Myslím v dobrom. A stáli iba okolo 4 500 Sk.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 27. Október , 2006, 10:22:51 »

Pri kupe gitary je treba urcite pozret hmatnik ci je rovny, teda ci nema vrtulu, vyvysenia, vlnovku a pod. Prazce maju byt zarovno. Byva mierny obluk ale mal by byt rovnomerny, (steluje sa tiahlom, imbusakom zvycajne cez rezonancny otvor). Opticky skontrolovat, ci nema vazne skrabance, buchance, odreniny, praskliny. Pozret ci sa ti paci spracovanie, lak, detaily... To, co sa tyka pohladu. Co sa tyka zvuku: Vsetky tony by mali byt relativne zvukovo hlasitostne a farebne vyrovnane, nemala by ziadna poloha drncat alebo bzucat pri standardnej vyske strun. Najlepsie je, ked su uplne nizko struny a nic nebzuci, potom ked sa daju vyssie mas istotu. No a samozrejme sa ti musi pacit zvuk, farba, ostrost ... charakteristika, ci chces viac vysok a basov (jumbo), alebo skor stredovejsie (dreadnought) a dolezity je pocit z hry, proste ti musi sediet do ruk, aby sa ti na nej prijemne hralo.
Nechcem robit reklamu, ale gitary Vintage su celkom dobre, aj okolo tych 6 litrov sa da zohnat dobry kus, vacsinou je to uz polomasiv.
http://www.on-board.sk/produkty/Gitary_a_basy/AKUSTICKE_GITARY.aspx?&page=1
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 27. Október , 2006, 10:24:46 »

Aky ma mat tvar: jumbo, superjumbo, western? S vyrezom/bez neho? S elektrikou?
Napis, v cene do 6000Sk sa da vybrat nastroj s masivnou vrchnou doskou aj elektronikou.
Zaznamenané
salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #4 kedy: 27. Október , 2006, 11:57:57 »

Tak hladam standarne jumbo. S vyrezom asi. Ale nie som este celkom rozhodnuty. Stoji to zas to(vyrez)? resp. aky velky ma vyrez dopad na konecny zvuk? Nehladam s elektronikou, to pre mna nie je dolezite, ale ta masivna doska by mohla byt. Inac je pravda, ze Johnsony uz maju palisandrovy hmatnik a kobylku? Mne to predavac hovoril v obchode, ale nejak sa mi to nezda. Hm, Ibanez vyzeraju celkom dobre a za slusnu cenu, ale neviem, nejak sa tej znacky viac menej stranim. Co hovorite na tu znacku Vintage? Videl som ich aj v obchode(MADA kosice). Boli sice o trocha drahsie ak sa dobre pamatam. Inac diki za tie hinty pri vybere gitary. viac menej tie veci uz viem, ale aj tak dik a keby ste este niekto mali nejake dalsie postrehy a poznamky ohladom  kvality...Budem vam velmi vdacny za kazdu radu.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #5 kedy: 27. Október , 2006, 13:57:29 »

A ja este po Milosovej vycerpavajucej napovede dodam, ze bolo by dobre keby si si skontroloval  ,ci nastroj ladi v oktavach a takisto si omrkni aj ladiacu mechaniku;)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #6 kedy: 27. Október , 2006, 14:21:51 »

Hej jasne, tak to samo sebou. Ale dik
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 29. Október , 2006, 19:49:20 »

Zdravim, ja mam Yamahu F-310p stala ma 5500 aj s pasom strunami, puzdrom, ma dobry zvuk a super hmatnik, ale skus aj Ibanezky tie su celkom fine...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 29. Október , 2006, 23:39:01 »

Rozhodne chod checknut aj Corty. Ja som cez leto jednoho kupil, a musim ich iba chvalit. Takisto by si mohol vyskusat nase Marrisy, tie su na tom v takychto nizkych cenach velmi dobre zvukovo aj konstrukcne.
Zaznamenané
salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #9 kedy: 01. November , 2006, 12:05:40 »

No tak som skusal Vintage jumbo s vyrezom, celkom sa mi pozdavalo, elektriku malo shadow co nie je nejak tip top, ale pocul som ze sa celkom da. Vsetko v pohode, aj ked sa mi zdalo, ze E neladi oktavu. V kazdom pripade mi vadila jedna podstatna vec, nevedel som na hmatniku urobit poriadne bend o dve prazce. To sa vas chcem spytat, je to normalne na jumbach ze sa ovela tazsie robia bendy. Lebo na elektrike som s tym nikdy nemal problem ani pri dolnych prazcoch. Hmatnik bol palisander taktiez kobylka. Ten hmatnik vsak nebol lakovany, to mi tiez dost prekazalo. Cena okolo 9. Dalej som skusil nejaky Ibanez, ale akoze ten bol dovidenia.
Stal 10 a mne doteraz nedoslo preco. Jednak bol uz v dost chatrnom stave, lebo u nich uz asi dlsie stal. Neladil vo vyssich polohach. Corty som v Made v kosiciach nevidel. Asi este pockam na tie Johnsony lebo maju dojst tento tyzden tak som zvedavy.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 01. November , 2006, 12:16:48 »

problem bol skor v tuhsich strunach ako v hmatniku Žmurk (co sa tyka bendovania)

ja mam johnson 6200C s vyrezom a za tu cenu celkom v poho...nic preborne ale da sa :) celkom sa mi pozdaval zvuk s 10 ernie ball-kami podladene o polton :) to bola jedna basen...hmm tusim by som mal znova vymenit struny :D

Naposledy upravil styrioci, : 01.11.2006 o 12:20
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 01. November , 2006, 14:22:21 »

Salahdin - chceš si kúpiť akustiku alebo bendovať na elektrike..? Predpokladám, že si ešte nikdy na akustike nehral. Obyčajne sa na ňu dávajú hrubšie struny kvôli zvuku. Samozrejme tomu musíš prispôsobiť štýl hrania a obmedzíš bendovanie. Ak chceš hrať na akustike ako na elektrike, musíš si natiahnuť maximálne 10-ky struny, ešte lepšie 9-ky a potom môžeš bendovať, kožko chceš. Ale už samozrejme s blatovejším zvukom, ktorý ti aj rýchlejšie odíde, pri takých tenkých strunách.
Zaznamenané

salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #12 kedy: 01. November , 2006, 15:10:51 »

Doma mam spanielku, na ktorej viem v poho bendovat. Zas tie struny su 9tky Martin pomedene, ale zvuk je celkom fajn podla mna. :dry:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 01. November , 2006, 15:56:29 »

salahdin napísal:
Citácia
Doma mam spanielku, na ktorej viem v poho bendovat. Zas tie struny su 9tky Martin pomedene, ale zvuk je celkom fajn podla mna. :dry:


Tak potom naco chces novu spanielku, ked na Tvojej starej aj bendujes, aj mas 9-ny struny a aj ma dobry zvuk ?
Zaznamenané
salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #14 kedy: 01. November , 2006, 16:19:04 »

Lebo ta co mam doma nie je celkom moja :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 01. November , 2006, 16:59:22 »

salahdin - píšeš,  že máš na svojej španiele 9-ky struny a benduješ v pohode.  Čítal si vôbec, čo som ti ja písal??? Kúp si jumbo, hoď si naňho 9-ky struny a môžeš bendovať kožko chceš. Daj si na elektriku 12-ky a uvidíš, čo sa ti na nej podarí zabendovať...
Zaznamenané

salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #16 kedy: 01. November , 2006, 17:04:26 »

Tak teraz mam na elektrike 11tky a bendujem kolko chcem Beeee
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.