Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 14:59:59
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: potenciometre  (Prečítané 49116 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #90 kedy: 10. Máj , 2015, 19:02:00 »

aké máte skúsenosti s čístením a premazaním potenciometrov wd 40-kou ? Používa to niekto ? Lebo som čítal že je to na potenciometre nevhodné môže to rozožrať uhlíkovú odporovú vrstvu.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #91 kedy: 10. Máj , 2015, 19:31:10 »

aké máte skúsenosti s čístením a premazaním potenciometrov wd 40-kou ? Používa to niekto ? Lebo som čítal že je to na potenciometre nevhodné môže to rozožrať uhlíkovú odporovú vrstvu.
WD-40 nikdy - to je olej a potenciometre treba naopak odmastiť (už sa to tu niekde riešilo). Treba niečo na báze alkoholu, napr kontox, alebo Diavu - leštičku na nábytok.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #92 kedy: 10. Máj , 2015, 19:46:49 »

Presne, Kontox je na to idealny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #93 kedy: 10. Máj , 2015, 19:52:03 »

a môžu sa wd40-kou potenciometre pokaziť ? alebo je to len o tom že budu naberať prach keď budu mastné?
A aké sa používajú v starých gitarách drôtové alebo vrstvové uhlíkové ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #94 kedy: 10. Máj , 2015, 20:06:10 »

WD40 ojebava tym, ze smrdi takmer totozne, ako Kontox a ma velmi podobne mazacie schopnosti (cize ked nieso skripe, vzrga a nechce sa hybat)... ale na odpraskanie praskajucich potenciometrov urcite nefunguje.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #95 kedy: 11. Máj , 2015, 08:41:12 »

a môžu sa wd40-kou potenciometre pokaziť ? alebo je to len o tom že budu naberať prach keď budu mastné?
A aké sa používajú v starých gitarách drôtové alebo vrstvové uhlíkové ?
Budú naberať prach, a keďže je ten olej nevodivý, môžu potencimeter ešte viac pokaziť.
Vo všetkých prístrojoch vrstvové, drôtové sú iba špeciálne s malým odporom a veľkým výkonom.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #96 kedy: 12. Máj , 2015, 11:21:00 »

Ja som si v GMku kupil nake dva spreje na potaky .
Jeden co pucuje a druhy co konzervuje, rozchodil som snimi aj stare potaky ze smetliska  Bavím sa skvele

S tym mastenim mam praveze taku skusenonost, ze ked som este v STVcke opravoval pulty ,tak som na skrkajuce potaky pouzil na odmastnenie benzin a potom diavu na namastenie  Bavím sa skvele
Najskôr som to benzinom poriadne vydrhol a potom diavou popretieral a vytrel do sucha.
Potaky potom vydrzali dalsich XY rokov.
Tuto metodu som prevzal od stareho kolegu ,ktory este hraval zo Žbirkom a takto opravoval potaky v aparatoch cely zivot a mal snou asi najlepsie skusenosti, no popravde, potaky kde sa neda dostat ku drahe som streknul sprejom.
Inak ,na potaky som mal aj od STUDERa dve take vodicky , jedna co pucovala a druhou to trebalo nakonzervovat.

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #97 kedy: 12. Máj , 2015, 12:02:39 »

... od stareho kolegu, ktory este hraval zo Žbirkom...
O.T: nebol to Ondrej Majerník?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #98 kedy: 12. Máj , 2015, 12:05:33 »

O.T: nebol to Ondrej Majerník?

... okrem ineho moj sused hned oproti... skvely chlap to byval...

(tiez O.T.  Popiskujem si )
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #99 kedy: 12. Máj , 2015, 12:46:16 »

O.T: nebol to Ondrej Majerník?
... bol to nebohy Miki Güirtler.


* Gandalf-2.jpg (153.74 KB, 1024x768 - prehliadnuté 446 krát.)
« Posledná zmena: 12. Máj , 2015, 12:49:41 od brdo prvy » Zaznamenané
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #100 kedy: 16. Máj , 2015, 15:21:08 »

ja mam problém s gitarou. Vrčí/šumí a v prípade že sa dotknem kobylky prípadne niečoho kovového na gitare prestane to. Takže som hneď začal multimetrom merať kde je zle uzemnená a nenašiel som žiadny problém. Akurát dodám že niesom elektrikár takže nerozumiem ako potenciomentre fungujú lebo som si všimol nasledovnú vec. Keď stiahnem potenciometer tone na nulu tak šum prestane.
« Posledná zmena: 16. Máj , 2015, 21:50:18 od janci89 » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #101 kedy: 16. Máj , 2015, 15:31:39 »

kazda gitara viac ci menej sumi a vrci, je to vlastnost. jednocievkove snimace vrcia viac, ale aj dvojcievkove mozu vrcat. dokonca som uz menil neznackove snimace co nevrcali za znackove, co vrcali a inak cela elektrika v gitare bola rovnaka.

to, ze to prestane ked sa dotknes kobyly a strun je normalne. vsak ked hras, tak to dotykom zemnis a nic nevrci, ked nehras, stiahnes potenciometer.

myslim, ze nemas co riesit. samozrejme zalezi od miery, ako velmi to vrci, ale to z internetoveho prispevky asi nerozozname...
Zaznamenané
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #102 kedy: 16. Máj , 2015, 15:41:58 »

mam doma okrem tejto este 2 elektricke gitary aj tie to robia ale v tak slabej miere ze to skoro vobec neni pocut. Tu to je pocut aj na cistom kanaly a ked zapnem skresleny tak sa mi zda ze to vrci az prilis ked sa dotknem kobylky klesne to o polovicu. Okrem toho ze sumi pocut tam este rozne pazvuky pukanie atd.. Mozno to je ale pri 30 rocnej gitare normalne skusim ukazat niekomu kto ma viac skusenosti
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #103 kedy: 20. Máj , 2015, 12:30:13 »

Neviete poradit kde kupim u nas biele chicken knobs? So skrutkou.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #104 kedy: 20. Máj , 2015, 12:41:10 »

Neviete poradit kde kupim u nas biele chicken knobs? So skrutkou.

v hydinarni cifer?
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 22 otázok.