Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 06:04:01
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reportáž z basového testu  (Prečítané 11019 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 06. November , 2006, 23:28:35 »

Clanok:

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=9

Citácia
MartinLM aj tentoraz bez bodu.

No mal som pocit, ze LP som uhadol :) A skoda, ze si nespomenul moje vysledky v \"hadani\" basovych aparatov. Tam som rozpoznal Trace Elliot, kedze na konci ukazky bolo velmi potichu pocut Progrockera, ako oznamuje, ze islo o Trace Elliot (ale nie som si isty, ci to tam Rastis nepridal na popletenie:)).
« Posledná zmena: 07. Jún , 2007, 18:36:11 od Rastis » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 06. November , 2006, 23:33:09 »

martinlm napísal:
Citácia
Clanok:
Citácia
MartinLM aj tentoraz bez bodu.

No mal som pocit, ze LP som uhadol :) A skoda, ze si nespomenul moje vysledky v \"hadani\" basovych aparatov. Tam som rozpoznal Trace Elliot, kedze na konci ukazky bolo velmi potichu pocut Progrockera, ako oznamuje, ze islo o Trace Elliot (ale nie som si isty, ci to tam Rastis nepridal na popletenie:)).


LP si veru neuhadol. Trace si trafil, ale kedze si ma upozornil, ze som neodmazal nechtiac tu identifikacnu hlasku, vysledok som Ti nezaratal :).
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 06. November , 2006, 23:34:16 »

Ok, tak zabudnime na to, mal som byt ticho :)
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 07. November , 2006, 00:19:16 »

Pekny clanok, tesim sa a zaroven ospravedlnujem, ze ako zucastneny som k nemu nenapisal ani ciarku, ale dodal som fotky :)

A tesi ma, ze moj peavey sa kazdemu paci...mate vkus! Ja som čert..

Naposledy upravil iMbUS, : 07.11.2006 o 00:20
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 07. November , 2006, 01:09:04 »

Fajn clanok, jasne, vecne a strucne zhrnute.

Este by som pridal moj postreh, ze tie zvukove ukazky bas sa mi zdaju prirodzenejsie a autentickejsie ako gitarove, ktore vsetky zneju velmi skomprimovane, nejako plocho a bez objemu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 07. November , 2006, 01:41:02 »

trošku ma sklamali basové ukážky. Trsátkový punkový rytmus a bustrový zvuk do kapely typu Motorhead je fajn, ale z tých ukážok by som si nevedel aparát vybrať. Chýba mi tam prstové hranie a ukážky, kde by sa dali lepšie porovnať zvukové charakteristiky jednotl. zostáv. Hiwatt zneje gitarovejšie a najtenšie, na basu sa predsa len viac hodia tie 2 basové aparáty.

Čo sa týka gitarových aparátov mi čisté zvuky nevadili na žiadnom, len by som povedal, že trošku akustickejšie na mňa pôsobia z Engla a Acoustic (ten zneje ale najtenšie), Hiwatt najhutnejšie a zastreto. ažko povedať, ktorý je najlepší, s každým sa určite dá ešte pracovať na kombe, prípadne pridaný EQ by spravil ďalšie variability. Čiže všetky sú pre mňa podža ukážok v poriadku.

Crunch má celkom dobrý charakter na všetkých aparátoch podža ukážok. Každý je trošku iný, zas sa dá určite ešte dosť pohrať s EQ. Pri Engl ale už bolo nastavené väčšie skreslenie, takže u ňho ťažko povedať, má aj viac odlišnejší charakter, ako ostatné aparáty (aj pri hi-gain), ale nie zlý.

Čo sa týka hi-gain, Hiwatt ho, aj keď vežmi chcete :), nemá. Ale crunch zneje dobre, len tvrdšie, ako u ostatných. Ostatné aparáty znejú fajn až na Acoustic, ktorý mi príde najrozbitejší. Neviem, či to ladenie tomu až tak dopomohlo, ale neznie mi to dobre. Peavey a Valwatt sú podobné, len Valwatt je akoby viac pod dekou.

Mohlo sa viac dávať pozor na ladenie gitary!! Rastis.. Žmurk

Naposledy upravil pitu, : 07.11.2006 o 01:49
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 07. November , 2006, 02:04:23 »

pitu napísal:
Citácia
...mi príde najrozbitejší. Neviem, či to ladenie tomu až tak dopomohlo, ale neznie mi to dobre. ...


Ake ladenie ? Akurat co je Telecaster rozladeny. Ukazky hral Robo, tak mal si to pistrazit sam Popiskujem si . Hej - Acoustic vysiel v ukazkach najhorsie, je to moja chyba, tak mi treba a hanbim sa :). Myslim, ze sa vsetci zhodnu, ze ked sa na tom hralo, znelo to uplne inac, ako ked sa to naposlednu chvilu a narychlo nahravalo. Dokazom toho nech je, ze okrem Progrockera nikto spravne Acoustic z ukazok neidentifikoval  - a nie len ten - tie zameny v odhadoch boli niekedy udivujuce (som zvedavy, ako by som sa pochlapil pri hadani ja) :).

Tiez sa mi basove ukazky pacia este menej, ako gitarove, ale kedze tam bolo 6 gitaristov a 2-ja basaci, bolo jasne, comu sa venovalo viacej :). A znovu - ten Trace Elliot mam celkom dobre nacviceny, uz som ho tocil viacej razy aj majkom, aj linkou a je to naozaj vsestranny stroj. V tychto ukazkach je zase jak na just najnijakejsi, co je zase len moja chyba a opat sa za to velmi hanbim :).
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #7 kedy: 07. November , 2006, 07:41:21 »

Nuz, ja mozem k tomu povedat len tolko.. treba to nahrat este raz v inych priestoroch, nakolko elektrika tam nevyhovuje a ampy maju iny zvuk. Akurat tak 5150 co ma 120watt a hiwatt na plno co ma peak nejakych 140watt hrali obstojne ostatne malo evidentne problemy. Ja som sa pobavil tym, ze na mojom ampe pri danej hlasitosti clovek mohol tocit cim chcel a nic to nerobilo.

ad telecaster> tu mas tele, nahraj to. a ide sa.. :) tak sa nahraval telecaster.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. November , 2006, 09:12:24 »

ten rastisov strakac je taky pekny vintage? vyzera celkom dobre, za na tu dieru pod kobylou...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 07. November , 2006, 09:32:53 »

pitu napísal:
Citácia
Crunch má celkom dobrý charakter na všetkých aparátoch podža ukážok. Každý je trošku iný, zas sa dá určite ešte dosť pohrať s EQ. Pri Engl ale už bolo nastavené väčšie skreslenie...

Ono to vobec nebol Crunch. Bol to Lead kanal s Gainom naplno a vsetkymi korekciami v strednej polohe. Potom dalsi riff je nahrany s upravenymi koreciami tak, ako ich pouzivam ja, cize menej uvrestany zvuk. Na tom aparate musia ist vysky prec, inak Crunch ta ma, ale pride mi uplne zbytocny.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 07. November , 2006, 09:35:45 »

rastis napísal:
Citácia
Hej - Acoustic vysiel v ukazkach najhorsie, je to moja chyba, tak mi treba a hanbim sa :). Myslim, ze sa vsetci zhodnu, ze ked sa na tom hralo, znelo to uplne inac, ako ked sa to naposlednu chvilu a narychlo nahravalo. Dokazom toho nech je, ze okrem Progrockera nikto spravne Acoustic z ukazok neidentifikoval  - a nie len ten - tie zameny v odhadoch boli niekedy udivujuce (som zvedavy, ako by som sa pochlapil pri hadani ja) :).

No mne sa na prvych par pocuti tych ukazok pacil Crunch na Acoustic zo vsetkych najviac a vravel som, ze nejlepsi Crunch mal predsa Hiwatt B)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #11 kedy: 07. November , 2006, 12:15:47 »

pitu napísal:
Citácia
trošku ma sklamali basové ukážky. Trsátkový punkový rytmus a bustrový zvuk do kapely typu Motorhead je fajn, ale z tých ukážok by som si nevedel aparát vybrať. Chýba mi tam prstové hranie a ukážky, kde by sa dali lepšie porovnať zvukové charakteristiky jednotl. zostáv.


trsatkovy punkovy rytmus a bustrovany zvuk je z pesnicky Orgasmatron od MotorheaduB)
inac je pravda, ze na ukazku je to malo, ale ja osobne som ani necakal ze sa to bude nahravat a pri tych nastaveniach aparatov nebol velmi cas vymyslat take EQ, aby sa na tom dalo hrat rozumne aj prstami. proste prvy zvuk skresleny, tak sa v tom pokracovalo. urcite by som bol tiez rad moznosti spravit ukazky na neskreslenom zvuku, sam hram na bassmanovi bez tolkeho skreslenia a funguje aj na prsty:-) ako som ale spomenul, samotny hiwatt je aparat, ktory je svojim urcenim pre basu vhodny do starej muziky, kde to furt tak trochu kreslilo.
Zaznamenané

o-yep sro
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 07. November , 2006, 12:58:17 »

ja este doplnim, ako poucenie do dalsich testov,ze by sme si mali viac dat zalezat nielen na technickej stranke nahravania, ale aj na hracsej, resp CO sa bude nahravat.

- na higain, nejaky hutny dždždž riff na kobylke ala metallica style a na krkovom zas nejake solicko, vytahovacky ala gary more style
- na clean vybnkavacky, nieco ako robo nahraval (rozne polohy snimacov)
- a na crunch dake otvorene kila ala ac/dc style
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 07. November , 2006, 13:19:41 »

Tento testík bol celkom pekný úvod do ďalších testovaní.

Ďalší test bude už túto nedežu v On-boarde, tam si beriem na starosť priebeh celého nahrávania a rozdelenie úloh, aby sa všetko stihlo. Žmurk Ako povedal imbus, treba dať dôraz aj na ukážky, ktoré majú vychádzať z charakteru zvuku (clean, crunch, lead) a obsiahnuť aj celé pásmo, aby bolo jasné ako sa správa aparát pri dusení, hraní na hrubých a tenkých strunách, či sa nezlievajú tóny pri rýchlejšom behu, ako zneje dlhší tón a pod. Samozrejme ukážky nemajú byť moc dlhé a na každom aparáte rovnaké.

Týmto vyzývam tých, ktorý sa chcú aktívne podielať na nahrávaní, nech si pripravia ukážky, ktoré toto obsiahnu. Ak sa bude stíhať, môže sa nahrať viac variánt na každom zvuku od rôznych gitaristov, každý vystihne niečo iné.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 07. November , 2006, 14:19:06 »

roberto napísal:
Citácia
.... treba to nahrat este raz v inych priestoroch, nakolko elektrika tam nevyhovuje a ampy maju iny zvuk.....


To s tou elektrikou je mytus Si píš!!! Raz som sa postazoval, ze tam vsetko audio brumi, lebo je tam zla elektrika. Potom sa nahodou komusi odfajcila v aparate pojistka a odvtedy koluju hrozostrasne historky o tom, aka je tam zla elektrika.

Treba si uvedomit, ze to bola pomerne velka a akusticky velmi dobre vyriesena miestnost - to na margo toho, ze vsetci mali pocit, ako tam tie aparaty hraju ticho. Stacilo prejst do druhej mensej a akusticky neriesenej miestnosti a porovnat si subjektivnu hlasitost tam.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 22 otázok.