Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 22:28:50
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bogner  (Prečítané 31173 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #105 kedy: 20. Máj , 2021, 14:08:40 »

Určite by to mohlo pomôcť, ale vadí to až tak veľmi?
Ak si vieš od niekoho iné požičať na test, skús.

ja by som sa na to vysral lenze v noci ked mam konecne cas si nahravat a robit veci tak mi to kazi zvuk. Mam este nejake mullard el34 parovane, pozriem na nete ako sa xtc101b biasuje a vyskusam to prehodit
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 20. Máj , 2021, 14:50:02 »

Jasné, presne to sprav, na krátke vyskúšanie ani biasovať nemusíš.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #107 kedy: 20. Máj , 2021, 22:41:43 »

Jasné, presne to sprav, na krátke vyskúšanie ani biasovať nemusíš.

ok, urobim tak
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #108 kedy: 23. Máj , 2021, 06:14:50 »

tak som otvoril amp a jasne som pocul ze ten zvuk nejde z power tub ale z casti kde je output trafak. Za nim su preamp tuby tak som skusil len pre klud v dusi povymienat v1 a v2 ale nic. A tak som potom vyskusal dotiahnut sroby na trafaku, tie co drzia pokope tie lamely ci ako sa to vola a aj tak nic. Bal som sa to zatiahnut na fest aby som nestrhal zavit :) Takzer som nic nevyriesil, ale napisal som aspon email do bogner supportu
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #109 kedy: 23. Máj , 2021, 09:41:44 »

A nemohol by to robit trafo plech?Trebars vola medzi kostrickou a plechom uvolnenim...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #110 kedy: 23. Máj , 2021, 18:14:42 »

... ten zvuk nejde z power tub ale z casti kde je output trafak.... Bal som sa to zatiahnut na fest aby som nestrhal zavit...

Asi to treba pred zatiahnutím zalakovať, ale neviem akým lakom, to bude najlepšie vedieť Brďo.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #111 kedy: 07. Jún , 2021, 08:01:24 »

Zhodou okolnosti Pete Thorn toto nedavno predviedol vo svojom videu - aj ked on primarne prezentoval tzv. sag, ale popri tom natocil ake zvuky vydava vytaveny zosik resp. vystupny trafak.
cas na videu 11:42
« Posledná zmena: 07. Jún , 2021, 08:03:59 od asdfg » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #112 kedy: 10. Jún , 2021, 10:14:56 »

hahaha :D  to tu nikto nevyriešil veď  to je očividné, x ráz som sa stým stretol,

mám ten istý "problém"   keď dám plexinu na plné gule cez brzdu tak mi výstupný transformátor hrá presne tak ako si dal sem tú nahrávku,  + mám torpedo kaptor, kt má ventilátor ako náhle mám viacej ako 30watt cca tak parádne fučí a dúcha :D

nič  s tým nikto nespraví proste to tie výstupáky robia, keď dávate zosilňovač na plno, 
riešenie je zahrať si reálne  v kapele  , nastaviť si také volulme aby to hralo dobre , ten sweet spot, tá hrana kedy už hrá dobre ale neglgá basy a decibely a pri tom istom volume hrať aj doma a  určite keď si dáš volume tak ako v kapele nebude ti ten výstupák tak hlasno hrať v tichu ako keď ho vysolíš  viacej .... aj ked je  výstupák zaliaty je to silná rezonancia kt sa správa ako cievka v reproduktore lebo transformátor je cievka....

v dielni ked  opravujem zosiky tak tie výstupakáky hrali aj na 100w laney hlave aj na 5150ke od fendra ked som s  tým išiel do dummy load a  vykúril čo to dá na pár  sekúnd ,


myslím si, že zosilňovač by nemal isť na plno okrem plexín .... ale to je  téma na dlho lebo to dodatočné skreslenie robí tretia lampa, fázer ivertor a nie koncové lampy, oni sami o sebe toľko neskresľujú,


a k tomu výstupnému signálu ohľadne nahrávania, ten sa  neberie z výkonovej brzdy ale priamo z výstupu transformátora,
presne takto funguje napr cab M, kt sa zapája len medzi box a reprobednu/brzdu/reload box

aj tesla to má v pár zosilovačoch .... tuším, že aj Jose robil do plexin taký line out...... je to bežná vec za  pár korún .... s  tým signálom sa dá isť rovno do zvukovky a  riešiť IRka ..... z výkonovej brzdy s a line out nerieši lebo to redukuje headroom a  výšky , okresáva to signál všeobecne  človek z toho už nič nevyčaruje ani dynamické,
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #113 kedy: 27. Jún , 2021, 04:49:01 »

hahaha :D  to tu nikto nevyriešil veď  to je očividné, x ráz som sa stým stretol,

mám ten istý "problém"   keď dám plexinu na plné gule cez brzdu tak mi výstupný transformátor hrá presne tak ako si dal sem tú nahrávku,  + mám torpedo kaptor, kt má ventilátor ako náhle mám viacej ako 30watt cca tak parádne fučí a dúcha :D

nič  s tým nikto nespraví proste to tie výstupáky robia, keď dávate zosilňovač na plno, 
riešenie je zahrať si reálne  v kapele  , nastaviť si také volulme aby to hralo dobre , ten sweet spot, tá hrana kedy už hrá dobre ale neglgá basy a decibely a pri tom istom volume hrať aj doma a  určite keď si dáš volume tak ako v kapele nebude ti ten výstupák tak hlasno hrať v tichu ako keď ho vysolíš  viacej .... aj ked je  výstupák zaliaty je to silná rezonancia kt sa správa ako cievka v reproduktore lebo transformátor je cievka....

v dielni ked  opravujem zosiky tak tie výstupakáky hrali aj na 100w laney hlave aj na 5150ke od fendra ked som s  tým išiel do dummy load a  vykúril čo to dá na pár  sekúnd ,


myslím si, že zosilňovač by nemal isť na plno okrem plexín .... ale to je  téma na dlho lebo to dodatočné skreslenie robí tretia lampa, fázer ivertor a nie koncové lampy, oni sami o sebe toľko neskresľujú,


a k tomu výstupnému signálu ohľadne nahrávania, ten sa  neberie z výkonovej brzdy ale priamo z výstupu transformátora,
presne takto funguje napr cab M, kt sa zapája len medzi box a reprobednu/brzdu/reload box

aj tesla to má v pár zosilovačoch .... tuším, že aj Jose robil do plexin taký line out...... je to bežná vec za  pár korún .... s  tým signálom sa dá isť rovno do zvukovky a  riešiť IRka ..... z výkonovej brzdy s a line out nerieši lebo to redukuje headroom a  výšky , okresáva to signál všeobecne  človek z toho už nič nevyčaruje ani dynamické,

volume mi zacalo davat taky ten tucnejsi zvuk za polovickou takze na max som ani nemusel ist, ale bolo by dobre keby som mohol s tym volume hybat dle libosti. Mesa Stiletto Ace bolo uplne ticho aj pri max. Inacv pisali z Bognera ze je to "expensive hand wound paper layer transformers made old style to sound good" a ze to tak proste je ze bzuci. Mozno postavim pred grill polistyrenovu dosku a basta :)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #114 kedy: 28. Jún , 2021, 08:42:41 »

no zrejme to tak je, ja mám plexine tiež tak vyrobený trafák a bzučí mi ked zosík vypečiek....
je to fakt ako u mikrofonických snímačov len opačne,
by ma zaujímalo, že keby ten trafák zavoskujem či by to pomohlo,
či by sa ten vosk aj dostal všade aby zabránil rezonancii tých vodičov,
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #115 kedy: 28. Jún , 2021, 09:34:55 »

telecaster -> bogner -> boss waza tae -> line out do odposluchu na stole. Odposluch stiahnuty na 0 takze ziaden zvuk. Pocut len sramot ktory ide zvnutra zosiku ked hram. Cim viac vytocim volum etym hlasnejsi je ten sramot

A na vystupe Bognera mas pripojenu zataz ?
To mi zneje ako nezatazene vzstupne trafo .
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #116 kedy: 28. Jún , 2021, 15:29:29 »

Aha. Tak uz som si precital Tipkov elaborat  Bavím sa skvele a je to presne o tom.
To trafo ma zlu impregnaciu a od urcitej hlasitosti ( zvysene sitenie jadra) mu drncia plechy alebo aj zavity.. to je ten horsi pripad. Normalny jav u lacnych trafakov veduci k neskorsiemu odpaleniu.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #117 kedy: 28. Jún , 2021, 20:58:35 »

... Normalny jav u lacnych trafakov veduci k neskorsiemu odpaleniu.
V Bogneroch sú lacné trafáky?
To tu už nikto nič negarantuje?  ?§!.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #118 kedy: 29. Jún , 2021, 00:24:55 »

V Bogneroch sú lacné trafáky?
To tu už nikto nič negarantuje?  ?§!.
Tak asi nejsu, ked ich je poct.
Dobre impregnovane trafaky su cicho furt.
V starych marsaloch a fentroch su tak perfektne naimprefnocane trafa, ze to je problem rozobrat.
... dokonca si ani nevspominam, ze by tesla trafo zo 70ky alebo 130ky, takto vyhravalo  Popiskujem si

Volakedu sa to imregnovalo vo vakuovackach a v kadejakych specialnych srackach.
Tieto nove repliky trafakov su iba namacane v laku a to je prd platne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #119 kedy: 01. Júl , 2021, 10:54:03 »

Asi to bude preto lebo pri hrani nazivo pri hlasitosti to nikoho netrapi a pri nahravani v studiu tiez nie takze to asi nevadi nikomu nikdy  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.257 sekund, 22 otázok.