Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 08:35:25
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bogner  (Prečítané 30940 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #75 kedy: 15. Október , 2016, 08:31:45 »

Chcel som reagovat na ine, ale kedze som zbadal tvoj post po istom case, tak musim reagovat. Na RED hravam uz dlhsie a okrem toho, ze ho pouzivam na live, tak casto s nim idem cestou gitara - Red - Axe (len CAB) a do zvukovky. Nahravam tak uz pravidelne a aj ludia, co vobec "nerozumeju gitaram" sa ma pytaju, ci som zmenil amp/zvuk/cokolvek, ze teraz to hra vyborne. Hlavne u tejto krabici citim najvacsi dynamicky respekt. Podobne ako Mark V a 1987x. Silno dynamicke ampy s obrovskym atakom. Bavi ma na tom neskutocne hrat a najlepsie vyjadrim svoj feeling prave s tymito zariadeniami. :) Blue je tiez pecka, vynikajuci rockovy drive, casto pouzivam na rytmicke gitary.

Ale teraz k veci - hladam niekoho (pripadne aj Robo, ak este mas), kto ma Bogner Shiva, pripadne iny Bogner amp. Rad by som si to opacil osobne. Dost uvazujem nad Shivou a z Robovho popisu mam velmi dobry a doverny pocit, kedze podobne by som opisal aj RED pedal.  Na zdravie!

Edit - este ku Karolovi - Red ma velmi citlive nastavenia, hlavne vysky, jedna sa vyslovene o milimetre. Ak to co len o kusok prezenies s vyskami, tak je z toho vcelin. Takisto aj cele korekcie medzi sebou vzajomne spolupracuju. Trosku mi trvalo nastavit zvuk na tom. Hlavne tie packy, aj ked sa zda, ze nic nerobia, v mixe kapely robia brutalne vela! :) Teraz hravam na uplne inom nastaveni, jak na zaciatku.


kamo presne toto som mal dojem s tymi vyskami len u mna tym ze hram na sedmicku som si ich musel pridat a potom to uz bolo ostre na tenkych strunach..

na shivu som sa roba pytal asi 3 mesiace dozadu lebo sa mi to tiez mega lubilo.. uvidis co ti povie.. mne z toho co vravel vyslo ze to nechcem. ze v kapele s 2 gitarami to nepreleze a ze to je bud tenke alebo buble ze sa to neda nastavit uplne do kapely na rockovu muziku... ze samo o sebe to hra pekne lebo to ma taky ten velky dark charakter ale potom v mixe je pruser... mne sa paci ta 20th anniversary s KT88 aspon podla YT ukazok..
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #76 kedy: 15. Október , 2016, 15:25:50 »

presne...velmi rychlo ma to preslo...naj cisty zvuk co som pocul...uz koli tomu bol ten Amp hodny, ale skreslenia, velmi zle postavene stredy, ani vela, ani malo, ked sa uberie gain, zvuk sa uplne stenci, cize ho musis mat v podstate stale otvoreny. Mal som 20th Anniversary s KT flasami. V kapele s 1 gitaristom a podladenim si to viem predstavit, ale skoro 4 litre za cisty zvuk ? Pred nedavnom som sa zase nechal oblbnut a kupil XTC 101B...viac moznosti, trochu lepsi lead a horsi clean ako 20th. No uz nemam ani to a ak nejaky Bogner, tak jedine Box aleboich kreslitka do Plexi
« Posledná zmena: 15. Október , 2016, 15:48:10 od RobG » Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #77 kedy: 15. Október , 2016, 16:22:15 »

twin jet s el34 hra dobre aj s dvoma gitarami v kapele, podla mna najlepsi amp ever vsetko ostatne su picoviny okrem vh4 Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 15. Október , 2016, 16:22:36 od glamrocker » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #78 kedy: 17. Október , 2016, 11:57:06 »

Nastastie nehram v kapelach s druhou gitarou, takze je mi to jedno. Ale som silno presvedceny, ze Bogner nema za sebou tyzden skusenosti, takze sracka to nebude.

A za 4 litre? Vsak nedavno sla v Nemecku za 1500eur. https://www.manisguitarshop.com/products/bogner-shiva-el34-occasion

Aj ked ano, EL34, ale hotovy amp.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #79 kedy: 17. Október , 2016, 12:38:32 »

Nikde som nenapisal, ze je to sracka...pisem svoj pohlad.  Mal som verziu 20th Anniversary s reverbom a pultova cena bola okolo 3000 + box liter..hla toto...

http://www.musik-produktiv.fr/bogner-shiva-20th-anniversary-10057315.html?gclid=CjwKEAjw7ZHABRCTr_DV4_ejvgQSJACr-YcwGiFk3qemDHR84ubQezViR22OxE8IxlIY_Spv_i9oIBoCyZbw_wcB


..Twin jet som skusal, ten biely co tu maju chalani v BA....mozno je to ten isty o ktorom sa tu pise /from our hands/, ale orgazmus sa nekonal, tenucke to bolo zase a myslim ze tomu druhemu gitaristovi to hra o dost lepsie...zase subjekt pohlad...Tremontimu hra ten ubershall super...XTC je velmi vsestranny Amp a je tam par super zvukov..lenze ja sa uz na to pozeram tak, ze ked mi nakopnuty JCM hra +- tak isto, kolko je z toho reklamy a kolko kvality. Opakujem Bogner je super firma a robi asi najlepsie boxy na trhu co som mal, Ampy mi od nich nesedia...FRIEDMAN SMALL BOX alebo BE100 mi prisiel lepsi zvukovo ako vsetko od Bognera, aj ked tam mam kopec vyhrad tiez za tie prachy.  Zase moj pohlad aby ma neupalili  ha ha ha Na zdravie! Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. Október , 2016, 12:39:25 od RobG » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #80 kedy: 17. Október , 2016, 13:25:24 »

Vsak v poriadku. Ja som tiez nikde nepisal, ze si pisal, ze sracka.  Bavím sa skvele Na zdravie!

Vec vkusu, nic viac. Mne ten Bogner RED sedi jak hovado a pritom je to krabica za par eur oproti ampu. Zas si ale myslim, ze napr. 2500 eurovy rozdiel nebude. Medzi ampom a krabicou.  ha ha ha
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #81 kedy: 17. Október , 2016, 13:28:31 »

nebude a nie je..paradoxne krabica do CLEAN kanalu SHIVA hrala lepsie ako samotny drive kanal...naco ale potom tu Shivu, ze ?  ha ha ha
ten RED je super a garantujem Ti, ze spolu s 1987 to hra viac bognerovsky, teda tak ako od toho ocakavame nez tie hlavy co som spomenul..je to pre mna zahada, jedine vysvetlenie, je nedostizna dynamika na Plexi a to ako "papa" krabice  Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #82 kedy: 17. Október , 2016, 13:56:11 »

... jedine vysvetlenie, je nedostizna dynamika na Plexi a to ako "papa" krabice  Na zdravie! Na zdravie!
To je pravda.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #83 kedy: 17. Október , 2016, 16:34:40 »

Nastastie nehram v kapelach s druhou gitarou, takze je mi to jedno. Ale som silno presvedceny, ze Bogner nema za sebou tyzden skusenosti, takze sracka to nebude.

A za 4 litre? Vsak nedavno sla v Nemecku za 1500eur. https://www.manisguitarshop.com/products/bogner-shiva-el34-occasion

Aj ked ano, EL34, ale hotovy amp.


ale EL34 Shiva je uplne nieco ine nez 20th anniversary Žmurk iny charakter, zvuk, vajcing  Bavím sa skvele
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #84 kedy: 24. Október , 2016, 10:16:00 »

ten biely twin jet je KT88 ja som pisal o EL34kovej verzii, vela ludi prave tie KT88 modovalo na EL34 vraj to je "lepsie". ale vsak jasne kazdy hlada nieco ine. friedman som pocul iba na videu a pacilo sa mi to tiez
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #85 kedy: 06. Máj , 2021, 06:53:03 »

Chlapi mam taku otazecku. Bogner dodatocne montuje do XTC101b aj nieco co sa nazyva "individual line out". Zaujimalo by ma o co vlastne ide. Aky je tam rozdiel v porovnani zo 'send' outputom. Da sa z toho separatne dostat preamp signal z trebars CH1 ked je amp globalne prepnuty na CH2 a zmixovat tieto dva signaly ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #86 kedy: 06. Máj , 2021, 12:10:59 »

Chlapi mam taku otazecku. Bogner dodatocne montuje do XTC101b aj nieco co sa nazyva "individual line out". Zaujimalo by ma o co vlastne ide. Aky je tam rozdiel v porovnani zo 'send' outputom. Da sa z toho separatne dostat preamp signal z trebars CH1 ked je amp globalne prepnuty na CH2 a zmixovat tieto dva signaly ?
Obávam sa, že rôzne kanály ti nepôjdu. Neviem, ako ten Bogner, ale väčšina ampov nemá kanály oddelené, ale pri prepnutí sa len niečo v signálovej ceste prepne.
Individual line out bude asi ďalší linkový výstup, aby si mohol použiť slučku (send -> ret), možno so simuláciou repra.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #87 kedy: 07. Máj , 2021, 09:21:11 »

Obávam sa, že rôzne kanály ti nepôjdu. Neviem, ako ten Bogner, ale väčšina ampov nemá kanály oddelené, ale pri prepnutí sa len niečo v signálovej ceste prepne.
Individual line out bude asi ďalší linkový výstup, aby si mohol použiť slučku (send -> ret), možno so simuláciou repra.

prve co ma napadlo bolo ci tam nahodou tak ako niektore ine znacky nedavaju Two Notes simulaciu ale udajne je to vraj normalne nefiltrovany vystup z preampu, tri vystupy resp., kazdy s potenciometrom. Ak sa neda z toho vytiahnut hociktory kanal bez ohladu na to aky je globalne zapnuty tak sa za tento pridavok asi neoplati vyhadzovat peniaze. Viem si ale predstavit lead mixovany s kompresnutym clean.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #88 kedy: 10. Máj , 2021, 11:00:19 »

Bogner mava väcsinou separatne retazce jednotlivych kanalov, tak ze v takomto pripade by sa adi dali vyviest osobytne.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #89 kedy: 18. Máj , 2021, 01:20:03 »

tak som sa chlapi po par pokusoch dostal na tu ich hacknutu stranku a stiahol manual kde sa pise ze jediny technicky rozdiel medzi send a tymto line out je ten ze send ako vieme je preamp out a line out je vytiahnuty za power tubami co ma dost prekvapilo pretoze celej veci rozumiem tak ze power amp signal sa da vytiahut az za zatazou ktoru robi cabinet alebo attenuator a nie pred nou alebo paralelne k nej. Inac, pred vcerom mi prisiel 101b head. Zabralo mi to celu noc prijst na to ako vlastne funguje. Dokonca som z toho dostal paradny fender clean aj napriek tomu ze si na clean vela ludi stazuje. Je tu ale jedna vec. Ked hram pocujem z vnutra taky vysoky zrnity zvuk ako zo starych digitalok, taku rezonanciu ci ako to nazvat. Uz mi to zopar zosikov robilo ale nie takto hlasno. Je to otravne pretoze nahravam potichu cez Boss Waza TAE a tento sramot ma serie. Moze to byt power tuba ? Transformator to asi nebude ked zvazim to ze bogner robi kvalitnu robotu. Dufam len ze sa nieco nestalo pocas transportu.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.