Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 05:18:09
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bogner  (Prečítané 31211 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #90 kedy: 18. Máj , 2021, 08:48:36 »

...celej veci rozumiem tak ze power amp signal sa da vytiahut az za zatazou ktoru robi cabinet alebo attenuator a nie pred nou alebo paralelne k nej...
Za záťažou to ale fyzicky nie je možné, lebo za raprákom je už iba zvuk. Ten je snímateľný mokrofónom, ale rozhodne nie linkou.
Čiže tá linka paralelne k repráku je presne v poriadku, samozrejme pre ako tak autentický zvuk potrebuješ zvuk frekvenčne skorigovať podobne, ako reprák samotný, na to je Cabinet simulator.

A tá "hacknutá" stránka obsahuje aj schémy? To by ma celkom zaujímalo, im sa celkom darí utajovanie.
« Posledná zmena: 18. Máj , 2021, 08:50:26 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #91 kedy: 18. Máj , 2021, 14:29:33 »

zabudol som spomenut ze tento pazvuk rastie s volume. Ked znizim volume na polovicku (a vykompenzujem s reactive load output volume) a nizsie tak sa straca ale potom mi tam chyba ta dobra power tube saturacia
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #92 kedy: 18. Máj , 2021, 14:49:37 »

Za záťažou to ale fyzicky nie je možné, lebo za raprákom je už iba zvuk. Ten je snímateľný mokrofónom, ale rozhodne nie linkou.
Čiže tá linka paralelne k repráku je presne v poriadku, samozrejme pre ako tak autentický zvuk potrebuješ zvuk frekvenčne skorigovať podobne, ako reprák samotný, na to je Cabinet simulator.

A tá "hacknutá" stránka obsahuje aj schémy? To by ma celkom zaujímalo, im sa celkom darí utajovanie.

mal som na mysli Bogner stranku, niekto im ju hackol a este par dni dozadu sa nedalo na nu len tak priamo nabrowsovat, resp. ked si trebars siel na bogneramplification.com hadzalo to na nejaku srandovnu stranku a musel som tam ist linkami na ich konkretne produkty z google. Pozeram ale ze teraz to zase ide
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #93 kedy: 18. Máj , 2021, 17:34:48 »

tak som sa chlapi po par pokusoch dostal na tu ich hacknutu stranku a stiahol manual kde sa pise ze jediny technicky rozdiel medzi send a tymto line out je ten ze send ako vieme je preamp out a line out je vytiahnuty za power tubami co ma dost prekvapilo pretoze celej veci rozumiem tak ze power amp signal sa da vytiahut az za zatazou ktoru robi cabinet alebo attenuator a nie pred nou alebo paralelne k nej. Inac, pred vcerom mi prisiel 101b head. Zabralo mi to celu noc prijst na to ako vlastne funguje. Dokonca som z toho dostal paradny fender clean aj napriek tomu ze si na clean vela ludi stazuje. Je tu ale jedna vec. Ked hram pocujem z vnutra taky vysoky zrnity zvuk ako zo starych digitalok, taku rezonanciu ci ako to nazvat. Uz mi to zopar zosikov robilo ale nie takto hlasno. Je to otravne pretoze nahravam potichu cez Boss Waza TAE a tento sramot ma serie. Moze to byt power tuba ? Transformator to asi nebude ked zvazim to ze bogner robi kvalitnu robotu. Dufam len ze sa nieco nestalo pocas transportu.
Line out je cez odbocku z vystupaku, ale musis mat zapojeny reprak alebo nejaku zata,.

Ten pazvuk skus nahrat, ale moze to byt zemna slucka
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #94 kedy: 18. Máj , 2021, 18:08:54 »

Ten pazvuk budu normalne koncove flasky...Clovek ked ide cez load box,zrazu je prekvapeny,ake je to hlasne..Pri normalnom hrani si to clovek nevsimne..
Tiez som bol z toho prvy krat prekvapeny,ako hlasno je to pocut
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #95 kedy: 19. Máj , 2021, 09:54:01 »

Line out je cez odbocku z vystupaku, ale musis mat zapojeny reprak alebo nejaku zata,.

Ten pazvuk skus nahrat, ale moze to byt zemna slucka

ok, hodim to sem este dnes
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #96 kedy: 19. Máj , 2021, 10:01:28 »

Ten pazvuk budu normalne koncove flasky...Clovek ked ide cez load box,zrazu je prekvapeny,ake je to hlasne..Pri normalnom hrani si to clovek nevsimne..
Tiez som bol z toho prvy krat prekvapeny,ako hlasno je to pocut

mal som uz zopar zosilovacov a vecsinou takto strasne nerachotili, dokonca Stiletto Ace bol uplne ticho aj s volume na max. Toto som ale zazil raz davnejsie s 6505+ uplne novou hlavou, ale nebolo to az take hlasne ako tento bogner. Ak to robia power tubes tak ich asi bude treba skontrolovat. Ako vravim ked ide volume hore tak aj tento pazvuk. Zaujimave je to ze ak prepnem na A class power tak sa to sprava rovnako aj napriek tomu ze pri A clase ide cez tuby maximalny prud bez ohladu na volume.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #97 kedy: 19. Máj , 2021, 14:10:22 »

Line out je cez odbocku z vystupaku, ale musis mat zapojeny reprak alebo nejaku zata,.

Ten pazvuk skus nahrat, ale moze to byt zemna slucka

odposluchy stiahnute, pocut cisto len ten sramot zo zosiku a na pozadi trochu struny na gitare

* 101b - sramot.mp3 (496.51 KB - stiahnuté 28 krát.)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 19. Máj , 2021, 19:34:41 »

odposluchy stiahnute, pocut cisto len ten sramot zo zosiku a na pozadi trochu struny na gitare
Čo znamená odposluchy stiahnuté? Aký reprák, alebo záťaž je na zosík zavesená? Ten zvuk ide z vnútra zosíku?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #99 kedy: 20. Máj , 2021, 01:08:11 »

Čo znamená odposluchy stiahnuté? Aký reprák, alebo záťaž je na zosík zavesená? Ten zvuk ide z vnútra zosíku?

telecaster -> bogner -> boss waza tae -> line out do odposluchu na stole. Odposluch stiahnuty na 0 takze ziaden zvuk. Pocut len sramot ktory ide zvnutra zosiku ked hram. Cim viac vytocim volum etym hlasnejsi je ten sramot
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #100 kedy: 20. Máj , 2021, 08:34:15 »

Aky mas Bogner?

Toto mi bezne robi na Mark V pri nahravani, dokonca musim pridat monitory, aby mi neprerazal ten vyskovy "fizz" do usi, co lezie z ampu.  ha ha ha Mne to "ide" z lamp.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #101 kedy: 20. Máj , 2021, 09:58:54 »

... Mne to "ide" z lamp.
Ano, buď lampy, alebo výstupný trafák. Asi to netreba riešiť, nie je to nič škodlivé.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #102 kedy: 20. Máj , 2021, 10:35:07 »

Aky mas Bogner?

Toto mi bezne robi na Mark V pri nahravani, dokonca musim pridat monitory, aby mi neprerazal ten vyskovy "fizz" do usi, co lezie z ampu.  ha ha ha Mne to "ide" z lamp.

xtc 101b. V noci ked trenujem tak je ten pazvuk hlasnejsi ako monitor :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #103 kedy: 20. Máj , 2021, 10:36:04 »

Ano, buď lampy, alebo výstupný trafák. Asi to netreba riešiť, nie je to nič škodlivé.

a ak by to boli lampy nepomohlo by ich vymenit za inu znacku ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #104 kedy: 20. Máj , 2021, 13:08:07 »

a ak by to boli lampy nepomohlo by ich vymenit za inu znacku ?
Určite by to mohlo pomôcť, ale vadí to až tak veľmi?
Ak si vieš od niekoho iné požičať na test, skús.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 22 otázok.