Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 23:33:39
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bogner  (Prečítané 31117 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #120 kedy: 01. Júl , 2021, 15:35:49 »

A na vystupe Bognera mas pripojenu zataz ?
To mi zneje ako nezatazene vzstupne trafo .

jasne, impedancia dodrzana. Pouzivam Boss Waza TAE. Dotiahol som sroby na trafaku a pomohlo to len na takych 10%. Podla emailovej odpovede od bogner technika je tent trafak velmi drahy ako som uz pisal: "...expensive hand wound paper layer transformers made old style to sound good". Bogner by asi nedaval do zosilovacov tohoto kalibru nejaky lacny trafak predpokladam. Musi to mat nejaky technicky dovod preco to nemacaju v laku ci vosku, neviem.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #121 kedy: 01. Júl , 2021, 15:39:20 »

Asi to bude preto lebo pri hrani nazivo pri hlasitosti to nikoho netrapi a pri nahravani v studiu tiez nie takze to asi nevadi nikomu nikdy  Bavím sa skvele

to je jasne. Lenze co tie zosiky s tichymi trafakmi :)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #122 kedy: 02. Júl , 2021, 12:44:35 »

vieš čo .... zosiky najme tie  100w s  tichými trafami asi neexistujú, veď aj  Petrovi Thornovi tie výstupáky hrajú parádne hlasno :)
rozdiel vidím len v  tom, že hrajú niektoré hlasnejšie alebo tichšie ...

aj ja mám poriešení tichý setup pri hraní večer a podla manželky sa mám viacej stíšiť aj ked  počuť len elektrickú gitaru na sucho :D :D :D :D

ale najhlasnejší je two notes brzda kt má ventilátor a to hučí dosť ,  pochybujem, že ti ten tvoj  trafák hrá hlasnejšie ,


(rada . skús odpojiť krajné lampy a  štíš master volume :) alebo sa s  tým musíš naučiť žiť hehe )
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #123 kedy: 02. Júl , 2021, 17:31:04 »

vieš čo .... zosiky najme tie  100w s  tichými trafami asi neexistujú, veď aj  Petrovi Thornovi tie výstupáky hrajú parádne hlasno :)
rozdiel vidím len v  tom, že hrajú niektoré hlasnejšie alebo tichšie ...

aj ja mám poriešení tichý setup pri hraní večer a podla manželky sa mám viacej stíšiť aj ked  počuť len elektrickú gitaru na sucho :D :D :D :D

ale najhlasnejší je two notes brzda kt má ventilátor a to hučí dosť ,  pochybujem, že ti ten tvoj  trafák hrá hlasnejšie ,


(rada . skús odpojiť krajné lampy a  štíš master volume :) alebo sa s  tým musíš naučiť žiť hehe )

je to treble zvuk co preraza aj pri nizsej hlasitosti a drbe mi to vsetko ked sedim pri zosiku hlavne ak sa snaziom nastavit vsetky tie prepinace, takze jedine vec ako to odignorovat by boli sluchatka ale ak by som si ich nasadil a zena by ma v noci znenazdajky poklepala po pleci tak sa v tom momente poseriem. Naozaj jedine co ma napada je ten kus polystyrenu pred grill. Pri modrom kanali a volume na pol druhu to ani tak nevadi ale pri tom cervenom a ked este k tomu zapnes ten booster tak to su hotove vcely. Ked uz clovek dotrepe domov novy XTC 101b a riskuje rozvod tak chce bezchybny zazitok :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #124 kedy: 05. Júl , 2021, 20:14:22 »

Asi to bude preto lebo pri hrani nazivo pri hlasitosti to nikoho netrapi a pri nahravani v studiu tiez nie takze to asi nevadi nikomu nikdy  Bavím sa skvele
Vadi ci nevadi.
To imregnovanie sa nerobi preto, ze by to nejake sekundarne tiche vrcanie niekomu vadilo, ale kôli spolahlivosti.
Ak vinutie nieje dobre naimpregnovani, chvenim sa na jednotlivych zavitoch medzi sebou prederie lak na drote a vytvori skrat, ktory dalej preiskri celu oblast a v tom mieste streli izolacia.

Ak vrcia plechy, tak to na zivotnost nema vpliv.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.