Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 11:28:40
Strán: 1 ... 14 15 [16] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vintage  (Prečítané 65014 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #225 kedy: 18. Február , 2020, 14:12:16 »

2 roky od posledného príspevku ............

chcel by som troška oživiť názorovo túto tému ohľadne značky VINTAGE  a to hlavne  kvôli tomu, že pokiaľ sa ma  niekto opýta akú gitaru si má kúpiť  do 300-400€ odporúčam  :
1. squier vintage modified a clasic seriu ...
2.  Vintge gitaru z novej produkcie ...

 je to rozhodovanie ala....  či   fenderiš alebo gibsoniš gitaru chce niekto kúpiť   :)

ak máte dáke skúsenosti s  novou várkou-sériou týchto gitár dajte sem vaše skúsenosti a  dojmi
ja sem postupne  šupnem tie moje gitary  a skúsenosti s  nimi......


* Vintage-Gold-Logo-USA_400.png (63.7 KB, 400x190 - prehliadnuté 294 krát.)
« Posledná zmena: 18. Február , 2020, 14:13:32 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #226 kedy: 18. Február , 2020, 14:28:09 »

LPčka od  Vintage icon seire s  označeník V100 a  podobne....
už asi 12-15 rokov stretávam tieto ťažké LP-čka icon a  relic seie,
väčšinou samé chvály ale  staršie modely majú pár spoločných nedostatkov a  to horšie mechaniky,
 užívatelia sú moc neni spokojný aj  so snímačmi wilkinson,
mne sa zdá, že feal v ruke neni prepojený so zvukom kt ide cez snímače do aparátu,
výmena  snímačov zabezpečí otočku toho nástroja do lepšieho smeru ,
a  posledná vec je, že nie každý kus má dobre spracované  pražce, ostré hrany, treba ich zabrúsiť často ... 
neni to zasa moc hrozné, ... nebolo to ale na úrovni ako nové squiere VM alebo clasic  series....

pokiaľ je  človek zručný kutil a rád  si tuninguje a opravuje  gitary je dobrá voľba  kúpiť z druhej ruky takýto nástroj za rozumnú cenu a vymeniť snímače mechaniku a pohrať sa  s nastavením, výsledok je taký že má človek solidne vyzerajúci relic nástroj za  slušnú sumu s  výsledným zvukom konkurujúci drahším rockovým nástrojom, ...

len ZASE pozor na vaše očakávania, kompletná Vintage značka si myslím, že je viacej zameraná na  rockovú hudbu než by ste  hľadali dáky moderný nástroj s dnešnými náročnými špecifikáciami s  podladenými strunami  Žmurk

jednoznačne aktuálne poškuľujem po dákej takejto gitare z najnovšej serie


* 23070.jpg (180.64 KB, 1463x1464 - prehliadnuté 301 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #227 kedy: 18. Február , 2020, 14:28:45 »

mám pár týchto Vintage gitár tak ich sem napíšem a okomentujem


1. LP Junior Vintage V120 Reissued  ( najnovšia séria, logo na hlave otlačená zlatá farba, zo zadu hlavy popis)
 vintage LP junior s P90kou , kt som kvôli brumu a  nedôvere k wilkinson snímačov vymenil za
humbuker dimarzio evolution a som andmieru spokojný,
porovnávali sme to na jednom stretku s gibson standard z cca 1987
a v  ruke sa  to pocitovo držalo  rovnako , hrúbka krku menzura rovnaká, junior mal ploché telo a gibson samozrejme vypuklé,
ale je to gitara na, kt je radosť hrať len akusticky a nie to zapojiť do aparátu, je to proste nástroj, kt keď  chytím hrám na ňom aj polhodinu a nevnímam čas  ha ha ha ha ha ha  ladiace mechaniky su super bezproblémové, pražce tak isto bezproblémové, nie ako  staršie  modely... táto gitara je v podstate najmladšia od Vintage značky kt mám a po výmene snímača nemám ani jednu vec kt by mi na  nej vadila, na inzerciách takúto gitaru zoženiete za cca 200e aj menej ,
podla mňa to je WIN a  netreba sa báť ju kúpiť aj na  blind



* 86340002_483441962336326_6468209533616390144_n.jpg (141.42 KB, 465x1082 - prehliadnuté 289 krát.)
« Posledná zmena: 18. Február , 2020, 14:58:24 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #228 kedy: 18. Február , 2020, 14:29:08 »

2. Vintage V52 Telecaster, zrejme icon seria, dostal som ju  s prerobenou hlavou na fendra,
je to klasický okopírovaný blond fender tele 1952 s bejsbalkovým krkom a  s brodcaster snímačmi, kt mi samozrejme ihneď nesadli,
 slabé snímače kt mali dáko obmedzenú dynamiku , človek do nich trieskal a  zvuk ako pri slabších PAFkách,
čiže jasná voľba vymenil som snímače za  dimarzi HOT T a twang king, nultý pražec z kosti a  gitara hrá jak delo, silný atack, snímače posunú do aparátu to čo zahrám, ladiace mechaniky sú v pohode ale zdá sa mi,  že to prevedenie konštrukčne neni také ako nové wilkinson mechaniky na nových modeloch, ale stále OK, gitara rezonuje nemá žiadne skrité vady, krk bol nalakovaný v továrni parádne na hmatníku,  aj pražce nemajú problém v  žiadnom smere ako staršie modely...
tiež odporúčam aspoň vyskúšať takúto gitaru...


* 86183410_3114752432083703_3933769097686286336_n.jpg (199.46 KB, 1113x663 - prehliadnuté 308 krát.)
« Posledná zmena: 18. Február , 2020, 14:56:27 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #229 kedy: 18. Február , 2020, 14:29:26 »

Semi-Acoustic
mám jednu staršiu semi akustiku Vitage s  perletovým logom, evidentne veľmi stará seria,  
dnes ponukajú už len väčší model, ja  mám dáky stredný tvar kde je v  tele center blok a na hlave to má perleťobé logo, zlaté mechaniky kt nesú zlo zo starých modelov, nedržai ladenie, veľmi citlivo musím ladiť aby som sa miesto naladenia nenadladil, ale  gitara rezonuje , hrá akusticky tak ako všetky tieto gitary , ako keby  šiel zvuk z papierovej krabice  a nie  z dreva :) ale to je v  poriadku :) inak ergoomicky je to klasická Vintage gitara , hrubší krk ala gibson...
https://www.youtube.com/watch?time_continue=47&v=IcAjxJZK1aI&feature=emb_logo


* 83314424_126867848511859_9071782506172252160_n.jpg (154.86 KB, 1316x533 - prehliadnuté 301 krát.)
« Posledná zmena: 18. Február , 2020, 14:57:13 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #230 kedy: 18. Február , 2020, 14:29:43 »

Vintage SG
kúpil som túto gitaru naslepo  čo som asi nemal robiť,
neodolal som proste tomu dostupnejšiemu Sg tvaru ako majú iné značky kt majú pozmenený klasický tvar SG,
 gitara bola biela s čierno zlatým hardwerom,
kúpil som ju žiaľ dosť v dezolátnom stave, mala presne vady starých modelov  Bleee
zlé ladiace mechaniky do, kt stačilo len tuknúť a už sa pohli .. pražce všelijaké, musel som zabrusovať každú hranú a  prebrúsiť všetky pražce  troška,  časom asi ako drevo schlo sa  vystrčili pražce až miestami aj lak   poodlupovalo,
ale nenechal som sa  odradiť, došteloval som výstuhu, došteloval som krivý krk, pražce, nultý pražec z kosti a gitara hrá , na sucho som s nou spokojný rovnako ako s  každom mojou gitarou od značky vintage,
 čo som sa čudoval je ,že má kratšiu menzuru asi o 2 mm ako LP junior Vintage, čiže 10ky struny sú pocitovo ako fakt 8,5-ky :)
krk neni taký hrubý ako lopata,  tento model si myslím že je taký dospeláckejší ako drahšie epifony čo sa  týka toho pocitu ked to chytíš do ruky a  ešte si si ani nebrnkol, zaujímavé je tiež  to  že nepadá na hlavu ako skoro každé Sgčko....


* b3556ae6decb3666969260246848b5af.jpg (27.04 KB, 500x500 - prehliadnuté 317 krát.)

* 86272558_190284758741590_4879095114682597376_n.jpg (90.07 KB, 1346x810 - prehliadnuté 310 krát.)
« Posledná zmena: 18. Február , 2020, 14:50:40 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #231 kedy: 18. Február , 2020, 14:35:39 »

odpadávam z niektorých modelov od  značky Vintage,  ha ha ha ha ha ha
 to je  proste image swag jak delo :D predlžovač namyslenosti a  ega pure   Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele


* VS6VGHB-Horizontal.jpg (51.15 KB, 750x256 - prehliadnuté 289 krát.)

* VS63VCR_750.jpg (95 KB, 750x250 - prehliadnuté 288 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #232 kedy: 18. Február , 2020, 14:39:18 »

bielo zlatý model, a  goldové LP s  tremolom, .....
ktorá značka robí takéto originálne modeli ... mne  to príde na  žalobu od gibsna hahahahha  Bavím sa skvele Bavím sa skvele


* VS63VW_750.jpg (73.71 KB, 750x248 - prehliadnuté 289 krát.)

* 23104.jpg (165.65 KB, 1397x1458 - prehliadnuté 307 krát.)
« Posledná zmena: 18. Február , 2020, 14:39:51 od tipek » Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #233 kedy: 18. Február , 2020, 15:15:36 »

No hlavne sa za poslednych 10 rokov trh posunul vpred a v segmente low end je doslova pretlak vyrobcov a ponuky (ci uz v slovenskych obchodoch alebo dostupnych v EU cez e-shopy).

V dnesnej dobe fakt uz len vybrat si tvar, farbu, kuknut recenziu a poskusat.

Trebars ja som mal v segmente do 300 eur znacku Revelation a nebolo o com. V tomto ohlade uz Vintage stratila akukolvek selekcnu vyhodu (neznamena, ze robia zle gitary). Aj Harley bentony idu do drahsich modelov, Michael Kelly robi par sikovnych modelov atd.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #234 kedy: 18. Február , 2020, 15:32:12 »

V62 Reissued

Vlastnim tento tele v povodnom stave. Lak je trochu hrubsi, ako by mohol byt, takze nevidno kresbu dreva, ako na tej na obrazku. Ladiace mechaniky su ok, ladenie drzi. Ten nulty prazec hoci vyzera ako najlacnejsi plast, funguje prekavapivo dobre. Snimace alnico, vraj robene podla "broadcaster". Twang tam je, hoci nie uplne taky uskriekany vyskovy, ako na niektorych tele. Samozrejme v dobovom style piska, ked hram na hlasnejsom aparate s pridanym gainom. Potaky uz nejaku dobu obcas zasumia, je to trochu achylova pata tych gitar. Profil krku nie je uplne basebalkovy, sedi velmi prijemne, Dčko myslim. Krk podla kresby dreva vyzera, ze je quartersawn.  Malo by to znamenat, ze je pevnejsi a zda sa mi, ze nerobi az take divebomby, ako niektore krky, ked sa na nich zozadu pritlaci. Prazce vyzeraju uplne ok. Jedine co by som vytkol, je mozno trochu odflaknuta povrchovka. Hlavne pri spoji krku a tela na basovej strane vidno nerovnomerne nanesenu farbu posobi to trochu odflaknuto, takisto lak mohol byt tensi, aby bolo vidno aj to drevo aspon trochu, na celkom krku riadna vrstva laku tiez. V celku velmi prijemne hratelne tele. Zhodou okolnosti na predaj  ha ha ha

Zaznamenané

slow riffs / bong hits
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #235 kedy: 18. Február , 2020, 15:38:18 »

nepochybujem o druhých značkách, je tu toho veľa, často človek ani nenarazí nepozná iné značky,....
kde by som si mohol omatať Revelation značku keď ju spomínaš ??
a vieš ďalšie MID kost značky odporúčiť ?? aj s  iným zameraním než klasic rock :D
 
tento vintage mi príde ako keď chce  niekto klasickú výzorovú gitaru tak tuto ju nájde ...
užívatel ala rocker GnR, zepelin acdc ... atd ....

veľa značiek majú drvivo už svoje zmeny  dizajne a majú svoj zvuk ....  
Kelly gitary som mal v  ruke tak isto ako aj godin a  podobne....
 to sú gitary podla modelu super ale ide z toho iný zvuk ako by niektorý klasici očakávali,
neviem či to dobre vysvetľujem ...  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #236 kedy: 18. Február , 2020, 15:46:02 »

nepochybujem o druhých značkách, je tu toho veľa, často človek ani nenarazí nepozná iné značky,....
kde by som si mohol omatať Revelation značku keď ju spomínaš ??
a vieš ďalšie MID kost značky odporúčiť ?? aj s  iným zameraním než klasic rock :D
 
tento vintage mi príde ako keď chce  niekto klasickú výzorovú gitaru tak tuto ju nájde ...
užívatel ala rocker GnR, zepelin acdc ... atd ....

veľa značiek majú drvivo už svoje zmeny  dizajne a majú svoj zvuk ....  
Kelly gitary som mal v  ruke tak isto ako aj godin a  podobne....
 to sú gitary podla modelu super ale ide z toho iný zvuk ako by niektorý klasici očakávali,
neviem či to dobre vysvetľujem ...  Bavím sa skvele Bavím sa skvele


Chapem, ale ked chces konkretny zvuk nejakeho gitaristu/kapely, potrebujes idealne taku konkretnu gitaru + gear (napr. stary Gibson na 70s hard rock alebo hot rails strat na Nirvanu atd., ak sa chapeme  Žmurk )

Revelation je UK znacka, takze jedine si ju naslepo stiahnut z ostrovov. Robia zaujimave offsety.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #237 kedy: 18. Február , 2020, 15:52:22 »

epiphonic : podla mna by si to nemal predávať , vymen potenciometre daj si tam slušný set snímačov a nepustiš ju z ruky ...

crespi  : pozrel som si ich stránku a zaujal ma  ten VOX mark model gitary :D :D
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #238 kedy: 18. Február , 2020, 22:35:50 »

epiphonic : podla mna by si to nemal predávať , vymen potenciometre daj si tam slušný set snímačov a nepustiš ju z ruky ...

crespi  : pozrel som si ich stránku a zaujal ma  ten VOX mark model gitary :D :D

Aby som z tej gitary spravil to, co potrebujem, chcelo by to novu kobylku, kobylkovy humbucker. Nestoji mi to za to.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Strán: 1 ... 14 15 [16] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.