Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 08:34:40
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vintage  (Prečítané 65025 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #195 kedy: 13. August , 2017, 16:12:17 »

Pozeral som a vraj to je naozaj celkom "normalny" jav na stratoch. Tak uvidime :) pozeral som nejake videjka na YT a niektory tie vintage vychvaluju do nebies ze lepsie jak mexico strat tak som zvedavy.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #196 kedy: 13. August , 2017, 18:18:31 »

Je to bežná vec, ale mne stačí, že som mal v rukách zopár stratov kde to nebol len lak. Na tej gitare som to nevedel odhadnúť, tak som to nechal tak. Myslím, že vtedy za ňu chcel 120 :-D.

ono ked je to drevo a  zatlačíš na to tak sa to otvorí ,

ale tiež si myslím že to je žial bežná vec že hentak praskajú gitary v tých miestach ,

a aj keby to prasklo viacej dá s   to dobre zlomiť  a znova zalepiť a vo zvuku nespozoruješ rozdiel ,

za tú neu tej gitary neni o čom , ....



pozrite is katalog Vintage gitár ,
http://data.musicdata.cz/Vintage_katalog_2013.pdf


Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #197 kedy: 13. August , 2017, 18:23:08 »

Pozeral som a vraj to je naozaj celkom "normalny" jav na stratoch. Tak uvidime :) pozeral som nejake videjka na YT a niektory tie vintage vychvaluju do nebies ze lepsie jak mexico strat tak som zvedavy.


ja mám tele vintage V52   a  tiež som štastný že ju mám ,
porovnávali sme ju s dalšími fendrami asi 5 kusov kt stály od 500-600-700€  símače noiseles tex mex a   všelijaké dalšie a  usúdili sme  že to bežnému hráčovi určite stačí , na punk totálne , jedine dáky twank usa sedláci by mali problém  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
kúpil som to tele za 90€  a  dal som do nej nové dimarzio snímače twang king a Tchopper spolu aj s potákmi dalších 120€
a  gitara sa  hravo vyrovnala 500e bazošovým gitarám , hardware aj  snímače  používaju značky Wilkinson a  tie sú dobre kvalitné , poriadne pochromované ,
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #198 kedy: 13. August , 2017, 18:54:43 »

Dufam ze aj ja budem tak spokojny :) Uvidime stredu by mala dojst . Otestujem napisem.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #199 kedy: 13. August , 2017, 20:32:47 »

odohrl som raz koncert kde bolo okolo 1000 ludi na Vintage LP s elektrikou EMG a ked si to po case pozriem, je to super zvukovo.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #200 kedy: 13. August , 2017, 21:24:36 »

odohrl som raz koncert kde bolo okolo 1000 ludi na Vintage LP s elektrikou EMG a ked si to po case pozriem, je to super zvukovo.

pametám si taký boom že všetci vravela že niekde v Trnave  v hudobninách sa  predávajú tie LP gitary , kamoš si ju kúpil tuším že za dákych 15 000sk na tú dobu ak sa nepletiem ,  ťažké gitary s wilkinson snímačmi kt zvukovo moc zázrak neboli ale mali silný výstup tak to vtedy každému stačilo :D :D

kopec ludí to LP aj tak modifikovalo aktívne emg 81 a 85 a  boli spokojný ,

ale teraz už tie Vintage gitary sú hodne posunuté do predu , ergonomické všetko , kvalitný harware , taká konkurencia squieru  Bavím sa skvele
Zaznamenané

archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #201 kedy: 13. August , 2017, 21:30:31 »

V trnave u Skácela tusim  Bavím sa skvele trepal som sa tam par desiatok km, ze co to tam maju...a nakoniec odisiel s bezprazcovou vintage basou za 7000 SK.. Dobra kupa, akurat ze je z nej lapac prachu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #202 kedy: 14. August , 2017, 10:51:02 »

...

pozrite is katalog Vintage gitár ,
http://data.musicdata.cz/Vintage_katalog_2013.pdf


gitary Vintage su mi vzhladom k tomu, ze som ich par drzal v ruke, aj vzhladom k inym okolmnostiam celkom sympaticke. ale tento katalog mi teda sympaticky moc nie je. na co sa to vlastne hraju ? signature modely, nezname mena slavnych artistov, co na to hraju  Nechajte ma vydýchať a tie relic verzie cista zufalost  Je mi do plaču a to cele v lowend segmente ?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #203 kedy: 14. August , 2017, 16:48:49 »

   ha ha ha ha ha ha  ánooo  Ja som čert..
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #204 kedy: 16. August , 2017, 09:36:40 »

Dosla ta gitara. Nemam cas nanej vymenit struny takze poriadne som ju neskusal este,  kedze tie struny co tam su su hooodne stare ale chcel som len na margo toho krku,  fakt riadne hruby krk asi rovnaky ako na tom tokai a este hrubsi od burny. Ale mne sa hra lepsie na hrubom krku,  mam rad ked sa cela ruka opiera o krk. Teším sa na piatok ked bude cas vymenit struny atd. Napisem postrehy potom
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #205 kedy: 16. August , 2017, 16:56:10 »

jeden dotaz hruby alebo tučný profil , ja osm mal jedno tele vintage a to teda nejaky tučný profil krku nemalo , ale za to bol ten krk ako z vrby ohybal sa aj ked som sa nan zle pozrel  Popiskujem si total mokre drevo

tak to asi dáky starý model alebo fake :D alebo čo :D 


* 21861-e9f2aa7d64f569235b0809b0881a6fe4.jpg (18.47 KB, 400x298 - prehliadnuté 307 krát.)
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #206 kedy: 16. August , 2017, 19:11:32 »

jeden dotaz hruby alebo tučný profil , ja osm mal jedno tele vintage a to teda nejaky tučný profil krku nemalo , ale za to bol ten krk ako z vrby ohybal sa aj ked som sa nan zle pozrel  Popiskujem si total mokre drevo

Definuj hruby a tucny ja to beriem ako to iste
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #207 kedy: 20. August , 2017, 12:54:04 »

Tak mal som vcera cas tak som nahodil struny ponastavoval gitaru  Musim povedat ze zvuk  ma velmi prijemne prekvapil presne to co som cakal od stratocasteru. Spracovanie tiez fajn. Jedine sami nepaci ze rosewood na hmatniku je velice svetly ale to je len taka kosmeticka uchylka moja :D
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #208 kedy: 20. August , 2017, 13:19:12 »

A + celkom som nepochopil ako funguju tie "dvoj dierove" mechaniky ale vyzera ze som dobre dal struny :D
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #209 kedy: 20. August , 2017, 17:08:29 »

Ak mas hruby krk a mas odvahu na experimenty, tak zober jemny brusny papier, napr. 150tku a pochod po krku zopar krat, ulahcis si zivot.  Bavím sa skvele

Tieto mechaniky mam najradsej na svete! Pri vymene strun si strunu potiahni az k druhemu klucu, tam ju cvakni a vopchaj do dierky, prelom a namatovaj.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.