Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 02:13:08
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vintage  (Prečítané 65022 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
salahdin
nováčik
*
Príspevkov: 56



« kedy: 11. November , 2006, 11:04:28 »

Aky mate nazoru na tuto anglicku znacku?
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #1 kedy: 11. November , 2006, 11:27:48 »

ja nie som vysloveny labuznik fajnsmeker ale co som hral na niektorych stratoch tak sa mi pacili
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 11. November , 2006, 14:10:39 »

Su to faj gitarky, no ma to dva haciky, nie je to anglicka, ale defacto čínska značka, hrá to pekne, ale inak ako originál. Kto chce mať v pohode nástroj za málo peňazí, je to v poho. Používa napr Rišo z Desmodu.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 09. December , 2006, 16:24:28 »

to je zaujimave, cinska znacka a vyraba vyssiu radu vo vietmane a nizsiu encore v indii? :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #4 kedy: 09. December , 2006, 17:23:56 »

Ktoru vyssiu radu mas na mysli?
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #5 kedy: 09. December , 2006, 18:20:24 »

Encore by Vintage = je vyrabany v Indii, cosi ako Squier od Fendera. Ked som to ale drzal v ruke, tak to bolo lahke ako pierko, az mi to pripominalo tu smrekovu Parkerku :huh:
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #6 kedy: 09. December , 2006, 18:35:20 »

Jaj, o tom som este nepocul.To ako oni uz su taki sefovia ze maju cosi ako Gibson ma Epiphone?
Haluz:)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #7 kedy: 09. December , 2006, 19:13:11 »

Gazda napísal:
Citácia
Jaj, o tom som este nepocul.To ako oni uz su taki sefovia ze maju cosi ako Gibson ma Epiphone?
Haluz:)


neviem, ci by som ich vyslovene porovnaval s Gibsonom a Epiphonom.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #8 kedy: 09. December , 2006, 21:55:34 »

Myslel som v principe, samozrejme.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #9 kedy: 09. December , 2006, 22:12:03 »

Ano, Enocre su lacnejsie Vintage. Je to ten isty vyrobca: John Hornby Skewes. Dizajn, a napady tomu dava Trevor Wilkinson, co uz je pojem v gitarovej branzi.
www.jhs.co.uk

Naposledy upravil Milos1, : 09.12.2006 2006 22:13
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 09. December , 2006, 22:42:34 »

Honey a Lemon burst Vintage su len V100 Icon? V100 Honey burst a Lemon burst nie su?
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #11 kedy: 09. December , 2006, 22:57:48 »

Veru nie su, ale odporucam pozriet na vlastne oci tie gitary lebo na fotkach ta farba vyzera trochu inak.Napr. na fotkach maju vsetky V 100vky biely kryt tiahla, ale moja ma cierny, a tiez su rozdiely aj v kresbe dreva, napr. tobacco sunburst vyzera byt bez kresby ale v reale ma taky vlnkovany vzor.Ci je to len dyha, netusim...
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
marian g_
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 10. December , 2006, 10:59:54 »

Ahoj vážení čitatelia aj pisatelia.Ako som sa tak včera motal po internete,objavil som tento debatný krúžok na tému Vintage a keďže vlastním akustické superjumbo a akustickú dvanásťstrunovú dredghnaut,rozhodol som sa prispieť k tejto podža mňa priblblej debate.Nemám rád pseudonymy a rád sa vám všetkým predstavím.Volám sa MARIAN GREKSA a posledných dvanásť rokov hrám v kluboch a puboch -4 krát do týždňa a to prevážne na akustických gitarách.Za prvé je mi úplne jedno kde sa tá ktorá gitara vyrába.Gitaru si najprv vyskúšam a keď sa mi páči jej zvuk tak si ju kúpim.Musím s plnou vážnosťou vyhlásiť,že šesťstrunové superjumbo od Vintage má na sucho najlepší zvuk aký som kedy počul.Pri kúpe som vyskúšal sedem a boli medzi nimi minimálne rozdiely.Všetky hrali fantasticky.Mám doma drahú Yamahu Jumbo ,o ktorej som si myslel, že má krásny zvuk,ale Vintage hrala podstatne hlasnejšie a pregnantnejšie.Pri porovnaní so štyridsaťtisícovou  gitarou Takamine ,ktorá patrí Petrovi Nagyovi vyhrala takisto.Jej nádherný mohutný zvuk,plný basov aj výšok úplne odfajčil cinkanie Takamine.Keď si na nej zahral Fero Griglák,povedal,že je úplne porovnatežná so superjumbom od GIBSON.Dvanástku som mal možnosť porovnať s vlastným dvojkrkým Furchom a drahou dvanástkou Takamine Janka Ledeckého a opäť sme museli konštatovať,že hrá najlepšie.O elektrických gitarách sa nebudem vyjadrovať,ale keď som na koncerte HENRYHO TÓTHA počul čo dokáže niekožko Stratov Vintage,neveril som vlastným ušiam.To,že niekožko elektrických Vintage vlastnia gitaristi DESMOD,ktorí si myslím, nie sú odkázani momentálne na lacné gitary,tiež o niečom svedčí.A ešte jedno meno.Nedávno si kúpil a aj na nej hral na turné FERMATY bezpražcovú basu Vintage FEDOR FREŠO a ten už v o svojom dlhom muzikantskom živote preskákal veža bás a určite nebude hrať na nejakom šunte.Na záver len tožko.Pomer ceny a kvality je neuveritežny.Tak dobré gitary za také nízke ceny musia vyrábať otroci.Zdravím všetkých uŽívatežov a hlavne TEORETIKOV gitár VINTAGE.Marian Greksa.
« Posledná zmena: 24. Január , 2007, 18:45:21 od Martinlm » Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #13 kedy: 10. December , 2006, 11:12:04 »

Zdravim, Marian Greksa.
Aj ja som vlastnikom gitary zn. Vintage.Hraje vyborne a teda nie som odkazany zaoberat sa tym kde a kym bola vyrobena.
Diskusia je mozno priblbla ale inak sa tu velmi nechytila a teda ju treba nejak podporit.Vela uspechov prajem.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 10. December , 2006, 11:48:15 »

marian g: Jasnačka Marian.Teraz všetci /Toth,Griglak atd/ predaju svoje drahe Fendre ,Gibsony a kupia si Vintage za 12000.Vidim,že reklama Ti ide fajn,len si zabudol napisat,kolko tie kvalitne Vintage stoja.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.