Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:14:07
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Valwatt  (Prečítané 17114 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« kedy: 11. November , 2006, 13:24:17 »

Rad by som vedel ze co je to zac. Pocul som len ze je to pravdepodobne rucne robena kopia marshallu a ze to je cenovo dost lacne. Piste co o tom viete ake mate s tym skusenosti prip. ako sa to da zohnat (ak sa to da inak ako na inzerat)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 11. November , 2006, 18:42:47 »

No vsak to robi jeden clovek, nemusi to byt predsa nutne kopia Marshallu. Moja skusenost je taka, ze casu nazvys moc nema. Cenovo dost lacne to nie je. Odkial mas tieto informacie?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 11. November , 2006, 18:54:21 »

Virus - ked chces lacny lampac, tak po cesku koluju tony starych Rozdallov (vyroba Ruda Rozdalovsky), casto za facku. Popritom koluju po internete strasidelne historky o aparatoch alebo priamo o jeho vyrobcovi :). Nikdy som na tom nehral, takze neviem...

Alebo este lespie - ak chces lacny lampac, kup si Peavey Valveking. Cena je vyborna a nazory nan vcelku pozitivne...
Zaznamenané
virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« Odpoveď #3 kedy: 13. November , 2006, 11:10:38 »

No to s tou cenou som pocul tak od kamaratov. Hmm no nejaky lampac by som chcel ale mam limit takych 35 000 takze skor nejake kombo uz mesiac pozeram inzeraty a nic som nenasiel a ten peavey Valveking som pocul ze to nieje nic moc na to ze to je lampa skor som rozmyslal nad laney LC 50 II.
Som rozmyslal este nad tym Jcm900 co mal ROBG ze ho kupim  ale nemal som prachy vtedy a uz ho predal.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 13. November , 2006, 11:42:49 »

Pana Rozdalovskeho poznam, mal som jeho aparat, ktory nakoniec skoncil cez Igora u Kubriela. Naposledy som videl za 7500kc hlavu aj s bednou z novej ery, ktora je uz podstatne lepsia kupa ako tie stare - ktory som mal aj ja - ale aj tak hrali paradne.
Valwatt je zase Valwatt. :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 13. November , 2006, 12:01:06 »

za 35 predsa uz kupis solidne veci...za to zozenies aj 5150, jcm 800/900, calibery, studiopreamp s mesa koncom a vacsinou ti zostane aj na bednu
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 13. November , 2006, 12:14:11 »

iMbUS napísal:
Citácia
za 35 predsa uz kupis solidne veci...za to zozenies aj 5150, jcm 800/900, calibery, studiopreamp s mesa koncom a vacsinou ti zostane aj na bednu


Veru. Rozdall, Valveking a spol je moznost, ak je rozpocet tak o polovicu nizsi.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 13. November , 2006, 12:18:51 »

No s tými lacnými celolampami je to taká kuriózna situácia. Povedal by som, že 90 a viac percent ich zlej povesti majú na svedomí ani nie tak samotné aparáty, ale skôr ich užívatelia.

Pre \"celebritných\" či solventných hráčov tieto aparáty nepredstavujú nič atraktívne, tí si kúpia niečo hodne drahé a s hodne zvučnou renomovanou značkou (až na niektorých experimentátorov typu Dweezil Zappa, ktorí sú schopní kžudne použiť aj nejaký \"žudový\" aparát). Vďaka priaznivej cene sa k nim dostanú hlavne mladí žudia, ktorí predtým hrali na tranzistorové aparáty.

A tu je skrytý kameň úrazu. Väčšina týchto žudí nevie, ako sa s lampou narába, ako ju nastaviť, ako ju správne zapnúť a vypnúť, ako sa o ňu správne starať .... a hlavne nevedia, ako na nej hrať. Nemajú skúsenosti, ako má lampa znieť, ako treba k jej reakcii na hru doladiť techniku hry, ako k nej nastaviť efekty, a tak sú rozčarovaní a sklamaní z toho, že im z reprákov nelezie to, čo z nahrávok ich vzorov. A tu je jadro tohto problému. Títo žudia nadávajú na Peavey ValveKing či Classic, na ImgStageLine GAT, či na malých výrobcov Roždalovského, Prosounda, Valoviča .... ale keby im niekto zapol trebárs Dual Rectifier od Mesy, alebo JCM 800 od Marshalla, pochybujem, že by na ňom hrali lepšie.

Nahlas sa však neodvážia o tomto svojom sklamaní povedať, lebo povedať, že sa mi nepáči Mesa, je medzi tiežgitaristami niečo ako rúhanie sa. To si tu môžu povedať tak profíci typu Jimi Cimbala, prípadne žudia, ktorí kašlú na to, či sú \"trendy and in\" alebo \"out of date\". A tak sa vytvárajú legendy o dokonalej Mese a naprd znejúcom Peavey. Pričom v oboch prípadoch platí, že výsledok záleží od toho, ako sa to nastaví a hlavne na tom, kto na tom hrá.
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 13. November , 2006, 12:30:48 »

hej, toto je pravda...uz sa tu vela krat povedalo, ze je to v rukach.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 13. November , 2006, 12:19:49 »

Mňa poslednú dobu celkom zaujali české lampové aparáty Hot, aspoň čo sa týka prístupu výrobcu Pavla Horkého a jeho komunikáciou s gitaristami a testami v akcii, kým ich začne predávať. Aj výzor je fajn. Žmurk
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/HOT~14~cervenec~2004/
Zaznamenané

virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« Odpoveď #10 kedy: 13. November , 2006, 14:33:50 »

Ja som myslel ze s tymto limitom nieje sanca splasit hlavu aj s bednou.
Rozmyslal som aj nad tym 5150 ale na ziadnych inzeratoch som nevidel. (a hovoril som si ze to bude dost drahe)

Pokial ide o to co pisal predator to je mozno pravda ja ked sa mam priznat tak som na lampe myslim ani nehral tym padom by som ju asi ani nevedel dobre nastavit ale nato aby som s nou vedel zaobchadzat tak musim nejaku vlastnit alebo aspon poznat dakoho kto ju vlastni :-).  Takze aspon pisem na forum kde viem ze mi dakto poradi lebo su tu znali ludia, spravim si aspon aky taky obraz o tom ake aparaty stoja za to.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 13. November , 2006, 15:02:14 »

V podstate je to skoro jedno, keď je aparát primeraný hudbe, ktorú chceš hrať. Ak chceš hrať rock a pop, tak asi by nebola zlá vožba ten Peavey Classic. Na niečo tvrdšie by som siahol po Peavey ValveKing alebo hoci po Valwatte.

Inak osobne si myslím, že keď si rozmýšžal nad 5150, tak Valveking ťa určite nesklame. Je to hodne podobný zvuk. Doporučujem rovno vzať 2x12 verziu.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 13. November , 2006, 15:07:37 »

Valveking urcite nema tolko skreslenia, ako 5150, aj ten charakter zrejme nie je taky moderny, ale Valveking som este nepocul. Ide mi len o to, aby sme tu nepestovali, ze Valveking je podobny, ci dokonca lacnejsia nahrada 5150 :)

Ak by si sa rozhodol pre Valwatt, tak daj potom vediet, ako to dopadlo.

Naposledy upravil martinlm, : 13.11.2006 2006 15:10
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 13. November , 2006, 15:13:37 »

Nehral som na tom, počul som len ukážky, ale podža mňa skreslenia má dosť, a jeho charakter je práve moderný. A ešte je tam možnosť plynule si zoštelovať koncák od AB k A triede, čo otvára ďalšie možnosti práce so skreslením a jeho reakciou na hru.

A podobnosť nezaprieš. Ono väčšina výrobcov to rieši tak, že keď vymyslia niečo podarené, tak sa ten nápad snažia recyklovať a dávajú to všade, kde sa len dá. Napríklad u Soldana je ten klasický skresžovací obvod, čo robí soldanovský zvuk, prakticky vo všetkých výrobkoch od tejto firmy, od overdrivu GTO cez Sweet 16, Hot Rod, Decatone, preampy X-88r a X-99 až po vlajkovú loď SLO.

Netvrdím, že je to lacnejšia 5150. Tvrdím, že s 5150 to má hodne spoločné po obvodovej stránke, a to hlavne v preampovej časti, kde sa firme neoplatí vymýšžať teplú vodu.

Naposledy upravil predator, : 13.11.2006 2006 15:19
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 13. November , 2006, 15:50:27 »

5150 ma 6 krat 12AX7, Valveking 3...

Ta indukcia, ze ked to tak robi Soldano, tak urcite aj Peavey asi nie je celkom na mieste. Pri Valveking je skor snaha to vyrobit lacnejsie, napr. z tych sietich lamp jedna bude invertor, jedna bude robit efektovu slucku, co je uz pri Valveking tazsie predstavitelne, ze by zostala jedna na cisty aj skresleny zvuk :) Ja si myslim, ze celkova koncepcia zosilnovaca bude niekde inde.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.