Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 18:12:49
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ARPEGGIA - rozklady  (Prečítané 30233 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 14. Apríl , 2004, 08:53:06 »

Otvaram tuto temu, pretoze ma zaujimaju Vase postupy a arpegia. Niekto sa ich nauci ako odvodenie akordu, niekto si "vymysli" sam vlastne postupy. Takze cakam reakcie :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 14. Apríl , 2004, 09:23:52 »

arpeggio Adur a jeho alternativy zalkladny postup

e|-------------5-9-5-------------
B|-----------5-------5-----------
G|---------6-----------6---------
D|-------7---------------7-------
A|---4-7-------------------7-4---
E|-5---------------------------5-

rozsirene
e|-------------5--9s12-9----------------
B|-----------5-----------10-------------
G|---------6----------------9s6---------
D|-------7----------------------7-------
A|---4-7--------------------------7-4---
E|-5----------------------------------5-

variacia I.
e|----------------------9-
B|--------------5----10---
G|------------6----9------
D|-----2----7-------------
A|---4--------------------
E|-5----------------------

variacia II.
e|---------------5-t-9-p-5-------------
B|-----------2-5-----------5-2---------
G|---------2-------------------2-------
D|-------2-----------------------2-----
A|-----4---------------------------4---
E|---5-------------------------------9-

variacia III.
e|--------------5-9-12-9---------------
B|------------5----------10------------
G|----------6---------------9----------
D|--------7-------------------11-------
A|----4-7------------------------12----
E|--5----------------------------------

Malmsteenove arp
e|-9-5-----12-9------17-12-------21-17------
B|-----5--------10---------14----------17---
G|-------6---------9----------14----------18
D|------------------------------------------
A|------------------------------------------
E|------------------------------------------
« Posledná zmena: 15. Január , 2007, 23:14:22 od Martinlm » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #2 kedy: 14. Apríl , 2004, 10:49:13 »

No co dodat.Ja sa snazim vyhybat tomu ked hras viac tonov na jednej polohe.Potom sa to tazko tlmi a nikdy to az tak dobreneznie ako ked su kazdy ton na inom prazci.Len dakedy sa tomu clovek nevyhne.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 14. Apríl , 2004, 10:51:22 »

o to je to vacsia prdel.. musis cvicit a cvicit. Hlavne hrat polovicu alternate picking a zbytok sweep.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 15. Apríl , 2004, 00:52:13 »

Zahrajte si len rozklad Cmaj7 akordu cez všetky struny a už sa musia hrať viackrát 2 tóny na jednej strune. Ja to hrávam legátom, potom znejú veľmi pekne, guľato. Treba ale hodne cvičiť, ako som už veľakrát spomínal. :o)
« Posledná zmena: 23. September , 2011, 10:45:41 od Pitu » Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 23. Apríl , 2004, 14:45:28 »

ja hram arpegia navjviac takto zum bespiel: emol

E-15-12-----------------------
B-----------------------------
G-------16-12-----------------
D-------------14--------------
A----------------(14)---------
E--------------------(15)-(12) edur

E-16-12-----------------------
B-----------------------------
G-------16-13-----------------
D-------------14--------------
A----------------(14)---------
E--------------------(16)-(12) edim

E-15-12-----------------------
B-----------------------------
G-------15-12-----------------
D-------------14--------------
A----------------(13)---------
E--------------------(15)-(12)

mne sa to paci viac lebo sa nemusia tie tony hrat postupne tak ako pri sweepe.....ale podla mna je dobre vediet hrat oboma sposobmi
« Posledná zmena: 15. Január , 2007, 23:14:39 od Martinlm » Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 23. Apríl , 2004, 14:53:10 »

a ked sweep tak najviac asi takto nejak adur

E--------------9-12-9-------------
B-----------10--------10----------
G---------9--------------9--------
D------11------------------11-----
A---12-------------------------12-
E--------------------------------- amol

E--------------8-12-8-------------
B-----------10--------10----------
G---------9--------------9--------
D------10------------------10-----
A---12-------------------------12-
E---------------------------------

atd.....ale vstko je to na tento sposob
« Posledná zmena: 15. Január , 2007, 23:14:57 od Martinlm » Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 23. Apríl , 2004, 14:59:48 »

a este malmsteen pouziva taketo pekne, ono je tam tych akordov asi viac ale to robi takto po terciach
E--4-1-----7-4-----10-7-------------------
B------3-------6--------9-----atd---------
G--------4-------7--------10--------------
D------------------------------------------
A------------------------------------------
E------------------------------------------

Naposledy upravil admin, : 01.12.2005 o 06:45
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #8 kedy: 23. Apríl , 2004, 22:43:14 »

to su diminished (zmensene) arpegia.. znie to tak neoklasicisticky Beeee ale ich prakticke vyuzitie v rockovej muzike je dost diskutabilne. ja ich hram iba v seriach a molovymi a durovymi arpegiami
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 27. Máj , 2004, 00:28:51 »

nemam ziadne konkretne postupy.. mam ten problem, ze ked hram tak hram a zrazu zahram nieco co sa mi strasne pacilo, ale ked prestanem a snazim sa to zahrat znova, uz to neviem najst a neviem, co som to vlastne urobil. a ked sa mi to aj podari zahrat a napisem si to hoci aj do not, tak ked to potom zase za par dni najdem, tak vobec neviem, co som tym chcel povedat.. a potom to vacsinou hodimdo MIDI, aby som si to ujasnil a nechapem, ze o co som sa to zas pokusal a ze mi na skuske vynadaju, ze som psychopat.. pri hrani sa snazim obchadzat klasicke behy, teda ked hram nejaku stupnicu, tak sa snazim nehrat ju ani postupne po jednotlivych tonoch, ani v terciach, ani v kvintach, ale snazim sa co najviac skakat a menit intervaly, jak mi to len moje chrome prsty dovolia :-) vela pouzivam zmensenu kvintu.. a co sa tyka arpeggii, hram ich malo, lebo som to v podstate nikdy necvicil a moc dobre to neviem, ale ako som spominal, pri hrani obcas nieco pride, len to nikdy neviem reprodukovat..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 27. Máj , 2004, 00:35:34 »

Vlad - vies kolko zlozim muziky, ked si idem len tak v autobuse a cumim z okna ? Raz som si skusil napad popisat slovne, atmosferu a co ma evokovat melodia a tak ... ... a cumel som na to ako pako po par dnoch :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 27. Máj , 2004, 00:53:51 »

vlad- po akych intervaloch skaces a ake intervaly hras ak nie klasicke. od ktoreho tonu hras zmensene kvinty. a v akych stupniciach. v diatonike mas jednu zmensenu kvintu ,alebo modulujes v kazdom druhom takte. hras akoze jazz? lebo inak si to neviem dost dobre predstavit. nacarby sem daky priklad...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 27. Máj , 2004, 19:47:55 »

rastis - aj ja si to skusam obcas slovne popisat a pravdu povediac, vacsinou tom u rozumiem ovela lepsie, ako ked je to v notach, lebo taboch.. :-) marian - intervaly hram presne tie iste :-) ale pisal som, ze sa snazim obchadzat klasicke behy a postupy.. napriklad si to rozlozim tak, ze skacem cez oktavy az na nony alebo tercdecimy, pouzivam sekundy, tritony..

|-----------------------------|
|-3-6------------11-----------|
|-----------------------------|
|-------------12--------3-----|
|--------9----------------4---|
|----------12-------1---------|


napr. toto je len taka hlupost, neviem to zahrat velmi rychlo, zatial.. teraz som to vymyslel.. zmensenu kvintu mas napr. v lydickej a lokrickej stupnici, ale vobec sa nencham obmedzovat 7-tonovou diatonikou.. co takto 8-tonove stupnice? c, cis, dis, e, fis, g, a, be, c :-))) nemodulujem v kazdom druhom takte, ale akordy si postavim tak, aby som musel co najmenej modulovat.. uplny zaklad si necham taky ""prazdnejsi"". a ci hram jazz.. myslim ze nie.. hral som 3 roky taky progrsivny thrash metal a teraz hram s kamosmi taky mix rocku a drumnbassu.. ale ziadny nu-metal.. ideme pekne cez co najmenej prebadane vody..
« Posledná zmena: 15. Január , 2007, 23:15:36 od Martinlm » Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 27. Máj , 2004, 20:04:28 »

marian - este daco.. to skakanie som myslel hlavne tak, ze ked som uz trosku zahriaty a hram nejaku stupnicu resp. solujem, tak sa snazim co najmenej opakovat intervaly ktore hram.. neni to teda tak, ze idem stupnicu v kvartach, alebo terciach, alebo septimach, ale kombinujem to uplne nahodne, ako mi to pride do prstov, takze nad tym v podstate ani nerozmyslam.. len sa podvedome snazim hrat veci, ake som este nepocul.. alebo robim taku vec, co strasne vela ludi nemoze pocuvat - totiz, okrem toho, ze pouzivam strasne siroke vibrato t.j. ton sa vlni velmi na siroko tak pri bendovani (vytahovani) netaham na pol ton, ale skusam to tak priblizne na stvrt ton, ako sa mi podari.. vysledok potom znie znacne podivne a exoticky (co sa mi paci) ale zase nie vsade to pasuje..
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 27. Máj , 2004, 21:27:59 »

to je exoticka oktatonika. pouzivala sa v starej indii. dost sa pouziva v jazze. patri to do klasiky. zmensena kvinta je v kazdom mode diatonickej stupnice. ale nechapem tu zlozitost krkolomneho prstokladu. da sa to zahrat ovela jednoduchsie. mozno ti ide o sfarbenie tonu...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.