Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 22:13:44
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Boss MT-2 vs. Marshall GV-2  (Prečítané 2657 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« kedy: 30. Marec , 2005, 19:31:09 »

Mam robenu plne elektronkovu hlavu (myslim, ze ma kopirovat JCM800, ale neviem nakolko sa jej to dari :)), k tomu 1x12"" celestion repro v uzavretej ozvucnici. Vlastnim GV2 ale teraz hravam na pozicanom MT2 a chcem sa opytat, ci ma niekto s tym Marshallom GV2 skusenosti. V priamej konfrontacii s JH1 mi vysiel GV2 ako ovela lepsi (variabilnejsi, cistelsi zvuk, JH1 na moj vkus moc huhlal a pilil), na druhej strane ten MT2 sa mi vidi taky o dost prieraznejsi a hlavne ma akosi prekreslenejsi stred. GV2 nema take silne skreslenie, co by mi ani tak nevadilo (i ked pri solach ma to trochu stvalo), ale stve ma, ze oproti tej MT2 posobi ako ta JH1 proti GV2, cize huhle. Akoby bol zaneseny ten zvuk, ziadne nastavenie tomu nevie pomoct. Vyjadrite sa k tomu nejak?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 30. Marec , 2005, 22:51:26 »

Iggy - Tvoja elektornkova hlava ma taky biedny (?) zvuk, ze riesis 3 nahradne bustre ?
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 31. Marec , 2005, 00:03:42 »

moja elektronkova hlava uz ma iba jeden kanal :) kupil som to za 4 litre tak jak to je a ked na to zavesim booster, tak to ma celkom solidny zvuk. skusal som pouzivat aj to skreslenie co tam je, kym este fungovalo, no bol to strach a hroza. neviem ako to urobili, ze to malo zvuk ako bzuciak na vchode do panelaku, ale podarilo sa im to :) takze teraz mam pekne cisty zvuk a skreslenie riesim externe. skusme sa ale venovat teme Žmurk
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 01. Apríl , 2005, 07:04:36 »

Neviem zdá sa mi to blbá kombinácia pchať tranzistorovú krabičku do lampového koncáka.Síce ako to tak chápem máš len čistý kanál.No je to zvláštna kombinácia skôr by som uvažoval dať si urobiť lampový preamp.ažko riešiť MT2 je vežký bzčiak maslím že skôr ten marshall krabičky sú celkom v pohode. Všetko záleží od predstavy zvuku a štýlu. No najideálnejšie by bolo TO prerobiť preamp a nepotrebuješ krabičky.Akurát tak foot switch a volume pedál.
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 01. Apríl , 2005, 10:19:21 »

vsak ale bezne sa dokrmuje celolampa krabickou. :) tiez si nejaku do slucky zapojim raz
Zaznamenané

kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #5 kedy: 01. Apríl , 2005, 15:22:18 »

martinLM: krabicka so skreslenim sa nezapaja do slucky ale pred zosilovac :-) to len tak na okraj :-)a v podstate suhlasim s guitmanom ze urobit poriadny lampovy preamp a mas pokoj a nepotrebujes ziadne krabicky na skreslenie...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 01. Apríl , 2005, 19:02:49 »

to mas pravdu. ja som ale hovoril o efektovej slucke preampu (kto vie, aky to je rozdiel) ale to som tiez len tak trepol (aby to nevyznelo tak, ze budem mat tranzistor v ceste Žmurk ) ale je to blud.
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 02. Apríl , 2005, 18:38:39 »

Diky za rady, kamaradi :) tak mi poradte, ze kto mi spravi do toho slusny preamp a za kolko hlavne? Snad to nebude taky hrozny technicky problem, kedze uz tam povodne nejaky (i ked hrozny) bol...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.