Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 07:47:15
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pražce a pražcový drôt.  (Prečítané 7696 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« kedy: 15. November , 2006, 11:02:55 »

Chcel by som sa Vás opýtať na vaše skúsenosti s vežkosťou pražcou. Čo vám vyhovuje viac nižšie alebo višie? Aké majú výhody/nevýhody tie či tie?
Na menších (resp. nižších 2,0) pražcoch sa bude ťažie pracovať s tónom s vybrátom? Je preto lepšie mať vyšie?
Huh!
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 15. November , 2006, 11:18:02 »

Miso, doteraz som bol zastancom kolajnic a co najvyssich a najhrubsich. Ale ako som si v USA kupil OLPcku a ta ma nizke a uzke prazce a musel som cvicit na nej.. a teraz ocenujem ze su take ake su. Mam pocit ze to lepsie ladi a lahsie sa hra. Tazko povedat, treba to skusit a uvidis. Na bendovanie je lepsie hrubsie prazce, ale na tapping a legata nizke.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. November , 2006, 11:23:33 »

Ja mam asi celkom normalne prazce a tie robertove kolajnice, ktorych bol zastancom - na tych som veru hrat nevedel :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #3 kedy: 15. November , 2006, 11:36:09 »

najlepsie je taky kompromis asi (medium)..ani prilis prilis nizke ani prilis vysoke..pri vysokych sa mozno bude dobre bendovat ale ked budes hrat akordy staci, ze silnejsie pritlacis (nie vzdy si to ustrazis aj keby si to mal neviem ako natrenovane) a uz neladis
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #4 kedy: 15. November , 2006, 11:37:47 »

MartiLM:Čo myslíš tým normálne. Strašne široký pojem. Daj nejaké číslo

Naposledy upravil misofg, : 15.11.2006 2006 11:38

Naposledy upravil misofg, : 15.11.2006 2006 13:27
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 15. November , 2006, 12:35:47 »

Ved to prave neviem vyssie ako na swordyho LP Standart, ale nie zasa kolajnice.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 15. November , 2006, 13:51:53 »

Mne je to upne jedno a na vsetkych gitarach mam tiez \"normalne\" prazce :).
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #7 kedy: 15. November , 2006, 14:11:36 »

rastis napísal:
Citácia
Mne je to upne jedno a na vsetkych gitarach mam tiez \"normalne\" prazce :).


Čiže nezbadal si nikdy žiaden rozdiel v koforte hry či už pri taký alebo takých pražcoch?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 15. November , 2006, 14:21:48 »

Samozrejme ze zbadal, ale ako som pisal, je mi to jedno. Ako mi je aj jedno radius hmatniku a profil krku. Pokial nejde o extremy, ale je to \"normalne\", vobec to neriesim.
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #9 kedy: 15. November , 2006, 14:45:58 »

daval som si robit u noisera a on mi hovoril vysku ale akosi som zabudol, ale nieco cez 2 milimetre2,3 2,4 Huh!, podstatne je ze pred tym som mal- neviem preco asi boli zosuchane- 1,7 na epi lp.To mi povedali u noisera co je asi dost malo.Na tychto sa mi sice lahsie hralo ale zvuk nebol az taky a bendy stali za figu.Teraz som maximalne spokojny.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 15. November , 2006, 15:01:11 »

tominu - to ti predpokladám hovoril o šírke pražcového drôtu, nie o výške pražca. To už by bolo hodne vysoko. :hm:
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #11 kedy: 15. November , 2006, 15:51:47 »

pravda pravda, bude ako vravis ty ale aj tak mi vravel ze mi ich dal vissie.Ze oni to tak dlho robia.Teraz neviem vie niekto aku vysku davaju firma noiser (nie noiser)

Ozaj chcel som sa spytat ze ci vyska prazcov ma nejaky podstatny dosah na rychlost povedzme v behoch a celkovo vo fast pickingu ci je to len sila zvyku a trening

Naposledy upravil tomino, : 15.11.2006 2006 15:53
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #12 kedy: 15. November , 2006, 21:31:41 »

...mna by zaujimala aj kvalita , niekde som cital ze najlepsie su prazce z oceloveho materialu  , vraj nepohcuju sustain hmatnika  a davaju ho ti spickovy vyrobcovia , no ale jedost drahy....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 16. November , 2006, 10:39:07 »

cutaj napísal:
Citácia
...mna by zaujimala aj kvalita , niekde som cital ze najlepsie su prazce z oceloveho materialu  , vraj nepohcuju sustain hmatnika  a davaju ho ti spickovy vyrobcovia , no ale jedost drahy....


Dobra poznamka. Neviem sice vela o tych materialoch, ale dobre prazce vydrzia desatrocia, shitne sa vymackaju po par rokoch...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #14 kedy: 16. November , 2006, 13:07:47 »

ocelove prazce vydrzia dlho...(pretoze ocel je riadne tvrda)..ale s ocelovymi prazcami sa blbo pracuje (pretoze su tvrde)..a je  to cca o 400-500sk viac ako \"obycajne\" prazce na jeden hmatnik
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.