Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 09:53:42
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aky mikrofon  (Prečítané 9358 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« kedy: 17. November , 2006, 10:49:19 »

nevedel som kam to mam pichnut tak poprosim admina ak som to dal zle nech to prehodi. Potreboval by som poradit ohladne mikrofonu. Chcem kupit nieco kvalitne od 5000-10000 tis takze vase rady navrhy.V sasade som pocul ze shure je asi nnajlepsia znacka takze nieco od nich(BETA 58A alebo SM58-SE). Chcem to pouzivat na spev, ale popripade aj ku combu ale to asi nebude nutne. Ozaj a vysvetli mi niekto aky je rozdiel medzi kondenzatorov7mi a dynamick7mi a ktore su lepsie na konceety, do skusobne atd... dakujem.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 17. November , 2006, 11:09:10 »

Na live hranie potrebuješ dynamický mikrofón, úplne postačí SM58, je to klasika. Zoženieš za cca 4000,-. Je určený na snímanie zblízka.
Kondík je vhodný na nahrávanie, berie celý priestor, nahrávaš z väčšej vzdialenosti, preto sa nehodí na live hranie. Za zvyšných cca 6000,- už zoženieš celkom solídny kondík. Ja som kúpil nedávno ruskú Oktavu MK319 do 7000,-. Zoženieš v On-boarde.

U obidvoch pozor, keď budeš kupovať na inzeráty - vyskytujú sa aj ich čínske kópie, ktoré sa síce podobajú, ale nehrajú tak.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 17. November , 2006, 11:57:13 »

Ja pouzivam shure betu 58A.Myslim ze je to fajn mikrofon.A ak mozem poradit tak si kup mikrofon novy.Nie z inzeratu a podobne.Uz sa stali aj take veci ze obal (telo) mikrofonu bol original ale vlozka bola vymenena z nejakeho lacneho mikrofonu.Ja by som nekupil mikrofon z inzeratu.Jedine novy.A jedine shure.Bud SM58 alebo betu.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 17. November , 2006, 13:37:00 »

Ak chceš nejaký kondenzátorák za slušnú cenu, tak skús niečo od M-Audio. Napríklad Nova, Luna ....
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #4 kedy: 17. November , 2006, 14:04:20 »

No ja chcem kupit len nieco velmi kvalitne na spev a ked bude najhorsie ze to mozem supnut aj pred kombo.Cely priestor nahravat nebudem.Bude teda stacit ten dynamicky
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 17. November , 2006, 14:22:54 »

Pokial dynamicky, tak Betu58, alebo SM58. Robia sa vo verzii s/bez prepinaca. Beta58 je oproti SM58 drahsia, ale je jasnejsia vo vyskach a ma velmi peknu farbu, viacmenej hotovu. Tam nepotrebujes vela EQ, je to hotovy sound.
SM58 je svetova klasika na spev, pouzivaju ju skoro vsade (live, skusobna,...). Existuju take famy, ze kazdemu nesadne na spev. Ale na 90percent urcite sadne kazdemu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 17. November , 2006, 15:03:09 »

Shure SM58 je predovsetkym podiovy mikrofon, z coho vyplyva, ze je velmi tichy pri manipulacii a traduje sa, ze je neznicitelny padom. Mozem potvrdit, ze videl som uz vela velmi omlatenych kuskov, ktore hrali jak hodinky. Charakterom je to +/- univerzalny mikrofon. Je pravda, ze nie na vsetky hlasy sa hodi, ale mikrofon, ktory by sa hodil na vsetky hlasy aj tak neexistuje. Ja mam skusenost, ze na niektorych muzskych zachripnutejsich hlasoch robi trochu telefon a treba ho ekvalizovat.

Jeho \"profickejsia\" verzia je Beta 58. Mali by byt podobne co sa tyka farby, Beta by mala byt trochu jasnejsia, ale vlastnu skusenost nemam.

Nastrojovou verziov SM58 je SM57. Je to mikrofon casto pouzivany na rytmicak a ku gitarovemu kombu. Pri kombe sa da kludne nahradit SM58, rozdiel pri vyzhavenom repraku zblizka nie je az taky velky.

Kondenzatorove mikrofony maju jasnejsi zvuk a su urcene na nahravanie z vacsej dialky. Z toho vyplyva, ze je dolezite mat aj dobre vyriesenu akustiku v miestnosti, pretoze kondenzatorovy mikrofon ju snima tiez a moze to robit vo vysledku neplechu. Kondenzatorove mikrofony potrebuju phantomove napajanie 48 V.

Vsetky mikrofony potrebuju mikrofonny predzosilovac. Takze v pripade, ze nemas mikrofonny predzosilovac moja prva rada znie:

Nez si za 5000 az 10000,- Sk kupis mikrofon, kup si za tie iste peniaze lacnejsi mikrofon a k tomu zakladny mic preamp. Narobis s tym podstatne viac muziky.

Ak mas o mikrofonoch a problematike okolo toho take nevedomosti, ako to vyzera z prveho prispevku, moja druha rada znie:

Miesto mikrofonu za 5000 az 10000,- si kup dynamicky mikrofon lacnej rady Shure PG58 za 1977,- Sk- da sa do neho spievat, da sa postavit ku gitarovemu kombu. Mikrofony PG vydavam aj na lacnejsie vybavenych podiach a ja som s nimi kedysi natocil zo 2 dema...

Takto usetrene peniaze mozes odlozit bokom a kupit si konecne lampovy aparat Žmurk
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 17. November , 2006, 15:54:27 »

rastis napísal:
Citácia
Vsetky mikrofony potrebuju mikrofonny predzosilovac.
Nez si za 5000 az 10000,- Sk kupis mikrofon, kup si za tie iste peniaze lacnejsi mikrofon a k tomu zakladny mic preamp. Narobis s tym podstatne viac muziky.
Ak mas o mikrofonoch a problematike okolo toho take nevedomosti, ako to vyzera z prveho prispevku, moja druha rada znie:
Miesto mikrofonu za 5000 az 10000,- si kup dynamicky mikrofon lacnej rady Shure PG58 za 1977,- Sk- da sa do neho spievat ...


Nechcem sa tu robit mudry ale nemozem s tebou suhlasit.Aky mikrofonny predzosilovac?Ved ak chce mikrofon tak ho hadam ma kam zapichnut.A kupovat nieco co mu bude napiskavat a podobne je tiez hovadina (PG58).Jednorazova investicia do SM58 alebo Bety je urcite lepsia ako kupovat blbiny.Dnes sa da kupit Beta okolo 6000-7000 nova , a ma pokoj na X rokov.

Naposledy upravil martinlm, : 17.11.2006 2006 15:56
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #8 kedy: 17. November , 2006, 16:01:58 »

ale ved ked mas mix tak tam uz pream je.ci ne?:blink:
...musi byt!:angry:
Zaznamenané

I hate commercion
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #9 kedy: 17. November , 2006, 16:36:23 »

asi ho najprv budem davat do maleho tranzistoroveho peaveycka takze neviem.Mix este nemam a ani aparaturu.To pride.Proste chcem spievat ale sunky si kupovat nebudem.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 17. November , 2006, 16:56:41 »

GHS napísal:
Citácia
...Nechcem sa tu robit mudry ale nemozem s tebou suhlasit.Aky mikrofonny predzosilovac?Ved ak chce mikrofon tak ho hadam ma kam zapichnut.A kupovat nieco co mu bude napiskavat a podobne je tiez hovadina (PG58).Jednorazova investicia do SM58 alebo Bety je urcite lepsia ako kupovat blbiny.Dnes sa da kupit Beta okolo 6000-7000 nova , a ma pokoj na X rokov


Ani ja sa nechcem hadat, ani robit mudrejsi, ale Tomino sem chodi uz nejaky cas a uz som ho trosicku takto nadialku spoznal:

tomino napísal:
Citácia
asi ho najprv budem davat do maleho tranzistoroveho peaveycka takze neviem.Mix este nemam a ani aparaturu.To pride.Proste chcem spievat ale sunky si kupovat nebudem.


...takze snad som nepisal tak strasne od veci Žmurk

S kapelou hrame v priemere 1-2 x do tyzdna a Shure PG pouziva na podiu naozaj vela zvukarov. Priznavam, ze este som nestretol takeho, co by pouzival rovno PG58 na hlavny spev ( :) ), ale PG57 mavam pri repraku pomaly castejsie, ako SM57. Schvalne som si robil pre seba pokusy PG57 vs. SM57 na gitaru z rovnakej pozicie a veru som si neni isty, ci by som na slepom teste nepohorel :).
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #11 kedy: 17. November , 2006, 17:50:56 »

to znamena ze teda potrebujem ten predzosilnovac, sak kamarat s tym hrava v pohode cez kombo a nepotrebuje ho.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 17. November , 2006, 18:07:50 »

Tak, ako gitara zneje lepsie cez gitarovy aparat ako cez efekt rovno do mixu (o com si sa tu s nami hadal asi pred 3/4 rokom), tak presne takisto sa na mikrofony pouziva mikrofonny predzosilovac a PA zosilovac alebo mixpult s mikrofonnym predzosilovacom a PA zosilovac. Urcite nie gitarove kombo. Pokial to chces cele bastlit cez nejake tranzistoreve kombicko Peavey urcene na gitaru, rozmyslat nad mikrofonom v cenovej relacii 5000 az 10000,- tisic je tazko mimo a naozaj Ti staci mikrofon HAPPY SOUND 2000 za 199,- Sk z drogerie DM Žmurk
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #13 kedy: 17. November , 2006, 18:16:38 »

a na mikrofone je kanon a nie jack pokial ja viem.../tusim:whistle: /
Zaznamenané

I hate commercion
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #14 kedy: 17. November , 2006, 18:41:36 »

metalhead napísal:
Citácia
a na mikrofone je kanon a nie jack pokial ja viem.../tusim:whistle: /


Pokial ja viem vyrabaju sa kable kanon-jack:whistle:
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.