Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 23:07:10
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake mate radi nastroje...modern vs. vintage  (Prečítané 3487 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« kedy: 28. November , 2006, 22:40:13 »

nepatri to celkom do gitar,tyka sa to bas, zosilovacov etc. etc.

na basovom teste ktory sa zvrhol na fajn stretnutie a oskusanie ma velmi zaujala progrockerova klasovka ktora vychadza koncepcne zo stareho nastroja a jeho hiwatt komplet, ktory hral podla mna uzasne a nedal sa zahanbit ci na cistom zvuku,alebo na skresleni.

primarna je otazka na clenov fora, ze kde sa momentalne nasli, ci v modernom nadupanom nastroji s x prazcami, premyslenou elektrikou a roznymi fintickami ktore umoznil vyvoj - sirokom spektre modernych zvukov, alebo naopak radsej siahnu po niecom starom a overenom, produkujucom doslova jeden zvuk. a ak sa momentalne v niecom nasli, tak nech napisu ze preco ich oslovuje to, co ich oslovuje.

nechcem tuto temu otvarat preto, aby sa strhla debata ze co je lepsie, to sa ani povedat neda, ale rad si precitam, ze kto sa v com vidi a kde vidi prave prednosti daneho nastroja.

ak si admini myslia ze je to vtakovina, nech to kludne zmazu:)

Naposledy upravil pista58, : 28.11.2006 2006 22:42
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 28. November , 2006, 22:45:53 »

Momentalne stale rozmyslam nad zosilnovacom v style Plexi, takze asi vintage.
Zaznamenané

kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #2 kedy: 28. November , 2006, 23:36:07 »

Ja mám rád retro zvuk dosiahnutý najmodernejšími fintami.
Zaznamenané

RED DEBILS
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 29. November , 2006, 00:14:11 »

ja asi hardcore vintage na plne gule.. len si to financne nemozem dovolit.:sick:
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 29. November , 2006, 01:01:02 »

Mám rád, keď priamo sama gitara hrá výborne. Ale na druhej strane, vežmi rád sa hrám s efektami na dosiahnutie zaujímavých zvukov. Mám ich dosť a ešte som nemal kedy ich poriadne preskúmať a pohrať sa s nastaveniami, takže do budúcna mám čo robiť. :) Všetko ale s mierou a vkusom, som skôr za retro zvuky.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #5 kedy: 29. November , 2006, 09:35:12 »

v buducnosti (ked si to budem moct dovolit) uvazujem nad zosikom typu Mark (Mesa/Boogie) co uz pomaly zacina byt vintage :)
hmm tvar gitary explorer je niekedy z 50-60-tych rokov co je riadny vintage (aj ked popularny) ale rozopinatelne HB s piezom v kobylke je asi modern style :) takze asi nieco medzi alebo s kazdeho rozku trosku (zatial sa len hladam)
podstatne je aby clovek bol spokojny s danym vybavenim a ci uz je to vintage alebo modern style to netreba riesit Žmurk
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 29. November , 2006, 09:53:06 »

Ja som mal predtym JCM900 1-kanal, kde bol len jeden skresleny zvuk. Teraz mam 5150 a tiez pouzivam jeden zvuk. Som zastanca jedneho a poriadneho zvuku. (neratam take hracky, ako wah, delay a pod)
Nastroj mam v podstate novy, ziadny vintage. No raz si kupim nejaky dobry strat Žmurk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 29. November , 2006, 10:15:54 »

ciste zvuky(bez komolenia akymkolvek chorusom, ci flangerom)- na modernom silnom aparate s ostrym, rychym attackom, ktory mi oldskull bedne nedaju. tak je?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #8 kedy: 29. November , 2006, 10:55:33 »

moderny nastroj ktory nezabudol na vintage korene Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 29. November , 2006, 11:04:00 »

Je to o tom, kto chce co hrat. Pokial niekto chce hrat nejaky nadupany speedmetal, tak nema vyznam, aby kupoval 30 rocny aparat a dokrmoval ho potom 10 skatulkami a naopak.

Je pravda, ze nove moderne aparaty (Mesa, VHT atd.) su vsetrannejsie ako stare, ale zas ak niekto chce poctivejsi a dynamickejsi cisty zvuk a taky ten klasicky surovy rockovy zvuk, kde v hre viac ostava z gitaristovej osobnosti, lepsie ked siahne po nejakom klasickom.

Ono krasne toto citit na aparatoch znacky Marshall, ak ste niekedy mali moznost porovnat vedla seba original Marshall trebars zo zaciatku 70tych rokov a vedla neho JCM800 a JCM900, tak to hovori za vsetko. Jednoducho ta JCM800 ani 900 sa muzikalitou a citlivou reakciou na styl hry na tu starucku Plexinu nehrabali ani zdaleka.

Mojim zvukovym idealom su aparaty zo 60tych a 70tych rokov britskych znaciek Marshall, Hiwatt, Orange a Vox. Samozrejme aj stare Fendre su velmi zaujimave.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 29. November , 2006, 11:17:40 »

kubriel napísal:
Citácia
ciste zvuky(bez komolenia akymkolvek chorusom, ci flangerom)- na modernom silnom aparate s ostrym, rychym attackom, ktory mi oldskull bedne nedaju. tak je?

Kubriel ma na mysli zrejme basove aparaty.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 29. November , 2006, 12:37:57 »

Ja mam rad oboje, vzdy podla potreby daneho stylu a mojej nalady. Mam rozne krabicky, rackove efekty a preampy, moderny aparat ala MesaRecto s 6L6 a 4x12\" box, ale aj kopiu Plexi1987X s EL34 a 2x12\" box. Kazde hra inak. Rozne to kombinujem: vyberiem si krabicky, do akeho ampu, powerampu a bedne. Podla chuti. Žmurk
Co sa tyka nastrojov, tuto este nemam dost jasno. Pouzivam nastroje, ktore su vyrobene v poslednych rokoch, ale su konstrukcne ala 50te roky. Strat je jasan+javor s SeymourDuncan SSL-1, co je vlastne kopia Alnico singlov z druhej polovice 50-tych rokov. PRS je vlastne tiez nastroj, ktory by mal charakterizovat 50te roky vcetne snimacov, ktore niesu zalievane a tupsie s malym poctom zavitov cievky.
Presiel som cestu, kde som zozaciatku hravam na modern veci, ale casom (ked sa clovek uci hrat :silly: ) si pomerne dobre zvykam na vintage. Este ale nemam skusenost s pravymi VINTAGE vecami, cize vyrobenymi davne pred tym, ako som sa narodil.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 29. November , 2006, 16:11:21 »

Moje 3 neoriginal gitary (LP, SG, Strat) maju dokopy vyse 70 rokov B) . Ale nevadia mi ziadne, ani moderne gitary.

Hram na aparat, ktory ma 26 rokov, ale zase som uz na nom plnohodnotne bez prikrmenia natocil aj modernu emo, punko, nu-neviem aku metalovu kapelu B) . A nevadia mi ani moderne aparaty - na tych lepsich nie je vacsinou problem zahrat cokolvek. Ale ako hovori Progrocker - ak chce niekto hrat moderny metal, je blbost krmit nejaky starodavny lampac dalsimi skreslovacimi obvodmi a naopak - ak chce niekto hrat blues, je blbost, aby hral na jedinom kanaly napriklad Rectifieru...

Stare dobre veci budu fungovat vzdy a tie dobre veci, co sa robia dnes tiez preziju.

Okrem toho casto siaham po digitalnych efektoch, niekedy aj simulaciach, ci uz v ramci PC, alebo co som si \"kupil\" novy procesor do racku (kde je v pici stale Huh!Si píš!!!??? - sorry za vylev :) )
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 01. December , 2006, 17:03:14 »

Jasna vec zalezi to od stylu co chceme produkovat. Ja osbne mam rad nove veci preto sa mi hra asik najlepsie na Ibanez gitary a vseliake nove aparaty ale od slusnych firiem ale to hadam bez debaty.Moje gitary nepresiahli vekovu hranicu 2 roky xi  Ale samozrejme ze pre ten super pocit mat poriadne stary aparat a gibson doma. K tym nastrojom mam proste uctu. Ibanez by som rozbil v pohode ale gibson uz ne :) to plati aj o aparatoch. ( o aftach ne ) Je jedno ci stare alebo nove hlavne nech su kvalitne. Lebo co je stare nemusi byt zrovna kvalitne a opacne.

Naposledy upravil Mr.Lado, : 01.12.2006 2006 17:05
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #14 kedy: 01. December , 2006, 17:49:15 »

ake gitary dnes nenavazuju na stare tvary.skoro vsetky gitari dneska su len modifikovanym vintagemi.nehovorim o elektronike a co sa tyka aparatov, asi by som si nevystacil s jednokanalovou hlavou,ale elektronky a el.gtary patria k sebe!:)
Zaznamenané

I hate commercion
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.