Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
06. Október , 2024, 16:18:44
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall Speaker Sim  (Prečítané 13479 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 02. Apríl , 2005, 23:23:27 »

Marshall "Speaker Sim" ..Predatorom ospevovany, tak si rastis povedal, ze to skusi. Spinavu pracu som si zobral na starost ja. suciastky na vysokych nohach prva suciastka orientovana diagonalne :) uz len par uprav... hotova vec. aspon tie suciastky su na kratsich nohach. nespajkujem pekne. cela suprava homemade marshall crepmaster MP3 1. riff cez speaker sim 2. riff bez s.s. 3. kvazi solo cez s.s. 4. a bez odporucane napajanie bolo +-12V, ale ide aj na +-4,5V, cize klasicky adapter na efekty.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 03. Apríl , 2005, 02:04:26 »

No hodne to tomu zvuku pomohlo - pekne zagužatené, fakt to zneje skoro ako cez aparát. MartinLM - čo na to povieš, keby som ťa pootravoval, aby si spravil ešte jeden? :hm :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 03. Apríl , 2005, 10:41:17 »

spravit znova to iste nie je velky problem. asi este bude treba poriesit napajanie, ale ide to aj z bezneho adaptera, aky sa pouziva na efektove pedale. to, co vidis na 6tej fotke by sa dalo spravit. krabicku si rastis spravi sam :) no a mozno este ten zdroj k tomu - rastis ma 12V trafo, z ktoreho by sa spravilo +-9V - teda vacsi vystup atd. co na to elektrotechnici? takto som musel booster ubrat tak na 1/4 volume, aby to neskreslovalo na speaker sime.
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 03. Apríl , 2005, 11:21:51 »

dost dobre, zvuku to jednoznacne pomohlo:) ake boli naklady na vyrobu?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 03. Apríl , 2005, 12:31:37 »

kupili sme rezistory a kondenzatory za 59,- ak sa nemylim. ja som zoshnal plosny spoj, paticu na integrovany obvod, integrovany obvod. rastis dodal dva velke konektroy jack samice a jeden maly konektor jack samicu a zdroj 9V 0,5A sused mato dodal cin, prepojky, zapozical spajkovacku, merak, klieste ploche, klieste na strihanie, pinzetu predator dodal schemu a know-how magez pozical kabel jack-jack, bez ktoreho by bolo testovanie nemozne. taka jednoducha vec a tolko roznych ludi prispelo :) dakujem
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #5 kedy: 03. Apríl , 2005, 13:20:49 »

zaujimave.. ze by ste rozbehli manufuckuru na Marshallovske simulatory speakrov? :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 03. Apríl , 2005, 22:12:04 »

Ok MartinLM, tak si u teba jeden objednávam.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 03. Apríl , 2005, 23:48:32 »

mozno by si to pred tym mal pocut a hlavne vidiet nie len z mp3 a foto, ale aj na vlastne usi a oci. :) plosny spoj.. hadam sa bude dat v gm kupit, uplne staci nejaky univerzalny. ak sa rozhodnes pouzivat to so standartnym sietovym adapterom, tak je to jednoduche.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 04. Apríl , 2005, 10:12:21 »

a na co ti to vlastne bude, ked mas pod? tomu nerozumiem.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 04. Apríl , 2005, 16:35:06 »

Znie to dobre.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. Apríl , 2005, 22:06:54 »

a co na to rastis, pre ktoreho to bolo cele realizovane, ale tuto temu obchadza?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #11 kedy: 04. Apríl , 2005, 22:38:52 »

MrtinLM - az dnes som sa k tomu dostal. Vyzera to funkcne, tesim sa na to ! Hovoril som Ti, ze to budeme predavat, takze ziadne ""aj ja chcem, aj ja chcem"" (- ze Pitu). Najprv musime spravit marketingovy plan, potom sa uvidi Si píš!!!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 04. Apríl , 2005, 23:41:23 »

MartinLM - čo sa staráš, na čo to bude, doma už len tomu nejaké využitie nájdem, možno otestujem spojenie s driveom z iných efektov, ktoré sa mi samé osebe moc nepáčia, ako budú znieť potom. Podobne, ako sa tebe zmenil ten nepríjemný zvuk, čo ti liezol z efektu na celkom prijatežný. Rastis - veď som písal, že si objednávam. :)
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 05. Apríl , 2005, 08:58:56 »

Páni nie je problém navrhnúť plošák a dať spraviť 100ks súčiastky zoženiem a napájkovať to je hračička akurát nejakú krabičku a je to neviem o čo vám ide.
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 05. Apríl , 2005, 10:17:57 »

pche, tato velkovyroba takto je kazdy kus neopakovatelny original, ku kazdemu sa pristupuje individualne :) kazdy inak vyzera, ma kusok ine zapojenie, jedno sa vsak nemeni - zvuk marshall :)
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.109 sekund, 23 otázok.