Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:19:13
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fermata 2.12. DK Lúky, Bratislava  (Prečítané 15733 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 03. December , 2006, 12:52:22 »

No...koncert bol super, hoci doteraz nemám tvorbu Fermaty príliš napočúvanú, pesničky sa mi páčili všetky. Najmä však úplne prvá  a posledná pred prídavkom (tá sa volala Pocta, tuším). Presvedčil som sa, že aj v Lúkach môže byť dobrý zvuk. Tiež sa mi zdalo, že Griglák sa párkrát sekol, nuž ale aj majster tesár sa občas utne...aspoň to znelo autentickejšie. Frešove vtipné hlášky boli tiež cool.

Jediné, čo ma naštvalo bolo, že zukár okamžite po vystúpení pustil do reprákov Sinatru, takže idúc domov mi v hlave znel on a nie Fermata.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 03. December , 2006, 13:50:46 »

mne dlho znela fermata :)

Ako som uz pisal, super koncert, Fermatu som zatial poznal iba z CD, nazivo je to super. Aj griglak hra super...mesa je maso a les paul je meso :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 03. December , 2006, 13:55:03 »

Pre mna bol vrchol, ked hrali Vina del mar a Randez-vous este v prvej polovici koncertu, z tej druhej casti som az taky dobry pocit nemal. A chcem LPcko :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 03. December , 2006, 14:35:19 »

martinlm napísal:
Citácia
A chcem LPcko :)


Co mate vsetci s tymi Les Paulmi? :woohoo:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #4 kedy: 03. December , 2006, 14:58:10 »

No ja mam teraz tri.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 03. December , 2006, 16:25:03 »

Pripajam s pozitivnymi pocitmi. Koncert zacal skladbou Dr. Gamow z albumu Simile... Fero hral na Fender Stratocaster s HB pri kobyle, a nezamykacim tremolom. Treba priznat, ze zaciatok bol trosku rozpacity, trosku zasmirovany a trosku bez drive. Pri druhej skladbe nastala vymena za Gibson Les Paul, v podstate nejaky Standard, cerveny sunburst s pekne zihanou prednou doskou, plechove humbuckery, bez toho plastu pod nimi. Zvuk zrazu chytil novy rozmer, stlstol, hned bolo pocut reakciu na uhoz, flazolety, nekonecny sustain - klobuk dole. Z hry som mal este stale trochu rozpacity pocit. Ovsem v tretej skladbe to Fero dokonale rozbali, vystruhal solo, ze som takmer padol zo sedadla a od toho momentu to bolo lepsie, jak za mladi. Zvuk, intonacia, praca s tonom, stavba sol, neustale prepinanie snimacov - proste parada. To je presne to, v com Griglak nikdy nemal a stale ani nema konkurenciu. Je tu X technickejsich  a komplexnejsich hracov, ale Griglakovi to skratka hra lepsie.

Stratocaster dostal este dalsie 3 prilezitosti. Vtedy uz znel podstatne lepsie, dokonca sa dal v istych chvilach jasne rozoznat a vychutnat ten iny specificky charakter. Stratocaster bol urceny hlavne na pakovaciu hru. Pakovalo sa vskutku dost napriek tomu, ze islo ako som uz spominal o klasicky nezamykaci typ.

Aparat bol rackovy zlepenec. Co som z dialky rozoznal, tak tam bol Mesa Boogie Triaxis preamp a viac neviem. Keby boli nejake fotky, bolo by fajn. V kazdom pripade tam bol nejaky FX procesor a na spodku koncak. Ovladalo sa to velkym MIDI footcontrolerom. Bedna bola zanovna lomena Marshall so sedym platnom, cize by mohlo ist o model 1960AX s reprakmi Celestion G12M Greenback. Okrem toho mal kvakadlo Morley, neviem presne ktory model, ale jeden z tych, co sa aktivuju prilozenim nohy.

Progrocker by frflal, ze kedysi mal Fero lepsi zvuk. Mal by svojim sposobom mozno pravdu. Poslednych 16 rokov ma Griglak tucny moderny zvuk, pouziva vysoke preampove skreslenie. Kedysi skresloval viacej koncakom a ten zvuk bol trochu inde. Je uz vec vkusu, co sa komu pozdava viac. V kazdom pripade Griglak mal zvuk vzdy vyborny a napriek akemukolvek aparatu / gitare mal a ma vzdy zvuk predovsetkym vlastny a originalny.

Fedor Freso hral na Gibson Firebird, co je trochu raritny nastroj. Striedal akysi modernejsi bezprazec, ktory mi tvarom hlavy evokoval nejaky Ibanez. Milos ma poucil, ze je to obycajny lacny Vintage. Znel inak uplne v pohode dobre. Aparat bol Hartke a pod nim 2 boxy 2x10\" a 1x15\". Milos ma poucil, ze su to boxy Dan Acoustic.

Mlady bubenik menom Hittrich hral na sade, o ktorej ma Milos poucil, ze si ju vyrobil sam. Je pravda, ze na prednej blane aj mal logo Hittrich.

Prieloznik hral na nejakom Oberheim a Korg, viac neviem. Ale pri klavesakopch je tazke urcit, na com realne hraju a co maju iba ako Master keyboard.

Freso inak robil rozpravaca a slovneho sprievodcu odjakziva cely zivot a islo mu to aj na tomto koncerte.

Velmi som ocenil prestavku :). Tie sa fakt dnes uz nenosia, ale tato bola dobra :)

Zvuk nebol vyslovene zly, ale ani nijak zvlast dobry. Cely cas napriklad absentoval kopak. V jednej chvili sa zdalo, ze uz tam nejaky je, ale aj tak nic moc a po chvili sa zase zdalo, ze uz zase tam ziadny nie je. Overhead nad sadou bol iba jeden v strede, co bolo skoda, pretoze malu splash rovno pod nim sme poculi dobre, ale uz ride na kraji sady vobec. Basa mohlo byt viac, malo by to lepsi tlak. Gitary bolo akurat presne, klavesov v podstate tiez, ale v klavesovych solach moc revali. Fero si casto zapinal a vypinal reverby a delaye, ale uplne zbytocne, lebo nemal dobre pomery a vlastne ziadne zmeny sa prepinanim nekonali. Mal ho na to upozornit zvukar (inak mlady Fifo Freso) pocas zvukovky.

Kapele to inak slapalo, vsetci vynikajuci presni muzikanti, ale bolo citit, ze to nie je aktivne koncertujuca zostava. Najviac ma inak v ramci drive bavil Fedor Freso, ktory je pravdepodobne najaktivnejsie hrajuci muzikant.

V kazdom pripade som rad, ze som sa prekonal a isiel na ten koncert. Bol to skvely zazitok, postretaval som vselijakych znamych a tak... :). Hlavne mam trochu obavu, ze moznost vidiet takyto koncert bude zase az o par rokov...

Inak sa hrali veci z noveho obdobia po roku 1990 a 3 novinky z albumu, ktory som este nepocul, ale inak celkom dobre. Jedinou starsou skladbou bol moj najsamoblubenejsi Vina Del Mar z albumu Generation z roku 1981. Miesto mne obohrateho a trochu otravneho Amsterdamu mohli dat ako pridavok napriklad Rumunsku Rapsodiu - to by som asi velmi zalapal po dychu ha ha ha .

Jo a este jedna zvlastnost. Nevedel som si spomenut na nazov platne Simile.... Dal som si preto do google \"fermata diskografia\", ale cuduj sa svete - ziadnu slovensku stranku, kde by som sa dozvedel, co chcem som nenasiel. Zafungoval kupodivu az vyraz \"fermata discography\" a link na skvely znamy web:

http://www.progarchives.com/Progressive_rock_discography_BAND.asp?band_id=1598

Naposledy upravil rastis, : 03.12.2006 2006 16:38
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 03. December , 2006, 16:38:59 »

Uz som to opravil a este trochu doplnil text. Imbus nakoniec nefotil ?
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 03. December , 2006, 16:56:02 »

Pravda, zabudol som spomenúť, že Preložníkove klávesy počas sól strašne hulákali, mal jedno sólo s hammonďáckym zvukom, kde to miestami bolo neznesitežné.
Kopák nebolo počuť, ale až tak mi nechýbal.
V porovnaí s tým, na čo som na koncertoch v DK Lúky zvyknutý, to bol dobrý zvuk.

Mimochodom, aj Frešo mal na podlahe nejaký väčší pedal-board. Vieme už, čo presne to bolo?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 03. December , 2006, 16:59:13 »

rastis napísal:
Citácia
Jo a este jedna zvlastnost. Nevedel som si spomenut na nazov platne Simile.... Dal som si preto do google \"fermata diskografia\", ale cuduj sa svete - ziadnu slovensku stranku, kde by som sa dozvedel, co chcem som nenasiel. Zafungoval kupodivu az vyraz \"fermata discography\" a link na skvely znamy web:

http://www.progarchives.com/Progressive_rock_discography_BAND.asp? band_id=1598

Tak sprav fermata.szm.com :)

Altostratus napísal:
Citácia
Mimochodom, aj Frešo mal na podlahe nejaký väčší pedal-board. Vieme už, čo presne to bolo?

Vieme aspon to, ze to bol bass synth? Mne sa pacilo, ako s tym hral.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 03. December , 2006, 17:10:44 »

Nebol to synth - bol to nejaky obycajny procesor Boss.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 03. December , 2006, 17:15:55 »

Inak napr. taky Milos1 si chcel kupit nove CD Fermata - Next, ktore vyslo ako \"samovydanie\" a bolo ho mozne zakupit aj na tomto koncerte, ale skor nez sa spamatal, uz bolo vypredane.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 03. December , 2006, 17:34:34 »

No. Inak ak niekto viete, ako sa da to CD kupit co najjednoduchsie, kupte mi ho - prachy Vam dam :)
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 03. December , 2006, 18:08:08 »

imbus fotil, tocil..ale hlavne oslavoval narodky a dnes sa z toho este spamatava..takze pockajte :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #13 kedy: 03. December , 2006, 18:10:28 »

Ja som to cd kupil ked boli v Lipt. Mikuláši. 22.11
Volalo sa Fero Griglák a Fermáta. Bolo za 200 Sk
Je to samostatný Griglákov projekt,  nepreštudoval som to poriadne lebo mi ho zhabal Kubriel

Naposledy upravil hopík, : 03.12.2006 2006 18:13
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 03. December , 2006, 18:11:52 »

tuto jeden clen fora, ktory nedavno oslavil svoju prvu tisicku to ma uz asi 2 roky a nepodeli sa a nepodeli sa :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.126 sekund, 22 otázok.