Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Júl , 2024, 09:54:47
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 235 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: top 5 pre dnesny den  (Prečítané 670942 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #150 kedy: 06. Máj , 2007, 20:28:44 »

Kua kukam ze do toho teda dost vidis..... akoze vazne respekt.   Ja sa z toho az taku vedu nerobim teda, ja som teraz zistil ze po par pivach zvladnem aj nejaky ten lepsi punk pocuvat...


dneska Twisted Sister - I wanna Rock
                                    - We`re not gonna take it
 -to su ine hymny toto

    Teoreticky to nie je nic narocne,to sa nauci kazdy , ovela tazsie je z toho kvanta informacii vydolovat peknu muziku ,a v tom je kamen urazu .  :)


ja si myslim ze take kvantum informacii ani nie je ku tvorbe muziky potrebne, ked ju clovek robi podla toho ako to citi
ale zasa na druhu stranu to asi moze cloveku pomoct
      Tak ,tak. Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #151 kedy: 06. Máj , 2007, 20:45:16 »

Threshold mam uz myslim celkom zmaknuty a vedel som co mozem cakat.  :) Takze pohoda...zatial som to tocil cca 20x, takze fajn.



Uvidis ako rychlo sa ti to opocuva.     ha ha ha
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #152 kedy: 07. Máj , 2007, 09:54:43 »

To Cubo-Podla mna su technicky namakani gitaristi(myslim ,ze tu maju niektori aj vlastne temy) napr. Allan Holdsworth , Pet Metheny , Al DiMeola , Mike Stern ,Bireli Lagrene ,  George Benson , Scott Henderson ....  Žmurk . Technika nie je o tom ,kto hra ako rychlo ,ale treba hlavne pocuvat , kto hra co . Uz davno ma omrzela RYCHLA HRA len v diatonickych stupniciach alebo len v pentatonike , terciove rozklady kvintakordov cez tri oktavy , sem-tam nejaky zmenseny akord , obcas septima,dynamicka praca nulova , rytmika=7.trieda ZUS a o tonovej farebnosti ani nehovorim .... . Skutocne vyspeli (technicky) gitaristi pouzivaju pri hrani a improvizacii cele spektrum zloziek hudobnej reci . Ked sa mrknes trosku na nejake rychle solo od Holdswortha zistis , ze pri tvorbe melodie cerpa napr.zo stupnic :roznych diatonickych ,anhemitonickych ,chromatickych , celotonovych (a samozrejme z ich modov ) a kedze je riadny magor tak si vytvara aj vlastne tonove rady v ktorych sa moc nevyznam ..., arpeggia hra cez rozne obraty kvintakordov , septakordov , v ktorych velmi rad vynechava tony a doplnuje ich o tenzie (vznikaju tak zaujimave harmonie), ktore este zhovadi tym ,ze tam pichne nejake becko alebo krizik . A to som spomenul len nekompletnu techniku v solach.Hudba je samozrejme o uplne inych-krajsich veciach . O nej by nam mohol rozpravat B.B.King  Žmurk .

Ale porovnavat Timmonsa s Holdsworthom alebo Hendersonom mi pride trochu od veci. Su to gitaristi absolutne inac zamerani. Argumentovat zlozitostou a premyslenostou ich tvorby je v tomto pripade blbost. Ako keby si hovoril, ze nic "jednoduche" nemoze byt dobre... Ak chces poznat Timmonsa lepsie, vypocuj si aj jeho posledny album "Resolution". A mimochodom, aj on studoval jazz, takze jeho hra nie je vysledkom nedostatocnych vedomosti a pod. Nerad porovnavam, ale oproti takemu vseobecne ospevovanemu Satrianimu na mna posobi ovela lepsie, jeho sklaby maju stavu, a ma vyborny feeling.
Vypocuj si napr. "A night to remember" - to je priklad piesne, ktora nemusi byt zlozita, aby bola dobra - Cela v jednej tonine, ziadne vybocenia a pod. (akurat sa asi v polovici posunie vyssie)
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #153 kedy: 07. Máj , 2007, 10:59:42 »

Moje top 5 je posledných pár dni všetko od  Wolfmother.  Relatívne simply hudba, ale jej priamočiarosť a energia ma dosť baví  Na zdravie! .
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #154 kedy: 07. Máj , 2007, 12:49:25 »

Symphony X - Paradise Lost
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #155 kedy: 08. Máj , 2007, 08:39:24 »

To Cubo-Podla mna su technicky namakani gitaristi(myslim ,ze tu maju niektori aj vlastne temy) napr. Allan Holdsworth , Pet Metheny , Al DiMeola , Mike Stern ,Bireli Lagrene ,  George Benson , Scott Henderson ....  Žmurk . Technika nie je o tom ,kto hra ako rychlo ,ale treba hlavne pocuvat , kto hra co . Uz davno ma omrzela RYCHLA HRA len v diatonickych stupniciach alebo len v pentatonike , terciove rozklady kvintakordov cez tri oktavy , sem-tam nejaky zmenseny akord , obcas septima,dynamicka praca nulova , rytmika=7.trieda ZUS a o tonovej farebnosti ani nehovorim .... . Skutocne vyspeli (technicky) gitaristi pouzivaju pri hrani a improvizacii cele spektrum zloziek hudobnej reci . Ked sa mrknes trosku na nejake rychle solo od Holdswortha zistis , ze pri tvorbe melodie cerpa napr.zo stupnic :roznych diatonickych ,anhemitonickych ,chromatickych , celotonovych (a samozrejme z ich modov ) a kedze je riadny magor tak si vytvara aj vlastne tonove rady v ktorych sa moc nevyznam ..., arpeggia hra cez rozne obraty kvintakordov , septakordov , v ktorych velmi rad vynechava tony a doplnuje ich o tenzie (vznikaju tak zaujimave harmonie), ktore este zhovadi tym ,ze tam pichne nejake becko alebo krizik . A to som spomenul len nekompletnu techniku v solach.Hudba je samozrejme o uplne inych-krajsich veciach . O nej by nam mohol rozpravat B.B.King  Žmurk .

Ale porovnavat Timmonsa s Holdsworthom alebo Hendersonom mi pride trochu od veci. Su to gitaristi absolutne inac zamerani. Argumentovat zlozitostou a premyslenostou ich tvorby je v tomto pripade blbost. Ako keby si hovoril, ze nic "jednoduche" nemoze byt dobre... Ak chces poznat Timmonsa lepsie, vypocuj si aj jeho posledny album "Resolution". A mimochodom, aj on studoval jazz, takze jeho hra nie je vysledkom nedostatocnych vedomosti a pod. Nerad porovnavam, ale oproti takemu vseobecne ospevovanemu Satrianimu na mna posobi ovela lepsie, jeho sklaby maju stavu, a ma vyborny feeling.
Vypocuj si napr. "A night to remember" - to je priklad piesne, ktora nemusi byt zlozita, aby bola dobra - Cela v jednej tonine, ziadne vybocenia a pod. (akurat sa asi v polovici posunie vyssie)
     Preco je to od veci ?  :)  Ved stylove zameranie v takom zazracnom svete akym hudba je , nie je ziadne obmedzenie a nie je az tak dolezite ako samotny obsah . V kazdom style sa da robit zaujimava hudba , zlozitejsim alebo jednoduhsim sposobom . To je jedno .  Predchadzajucim prispevkom som chcel povedat , ze muzikanta robi aj schopnost vybrat to najdolezitejsie z velkeho mnozstva hud .materialu ( vedome alebo intuitivne ) . No a dat do muziky srdce je samozrejmost-vid. posledne dve vety  Žmurk .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
plichto
Hosť
« Odpoveď #156 kedy: 08. Máj , 2007, 21:38:31 »

pekne solo - steve howe
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #157 kedy: 09. Máj , 2007, 15:13:49 »

Moje top 5 je posledných pár dni všetko od  Wolfmother.  Relatívne simply hudba, ale jej priamočiarosť a energia ma dosť baví  Na zdravie! .

 to som aj ja ospevoval, ale celkom rychlo ma ta kapela omrzela, ako keby tej hudbe nieco chybalo ...
 zopar skladieb sa mi ale este paci
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #158 kedy: 09. Máj , 2007, 15:17:11 »

Moje top 5 je posledných pár dni všetko od  Wolfmother.  Relatívne simply hudba, ale jej priamočiarosť a energia ma dosť baví  Na zdravie! .

 to som aj ja ospevoval, ale celkom rychlo ma ta kapela omrzela, ako keby tej hudbe nieco chybalo ...
 zopar skladieb sa mi ale este paci

No mňa zatiaľ drží  :) .
Zaznamenané
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #159 kedy: 09. Máj , 2007, 15:53:29 »

ja som si konecne kukol film tenacious D - Pick of destiny ... a celkom ma chytil taky akusticky rock len s malou stipkou elektrickej gitarky tak ak by ste o nieco podobnom vedeli dajte pls. vediet .... nieco na podobny styl ... : http://youtube.com/watch?v=R70V1Yz-dZ4     ( nevsimajte si text :-D aj ked je haluzny ... len taky styl hudby )

inac dneska som na Days Of The new nejake skladby , mam v uchu Al Di Meolu : The Infinite desire a Elegant Gybsy
a este Amorphis : Eclipse ....

« Posledná zmena: 09. Máj , 2007, 15:54:30 od Male Pivo » Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #160 kedy: 09. Máj , 2007, 18:59:22 »

ja som si konecne kukol film tenacious D - Pick of destiny ... a celkom ma chytil taky akusticky rock len s malou stipkou elektrickej gitarky tak ak by ste o nieco podobnom vedeli dajte pls. vediet .... nieco na podobny styl ... : http://youtube.com/watch?v=R70V1Yz-dZ4     ( nevsimajte si text :-D aj ked je haluzny ... len taky styl hudby )

inac dneska som na Days Of The new nejake skladby , mam v uchu Al Di Meolu : The Infinite desire a Elegant Gybsy
a este Amorphis : Eclipse ....

ten klip som uz videl, ale stale mi to potvrdzuje,ze grohl je skvely herec(satan).
btw....kolko pesniciek v tomto "tribute" asi sparafrazovali?
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #161 kedy: 09. Máj , 2007, 21:04:39 »

mne teda tenacious D pride skor ako dobra recesia nez ako nejaka seriozne pocuvatelna rockova kapela.
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #162 kedy: 09. Máj , 2007, 21:38:38 »

mne teda tenacious D pride skor ako dobra recesia nez ako nejaka seriozne pocuvatelna rockova kapela.

asi tak..I fucked her gently vravi za vsetko..ale maju aj pocuvatelne veci komplet kapela..ale ide tam o recesiu a o texty..
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #163 kedy: 09. Máj , 2007, 21:41:52 »

hej proste vsetky skladby co som zatial pocul mali strasne potrhanu strukturu len kvoli textom, pripadne hostujucim spevakom a podobne...
Ako v jednej skladbe v klipe je Jack Black akoze male decko a foter donho husti ze rock n roll je satanov nastroj alebo take cosi a potom vyjde z plagatu Ronnie James Dio a poradi mu aby siel do hollywoodu
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #164 kedy: 10. Máj , 2007, 00:13:16 »

Teraz nejaky koncert kapely coloseum....strasne popici brutalne vokaly
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 235 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.