Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 16:52:44
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 235 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: top 5 pre dnesny den  (Prečítané 662864 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #300 kedy: 21. August , 2007, 19:45:02 »

Dnes mi dosli nove reedicie polskej klasiky SBB - Pamiec a Ze slowem biegne do ciebie (oba 1977), vydane z povodnych master tapes a skoro som sa zo zvuku posral. Inak celkovo tato kapela je trestuhodne prehliadana, podla mna ide o najlepsiu progrockovu kapelu z byvaleho vychodneho bloku.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #301 kedy: 21. August , 2007, 20:03:40 »

posli - ja to mam stiahnute v dobrej mp3, ale zvuk je des. povodna LP (Ze slowem biegne do ciebie) hrala uzasne.
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #302 kedy: 21. August , 2007, 23:08:53 »

ja keby som mal pocuvat cokolvek,kde sa spieva po polsky,tak by som sa proste musel smiat,lebo ten jazyk je fakt brutalny  ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #303 kedy: 21. August , 2007, 23:36:55 »

to su len predsudky a klapky na ociach
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #304 kedy: 21. August , 2007, 23:40:56 »

ja keby som mal pocuvat cokolvek,kde sa spieva po polsky,tak by som sa proste musel smiat,lebo ten jazyk je fakt brutalny  ha ha ha

Hm, toto je riadna perla. Tak Ti zelam nachadzat vela kvalitnej muziky len v jazykoch, z ktorych Ti nie je privelmi na smiech. Prides o vela.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #305 kedy: 22. August , 2007, 07:32:44 »

ja viem,ze poliakom moze pripadat smiesna napr. zas slovencina,ale proste nepomozem si :)..aj tak v drvivej vacsnine pocuvam instrumentalnu hudbu.

Progrocker - vobec si nemyslim,ze pridem o vela,ked nebudem pocuvat polsku hudobnu produkciu.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #306 kedy: 22. August , 2007, 09:15:04 »

co sa polstiny tyka tak ano, je to velmo srandovny jazyk a tiez sa obcasch chechtam ked pocujem tu rec plnu zdrobnenin.
na druhej strane, je velmi vela jazykov ktore v spojeni s muzikou nie vzdy vytvaraju najlepsi vysledny efekt, minimalne pre mna - taliancina, spanielcina a rozne totalne nezrozumitelne klikihaky. hudba moze byt kvalitna, ale ked mi to prehlucuje nejake afektovane esperanto, tak sorry ale to sa pocuvat neda. castokrat ani nejde o samotny jazyk ale o sposob prejavu ktory je charakteristicky pre dany kraj - vid davnejsie debaty o talianskom preafektovanom progrocku.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #307 kedy: 22. August , 2007, 13:10:02 »

hej, len mne na talianskom progrocku nevadi taliancina, ale spevovy prejav ako taky, to je rozdiel. inak taliancinu mam zhodou okolnosti rad, spanielcinu tiez - to su urcite velmi muzikalne jazyky. viacej mi vadia slovanske jazyky, ale cim som starsi, tym menej pozeram na jazyk - mam mimoriadne oblubenu japonsku SKA kapelu, tiez obcas spievaju a aj ked je to trochu usmevne, vobec to neriesim.
Zaznamenané
hombre
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74


Jsem jako narkoman co drogy někde stratil.


« Odpoveď #308 kedy: 22. August , 2007, 13:26:34 »

Dnes mi dosli nove reedicie polskej klasiky SBB - Pamiec a Ze slowem biegne do ciebie (oba 1977), vydane z povodnych master tapes a skoro som sa zo zvuku posral. Inak celkovo tato kapela je trestuhodne prehliadana, podla mna ide o najlepsiu progrockovu kapelu z byvaleho vychodneho bloku.


Byl jsem na SBB v roce 1976 v Pardubicích.Tehdy jsem si připadal jak na kapele ze Západu.Od Artrocku po Blues,bylo tam všechno co jsem tehdy poslouchal...
Zaznamenané

Hombre
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #309 kedy: 22. August , 2007, 13:30:46 »

Taliancina (Pooh, Klimt 1918) aj spanielcina (to este neviem) aj japoncina (Boris) je uplne skvela :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #310 kedy: 22. August , 2007, 14:55:26 »

ale cim som starsi, tym menej pozeram na jazyk

Bravooo
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #311 kedy: 22. August , 2007, 14:56:25 »

hej, len mne na talianskom progrocku nevadi taliancina, ale spevovy prejav ako taky, to je rozdiel. inak taliancinu mam zhodou okolnosti rad, spanielcinu tiez - to su urcite velmi muzikalne jazyky. viacej mi vadia slovanske jazyky, ale cim som starsi, tym menej pozeram na jazyk - mam mimoriadne oblubenu japonsku SKA kapelu, tiez obcas spievaju a aj ked je to trochu usmevne, vobec to neriesim.

pokial by som mal pocuvat ska,tak tam by som praveze uvital aj tu polstinu,lebo ska je sama o sebe vesela hudba a mala by asi vyvolavat dobru naladu. Ale nepocuvam ska,takze mi je to jedno. Ja som myslel take serioznejsie hudobne zanre,ked som narazal na polstinu :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #312 kedy: 22. August , 2007, 15:01:48 »

hej, len mne na talianskom progrocku nevadi taliancina, ale spevovy prejav ako taky, to je rozdiel. inak taliancinu mam zhodou okolnosti rad, spanielcinu tiez - to su urcite velmi muzikalne jazyky.

Neviem, ja mam rad napriklad aj taliansky spevovy prejav, proste patri to k ich mentalite a k tej hudbe sa to hodi, neviem si tam skratka predstavit iny prejav. Takisto ako sa napr. hodi k flamencu isty chraplavy a placlivy "gypsy" prejav. A navyse romanske jazyky sa mi pacia, su velmi muzikalne, pruzne a citlive.
« Posledná zmena: 22. August , 2007, 15:02:50 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #313 kedy: 22. August , 2007, 15:05:57 »

vlado_hudec

toto som tu uz kdesi nechaval:



ak si niekedy hral v kapele a mas povedomost o tom, co znamena, ze kapela "slape" tak si spocitaj, kolko ich tam je.

ak si niekedy videl nazivo dychovy nastroj a mas povedomost, ako sa na tom hra, frazjue a ako sa to ladi, tak si spocitaj, kolko tam tych dycharov dokopy je

ty "seriozny zaner"  ha ha ha
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #314 kedy: 22. August , 2007, 15:26:26 »

kapela moze byt seriozna so serioznymi muzikantami, ale co z toho ked hraju hlupe hopsacky :)
Aj dusan Grun zrejme vie seriozne spievat, ale urcite by som nedaval repete songy do serioznej hudby Beeee
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 235 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 22 otázok.