Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 13:43:29
Strán: [1] 2 3 ... 30 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Progrocker  (Prečítané 101767 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 12. December , 2006, 11:47:16 »

Nahral som gitarove stopy do backing tracku, povodne iba s biciami a basgitarou. Je to take pomale uspavacie a riadne nudne, ale uz ked som sa s tym babral, tak to sem hodim. Nahraval som to doma, takze prepacte nejasny a zaneseny zvuk. 

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/8.mp3
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 14:24:53 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 12. December , 2006, 11:57:30 »

Sympatické, až na ten zvuk, teda.

Popíš trochu proces nahrávania. Čo z toho bolo v jamtracku a čo z toho je tvoje? Teda sólo je jasné, ale napr. beglajtoá gitara. Ako si nahrával? (Kombo+mic, alebo line in do PC?)
Na ktorej zo svojho množstva gitár si to nahrával?
Aký soft?...
Improvizácia, alebo nacvičená melódia?
Atď;) Žmurk
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 12. December , 2006, 12:05:41 »

Celkom fajn, má to ten nádych starých sól. Žmurk Na úvod si dával aj peknú melódiu, potom to už bolo také jamsession s podkladom, občas trochu prepäté ale inak v pohodičke.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 12. December , 2006, 12:06:26 »

Obe gitarove stopy moje, v jamtracku boli iba bicie a basa. Nahraval som to pomerne hlasno doma s obycajnym mikrofonom.

Signalove cesta: Gibson LP Custom 1973 -- Boss OD3 -- Tubedriver -- Hiwatt -- Ultimate attenuator

Ako soft som pouzil Sound recorder windovsacky ha ha ha a skusal som to nejako trosku vycistit cez Goldwave, ale nejako to nevyslo a nechce sa mi uz s tym babrat, nevyznam sa moc v tych srandickach.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 12. December , 2006, 12:13:54 »

Tie doprovodné gitary si spravil tiež pekne. Žmurk
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 12. December , 2006, 12:22:59 »

Ma to zaujimavu atmosferu, znie to dobre. Ale na Smutny narod slovensky to nema Žmurk
Zaznamenané

pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #6 kedy: 12. December , 2006, 13:33:37 »

Troška mi tam vadí, že to sólo je potichu oproti backingu. Celkom fajn a ako povedal pitu, ku koncu je to taká improvizácia. Ale zaujala ma tam jedna vec - tiež používam niektoré podobné ťahy ako Ty a prvýkrát so si to uvedomil až pri Tvojej nahrávke.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 12. December , 2006, 13:41:08 »

pet napísal:
Citácia
Troška mi tam vadí, že to sólo je potichu oproti backingu.


Ano, este to asi upravim. Pri doprovode som hral aj hlasnejsie a mikrofon to viac skreslil a potom dalsia vec je, ze to neviem dat do sterea. :unsure:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 12. December , 2006, 13:58:55 »

ak to máš nahraté po stopách, hoď si každú zvlášť do nejakého multitrackového editoru a tam si sprav panorámu.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 14. December , 2006, 10:38:09 »

Pekne Branik. Inak ak chces pomoct s multitrackingom, tak to mozem zmixovat u mna. (ale az po sviatkom, bo mam teraz vela prace)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 15. December , 2006, 00:15:40 »

mne sa to tiez paci, takyto styl solovania mam rad....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 17. December , 2006, 21:45:05 »

Dobre to je. Nahrat to riadne a najlepsie s celou zivou kapelou a je to vono. Standardne bigbitove solo standardneho bigbitoveho zvuku v standardnom bigbitovom podklade :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 17. December , 2006, 22:53:05 »

Progrocker:Určite si to nahraval Ty? /mam taky dojem,že to solo som už niekedy počul,možno tu skladbu niekde objavim/.No možno sa mi to len zda.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 17. December , 2006, 23:04:56 »

rudy napísal:
Citácia
Progrocker:Určite si to nahraval Ty? /mam taky dojem,že to solo som už niekedy počul,možno tu skladbu niekde objavim/.No možno sa mi to len zda.


Ak si dobre pamatam, tak hej. ha ha ha Ked chces, poslem Ti ten podklad. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 17. December , 2006, 23:11:11 »

progrocker napísal:
Citácia
rudy napísal:
Citácia
Progrocker:Určite si to nahraval Ty? /mam taky dojem,že to solo som už niekedy počul,možno tu skladbu niekde objavim/.No možno sa mi to len zda.


Ak si dobre pamatam, tak hej. ha ha ha Ked chces, poslem Ti ten podklad. Žmurk
To nemusiš,ale rad by som to počul \"live\".Dame stretko?Alebo ked bude Dr.Karpat robit dalši Jam v TN,tak prid,velmi rad si ta vypočujem.

Naposledy upravil rudy, : 17.12.2006 2006 23:18
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 30 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.