Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:07:01
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Progrocker  (Prečítané 101765 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #420 kedy: 25. Jún , 2015, 11:03:06 »

Ma napadlo v suvislosti s tym ako hras na tych ampoch, ze skrtis signal tou od3 a vytacas koncak(?). Mozno by sa to dalo aj inak. Mam doma taku vec, princip ako volumepedal v slucke. Je to taka   pasivna skatulka s potakom

Hej, presne, na pedali mam volume takmer na nule, gain na 3/4 trebars a zosik aj tesne nad polku. Len problem je, ze nemam na tej plesnivine slucku. :) Poznam inak to co spominas, ale neskusal som zatial. Na domace hranie sa mi zatial najviac osvedcila tato kombinacia a fakt msom skusal kvanta pedalov, paradoxne ta OD3 najlepsie skrti ten amp a stale to zneje aspon trosku ako ten amp hra naozaj. A pocut pekne rozdiely medzi gitarami aj kus od kusu.
« Posledná zmena: 25. Jún , 2015, 11:04:53 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #421 kedy: 25. Jún , 2015, 11:11:47 »

vsetko super. podla mna by bolo najzaujimavejsie robit porovnavacie ukazky. ze ked sa Ti stretnu doma 2-3 zaujimave veci, tak spravit ukazky s totoznym nastavenim, nech to teda uz ma trochu vypovednu hodnotu, ze toto hra tak, toto tak a ten rozdiel je nespochybnitelny... lebo takto si vypocujeme 10 minut Tvojho brnkania a to je cele. nie zeby sa tvoje brnkanie nedalo pocuvat, fakt to neni tak hrozne, ale co z toho. keby si tomu dal nejaku hlavu / patu / naznak cohosi vaznejsieho  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #422 kedy: 25. Jún , 2015, 11:16:15 »

vsetko super. podla mna by bolo najzaujimavejsie robit porovnavacie ukazky. ze ked sa Ti stretnu doma 2-3 zaujimave veci, tak spravit ukazky s totoznym nastavenim, nech to teda uz ma trochu vypovednu hodnotu, ze toto hra tak, toto tak a ten rozdiel je nespochybnitelny... lebo takto si vypocujeme 10 minut Tvojho brnkania a to je cele. nie zeby sa tvoje brnkanie nedalo pocuvat, fakt to neni tak hrozne, ale co z toho. keby si tomu dal nejaku hlavu / patu / naznak cohosi vaznejsieho  Ja som čert..

Jasne. Ved teraz tam mas ale rovno dve, jeden ten Custom a ta ES345, identicke nastavenie, identicke struny, este aj gitary si nastavujem viac menej rovnako. Rozdiel pocut podla mna hned, najdi si v tom soundcloude.

A hej, spravim rovnaku aj s Deluxacom. :) Dokonca budem mat teraz doma na par dni Custom Shop 63 Tele, tak mozem tiez skusit.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #423 kedy: 13. September , 2015, 20:31:45 »

Na porovnanie Deluxac.  :)

https://soundcloud.com/progrocker-2/1973-gibson-les-paul-deluxe-hiwatt-dr103-boss-od3
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #424 kedy: 14. September , 2015, 04:57:10 »

Krasny zvuk. Citelne konkretnejsie ako s HB, ale nie na ukor pekneho plneho zvuku. Inak pocut, ze ta gitara taha jak prasa. Ale dobrucky zvuk ma cely ten setup.

Som v lete na jednom feste videl madarskeho gitaristu vyfenderovaneho a vygibsovaneho a s hiwattom a s nejakou 1936, tak reku toto bude pekne. Chalan hral dobre, ale zvuk ma trochu sklamal, fungoval na skatulkach. Bol to maly fest takze som pocul aj aparat bez PA. Taky nejaky suchy stredovy sterilny skatulkovy zvuk, ale inak akoze prerazal vsetko. Neviem s istotou povedat, ale zdalo sa mi, ze hiwatt bol novy amp, asi aj ten fender strat a cierneho gibsonama customa mal tiez zachovaleho, ale nejak akoby skapinala ta gitara. Tak neviem ci to bol novy setup alebo len udrziavany. Foto asi nieje. Vobec sa v hiwattoch nevyznam, ale stare mali ciernu farbu? Tento sa pri mojej slepote javil do velmi tmavo modra zelena az cierna Žmurk. No,...tak som si pomyslel, ze progimu to hra doma v obyvaku lepsie Žmurk
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #425 kedy: 14. September , 2015, 05:51:08 »

super zvuk!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #426 kedy: 14. September , 2015, 06:39:36 »

Som v lete na jednom feste videl madarskeho gitaristu vyfenderovaneho a vygibsovaneho a s hiwattom a s nejakou 1936, tak reku toto bude pekne. Chalan hral dobre, ale zvuk ma trochu sklamal, fungoval na skatulkach. Bol to maly fest takze som pocul aj aparat bez PA. Taky nejaky suchy stredovy sterilny skatulkovy zvuk, ale inak akoze prerazal vsetko. Neviem s istotou povedat, ale zdalo sa mi, ze hiwatt bol novy amp, asi aj ten fender strat a cierneho gibsonama customa mal tiez zachovaleho, ale nejak akoby skapinala ta gitara. Tak neviem ci to bol novy setup alebo len udrziavany. Foto asi nieje. Vobec sa v hiwattoch nevyznam, ale stare mali ciernu farbu? Tento sa pri mojej slepote javil do velmi tmavo modra zelena az cierna Žmurk. No,...tak som si pomyslel, ze progimu to hra doma v obyvaku lepsie Žmurk

Tazko povedat, stare boli take tmavosede az do cierna (teraz robia aj rozne higain modely, ktore vyzeraju skoro rovnako ako stare, takze to ani nemusel byt akoze klasicky) . Velmi zalezi, akymki krabickami to krmis a takisto 1936 bedna je velky pruser na podobny amp.

Inak by si neveril, ako sa mi spomedzi vsetkych moznych OD pedalov stale najviac osvedcuje stary Boss OD3. :) Skusal som doslova vsetko mozne aj rozne drahe boutique znacky. Tento Boss je super v tom, ze stale tam pocut ten konkretny, vzdusny a dynamicky charakter toho ampu aj doslova na domacej TV hlasitosti ako ta ukazka trebars. Niet nad Boss. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #427 kedy: 14. September , 2015, 07:05:49 »

osvedcuje stary Boss OD3.

Mozno aj preto, ze ta od3 ma mosfet. Aj ked od3 zaradim vypnuty za strat, ako kvazi buffer, tak to hra citelne lepsie ako bez od3.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #428 kedy: 14. September , 2015, 08:05:20 »

Mozno aj preto, ze ta od3 ma mosfet. Aj ked od3 zaradim vypnuty za strat, ako kvazi buffer, tak to hra citelne lepsie ako bez od3.
OD3 má mosfet, ale skresluje diódami, ako všetky ostatné. Ale je tam nejaká pevná korekcia a tá asi bude to tajomstvo.

A s bufferom súhlasím, ale asi sme práve nasrali všetkých "trúbajpasistov".
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #429 kedy: 27. Január , 2016, 14:36:28 »

Som sa pre zmenu trosku so Stratikom pohral. Zas iba kobylkovy snimac (Straty vzdy posudzujem podla neho). Na Fendroch uz duplom neviem poriadne hrat, tak iba do nich bezducho mlatim. Popiskujem si

Hlasitost som dal najviac ako je v bytovych podmienkach mozne (mam nastastie velmi tolerantnych a terorom prevychovanych susedov).

V druhej polke je o chlp viac gaynu.

https://soundcloud.com/progrocker-2/2015-fender-stratocaster-1970-custom-shop-relic-72-hiwatt-dr103
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #430 kedy: 27. Január , 2016, 14:46:47 »

krasne pocut ako to rezonuje, nie ako american standard Som metlak
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #431 kedy: 27. Január , 2016, 14:48:32 »

krasne pocut ako to rezonuje, nie ako american standard Som metlak

Tie ani nemozu poriadne, ked maju cely bazen pod pickguardom vyryty. Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #432 kedy: 27. Január , 2016, 14:50:29 »

Tie ani nemozu poriadne, ked maju cely bazen pod pickguardom vyryty. Bacha na vec kamo!

nemaju Popiskujem si fendre si musis dostudovat Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #433 kedy: 27. Január , 2016, 14:52:43 »

nemaju Popiskujem si fendre si musis dostudovat Bavím sa skvele

Mali minimalne do 1999.  Ja som čert..

http://www.strat-talk.com/threads/when-did-fender-stop-the-swimming-pool-rout-on-american-standards.91565/
http://www.strat-talk.com/threads/what-years-had-the-swimming-pool-route.273534/
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #434 kedy: 27. Január , 2016, 15:08:40 »

takze uz 17 rokov nemaju  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.