Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Máj , 2024, 09:24:57
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Progrocker  (Prečítané 102475 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #345 kedy: 09. Apríl , 2012, 10:53:43 »

Tie nahravky "milovnikov hiwatt-ov" :) som pocul. Predpokladam, ze si to nahraval rovnako na toho zoom-a vsetko v kope ako ked nahravas tieto solove ukazky. Myslel som taku nahravku studiovu, ked sa nahravaju nastroje zvlast a aj master je a vsetko okolo. Zaujimalo by ma to lebo ukazku gitary s aparatom samostatne si tu dal a vedla toho by sa "postavila" taka studiova nahravka.

Hinto prirovnanie s Jethro Tull alebo Who si "overim" :) lebo som ich zatial vobec nepocuvaval ....

... zvuk teda toho ked vravis LP Custom z tej doby sa mi z ukazok, ktore davas lubi . . . vyzera, ze je to ozaj v tych gitarach lebo si daval ukazky aj s nejakym blackstarom alebo heartom alebo dacim takym pri izbovej hlasitosti a tiez to tam s kuskom fantazie bolo . . .a tak isto aj ked pocuvam Hladika v "na kloboucku" mal tam mesa/boogie studio preamp a tiez tam ten zvuk bol . . . . som rozmyslal, ze ako by sa ten zvuk dal nejak osalit dacim dostupnejsim ako su LP Custom....som si spociatku myslel, ze je to hlavne tymi brutalne vybudenymi aparatmi, tak ale asi nie, gro bude gitara zrejme teda....

...este horsia moznost ze to mate v prstoch Žmurk . . .
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #346 kedy: 09. Apríl , 2012, 10:58:11 »

Myslim, že ponovom môžeme s Progáčom niečo vymysliet a chrlit vselijake nahravky so vselijakymi gitarami. Harem sa rozrastá  :) Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #347 kedy: 09. Apríl , 2012, 11:35:44 »

Tie nahravky "milovnikov hiwatt-ov" :) som pocul. Predpokladam, ze si to nahraval rovnako na toho zoom-a vsetko v kope ako ked nahravas tieto solove ukazky. Myslel som taku nahravku studiovu, ked sa nahravaju nastroje zvlast a aj master je a vsetko okolo. Zaujimalo by ma to lebo ukazku gitary s aparatom samostatne si tu dal a vedla toho by sa "postavila" taka studiova nahravka.

No toto je bohuzial asi este dost dlho nerealne, mozno aj nemozne, ale clovek nikdy nevie.  Žmurk


som rozmyslal, ze ako by sa ten zvuk dal nejak osalit dacim dostupnejsim ako su LP Custom....som si spociatku myslel, ze je to hlavne tymi brutalne vybudenymi aparatmi, tak ale asi nie, gro bude gitara zrejme teda....

V pohode sa celkom priblizis, akurat treba dobove snimace, tie v tom maju dost prsty, kedze su velmi citatelne a na humbuckery velmi dynamicke a aj pomerne ostre. Tie sendvicove LP z tej ery maju samy o sebe taky spevavy zvonivy zvuk, cize dnesny LP Ti to uplne nenahradi, ale priblizit sa k tomu da podla mna pomerne lahko.
« Posledná zmena: 09. Apríl , 2012, 11:36:04 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #348 kedy: 09. Apríl , 2012, 11:48:15 »

.... s tymi snimacmi to je zasadne info pre mna . . . . lebo vymene snimacov za ucelom nejakej vyznamnej zmeny zvuku som po niekolkych vymenach prestal verit . . . . ale mozno, ze v pripade tychto snimacov to fungovat bude .  . .
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #349 kedy: 09. Apríl , 2012, 11:50:11 »

lebo vymene snimacov za ucelom nejakej vyznamnej zmeny zvuku som po niekolkych vymenach prestal verit . . . . ale mozno, ze v pripade tychto snimacov to fungovat bude .  . .

Ake si menil? Tie T-Topy su pomerne specificke snimace, tazko ich mozes zrovnat s inymi, cize za pokus by to stalo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #350 kedy: 09. Apríl , 2012, 12:03:52 »

to boli len take pokusy....na tom telkaci od Teba som kobylkovy zmenil za HB DM nejaky uz neviem aky...asi choper . . . a este som robil pokusy s jednym squierom, dokonca len afinity . . .  tam som vsetky 3 single dal za mini HB od SBS . . .napriek tomu ze slo o vymenu SC za HB stale som mal pocit, ze ten zvuk je na 90% povodny . . . .ani elektriku som neprisposoboval, len kus za kus . . . ale mozno s nejakymi serioznejsimi hrackami je to ine . . .
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #351 kedy: 09. Apríl , 2012, 12:47:07 »

. . . som rozmyslal, ze ako by sa ten zvuk dal nejak osalit dacim dostupnejsim ako su LP Custom....som si spociatku myslel, ze je to hlavne tymi brutalne vybudenymi aparatmi, tak ale asi nie, gro bude gitara zrejme teda....

...este horsia moznost ze to mate v prstoch Žmurk . . .

ja teda neviem, ci sa rataju aj neskorsie Customy s javorovymi krkmi, aj ked maju tie iste snimace, ale ja teda v kuskoch, ktore som na mojom LP ponahraval nepocujem ani len naznak nicoho spolocneho s tym, co nam pusta Progrocker... osobne mam problem rozoznatr, co som na akej gitare ponahraval, pokial si to vyslovene nepamatam... casto mam problem rozoznat aparat alebo sposob, akym som cosi nahraval... Hladik vyrastal v 60tych rokoch, najviac toho ponahraval asi v tych 70tych, tamten dobovy zvuk ma v sebe ako najvacsi etelon skreslenej gitary, takze vzdy mu to tak bude zniet, aj na Mesa preampe a nemyslim si, ze dobovy Custom je v tom celom retazci to najdolezitejsie..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #352 kedy: 09. Apríl , 2012, 14:27:50 »

ale ja teda v kuskoch, ktore som na mojom LP ponahraval nepocujem ani len naznak nicoho spolocneho s tym, co nam pusta Progrocker... osobne mam problem rozoznatr, co som na akej gitare ponahraval


To mas tak kvoli aparatu resp. ako nahravas a tomu, ze mas celkovo skor radsej gainove zvuky. Ved ledva sa dalo rozoznat, ked si tu dal to nejake SG a LP Custom, neviem ci si pamatas.

Hladik vyrastal v 60tych rokoch, najviac toho ponahraval asi v tych 70tych, tamten dobovy zvuk ma v sebe ako najvacsi etelon skreslenej gitary, takze vzdy mu to tak bude zniet, aj na Mesa preampe a nemyslim si, ze dobovy Custom je v tom celom retazci to najdolezitejsie..

Najdolezitejsie nie, ale ciastocne ten ostry spevavy zvuk co ma, je dost ovplyvneny gitarou, ampom. Na LP Standarde by mu to skratka znelo inac. Mam na mysli albumy od toho kde je Cajovna az po 33.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #353 kedy: 09. Apríl , 2012, 20:49:50 »



To mas tak kvoli aparatu resp. ako nahravas a tomu, ze mas celkovo skor radsej gainove zvuky. Ved ledva sa dalo rozoznat, ked si tu dal to nejake SG a LP Custom, neviem ci si pamatas. ...

no tak to si teda vobec nerozoznal, dokonca si to tipol naopak  Ja som čert.. . a to bola nova SG-cka z pre Teba pochybnej sucasnej produkcie Gibsonu a dokonca na nej bol 498T, o ktorom tu pravidelne pises, aky je to zly huhlak...

gainu nepouzivam nijak extremne vela, uplne obycajne skreslenie, ako dnes pouziva kazdy, dokonca este mozno menej toho skreslenia pouzivam... tak neviem... mozno robim "chybu", ze pouzivam aparaty, ktorym tahaju preampy a neznasilnujem sa skreslovanim koncakov a reprakov  Ja som čert..

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #354 kedy: 09. Apríl , 2012, 22:56:47 »

a neznasilnujem sa skreslovanim koncakov a reprakov  Ja som čert..

Kde si pocul v tych ukazkach skreslenie reprakov? ?§!. Proste neviem co sa divis, ze na tych starych plesnivinach su ovela vacsie zvukove rozdiely medzi jednotlivymi gitarami, to je predsa stara znama vec.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #355 kedy: 09. Apríl , 2012, 23:03:52 »

no tak to si teda vobec nerozoznal, dokonca si to tipol naopak  Ja som čert.. . a to bola nova SG-cka z pre Teba pochybnej sucasnej produkcie Gibsonu a dokonca na nej bol 498T, o ktorom tu pravidelne pises, aky je to zly huhlak...


No ved to, ze na takom zvuku to uz rozoznat moc nejde, na mojom ampe Ti rozoznam vsetko ako som uz tiez aj dokazal kedysi a z vacsieho mnozstva gitar.  Som frajer Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #356 kedy: 10. Apríl , 2012, 07:18:44 »

predame ta americkej armade a budes lustit odkazy z vesmiru alebo rozoznavat samcov velryb podla kvilenia, mas usi na nezaplatenie Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #357 kedy: 10. Apríl , 2012, 07:57:13 »

ale musia mu tie zvuky zosilovat cez gejwatt   Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #358 kedy: 04. Máj , 2012, 20:08:06 »

Kratka ukazka toho SGcka. The Who is here. Bavím sa skvele


* ZOOM00013.mp3 (776.73 KB - stiahnuté 285 krát.)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #359 kedy: 04. Máj , 2012, 20:52:48 »

je to fantasticke, hodne tvojho mena  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 23 otázok.