Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 10:17:51
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 50w hlava vs 100w  (Prečítané 17170 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 13. December , 2006, 17:53:05 »

Mate skusenosti s porovnanim rovnakeho modelu 50w a 100w na jednej debne? Aky je realny, pocutelny rozdiel v hlasitosti? Ja som doteraz hral stale na 50w, tusim iba parkrat na porovnatelnych 100w modeloch, len uz si nepamatam na hlasitosti.

Je mi jasne, ze 100w hlava bude neskor skreslovat a bude cistejsia pri vyssich hlasitostiach ako 50w, ale zaujima ma skor samotna hlasitost povedzme ked su skoro naplno, ci je v tom velky pocutelny rozdiel.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 13. December , 2006, 18:26:37 »

Počutežný rozdiel je medzi MARSHALL PLEXI JTM-45 a SUPER LEAD 1959, ktorým už môžeš rozbíjať okná, kdežto JTM-45 už len viac kreslí. Pri MESA BOOGIE SINGLE RECTIFIER 50 a DUAL RECTIFIER zaznamenávam pri 100 W väčší tlak a hutnosť, ale počutežný hlasitostný rozdiel už ťažko. Pri MARSHALLE JCM-900 v úvodzovkách nepočujem rozdiel medzi 50 W a 100 W. Na druhej strane MARSHALL JCM-800 2204 50W je oveža hlasnejší než MARSHALL JCM-900 100W. Ber to ako jeden z pohžadov na základe mojej skúsenosti. CUSTOM ešte máš ? :-)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 13. December , 2006, 18:32:17 »

RobG napísal:
Citácia
CUSTOM ešte máš ? :-)


Ano. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 13. December , 2006, 18:35:34 »

Cisto z teoretickeho hladiska, pri urictej miere zovseobecnenia, zdvojnasobenim vykonu ziskame +3 db. Co by mal byt uz pocutelny rozdiel.
Na zdvojnasobenie hlasitosti (+10 db)  treba 10x zvysit vykon. :)

Naposledy upravil magez, : 13.12.2006 2006 18:36
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 13. December , 2006, 18:41:07 »

Ja mam na aparate prepinac 60 / 100W. Ten prepinac v skutocnosti vyradi par lamp. Rozdiel v hlasitosti nerozoznam. Ani ked ten par lamp rovno vyberiem. Respektive mam uz trochu tie lampy ojete a tak tesne pred koncom master volume sa zvuk trochu zoskaredi. Pri dvoch koncovych lampach sa ten zvuk zacne skaredit tak o milimeter drahy master volume skorej...

JCM 900 50W a 100W hraju stipku inac, ale neviem, ci je to prave v hlasitosti...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 14. December , 2006, 10:51:34 »

RobG napísal:
Citácia
Počutežný rozdiel je medzi MARSHALL PLEXI JTM-45 a SUPER LEAD 1959, ktorým už môžeš rozbíjať okná, kdežto JTM-45 už len viac kreslí. Pri MESA BOOGIE SINGLE RECTIFIER 50 a DUAL RECTIFIER zaznamenávam pri 100 W väčší tlak a hutnosť, ale počutežný hlasitostný rozdiel už ťažko. Pri MARSHALLE JCM-900 v úvodzovkách nepočujem rozdiel medzi 50 W a 100 W. Na druhej strane MARSHALL JCM-800 2204 50W je oveža hlasnejší než MARSHALL JCM-900 100W. Ber to ako jeden z pohžadov na základe mojej skúsenosti. CUSTOM ešte máš ? :-)

Podobnu skusenost mam aj ja. Este ta doplnim, ze JTM45 ma 30W, 1987 - 50W a 1959 - 100W. Pri JTM45 sa pouzivaju ine koncove lampy a este jedna Recto lampa naviac v usmerneni.
Pri Dual vs. Single sa mi zdalo to iste, ze Dual ma viac gule, preampovo je to podobne, aj ked sa to dost rocnikovo a seriami rozlisuje. Inak hra 2kanal Dual verzia 1, verzia 2 a 3-kanalova verzia.
Pri JCM900 je rozdiel nepatrny, kedze je to vytunovany valvestate. Ja som tam rozdiel este nepostrehol.
Celkovo sa mi zda, ze plati pravidlo: ta ista lampova hlava 100W narozdiel od 50W ma vacsie gule, a 50W skor kresli pri naucho rovnakej hlasitosti. Ked som bol u FFampa a skusili sme dat jeho VHT zo 100W na 50W, tak ubudli prave tie gule.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 15. December , 2006, 11:29:24 »

Mal som DUAL RECTIFIER zo začiatku 90.rokov, 2-kanál, ten bol úplne super a potom sa mi vežmi páči SINGLE RECTIFIER a za nimi ide RECTO 3-kanál. Momentálne som predal veci a teším za z JCM-800 2204, len gitara-kábel-amp a muzika :-)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 15. December , 2006, 15:09:21 »

Trosku mimo, kedy sa uviedla na trh seria Rectifier? Single? Dual? A co Roadking? Lebo zacitok 90tych rokov je dost davno :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 15. December , 2006, 15:21:35 »

Myslím ťe DUAL RECTO vybehol 1993 aspoň tak to mám v MESA katalógu ale hádať sa nebudem
:-)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 15. December , 2006, 15:31:10 »

RobG napísal:
Citácia
Myslím ťe DUAL RECTO vybehol 1993 aspoň tak to mám v MESA katalógu ale hádať sa nebudem
:-)

Ano, a bol to dvojkanal Verzia1.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #10 kedy: 15. December , 2006, 16:04:57 »

Inak pri tých stovkách je ten rozdiel  -človek ten zvuk viac cítí na tele,lepšie plandajú nohavice a má to fakt lepšie gule.Hlavne pri moderných ampoch kde sa skreslenie robí preampom.
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #11 kedy: 22. Marec , 2007, 17:32:43 »

Mal by som otazku ale to skorej do buducna. Ocaril ma zvuk jtm45 ale skor to bolo cosi starsie ako teraz kupovane. A pozeram ze tu dr. napisal ze je to 30W a v muzikeri pisu 45W. A ze ci je velky rozdiel medzi jtm 45 a 1987. A ak ma este niekto aku taku potuchu co by to asi tak mohlo stat z druhej ruky. Bo som pozeral inzeraty vsade je dohodu tak nemam predstavu... A este jedna otazka na 1959 viem ze ta je uz o dost drahsia ale ze ci by bolo lepsie uz zarabat penazky dlhsie a kupit rovno tu 59 ako jtm45.
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 22. Marec , 2007, 18:47:26 »

Mal by som otazku ale to skorej do buducna. Ocaril ma zvuk jtm45 ale skor to bolo cosi starsie ako teraz kupovane. A pozeram ze tu dr. napisal ze je to 30W a v muzikeri pisu 45W. A ze ci je velky rozdiel medzi jtm 45 a 1987. A ak ma este niekto aku taku potuchu co by to asi tak mohlo stat z druhej ruky. Bo som pozeral inzeraty vsade je dohodu tak nemam predstavu... A este jedna otazka na 1959 viem ze ta je uz o dost drahsia ale ze ci by bolo lepsie uz zarabat penazky dlhsie a kupit rovno tu 59 ako jtm45.

Jtm45 ma pokial si pamatam 30w. A mari sa mi, ze 6L6 lampy vykonove. Cize odlisny zvuk ako 1987, ktora ma EL34 a je aj hlasnejsia. Tazko povedat, ktore by sa Ti pacilo viac, 1987 je klasika, teda predpokladam, ze mas na mysli reedicie, original zo 70tych rokov je uz dnes na nezaplatenie.
Mal som reediciu Marshall 1987x a bol to fajn aparat, zvukovo sice nie uplne to, co som hladal, ale hralo to vcelku ako stary Marshall. Bohuzial, Marshall puristi tieto reedicie vacsinou znosia vzdy v diskusiach pod zem, ze sa na originaly nehrabu ani zdaleka, comu som ochotny verit, kedze som hral na par Plexinach staruckych a hrali hutnejsie a spevavejsie ako moja reedicia. 1959 je to iste ako 1987 len ma 100w, co v praxi moc nevyuzijes a v skusobni by si to ani nemohol vyzhavit. S 50w budes mat problem tiez, tieto aparaty su velmi hlasne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #13 kedy: 23. Marec , 2007, 11:04:08 »

Kamoš má aparát s ktorým sme robili pred rokmi zopár koncertov Desmod - ja som robil svetlá. Pred jedným z koncertov sme skúšali - chalani mali JCM900 50W , JCM900 100W hlavy a rovnaké 4x12 bedne. Nikdy by som to nebol povedal ale pri rovnakej hlasitosti mala 100w hlava lepší zvuk , hutnejší . viac šťavy , viac skreslenia. Kým predtým aj u mna prevládal názor že 50W stačí  - však sa to lepšie vybudí - odvtedy rozmýšlam u úplne inak a ked teda napr. Marshall tak urcite 100W. Ale samozrejme pre úplne objektívny test by to možno chcelo dokonca rovnaké  lampy... atď... Možno neboli v rovnakom stave ale čo viem kupovali ich naraz. Takže 100W hlava nie hlasnejšie ale lepší zvuk vo všetkých smeroch . Zas samozrejme , asi sa to nedá tvrdiť o všetkých ampoch ale mňa to dokonale presvedčilo.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 23. Marec , 2007, 11:10:21 »

Moze byt, celkovo sa hovori, ze 100w hlavy maju hutnejsi zvuk, ale zas napriklad u starych Marshallov je zname, ze 50w mali viac skreslenia ako 100w, ked boli obe pustene naplno. Narast hlasitosti nie je az taky velky u 50w a 100w, skor je vacsi rozdiel v tom, ze 100w citelne neskor skresluje -- plus 100w su lepsie na basgitary.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.