Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 18:53:20
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 50w hlava vs 100w  (Prečítané 17168 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 23. Marec , 2007, 12:51:16 »

Uz som to tu niekde pisal, skusali sme 50W a 100W a rozdiel bol v tom, ze 100W zacal kreslit neskor, bol hutnejsi - objemnejsi zvukovo.
U aparatov typu Plexi resp. NonMaster je tazsie nastavit Volume na "izbovu" (u mna aj na skusobnovu) hlasitost. Hraju strasne hlasno. Na koncerte pouzivam Volume na 1-2 z pomyslenych 10. Co pri JCM900 som mal Volume na 6-7.
JTM45 ma 30W, je viac gulatsi, skor kresli, vhodny na blues, zvuk je oproti Plexi viac v stredoch.
1987X 50W a 1959 100W by som volil na rockovejsiu muziku, hra zvukovo sirsie
Zaznamenané
RobG
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 23. Marec , 2007, 23:09:26 »

Rišo Synčák kupoval tú JCM-900 DUAL REVERB 50W jazdenú odo mňa v roku 1999, druhý Rišo mal JCM-900 100W DUAL REVERB na leasing z obchodu v Nitre. Hral som s nimi niekoľkokrát, je možné, že rozdiel bol v lampách, pri hraní to nebolo cítiť.
 
Zaujímavé ke, že keď hralo svojho času Guano Apes na feste v Rimavskej Sobote, gitarista si vybral 50W, lebo vtedy hrali na desmoďáckom aparáte..hovoril mi to Rišo...

100W tlačí viac ako 50W  s tým úplne súhlasím, hoci PLEXI 1987 má viac skreslenia a podľa mňa lepší zvuk ako SLP 1959 100W /mal som obidva súčasne/ SLP1959 je vec na štadión alebo na sebevraždu hlukom....
« Posledná zmena: 23. Marec , 2007, 23:30:09 od RobG » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #17 kedy: 24. Marec , 2007, 15:55:12 »

SLP1959 je vec na štadión alebo na sebevraždu hlukom....
s tymto uprimne suhlasim  Bacha na vec kamo!
tento aparat je nezmysel mat bez vykonovej brzdy
Zaznamenané
Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #18 kedy: 30. August , 2010, 22:25:30 »

caute, otvorim opat tuto temu.
Zvazujem kupu noveho aparatu a mam na vyber dva, ktore maju rozny vykon. Je rozdiel v kapele s 50W a 100W aparatom? Konkretne mam na mysli, ci sa 100W viac presadi. Pocul som rozne nazory, ze 50W sa zvyknu stracat v kapele a trochu mi to robi starosti, vo vybere.  Konkretne sa jedna o Mesu single recto a Engl powerball.
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #19 kedy: 30. August , 2010, 22:32:53 »

caute, otvorim opat tuto temu.
Zvazujem kupu noveho aparatu a mam na vyber dva, ktore maju rozny vykon. Je rozdiel v kapele s 50W a 100W aparatom? Konkretne mam na mysli, ci sa 100W viac presadi. Pocul som rozne nazory, ze 50W sa zvyknu stracat v kapele a trochu mi to robi starosti, vo vybere.  Konkretne sa jedna o Mesu single recto a Engl powerball.
50W je okej pokym mas este dobre usi, len ked je clovek stary chren potrebuje aspon 120W :D. vyskusaj si aj single recto aj powerball a vyber si podla zvuku, ktory ti sedi. Tazko by som inak vybral medzi tymito dvomi.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #20 kedy: 30. August , 2010, 22:44:13 »

presadzovanie sa aparatu v kapele, nie je o watazi ale o EQ, ked tomu vyhulis basy a vysky, stiahnes stredy, tak sa to bude stracat vzdy a bude jedno ako hlasno to vyhulis..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 30. August , 2010, 22:44:45 »

mne sa este nikdy nic nestratilo v kapele.. obcas brnkatka ked som niekomu dal tak mi nevratil ale aparat urcite nie..
50w vs 100w bude rozdiel v headroome .. hlasitostne to neni az taky rozdiel.. skor v tom akym sposobom vyplnia priestor.. 100ka bude hrat plnsie (vacsinou).. toto ma byt tvoj prvy lampovy aparat?
ak ano tak si nekupuj recto.. budes smutny ze ti to znie hrozne lebo na to treba fakt vediet hrat, cize tipujem ze by si to tak o mesiac predaval dalej... vezmi si powerball, su lahsie na nakrutenie nejakeho pouzitelneho zvuku co ide pekne aj pod rukou
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 30. August , 2010, 22:45:18 »

presadzovanie sa aparatu v kapele, nie je o watazi ale o EQ, ked tomu vyhulis basy a vysky, stiahnes stredy, tak sa to bude stracat vzdy a bude jedno ako hlasno to vyhulis..

co ty mas dnes s tym hulenim?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #23 kedy: 30. August , 2010, 22:56:48 »

nieje to moj prvy lampac, mal som fireball, a koli tomu sa teraz pytam. Fireball je 60W, ale mal som pozicany dual recto (100W) a zdalo sa mi to, ze si ten zvuk viac razi cestu, proste to bolo plnsie a to sa mi velmi lubilo.  Tak teraz neviem ci aj singl recto bude tak zniet. Zial ako to uz byva nebude moznost si oba naraz vyskusat...
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #24 kedy: 30. August , 2010, 23:07:54 »

no hlavne dual a signle nieje rozdiel len vo wattazi, kup si rovno duala ak ti nevadi USA model s trafom tak je to aj za uplne vpohode cenu a mas normalny dospely profi aparat .... tie lacne engle su podla mna uplna p*čovina to rovno jebni do smeti  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 31. August , 2010, 01:03:58 »

no hlavne dual a signle nieje rozdiel len vo wattazi, kup si rovno duala ak ti nevadi USA model s trafom tak je to aj za uplne vpohode cenu a mas normalny dospely profi aparat .... tie lacne engle su podla mna uplna p*čovina to rovno jebni do smeti  Bavím sa skvele

Fireball je fajnovy profi aparat, urcite nie do smetia.

Single vs Dual/Triple su rozne aparaty. Inak samozrejme suhlasim, ze treba rovno Duala kupit, najlepsie s 2 kanalmi zo serie pre500  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #26 kedy: 31. August , 2010, 07:22:48 »

najlepsie s 2 kanalmi zo serie pre500  Na zdravie!
zacina sa u teba prejavovat brankoizmus, ale kedze hlasas osvetu lampacom a nie digitalom sa fssssst vo zvuky, je ti odpustene. aj ked vdaka telecstrom to mas LTT nahnute
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 31. August , 2010, 08:03:36 »

Fireball je fajnovy profi aparat, urcite nie do smetia.

Single vs Dual/Triple su rozne aparaty. Inak samozrejme suhlasim, ze treba rovno Duala kupit, najlepsie s 2 kanalmi zo serie pre500  Na zdravie!

nieco tu smrdzi.. a podla vetra to sem fuka z tatier.. asi to bude chvalenkarstvo  Bavím sa skvele
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 31. August , 2010, 08:58:55 »

nieco tu smrdzi.. a podla vetra to sem fuka z tatier.. asi to bude chvalenkarstvo  Bavím sa skvele

Hmm, podme spat do socializmu.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #29 kedy: 31. August , 2010, 12:23:25 »

je tam taky priepastny rozdiel medzi singlom a dualom Huh! Ten vykon a lampove usmernenie, spravy vo zvuku tak vela?
Nechcem teraz porovnavat konkretne znacky mesa vs engl... tiez si nemyslim ze Engl apatry patria do smeti a powerball rozhodne nieje lacna hracka... nechapem taketo nazory, ale budis... skor ma zaujima ci sa vacsi vykon lepsie presadza v kapele
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 22 otázok.