Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 22:03:44
Strán: [1] 2 3 ... 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jolana Diamant  (Prečítané 63293 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« kedy: 16. December , 2006, 18:03:43 »

Cafte vem ze tem okolo Jolany je tu dost... ale predsa.. mam diamantku doma a rozmyslam nad tym ked uz mam par penazi ako jej rozumne upgradeovat napr. hardver (alebo aj drevo? - alebo je dobre?) nehra to zle a mozno s lepsimi snimacmi a urcite aj novou mechanikou... nooo.. tak co mate niekto nejake napady? odporucania? (btw na novu gitaru fagt nemam a toto by sa mohlo zvladnut za polku ceny novej menej slusnejsej gitary s dobry vysledkom alebo nie?

Dik. V.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 16. December , 2006, 18:08:59 »

nie.iba vyhodis peniaze.jolana je vymysel,na ktory ani poriadne HW nedostanes.
Zaznamenané

o-yep sro
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #2 kedy: 16. December , 2006, 18:12:47 »

Bohuzial Pista ma pravdu.
Mal som aj ja Diamantku a nestoji to za to.Znackovy snimac zazraky v lacnej gitare nespravi.Odskusane dvakrat;)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 16. December , 2006, 18:43:27 »

Na Diamantky som nahodou dost velky odbornik, kedze som ich mal v rukach takych pomaly 100 kusov :)

ZLE, ZLE, NAJHORSIE :)

Jolana vyrabala inak aj podstatne lepsie nastroje, ale akymsi zazrakom sa prave okolo Diamantiek dnes koluju chyry o ich kvalite. Akykolvek no name azijsky nastroj za 3990,- ich strci do kapsy..

A teraz konstruktivne :)

KOBYLKA - prve dolezite na vymenenie. Pruser je v tom, ze nebudu pasovat diery. Cize zapchat tvrdym drevom (rucka z varechy je kuuul) a navrtat nove. Ak ma pamat neklame, tak nove diery budu vychadzat akurat na pomedzi povodneho dreva a zapchavky, cize radsej nevrtat ani nahodou z ruky. Ale isty som si celkom neni, mozno si to pletiem s inou gitarou...

No a ked uz kobylka, ja by som menil aj strunnik, pac je skaredy :). Neviem, ako diery, ale asi nie, takze vlastne by som sa na vymenu strunnika vysral.

MECHANIKY - hentie hrkalky s mrtvym chodom su utrpenie bozie. Ani po poohybani kliestikmi nikdy nevdrzia ist plynule dlhsie, ako par mesiacov.

NULTY PRAZEC, pretoze henten hlinikovy srandasak je des a bes.

SNIMACE, preotoze:

a,  ak mas starsiu verziu, tak nemas humbuckery, ale 2 rovnako orientovane cievky pri sebe, cize 2 nasony brum
b, aj ked mas nahodou uz humbucker, tak Ti aj tak piska jak hovado
c, oba nedostatky su odstranitelne, ale rozoberanie a skladanie diamantkovych snimacov ma u mna pomer 50:50 v zmysle vyrieseny problem / zniceny snimac, ale to je iba mozno moja nesikovnost :)
d, a aj tak tie snimace nakoniec hraju nahovno :)

PREPINAC, pretoze:

a, ak mas starsiu verziu, tak ani diva svina nechape, co sa kedy s cim prepina, nieto to znovu tak spatne zapojit
b, ak mas ten novsi packovy, tak asi bude aj tak rozhrkany a v strednej polohe bude spinat iba kobylovy snimac

POTENCIOMETRE a rovno aj vsetky tie ostatne bizuterie ako kondiky, jackovu samicu, pretoze ...bla bla :)
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #4 kedy: 16. December , 2006, 19:21:36 »

a ako je to s jolanou tornado...hmm ako s upgradom.?:blink:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 16. December , 2006, 19:29:10 »

majso napísal:
Citácia
a ako je to s jolanou tornado...hmm ako s upgradom.?:blink:


Mechaniky, kobylka, nulty prazec, snimace, zapojenie, prepinanie a mozno z toho zostane seriozne hratelny nastroj...
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #6 kedy: 16. December , 2006, 19:32:08 »

Xaxoo, nemas sedem litrov na novu gitaru?
... co sedem, stacia ti 4

Naposledy upravil Milos1, : 16.12.2006 2006 19:35
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 16. December , 2006, 19:40:45 »

Milos1 napísal:
Citácia
Xaxoo, nemas sedem litrov na novu gitaru?
... co sedem, stacia ti 4...


Veru - radsej tu Diamantku neryp a rovno ju strel nejakemu zanietenemu zberatelovy vynikajucich ceskoslovenskych gitar (najdu sa taki)... + prihod tie prachy, co si mal odlozene na novy HW a kup si Fender Stratocaster, na aky by bol aj Hendrix pysny :) Pardon, Squier som chcel napisat :)

Casy, ked sa k \"normalnym\" gitaram muselo dopracovavat tunenim Jolan su uz nastastie davno prec...

Naposledy upravil rastis, : 16.12.2006 2006 19:41
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 16. December , 2006, 19:54:57 »

Sranda, ze ma celkom pozitivne hodnotenia na harmony central. Toto ma teda fakt dostalo ha ha ha :

Sound :  10
I play some kind of exxperiMENTAL musick stonerrock and it fits into my dirty music style. Yes, it has some strange sounds even if you don\'t play on it, but it\'s the part of the game
Sound is a little bit sharp, less sustain, like aluminium
But I like it
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #9 kedy: 16. December , 2006, 22:02:10 »

vidim tu samy zapor, poznam cloveka - muzikanta co ma diamantku uz cca 20-rokov a nevymeni ju za nic na svete , ked som si ju prezrel zaujal ma skutocne nizky a cisty dohmat strun na krku , na to ze krk je trochu hrubsi hralo sa prijemne, (tiez som vlastnil tento nastroj pred 17 rokmi no to som bol Frajer \" - nemal som prachy tak som ju predal - blazon...)! Urcite sa to tazko porovnava s dnesnou vyrobou ale ak ma niekdo k nastroju maly vstah\" , doporucujem vymenit v prvej etape ladenie a kobylku ( zrucny gitarar to zvladne a posudi) urcite to len nastroju pomoze Si píš!!! a nakoniec tie \"papierove\" snimace vymenit za nieco lepsie standartne nemusi byt znacka . urcite gitara nabere novy dych a dusu , tie stare dreva maju svoje caro!  urcite to je na 5000,- covu investiciu..
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #10 kedy: 16. December , 2006, 22:43:02 »

tiez poznam cloveka co by tu diamantku nevimenil za nic na svete ale to neznamena ze na nej hrava tiez tam menil snimace a neviem co a potom radsej kupil daky LAG
Tiez mal na tej diamantke nizky dohmat nahanal sola vsetko v pohode a ako chytil do ruk ten LAG zistil ze nevie poriadne hrat
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 16. December , 2006, 23:05:56 »

Nikto netvrdi, ze sa Diamantka neda dotunit, prave naopak a napisal som obsirne co predovsetkym a preco. Ale aj tak je to trochu marna robota, ked dnesne azijske gitary su uplne inde a su zadarmo.

Ako je mi jasne - \"... mal som pred X rokmi Diamantku a ja blbec som ju nemal predavat ...\" a podobne... Ale to je cista nostalgia a s dnesnou realitou moc spolocne nema :).

Ono to vyzera, ze som nejaky strasny nepriatel Diamantiek. Pravda je taka, ze ma tie gitary neskutocne seru. Respektive sprosti komunisti to mohli spravit aj uplne dobre bez tych zasadnych pruserov, co to ma. Nenarobili by sa na tom o nic viacej a nestalo by to o nic viacej. Ale ne - oni to radsej spravili nahovno, pretoze to vyrabali inzinieri, ktori nemali paru, co je na takej gitare to dolezite... Ja viem - tie Diamantky za to nemohli :)
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #12 kedy: 17. December , 2006, 02:33:06 »

ja netvrdim ze su to spickove gitary ale zda sa mi nespravne hodnotit a porovnavat to s inimy gitarami.....jasne ma to kopu pruserov ...ale ked sa to porobi a pritom nic nevimeni  tak to velmi dobre hra.....takze kamos z kapely ju ma je velmi fajna....urcite strci do vrecka cinske gitary za 4000.... o tom piskaninnei ani reci....(iny kamos ma tu piskajucu verziu)....hmatnik je vinikajuci vobec nesu zodrate prazce a ked sa na to daju hrubsie struny tak to skreslene znie uplne v pohodicke na rock....jasne LP to neni ale neodradzajte dakeho cloveka od toho ak chce zacat na tom hrat.....sak aspon pospori a potom si kupy daco kvalitnejsie ked uz bude vediet co od gitary chce.....takze moja rada je....riadne vycistit....dat hrubsie struny a dostelovat dohmat a tak a da sa na tom hrat.....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 17. December , 2006, 10:33:50 »

metalhammer - pri vsetkej ucte k Tebe nemozem suhlasit s 90% Tvojho prispevku.

- Preco neporovnavat s inymi gitarami ? Vsak ide o to mat gitaru co najlepsiu za peniaze, ktore som ochotny / schopny investovat a to ta Diamantka uz dobrych 10 rokov nie je jednou z dobrych alternativ.

- Co to je za vylepsenie gitary bez vymeny pruserovych komponentov ? A ze ich je tam pruserovych vacsina je objektivny fakt!

- Co to je za rada \"riadne vycistit\" ? Vsak to je zakladnym predpokladom, ze gitara by mala byt +/- cista a dla moznosti nastelovana...

- Co to je za rada \"dat hrubsie struny\" ? Vsak to je dost individualne, ake struny komu vyhovuju a zo zlej gitary hrubsie strny lepiu gitaru este nikdy nespravili. To si myslia iba niektory recenzenti Muzikusu Žmurk.

- Piskali odjakzive vsetky Diamntkove snimace, aj HB, aj povodne neHB. Vsak som sa ich uz pozalieval Žmurk. Mozno na mensich aparatoch to nie je az take markantne, ale na seriozny zosilovac a bednu piskali vsetky, co som kedy videl...

- Vsetky ako-tak seriozne Diamantky co som zazil mali vymenenu kobylku, snimace, mechaniky, nulty prazec a to ked si zratas standardny no-name HW, tak si niekde pri sume 3000,- a viac...

- Drviva vacsina azijskych gitar drahsich ako 1990,- celkom pekne vyzera, zneje, ladi, ma nejaky sustain, co zakladna Diamantka nema a nikdy nemala...

HOWGH
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 17. December , 2006, 10:37:41 »

Mal som \"basu\" Jolana Diamant...no...neviem, ci bolo na nej nieco dobre. Žmurk
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.