Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 05:16:12
Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jolana Diamant  (Prečítané 63295 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 17. December , 2006, 10:45:15 »

Kedysi som mal akúsi Jolanu. Nikto sa nevedel zhodnúť, či je to Iriska, alebo Diamantka, alebo čo...bol to taký hybrid. Malo to jeden HB pri kobyle a jeden SC pri krku. Ten ale nebol osadený, takže tam bola diera. Kobyla bola pevná, kamene boli priamo na strunníku, bolo to v jednom kuse. Pískala jak sviňa, ale oproti kamošovej Iriske hrala o triedu lepšie.
     Čo som na tom nechápal, to bol polohový prepínač. Na tie dva snímače tam bol tuším 5-polohový spínač, ktorý sa navyše prepínal \"dokolečka\". Fakt neviem načo 5 polôh, keď tam boli (mali byť teda) dva snímače.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 17. December , 2006, 10:46:51 »

magez napísal:
Citácia
Mal som \"basu\" Jolana Diamant...no...neviem, ci bolo na nej nieco dobre. Žmurk


\"Basa\" Jolana Diamant bola vobec prva nie moja gitara, v ktorej som sa rypal. Dokonca som ju \"oprazcoval\" prazcami, ktore sa predavali ako sada v servisnom balicku na akusticke gitary. Boli to prazce zlatej farby, pekne makke - dobre sa s nimi \"pracovalo\", aspon tak som sa z toho tesil :). Okrem toho bol v balicku umely kolik na pas a umele chytatko na mechaniku. Tu basu som ziskal nejakou vymenou ako total vrak bez vsetkeho. Takze som na nu nahodil co sa dalo zo servisneho balicku + co som doma nasiel a co sa tam dalo zmestit. Kamarat sustruznik mi na nu spravil u nich v dielni perfektny striekany cierny novy lak (fakt sa mu podaril). Potom na tej base zacal hrat a zalozili sme kapelu. Potom tu basu (ani neviem, ako vlastne zrazu bola jeho ?!?) vymenil za basu Jolana Galaxis, ktora napriek tomu, ze vyzerala co do konstrukcie dost chatrnejsie ako Diamantka, tak hrala o poznanie lepsie...


Jo a pointa je v tom, ze na tej Diamantke base nebolo dobre nic ani ked som ju ziskal a uz vonkoncom na nej nebolo dobre nic, ked som s nou skoncil ha ha ha
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #17 kedy: 17. December , 2006, 11:04:05 »

Najlepsi upgrade Jolany je jej rychly predaj a nasledna kupa lepsieho nastroja. Boli by to zbytocne vyhodene peniaze. I ked poznam ludi, ktori nevidia rozdiel medzi Diamandkou a LP Custom, ale to uz je ina tema.

Totalne som nepochopil cloveka, ktory pisal v poslednom Muzikuse o Diamandke (ako jej nefanusik) a na konci clanku som mal pocit, ju ide porovnavat s orig. LP. ha ha ha

Aj ja som patril medzi \"elitu\", ktora si to s tymto \"nastrojom\" v mladosti odkutil.

Naposledy upravil dr.karpathorky, : 17.12.2006 2006 11:27
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 17. December , 2006, 11:08:19 »

rastis napísal:
Citácia
...

Jo a pointa je v tom, ze na tej Diamantke base nebolo dobre nic ani ked som ju ziskal a uz vonkoncom na nej nebolo dobre nic, ked som s nou skoncil ha ha ha


ha ha ha  No mne ta Jolana posluzila..no vtedy sa najlacnejsia \"normalna\" basa dala zohant za 2x taku ceny ako ta Jolana a to som nemal fakt ako naskrabat. Nehovoriac ze som ani o nastrojoch nemal tusenia, ze co a ake ma byt.  Ale ako na normalne hranie, to bolo nepouzitelne takmer. Pre nejakeho trampa, alebo na nejaku oziaracsku akciu na chatu, alebo pre nejakeho pankaca do garaze na zaciatok v pohode, ale ak to niekto s tym nastrojom mysli vazne, tak ruky prec. Ten nastroj absolutne neinspiruje hrat...a ta moja bola pri tom este clekom podareny kusok, ktory s vypatim sil sa dal dostat aj do formy, ked aj oktavy ladili.. :)

Naposledy upravil magez, : 17.12.2006 2006 11:10
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #19 kedy: 17. December , 2006, 11:23:20 »

V poslednom Muzikuse bol historický test tohoto nástroja vrátane zvukových ukážok.Majitel si Diamantku strašne pochvaloval.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 17. December , 2006, 11:26:14 »

rastis napísal:
Citácia

Sound :  10
I play some kind of exxperiMENTAL musick stonerrock and it fits into my dirty music style. Yes, it has some strange sounds even if you don\'t play on it, but it\'s the part of the game
Sound is a little bit sharp, less sustain, like aluminium
But I like it


Ten je asi z toho stonerrocku stale zhuleny. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #21 kedy: 17. December , 2006, 11:29:45 »

Na nahrávce – kytara Jolana Diamant výrobní číslo 6760, kombo Mesa/Boogie Mark IV (1 x 12\" EV Black Shadow) z roku 1991, dynamický mikrofon Sennheiser, při mixu byl použit Digidesign D-Verb a plug-in efekty v Pro Tools.

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/diamant.mp3
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 14:19:49 od Martinlm » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 17. December , 2006, 11:46:29 »

ffamp napísal:
Citácia
Na nahrávce – kytara Jolana Diamant výrobní číslo 6760, kombo Mesa/Boogie Mark IV (1 x 12\" EV Black Shadow) z roku 1991, dynamický mikrofon Sennheiser, při mixu byl použit Digidesign D-Verb a plug-in efekty v Pro Tools.

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/diamant.mp3

Absolutne nerelevantne podla mojho nazoru. Zvuk je v gitaristovych paprciach. Ak to niekomu zneje, vymacka to aj z Irisky a Guitar Rigu tak, ze niekto iny bude cumet.

Mne ak zaciatocnikovy foter vysvetloval, ako je to s tym zvukom a ze uhoz atd... Ja som si samozrejme mylsel svoje, ale nazorne mi to predviedol. Gitara moja Jolana Proxima a jeho LP Custom, kombo Mesa Boogie MK II. No a ja som normalne cumel, ze som nebol schopny rozoznat rozdiel medzi tymi gitarami. Dnes by som ho uz samozrejme pocul, ale ako objavenie toho, ze nejde az tak o gitaru to bolo pre mna docela sok...

Takze ak niekto narve Diamantku do Mark IV, bolo by mimoriadne divne, keby z toho nevedel nahrat pouzitelny zvuk :). Inak moja skusenost s Mark radou je taka, ze trochu unifikuju zvuk nastroja. Ze maju tendenciu pri tom svojom leade (inak pre mna stale jednom z najdokoalejsich z toho, co poznam) prilis presadzat charakter sameho seba trochu na ukor gitary. Mam to vyskusane na MK II, III a pred nedavnom som mal cest potestovat aj MK IV...

Ale to uz zachadzam asi do uplne inych debat tusim :)

Okrem toho viem si predstavit aj lepsi zvuk z MK IV :). Pri tych flazoletoch je to chciple a neoziva sa to. Sustain je tiez priskapately...
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 14:19:36 od Martinlm » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 17. December , 2006, 11:50:40 »

Pocuvam to druhy raz po sebe a je to vo vysokych polohach rozladene = nedostelovane oktavy Huh!
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #24 kedy: 17. December , 2006, 12:01:04 »

rastis napísal:
Citácia
Absolutne nerelevantne podla mojho nazoru. Zvuk je v gitaristovych paprciach. Ak to niekomu zneje, vymacka to aj z Irisky a Guitar Rigu tak, ze niekto iny bude cumet.

Presne tak, ale samotnemu hracovi to jedno nie je. Prave ten pociti najviac rozdiel Diamand vs. LP. Kolko krat uz som na obchode hral zakaznikom na lacnych gitarach a ono sa potom tazko vysvetluje, ked zahram na nejakej za 3000Sk a 15000Sk, ze na tej drahsiej sa mi hra lepsie a ma lepsi sustain atd..., ked oni pocuju tu za 4000Sk ako citujem \"...svinsky dobre hra....\".  

rastis napísal:
Citácia

Takze ak niekto narve Diamantku do Mark IV, bolo by mimoriadne divne, keby z toho nevedel nahrat pouzitelny zvuk

Presne tento poznatok som nadobudol o Mark 2 az 4 seriach aj ja Rastik. Menej sa prejavuje charakter nastroja, prave koli tomu EQ pred skreslenim. Tam sa to da obabrat zvukovo, ale prsty neobabre nikto. Kdesto do napr. Plexaca su tie rozdiely maximalne. To je ten rozdiel v zapojeni American vs. British. (aj Mesa Recto je vlastne British typ zapojenia, aj ked to mnohi nevedia a kydaju na British)

Naposledy upravil dr.karpathorky, : 17.12.2006 2006 12:02
Zaznamenané
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #25 kedy: 19. December , 2006, 07:53:52 »

aha... mhmmm som myslel ze aspon to drevo by sa mohlo pouzit...;-))) ked ma tolko rokov.. viete niekto ake tam je? ok sice cakam ze bude len zle ale mozno keby nejaky kusok kery by sa dal pouzit pri stavbe novej..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #26 kedy: 19. December , 2006, 12:37:10 »

no drevo tam bude vselijake a asi nemali o tom sajnu ani ludia v jolanackej fabrike :)

pred par dnami som daval dokopy kamosovu jolanu a jedine co ma na nej milo prekvapilo bolo to, ze sa na tom dal nastavit relativne nizky a prijemny dohmat...inac nic co by stalo za rec
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #27 kedy: 19. December , 2006, 17:40:11 »

mozes podkurit doma, ked je teraz taka zima;)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 19. December , 2006, 18:44:03 »

Tych par, co som mal z nich lak prec boli z nejakeho makkeho dreva, posobilo na mna ako ihlicnan. Vidno to inak aj na naloakovanych kuskoch - tie typicke Diamntkovske vymlatene tela svedcia o velmi makkom dreve. Takyto typ buchancov nevidno na ziadnych nastrojoch z beznych materialov. Jedine Guitman raz spominal, ze to je jasen, ale moc verit sa mi tomu nechce.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #29 kedy: 19. December , 2006, 19:55:05 »

No co si pamatam, tak telo bolo dost makke a svetle drevo, krk bol myslim ze ceresna (taka do ruzova)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.