Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
02. Máj , 2024, 10:43:53
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MÓDY  (Prečítané 68449 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #120 kedy: 22. Júl , 2010, 17:25:26 »

ale však ja ich potrenujem, ou shit  facepalm

Ale tak opýtať sa môžem, ja som neni ten typ čo sa začne učiť z knihy dačo čomu nerozumie, mne to bolo vysvetelné osobne a tak som si povedal, že si to niekedy zahram...a videl som aj ako sa správne hrajú, len si už troška nepamatám...ale tak zas nie že vôbec nič nepamatám....chcel som proste iba niečo kde to nájdem tak nejako to vie zobraziť na neviem, trebars aj guitar pro či podobne stranky...

Však som sa ich zopár aj naučil, nemôžem všetko hneď...a bol som aj dohodnutý von  Žmurk

A tak myslím, že každý z vás ma deň, kedy sa vam proste nechce trénovať tieto ,,teórie, stupnice a tak" a radšej si proste zahrate dačo....

keep rock, peace  Na zdravie!

Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #121 kedy: 22. Júl , 2010, 17:36:07 »

ale sak to je jasne.len som ta chcel naspoemrovat...ze ked uz sa ti bude chciet riesit tie stupnice a teorie, aby si cvicil efektivne a po poriadku. A preto ti odporucam zacat s orientaciu. A mody ries najprv teoreticky. Ked to mas jane v hlave,ovela rychljsie dosiahnes to co chces na nastroji... to sa tyka ako harmonie tak rytmu. Takze ked ti dam otazku vymenuj H lydicku a ty to nevies, nema zmysel to lovit na gitare.
Zaznamenané

RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #122 kedy: 23. Júl , 2010, 06:26:07 »

Ale tak zober si to tak ze ani obycajnu pentatoniku neviem vymenovat a viem v tom hrat, no v podstane eckovu by som vedel no mozno niejake ine by mi dlksie trvalo prekonvertovat :) a je to good.
Ja len ze ci by som tak mohol fungovat aj s modmi. V podstate by to malo byt to iste. Myslim ze by nebolo ani tazke sa to naucit podla vzorca. Ale tak dajme tomu ze sa to naucim a co dalej?K comu to je dobre ze viem ake tony hram?
Potom ja napada jedine ze by som musel poznat tony vsetkych akordov a niejak to vychytavat spolu.
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #123 kedy: 23. Júl , 2010, 09:36:39 »

Ale tak zober si to tak ze ani obycajnu pentatoniku neviem vymenovat a viem v tom hrat, no v podstane eckovu by som vedel no mozno niejake ine by mi dlksie trvalo prekonvertovat :) a je to good.
Ja len ze ci by som tak mohol fungovat aj s modmi. V podstate by to malo byt to iste. Myslim ze by nebolo ani tazke sa to naucit podla vzorca. Ale tak dajme tomu ze sa to naucim a co dalej?K comu to je dobre ze viem ake tony hram?
Potom ja napada jedine ze by som musel poznat tony vsetkych akordov a niejak to vychytavat spolu.

Pentatonika ti takto bude celkom fungovat, ale to je tvoj zivotny ciel? Asi nie. Pri pouzivani cirkevnych modov a inych modov to uz ale takto nepojde. Preco? Tie tony nie su rovnocenne. A preco by si to vlastne chcel robit? Preco by si bol taky leviny a neochotny sa naucit blbych par pismen? Nic nedokazes, ak nebudes ovladat teoriu. Nebudes ani cool, ani originalny, to mi ver. Prave naopak. Nema velky zmysel sa ucit hrat podla vzorca mody, kym nevies, o co tu vlastne ide. Rucim ti, ze nikto nie je zvedavy na typka, co beha hore-dole po stupnici, akokolvek rychlo to robi.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #124 kedy: 23. Júl , 2010, 09:54:25 »

Pentatonika ti takto bude celkom fungovat, ale to je tvoj zivotny ciel? Asi nie. Pri pouzivani cirkevnych modov a inych modov to uz ale takto nepojde. Preco? Tie tony nie su rovnocenne. A preco by si to vlastne chcel robit? Preco by si bol taky leviny a neochotny sa naucit blbych par pismen? Nic nedokazes, ak nebudes ovladat teoriu. Nebudes ani cool, ani originalny, to mi ver. Prave naopak. Nema velky zmysel sa ucit hrat podla vzorca mody, kym nevies, o co tu vlastne ide. Rucim ti, ze nikto nie je zvedavy na typka, co beha hore-dole po stupnici, akokolvek rychlo to robi.

je kopa gitaristov co ovlada teoriu dost pofiderne a su aj kul aj originalni ..... a tiez je kopa gitaristov co ovladaju brutalne teoriu a niesu ani kul ani originalni
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #125 kedy: 23. Júl , 2010, 09:57:55 »

je kopa gitaristov co ovlada teoriu dost pofiderne a su aj kul aj originalni .....
no moc ich asi neni a ked aj su,tak v podstate "mydlia" dokola stále to isté  Na zdravie!
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #126 kedy: 23. Júl , 2010, 10:21:50 »

Ale tak zober si to tak ze ani obycajnu pentatoniku neviem vymenovat a viem v tom hrat, no v podstane eckovu by som vedel no mozno niejake ine by mi dlksie trvalo prekonvertovat :) a je to good.
Ja len ze ci by som tak mohol fungovat aj s modmi. V podstate by to malo byt to iste. Myslim ze by nebolo ani tazke sa to naucit podla vzorca. Ale tak dajme tomu ze sa to naucim a co dalej?K comu to je dobre ze viem ake tony hram?
Potom ja napada jedine ze by som musel poznat tony vsetkych akordov a niejak to vychytavat spolu.
pozri. Ja uz hudbu studujem nejaky ten cas a myslim ze viem co je dobra cesta ako veci studovat,ver mi co ti pisem. Jedine co robis ze si lenivy sa to ucit sytematicky davas si stale nejake barlicky,pomocky a myslis ze obchadzas problem. Ale jedine co robis je ze oddalujes riesenie problemu nie problem sam. Budes risit obrazky,diagramy a neviem co ale aj tak casom zistis ze sa dalej uz nepohnes ak nedobehnes to co sa ti teraz nechce. Doveruj mi. Ty musis vediet aky akord prave hra a ake tony do toho hrat. To nieje o tom ze hras stupnicu. V supnicky ti polka tonov nebude zniet dobre. Ty musis presne vediet aky stupen zo stupnice prave hras. A pri cirkevnych modoch sa hudba nekonci Žmurk moznosto je dlaeko viac Žmurk
« Posledná zmena: 23. Júl , 2010, 10:25:20 od Lubo » Zaznamenané

RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #127 kedy: 23. Júl , 2010, 10:33:22 »

To ja si vsetko uvedomujem... ono to nieje otom ze by som bol lenivy. Skor by som povedal ze je to o tom case venovat sa uceniu. Som pracujuci clovek a po praci mi ostava minimum casu koli mojej pracovnej dobe. A potom minime mi ostava sa zas len vyspat do nasledujucich krasnych 8 a pol hodiny prace.

Pentatoniku hravam uz asi 3 roky a bohato mi to zatial stacilo. Aj napriek tomu ze neviem jake tony hram. Staci ju iba rytmizovat. A vyfintickovat. Sak to poznate najjednoduchsi sposom jak solovat.

Ide mi iba oto jaka je moznost, jak vyuzit mody co najjednoduchsim a najrychlejsim sposobom.

Pr. v tomto videu mixolydicku stupnicu stupnicu vysvetluje priam pre deti. A dokonca miestami ju miesa s pentatonickou a myslim si ze to znie celkom fajne. NO ale v inych akordoch rsp. inom songu mi tak nepasuje jako na tomto videu.

« Posledná zmena: 23. Júl , 2010, 10:41:44 od RiZz0 » Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #128 kedy: 23. Júl , 2010, 10:50:48 »

to je jedno kolko mas casu ci 5 jodin alebo 5 minut. Ide o to cvicit efektvivne, bey ohladu na to kolko casu mas. KEd mas malo casu o to efektivnejsie by si mal cvicit.
Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #129 kedy: 23. Júl , 2010, 10:56:17 »

a jasne tam ukayuje pekne mixo. Keby si tomu aj rozumel, co a ti tu cely cas snazim vysvetlit, vedel by si preco ti mixo funguje pripadne nefunguje :) to ti diagram nepovie Žmurk
Zaznamenané

RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #130 kedy: 23. Júl , 2010, 11:03:28 »

Ja som si aj myslel ze tak niejak to funguje. Uz iba prist nato kedy a jako :) nevedel by si mi helfnut niejaky web?Ja som kukal kadeco uz ale neviem co je premna to prave. Aj v tom mam problem.
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #131 kedy: 23. Júl , 2010, 11:06:50 »

Ja som si aj myslel ze tak niejak to funguje. Uz iba prist nato kedy a jako :) nevedel by si mi helfnut niejaky web?Ja som kukal kadeco uz ale neviem co je premna to prave. Aj v tom mam problem.
chod o stranku do zadu. Dal som tam taky clanok o modoch. Malo byt odpovedat na tvoje otazky. Ked neico nebudes chapat ozvi sa :)
Zaznamenané

urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #132 kedy: 23. Júl , 2010, 11:41:47 »

Ja by som ešte chcel dodať, možno to niekomu pomôže. Chlapík na videu dal síce prstoklad, ale dôležitejšie ako naučiť sa ho samotný je pochopiť ako celý vznikol. Chalan a ďaľších 10000 gitaristov nepoužíva tento prstoklad len tak, lebo si ho vymyslel niekto ako diagram. To sú úzusy ktoré nevznikli náhodne a každý gitarista čo cvičí systematicky k nim príde aj sám. Tieto prstoklady samotné sú vždy úzko prepojené voicingami, arpeggiami, pentatonikami atď. Preto je dobré cvičiť všetko systematicky od voicingov cez rozklady, pentatoniky a mody. A potom už človek presne vie kde je aký tón, aký to má sound, ako spájať pentatoniky s diatonickými stupnicami, ako rozviesť chromatizmy a tak ďalej. A to je iba základ. Keď si to niekto dá takto dokopy tak sa mu bude cvičiť všetko lepšie :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #133 kedy: 23. Júl , 2010, 11:45:09 »

cize vlastne ten prstoklad v tom videu je presnejsi a praktickejsi nez napr 3 note per string pattern?

v pripade A mixo by bol:

                                                  7-9-10
                                       7-8-10     
                             6-7-9
                   5-7-9
         5-7-9
5-7-9
Zaznamenané

Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #134 kedy: 23. Júl , 2010, 11:48:21 »

je kopa gitaristov co ovlada teoriu dost pofiderne a su aj kul aj originalni ..... a tiez je kopa gitaristov co ovladaju brutalne teoriu a niesu ani kul ani originalni

Kto?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.