Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 15:26:00
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vyska strun/prehnutie krku  (Prečítané 11462 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« kedy: 12. Apríl , 2005, 11:10:10 »

s gitarami nemam problem, ale neviem presne, aky velky luk ma byt na base a ako vysoko maju byt struny... maju to inak nastaveny slaperi a inak bublači? este jedna podotazka: na slap tvrde, alebo meke struny? asi meke sak?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 12. Apríl , 2005, 15:01:08 »

kubriel - mam za to, ze na base platia tie iste principy. Cize krk viac-menej rovny az mierne lukovy, vsetko je kompromis cistota zvuku/pohodlie hry. Ak nemas problem s gitarami, nemas ho ani s basou. Tvrde/makke struny je okrem zvuku dost aj o tom, kolko tie struny vydrzia dobre zniet/ladit. Tvrde samozrejme viac. Treba ratat ovsem s tym, ze platia fyzikalne zakony, takze bud sa vytlacia skorej struny alebo prazce. Je prijemne, ked struny vydrzia zvonit dlhe tyzdne, ale nie je nic moc, ked po 3-4 sadach takychto zazracnych strun zacnu byt vidiet stopy na prazcoch...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 12. Apríl , 2005, 17:35:19 »

Je to otazka styly. Su ludia, co musia mat ultranizku akciu a maju aj ultralahky dotyk. Su ludia, co potrebuju vysoku akciu a maju v prstoch fakt brutalnu silu. A vsetko medzitym. Neda sa povedat na nieco z toho, ze prave to je to spravne. :) Vybrusenia prazcov sa bat netreba (pokial nemas odpadovy nastroj, ale v tom pripade sa ho aspon skor zbavis :D). So strunami je to alchymia, 2 na pohlad identicke sady od 2 vyrobcov mozu byt uplne ine, co sa tyka ""tuhosti"" a zvuku.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #3 kedy: 13. Apríl , 2005, 07:32:06 »

struny si daj co najnizsie, do akej miery - tak aby ti nedrncali o prazce v ziadnej polohe. mekost suvisi primarne s hrubkou a sekundarne s materialom. vyrobcu a hrubku si musis najst sam, najlepsie tym ze si vzdy kupis inu sadu a zistis co ti viac vyhovuje.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 08. Máj , 2005, 22:25:51 »

a k prehnutiu krku- pritlacim strunu na prvom a dvanastom prazci... aka ma byt medzera v strede medzi strunou a prazcami? na gitare ktosi pisal, ze 1mm.. na base viac? menej? basa je vecsia, tak mozno 1.5? s tymto mam problem este... a este nieco: jak casto je bezne menit struny, ked je niekto poriadny slaper?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #5 kedy: 09. Máj , 2005, 14:40:54 »

spytaj sa victora wootena.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 10. Máj , 2005, 22:47:06 »

nemam nanho cislo a som ho dlho nevidel...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 11. Máj , 2005, 05:14:33 »

Kubo Ty si nejak prelietavý raz gitara raz bassa.Kde skončíš u mandolíny? :))
Zaznamenané

tatko fóra
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 11. Máj , 2005, 11:36:46 »

kubriel - ...neviem ci iba struny na base alebo aj na normalnej gitare sa vraj zvyknu prevarit v jarovej vode....potom by mali zniet skoro ako nove...mi to vravel chlapik z jedneho hlohoveckeho nahr. studia....ale ako casto, zalezi kolko hras a ako, neda sa povedat kazde 2 mesiace...asi by som sa orientoval podla zvuku a pod...
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 11. Máj , 2005, 17:15:31 »

V jarovej nie.. v slanej Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 11. Máj , 2005, 20:04:34 »

Osobne davam do vody trocha oregana a bazalky. Potom maju taky delikatnejsi zvuk.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 11. Máj , 2005, 20:18:24 »

Ja davam trocha ganje potom mam lepsie napady.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 12. Máj , 2005, 07:57:10 »

MageZ - tak snat k bazalke tymian alebo ak mas love tak aj safran, nie? :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 12. Máj , 2005, 10:05:49 »

Frakos a kto ti to v Hlohovci poradil? Myslis asi studio Exponent. Chalanov z Exponentu poznam. Vsak som tam kazdu chvilu. k teme: este v dobe chudoby (na zakl. a strednej skole), som struny prevaral v slanej jarovej vode a potom fenoval, aby rychlejsie uschli. Struny hrali kovovejsie asi tak den a potom rychlo korodovali. Nemyslim si, ze tuto proceduru budem niekedy opakovat.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 12. Máj , 2005, 10:21:47 »

Struny na gitary určite nemajú takú životnosť ako basové, práve preto, že pot a špina úplne zlikvidujú vlastnosti nenavíjaných tenkých strún a vyvarenie nepomôže. Hrubé navíjané by sa ešte dali prevariť, varením v slanej vode sa práve špina a mastnota dostanú z drážok na strune a dosť to pomôže. Životnosť gitarových strún (samozrejme aj basových) sa trochu predĺži pravidelným čistením po hraní prostriedkom na to určeným. Teraz používam Dunlop Ultraglide 65 - string cleaner & conditioner a som s ním vežmi spokojný. Je lacný (okolo 135,- Sk) a vydrží vežmi dlho. Na rozdiel od FastFred, ktorý rýchlo vyschne a je o dosť drahší.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.