Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 05:19:08
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Wah pedal ku kombu VOX ad30vt  (Prečítané 8007 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« kedy: 13. Apríl , 2005, 05:53:02 »

ste majitelmi tohto celolampoveho komba??...potrebujem poradit...diik
Zaznamenané

Follow the details...
Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #1 kedy: 13. Apríl , 2005, 11:55:19 »

tak ok...chcem vediet ake pouzivate vy na tomto kombe wah wah slapatko efekty pripadne slapku....proste co ste dokupili aby ste docielili zelani efekt...
Zaznamenané

Follow the details...
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 13. Apríl , 2005, 12:24:12 »

ja ako nemalitel wah pedalu a nemajitel komba vox by som ti odporucil vyskusat nejaky wah pedal (pozicat si od niekoho) a ak by sa pacil, tak taky kupit :) a myslim si, ze cry baby nic nepokazi :)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 13. Apríl , 2005, 15:12:20 »

suhlasim. howg
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #4 kedy: 13. Apríl , 2005, 17:15:34 »

no...tak vysledny efekt by mal byt aby som nepreplatil nieco co nepotrebujem proste chcem to kombo vytazit na 110% percent(sak stalo majlant tak nech sa uzivi). a vysledny efekt by mal byt to ze hrame metlu a ine metalo rockove vecicky a nech to ma poriadny zvuk(ne jak rozhlas u nas na dedine:)..proste co by ste kupili k tomu kombu ked chcete hravat tento styl??...wah wah pedal podmienka:Ą)...som sa ale rozkecal tak caf a diik za vase poznatky...
Zaznamenané

Follow the details...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 13. Apríl , 2005, 18:33:49 »

Satch - aj tak neviem, co chces pocut. Paci sa Ti zvuk toho aparatu ? Ak ano, vsetko je OK. Ak nie, predaj ho a kup si novy. Zvuk nespravis dokupenymi vecickami, dobre musi hrat uz samotne kombo. To Tvoje kombicko ma iba 10"" reproduktor, co nie je nic moc. Zvuk ma menej basov, mensi tlak, co metal praveze potrebuje. Problem moze byt aj s hlasitostou pri live hrani. Ja osobne by som sa teda zamyslal nad bednou 1x12"" alebo 2x12"". Je to sice trochu divne a mozno neprakticke, no rozdiel vo zvuku bude obrovsky ! Ak chces wah, pedalov je na trhu dost. Asi najrozsirenejsi je Dunlop Cry Baby, s nim nepokazis nic. Velmi dobre pedaly robi/l aj Vox. Ja mam a nedam dopustit na Morley, pouziva aj Steve Vai. Ma fotobunku, Dunlop a spol. ma klasicky potenciometer, ktory treba raz za cas menit.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #6 kedy: 13. Apríl , 2005, 18:38:32 »

Ved to kombo modeluje 10 ci kolko aparatov, musis tam najst jeden co sa akoze snazi zniet ako mesa.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 14. Apríl , 2005, 13:00:47 »

Juraj, mas pravdu s tym modelingom ""akoze zniet"". Ale je to stale len modeling. Skus si niekedy dat vedla seba kombo Line6 Flextone s modom Recto a original MesaBoogie Recto. Pochopis, co je funkciou modelingu. Je to snaha priblizit sa danemu typu aparatu v porovnani s inym typom aparatu v danom modelingovom kombe. Ale nikdy sa nepriblizis originalu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 14. Apríl , 2005, 13:14:56 »

Kto tvrdil, ze to ma zniet ako Mesa ?
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #9 kedy: 14. Apríl , 2005, 13:18:08 »

No ved chalan pisal ze chce hrat Metlu, tak som predpokladal ze netuzi po vintage anglickom zvuku a`la Orange
Zaznamenané
Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #10 kedy: 14. Apríl , 2005, 14:00:41 »

spravne si ma pochopil...fakt netuzim po easy wave ale po dobrom rincani:)...s kombom som spokojni...uz len jedna posledna otazka nech to tu mozem zabalit-ktory wah wah pedal?...v muzikeri ich maju asi5 a ked to skusim na inom kombe tak..proste VOX je VOX:)....diiiki inak za postrehy-uz viem co jako asi...hodne zdaru..
Zaznamenané

Follow the details...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 14. Apríl , 2005, 14:57:22 »

Citácia
Originally posted by Satch ...ktory wah wah pedal?...
Ktory mesiac je najlepsi ? Maj. Žmurk Kazde kvakadlo ma svoj charakter a ten si zachova na hocakom aparate. A kludne si prines do obchodu svoje kombo a svoju gitaru a vyskusaj si to tak...
Zaznamenané
Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #12 kedy: 14. Apríl , 2005, 15:47:17 »

berem gitku a kombo a zajtra vyrazam...potom napisem ktory som vybral...may sa rastis...
Zaznamenané

Follow the details...
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 14. Apríl , 2005, 16:10:13 »

Ja ti poradim CryBaby535Q. Mam ho doma, je to najvyssia seria noznych wahov od Dunlopu. Drahsie a kvalitnejsie su uz len rackove. Inak Satch, pouziva ho aj Satriani. rastis: reagoval som na Jurar_T: ""Ved to kombo modeluje 10 ci kolko aparatov, musis tam najst jeden co sa akoze snazi zniet ako mesa.""
7259;
Citácia
Originally posted by dr.karpathorky ...reagoval som na Jurar_T...
Viem, ja tiez :) Ked je rec o tych Dunlopoch, pozeral som u Muzikerov, ze tych roznych modelov je docela dost aj v rozdielnych cenach. Cim to ? Su rozne zvukovo alebo iba vybavenim (dalsie fuzzy a pod.) alebo iba mechanickym prevedenim ? Satch - kamos ma ten wah od Vox a co som si ho skusal, je perfektny.
7260;vyborny koncertik. mozem povedat, ze uz standartne. mne setlist vobec nevadi, pocuvatelne veci v neotrepanom aranzma. na slovensku myslim ani nemate konkurenciu... a teraz, ked chodis s tou raketou uz toboz :) mne akurat to aligatorove hopsa-hejsa publikum lezie na nervy. najradsej by som si tu muziku vypocul niekde v klude na sposob cafe studio alebo tak... urcite daj vediet o dalsich koncertoch!
7261;pozrem skusim kupim napisem...ale prave do muzikeru to pojdem kupovat..podla mna dobry shop a ceny su tiez fajnucke...no najradsej by som bol keby to bol ten vox lebo nech to je nejak zosinchrozinovane...a kombo je super tak pedal snad nebude ini:)
7262;knopfler neni clapton. clapton je nudny a ma nudny strakac. knopfler tou prstovou hrou naozaj prinasa nieco nove. a konkretne v tom sultans of swing aj celkom slusne rychle uhral... ale fakt, kralom lyrickeho sola nie-tvrdej-muziky je knopfler... to len tolko som musel este k starej teme napisat :)
7263;krst v bratislavskom Pekle, dátum 22.4.
7264;Iggy, myslim ze aj Clapton aj Knopfler ma nieco doseba. Nehraju uplne podobne, ale obaja hraju skvelo. Inak aj Clapton hrava semtam prstami.
7265;Ponuku Dunlop CryBaby si pozri na ich stranke. Maju to tam celkom dobre spravene. Ja mam skusenosti s 95 (standart), 535 a 535Q.
7266;Chlapi, chcelo by to zapúzdriť do nejakého plechového kejsu pripojeného na signálovú zem, lebo v tom máte hodne brumu ... holt základ pre kvalitný zvuk bez rušenia je tieniť, čo sa len dá. Najlepšie je, keď sa to napája stabilizovaným a tvrdo filtrovaným napätím, potom je výstup krásne čistý, bez vrčania. Ono nielen dobrá schéma, ale aj dobré napájanie robia rozdiel medzi amatérskym a profi zvukom. Býva to často kameňom úrazu amatérskych konštrukcií kopírujúcich nejakú fajnovú vec, keď sa maník čuduje, prečo mu trebárs zosík nehrá ako má, a pritom má hodnoty a zapojenie presne ako originál ... až na napájací zdroj. Alebo to vrčia single na gitare?
7267;Mám Wah aj na mojom efekte Boss VF-1, sžúbil som, že spravím recenziu, ale zatiaž som všetky možnosti ani nemal kedy poriadne vyskúšať. Ani Wah, aj ten má viac a vežmi dobrých nastavení. Ak plánuješ kúpiť do budúcna drahší a dobrý multiefekt, tak samostatný Wah ani nebudeš potrebovať, len treba všetko samozrejme dobre vyskúšať.
7268;Podža ukážky sa mi zdalo, že pri zvuku cez speaker sa šum nepridal, ostala tam taká istá intenzita brumu, ako predtým, dokonca ten brum chytil aspoň príjemnejšiu farbu na ucho - tožko nevadil.
7269;Veru ano. Nehra zlozito, ale ma uzasny feeling, presny opak k dnesnym vyumelkovanym rovnakoznejucim gitaristom. Ma podla mna najlepsi zvuk zo vsetkych Stratocaster pouzivatelov. Hlavne na albumoch ako Medlle, Dark Side Of The Moon, Wish You were here a Animals. (1971-1977)
7270;spravne Pitu, sum robi prave ten marshall crepmaster, ktory mam ako booster (od zajtra uz mesa :) ) mozem nahrat zvuk toho boostra so stiahnutym volume potakom na gitare. brum? predsa monitor :) ked som to nahraval, tak gitara bola tak 1m od zapnuteho monitora cez single som to nenahraval buduci tyzden robim jemne upravy na druhom vyrobku, budem ho testovat regulovatelnym laboratornym zdrojom (poziciam od suseda)
7271;ano tiez ho mam rad ako skladatela a gitaristu. Feeling ma krasny, krasne sola nenarocne a ked to hra nazivo s tymy bombastickymi aranzma tak to je fakt sila.
7272;no grexu vela ludi nema rado....podla mna ale nespieva az tak zle...ma taky rockovy drive. Miso kovalcik hra pekne, paci sa mi jeho hra.
7273;Pitu - ja co som pocul viacero wahov z multiefektov, nikdy ma nepresvedcili. Zakladnym problemom 99% z nich bolo to, ze boli v efektovom retazciu napevno zaradovane az za skreslenim, pritom v 99% v praxi sa kvakadlo zapaja rovno za gitaru. Vo zvuku je to znacny rozdiel, nehovorim, ze jedno je horsie ako druhe, ale zneje to inac. Mne kvakadlo za skreslenim nevyhovuje a pokial sa neda v multiefekte prekonfigurovat, nema pre mna zmysel...
7274;
Citácia
Originally posted by dr.karpathorky Ponuku Dunlop CryBaby si pozri na ich stranke. Maju to tam celkom dobre spravene. Ja mam skusenosti s 95 (standart), 535 a 535Q.
... no hej, vsimol som si ze ponuku maju siroku. Zaujimal som sa skorej, ci ma niekto take skusenosti, ze vie, v com je rozdiel medzi modelom za 7 litrov a 3 litre. Ci hraju nejak uplne inac, alebo maju len rozdielny pocet cudlikov, alebo menej lesklu povrchovku. Lebo pamatam si doby, ked tolko modelov nemali...
7275;to som chcel akurat napisat ze ten brum co je naziactku robi monitor....staci ho vypnut na tych par sekund nahravania a je to okej
7276;Greksa má danosť - má vysoký hlas a vo výške poriadne chrapžavý, niekomu to môže stačiť k rockovému prejavu, niekomu nie. Zas na druhej strane spieva absolútne bez citu, fádne, priam odflákne väčšinu pesničiek, často dosť falošne, v nižších a stredných polohách (v ktorých je väčšina pesničiek) nemá hlas, silu spraví len zachrapčaním. Neviem, kto ho obsadzuje do muzikálov, videl som ho v Kleopatre a bieda, len vzduch bez spevu išiel z mikrofónu. Mám rád chrapláky aj čisté hlasy (ja spadám skôr sem), vysoké aj nízke, ale v prvom rade spevák musí vedieť spievať a podať skladbu. Moje mužské spevácke vzory sú jasné - Farnham, Coverdale, Hughes, Mercury, John Cowan, Kiske, Gillan, Dickinson... ale aj napr. Cocker ... Typy Miklu neznášam. Aj keď dokáže prichrapčať, spev a podanie to nenahradí. Podobný prípad je u mňa Greksa, aj keď spieva určite lepšie ako Mikla, ktorý spievať vôbec nevie.
7277;"U neho plati heslo: ""v jednoduchosti je sila"" a je to tak. Este plus ten feeling. Bomba. K tomu stratogasteru: myslim, ze zo starych nahravok toho obdobia urcite jeden z najlepsich.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 15. Apríl , 2005, 14:59:41 »

Takze ponuka CryBaby od Jima Dunlopa: ZW-45 ZAKK WYLDE SIGNATURE WAH $190 moznosti: zapnut/vypnut, nic viac, svetla kovova krabica GCB-95F CRYBABYŽ CLASSIC WAH WAH $204 sound 60' rokov, pouziva KirkHammet, ma Fassel cievku, moznosti: zapnut/vypnut, cierna krabica GCB-95 CRYBABYŽ WAH WAH $155 urcite najpredavanejsi Wah na svete, ale aj najslabsi od Dunlopu, moznosti: vypnut/zapnut, cierna krabica 95Q CRYBABYŽ WAH WAH $216 moznosti: nastavenie Q filtra potenciometrom, prepinac Boost, potenciometer Boost 0 az +15dB, cierna krabica 535Q CRYBABYŽ MULTI-WAH $240 moznostami najpestrejsi, cierna/chromova krabica, moznosti: nastavenie Q filtra potenciometrom, prepinac Boost, potenciometer Boost 0 az +16dB, Prepinac 6-tich rezimov wahu, cize rozsah kvakania DB-01 DIMEBAG SIGNATURE PEDAL $270 maskacova krabica, moznosti: nastavenie Q filtra potenciometrom, prepinac Boost, potenciometer Boost 0 az +17dB, Prepinac 6-tich rezimov wahu, cize rozsah kvakania, a indikacie led diodou Wah On/Off, Boost On/Off 535 WAH PEDAL (uz sa nevyraba, ale zohnat sa da), je to podobne ako DB-01, ale krabica je ciarna
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.