Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:30:59
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: dave1979  (Prečítané 7992 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« kedy: 27. December , 2006, 21:04:26 »

moja prva nahravka v cubase/gr2....je to len solo improvizacia zahrana na prvy pokus takze nic moc..nemal som cas stoho urobit skladbu alebo aspon prerobit solo kedze miestami je to falosne:laugh:

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/solo1.mp3
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 13:52:48 od Martinlm » Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. December , 2006, 22:12:58 »

Rytmicka gitara ma strasne metalzone zvuk, solova je prehalovana, az nerozumiet, co hras. Diala sa tam aj nejaka jednoducha, ale pekna harmonia, celkovy dojem kazila intonacii a tie zvuky gitar.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 27. December , 2006, 22:13:28 »

dave1979 napísal:
Citácia
moja prva nahravka v cubase/gr2....je to len solo improvizacia zahrana na prvy pokus takze nic moc..nemal som cas stoho urobit skladbu alebo aspon prerobit solo kedze miestami je to falosne:laugh:

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/solo1.mp3
Dave:mal by si si uvedomit,že prezentacia je doležita/aj ked len na fore/ a treba sa snazit,aby bola čo najlepšia/v ramci možnosti/.Sam priznavaš,\"nič moc,je to falošne\".Tak si sa s tym mal ešte pohrat a ked to bude ako tak vypadat,potom to sem capnut.Takto tažko možeš čakat pozitivne hodnotenie.
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 15:14:56 od Martinlm » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 27. December , 2006, 22:15:11 »

vlado hudec     
fuuu...tak toto bolo ako motorova pila,kombinovana s cinkularom,vysokooackovou frezou a rozzurenym rojom vciel  som skoro o usi prisiel )...tebe sa ten zvuk akoze paci? inak hrat vies celkom fajn,aj ked vela sa z toho pocut neda. Inak,keby si ma superit v ozivovani mrtvych,tak s tymto kludne porazis aj Jezisa Krista )...najdolezitejsie pri nahravani je nastavit si dobry zvuk. To je zaklad.

dave1979  

no zvuk urcite neni dobry...nenahravam dlho do pc a hovorim nemohol som to prerobit..mam pokazenu gitku....inak mne to nehra az tak zle na sylnych reprakoch len ked si to pustim na tych malych sustakoch k pc

vlado hudec
ja som to pocuval na sluchadlach a skoro som sok chytil

don corleone
Po skúsenosti s trashmasterovým debutom už pri sluchátkach dávam volume na začiatku aicky na minimum

ujo jolana

Moc by som to k trasmmasterovy neprirovnaval  Ja som uz par ukazok vlastnej tvorby dave-a pocul ,takze viem,ze ma skvele sola.Viem ze uz tu rozoberal problemy co ma s gitarou,nahravanim a zvukovou co zakupil.No nic treba sa pohrat s tou vybvou co mas dat to dokopy poriadne a urcite sa dockame riadnej pecky,ze padneme do kolien

hangar_18
zvuk je otrasny napad je pekny ale nemusis hned rychlo uploadovat, radsej pockat-nacvicit a nastavit zvukovku

Naposledy upravil martinlm, : 27.12.2006 2006 22:15
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 27. December , 2006, 23:35:21 »

Dave, zvuk je priamo pekelny.. B)  takto si predstavujem zvuk snimaca \"Humbucker from hell..\" ale nieje to az take tragicke. Mne sa to celkom pacilo.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 27. December , 2006, 23:57:21 »

Podkladovu gitaru mas jednoitu rovno v strede. Solovu gitaru mas tiez rovno v strede s pekelnym delayom do oboch stran L / R a na tom este kybel reverbu. Zvuk je potom strasne rozmazany a necitatelny. Pritom v naznakoch to vyzera, ze tam hras celkom dobre veci.

Moja rada zneje:

Nahraj podkladovu gitaru 2x na seba to iste a daj to do stran L / R. V strede Ti tym padom zostane krasne miesto pre solo a vsetko bude pekne v stereobaze lokalizovatelne a ovela citatelnejsie. Ja viem, ze delay a reverb su efekty, ktore radi zvadzaju k prehananiu. Preto to treba mat stale na mysli a pracovat s nimi nanajvys uvazene. VZDY je lepsie menej reverbu / delayu, ako viac, nech Ti kto chce co chce rozprava.

Zvuk gitary naozaj pripomina lacnu slapku. V Guitar Rigu ide nakrutit urcite aj lepsi zvuk, ale to uz je asi na Tvojom vkuse.

Pohraj sa, daj si nacas a priprav dalsiu ukazku Žmurk
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #6 kedy: 28. December , 2006, 00:17:51 »

ok rastis....ked budem nahravat nieco druhe skusim to nahrat ako si napisal....no som sa stym moc nehral...len nacapal 2 gitary narychlo a hotovo....no to vim ze delayu je tam trosku viac:) nabuduce trosku uberem
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #7 kedy: 28. December , 2006, 00:35:10 »

delay/reverb vyniknú viac pri pomalých, doznievajúcich tónoch... keď to nacpeš na rýchle rockové sólo, tak to len pokazíš.Žmurk
Zaznamenané

RED DEBILS
matolf
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164


« Odpoveď #8 kedy: 28. December , 2006, 00:46:06 »

no mne to pripadalo dost bez napadu ale mozno to bolo len zvukom. skus dat cosi akusticke pomale
Zaznamenané

dal by som si palacinky
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 28. December , 2006, 00:58:49 »

Je to taký guláš, že sa to nedá počúvať. Ako písali ostatní - menej reverbu a delayu, lepší zvuk a hlavne viac nápadu.
Budem z toho múdrejší po ďalšej ukážke. Žmurk
Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #10 kedy: 31. December , 2006, 15:14:31 »

tu je dalsia ukazka...nahral som to bez tych efektov ako ste mi radili...kedze zvukovka este neni v poriadku takze sem tam to stale praska a sumi:laugh: ..takze to prosim berte z rezervou..trosku som to pozmenil ale zaklad ostal ten isty

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/DRIVER666.mp3
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 13:53:16 od Martinlm » Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 31. December , 2006, 15:37:23 »

Preco si tie podkladove akordy nahral s takym zaseknutim? Nestihal si to prechytit, alebo je to naschval? Lebo nezda sa mi, ze by to bolo naschval :) Hral by som tam ine a pomalsie vibrato. A celkovo pozor na intonaciu. Rytmicke gitary si mohol dat nejako do stran a solovu do stredu, aby z toho nebol gulas, co ku koncu je :)
Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #12 kedy: 31. December , 2006, 15:48:31 »

no jo trosku som sa vtom intre zasekol...pretoze som nikdy nehraval vybrnkavacky..ha ha ha :woohoo: ..rytmicke gitari som dal kazdu na inu stranu tak neviem...ked je to gulas zrejme musim nasebe este zapracovat:( ha ha ha
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 01. Január , 2007, 18:08:44 »

hmm..tu vyniklo to,co bolo v predchadzajucej ukazke skryte..treba hodne zapracovat na rytme a intonacii
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 01. Január , 2007, 20:12:47 »

Je fajn, že sa snažíš hrať rýchlo, alo čo z toho, keď rytmus a prednes s tebou nie sú zatiaľ kamaráti. Už ten úvod pokazil akýkoľvek ďalší možný dobrý dojem z nahrávky, aj keď ani ďalšie pasáže neboli nijako presvedčivé.
V prvom rade sa nauč zahrať poriadne ten doprovod, takto je to naozaj galiba. Keď nie je poriadne a presne zahratý doprovod, ťažko sa do toho trafíš rytmicky aj so sólom, takže jedine, čo môžeš robiť je hrať všelijaké nezmyselné behy bez rytmu a nezachráni to ani ukážka nacvičených jednoduchých príklepových rozkladov. Žmurk

Takže ešte raz a postupne. Najprv si daj záležať na poriadnom nacvičení doprovodu. Každý akord vybrnkávaj hodiny s metronómom dokola, nech to ide presne a pekne to zneje.
Potom sa pusti do nacvičenia sóla a trénuj si improvizáciu do toho podkladu. A potom nahraj ďalšiu verziu, ale daj si aspoň mesiac na cvičenie. Žmurk
« Posledná zmena: 01. Február , 2007, 02:24:53 od Pitu » Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.