Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 06:54:54
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: dave1979  (Prečítané 7991 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #15 kedy: 01. Január , 2007, 20:31:52 »

ok.....to solo ani nebolo nacvicene....ani priklepy..som to zosmolil za 10 minut.......vo vybrnkavani akordov mam medzeri,kedze som vecsinou hraval len kila a stupnice....jo jo este to je gulas:(
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #16 kedy: 01. Január , 2007, 20:58:46 »

dave1979 napísal:
Citácia
ok.....to solo ani nebolo nacvicene....ani priklepy..som to zosmolil za 10 minut.......vo vybrnkavani akordov mam medzeri,kedze som vecsinou hraval len kila a stupnice....jo jo este to je gulas:(


nesmut, makaj na sebe..a dalsiu verziu sem nedavaj s tym ze ;aj tak mi to zdrbu az pod zem; ale ;co to mi poradia\', proste ked uz aj ty tomu budes verit, ze takto je to najlepsie, ako sa ti zatial da..budes sa posuvat vpred..Žmurk
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #17 kedy: 01. Január , 2007, 21:14:51 »

ha ha ha no hej tak nejak-vystihol si ako uvazujem:) .......jo dalsiu ukazku sem tak skoro nedam......kritika je inac super vec ze skusenejsi gitaristi poradia co kde zlepsit..hlavne pre toto som sa zaregistroval na toto skvele forum:)
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #18 kedy: 31. Január , 2007, 19:01:10 »

tu je moja prva ukazka z bicimi

* The_Killer_Is_Dead.mp3 (3121.98 KB - stiahnuté 171 krát.)
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #19 kedy: 31. Január , 2007, 19:38:55 »

Mne to dako nesedi. Aj ritmicky aj co sa tyka falosnosti. Ale mozno som len utahany a hlova mi nestiha.
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 31. Január , 2007, 21:28:35 »

no je to falosne,to je pravda  Žmurk...ked robis svoju vlastnu hudbu,vzdy si zober nejaku nahravku,ktora sa ti zvukovo paci a snaz sa k nej priblizit..aj ked s takymito moznostami,ako mas ty je to asi nemozne,to je druha vec. Ale aspon z reverbom by si mohol nieco poriesit,lebo toto je dost zle. Na bicich ziadny reverb a ta solova gitara prereverbovana. Cela skladba je prilis dlha,stale sa opakuje dookola ten isty motiv,je to jednotvarne. Neviem,ci to je iba tvoj prvy pokus nieco takto vytvorit,ale tak v kazdom pripade,ucit sa treba stale :)
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #21 kedy: 31. Január , 2007, 22:47:59 »

co je tam presne falosne aby som vedel......mozno som mal trochu rozladenu gitaru ked som nahraval solo....problem s jednotvarnostou skladby je asi preto ze neviem spajat kusky stopy do jedneho celku..nahram jednu gitaru od zaciatku az po koniec a potom dotoho ostatne....neviem ako to robia ostatny.....zvuk som lepsi nemohol najst..snazil som sa to skorigovat hlavne aby to nechrcalo atd..takze asi tak.....ked niekto nahrava 10 rokov lahko sa hovori...je umna rozdiel hrat a nahravat ale casom sa budem snazit...tak a teraz ma mozde zdrbat ha ha ha
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 31. Január , 2007, 23:32:28 »

Chalani ti chcu naznacit, aby si potrenoval vytahovanie tonov Žmurk

Ten zvuk sa mi az taky otrasny nezda, nic moc, ale... Gitary skus nahravat v mensim gainom. Teda aspon tak viem, ze aj v drsssnom metale sa zvyknut nahravat riffy skor na mensom gaine, nech je to lepsie rozumiet.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 02. Február , 2007, 21:50:31 »

Moze byt. Je tam este vela vela co riesit, ale smer mas jasny a oproti predchadzajucim ukazkam je to hodny kus vpredu.

Falosne hras hlavne ked vytahujes tony. Rozhodne by som spravil podkladove gitary vlavo / vpravo ostrejsie. Gainu by im stacilo aj menej a drive tomu spravit radsej lepsou pracou pravej ruky - praca s uhozom, dynamikou, presnost... ... Solova gitara ma divny kupelnovity reverb. Radsej nejaky s dlhsim doznievanim a trochu menej. Kopak tiez ostrejsi - vytiahnut peak medzi 2 -3 kHz moze pomoct. Lubi sa mi ta rychla masticka :)

Ako vravim - mas to dobre nastartovane.
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #24 kedy: 03. Február , 2007, 00:13:52 »

o tom vytahovani strun falosnom som vedel...daval som to sem hlavne preto aby ste mi poradili z bicimi..ze ci to neni nahovno a co mam zlepsit atd....jasne ze sa to semtam miha falosnostou,ale toto je len ukazka.....neznamena ze hram falosne co ma dost sere ked to dakto napise,,asi som bol nasracky ked som to hral ha ha ha.....stale sa oboznamujem z nahravanim tak sa skladbu nesnazim zahrat bez chyb kedze toto su len pokusne skladby na zoznamenie sa s nahravanim..
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 03. Február , 2007, 00:58:32 »

Je vidno, že si sa snažil, ale podľa viacerých zdrojov tejto nahrávky je počuť, že necvičíš rád s metronómom. Žmurk Viaceré pasáže sú fajn, ale hneď úvoď, aj keď sa snažíš ísť presne, je úplne mimo nástupu bicích, je to prosto mimo rytmu.

Ak si jednotlivé pasáže docvičíš rytmicky (a skôr by som povedal, že všetko budeš cvičiť s metronómom), okrem toho popracuješ na tóne, bude tvoja hra úplne v poriadku. Žmurk
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 03. Február , 2007, 09:02:32 »

zatiaľ som si vypočul len prevú ukážku:
predpokladám, že si chcel poslucháča tým strašným bustrom psychicky zničiť :)
Solo vyzerá lepšie ako podklad, ťažko to posúdiť, keď je tam taký silný delay.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 05. Február , 2007, 08:59:24 »

Driver 666, Killer... - ako jamovanie môže byť. Treba ale z toho urobiť ucelenú skladbu. A vylepšiť zvuk gitary...trochu sa oboznámiť s nahrávaním, mixovaním a pod. A kompozične to urobiť tak, aby v pamäti ostalo niečo z tej skladby, aby to nebola len "jedna z dvanástich na albume".
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 06. Február , 2007, 11:31:03 »

zdar, znie to, ako prvotne okuzlenie tym, ze mozem nieco viac stopo nahrat a tesit sa z toho. odporucam zamysliet sa nad tym ako dat svojim nahravkam konkretny tvar - to je podstatne. ak dokazes zlozit dobru skladbu, ktora vhodne povie to co si chcel povedat, je jedno ci si gitarovy virtuoz, rychly, ci pomaly alebo je to instrumentalky, sample, ci aky je to zaner. skus pracovat na ucelenejsej predstave - zloz nahravku s basovej (doprovodnej) gitary a melodického motívu, skús sa dopracovat k výsledku, kde nebudú chýbat iné nástroje, aj ked pouzijes len gitaru(y).
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #29 kedy: 30. November , 2007, 17:22:40 »

pridavam dalsiu amaterasku nahravku...tentokrat bez simulacii s pc...takze som nahraval cez mutlak Boss ME-50 rovno do pc,,bicie v programe addictive drums...je tam vela chyb este hlavne v hrani..niektore techniky mi stale robia problemi a trosku aj rytmus..ale hadam to je trosku lepsie ako predosle veci..takze mozte ma vklude zjebavat,ale nie moc  ha ha ha  este raz zdoraznim ze som uplny amater domaci gitarista  Je mi do plaču ha ha ha

* missing_in_action.mp3 (3381.76 KB - stiahnuté 181 krát.)
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.