Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
06. Október , 2024, 07:23:49
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Struny do 250 skk  (Prečítané 10939 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« kedy: 28. December , 2006, 20:08:15 »

Hram na gitare skoro pol roka a odvtedy mam stale 120 korunove 0.9 ky tusim GOR.Chcem sa opytat ci by sa na drahsich strunach lepsie hralo ci by prenasali lepsie zvuk a tak.Poradte,ktore su kvalitne do tych 250 korun.
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #1 kedy: 28. December , 2006, 20:18:56 »

ghs, d´addario, ernie ball. Značke Stamar sa vyhnúť. Ak chceš zhutniť svoj zvuk, vyskúšaj 10 alebo nejaké 10/11 hybridy.
Zaznamenané

RED DEBILS
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 28. December , 2006, 20:21:09 »

do 250sk kupis skoro vsetko.. sice zalezi dost na lokalite kde sa nachadzas. Mal som raz tie GOR struny a bola to hrozna bieda. Strasne spinili prsty a trhali sa. Moznoze odvtedy zmenili technologiu, ale za tie prachy by som si kupil stamar ktore vyraba C.F. Martin v USA. Stavali okolo 120sk.. co sa tyka znaciek, mozem povedat ze som mal vsetko, v rozdielnych hrubkach a typoch. Momentalne som si natiahol Ernie Ball steels a na skresleny zvuk su paradne, na cistom to nieje uplne ono.
Asi pojdem naspat na niklove ErnieBall 9-46 s ktorymi som nadmieru spokojny.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #3 kedy: 28. December , 2006, 20:55:11 »

ja si neviem vynachvalit
ernie ball regular slinky  (10 13 17 26 36 46)  okolo 200Sk
tych som mal uz vyse tucta
a ked nemaju tak fender super bulletes okolo 220 Sk
a oba su niklom \"zaspinenie\" :)

Naposledy upravil matkosafko, : 28.12.2006 2006 20:56
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #4 kedy: 28. December , 2006, 21:16:01 »

no neviem ci by sa ti lepsie hralo..mne sa hra na vsetkych strunach rovnako...akurat nemam rad cisto nove struny-treba ich zabehnut:laugh: ....ja pouzivam roto pinks
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 28. December , 2006, 21:18:43 »

..ja tiez nepozorujem nejake velmi viditelne rozdiely medzi znackami.
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #6 kedy: 28. December , 2006, 21:35:19 »

roberto napísal:
Citácia
do 250sk kupis skoro vsetko.. sice zalezi dost na lokalite kde sa nachadzas. Mal som raz tie GOR struny a bola to hrozna bieda. Strasne spinili prsty a trhali sa. Moznoze odvtedy zmenili technologiu, ale za tie prachy by som si kupil stamar ktore vyraba C.F. Martin v USA. Stavali okolo 120sk.. co sa tyka znaciek, mozem povedat ze som mal vsetko, v rozdielnych hrubkach a typoch. Momentalne som si natiahol Ernie Ball steels a na skresleny zvuk su paradne, na cistom to nieje uplne ono.
Asi pojdem naspat na niklove ErnieBall 9-46 s ktorymi som nadmieru spokojny.
trosku si z corleonem protirecite:laugh:   kamos mal tusim na ibaneze ernie ball nejake.Hralo sa mi dobre,len ci to nebolo skor tou gitarou:) hral som uz aj na 0.10.Nebolo to najhorsie,ale boli velmi tvrde.Inac sa chystam do KE po dlhom case tak tam viem o 2 predajnach.Som zvedavy aky tam bude vyber
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #7 kedy: 28. December , 2006, 21:38:01 »

urcite gitarov...sak sa pozri nacom hras:laugh: ..struny ti nepomozu Peter
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #8 kedy: 28. December , 2006, 22:13:06 »

dave1979 napísal:
Citácia
urcite gitarov...sak sa pozri nacom hras:laugh: ..struny ti nepomozu Peter


tak veru. rozhodne nie tie do 250sk.Žmurk

Naposledy upravil don corleone, : 28.12.2006 2006 22:13
Zaznamenané

RED DEBILS
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #9 kedy: 28. December , 2006, 22:18:08 »

ja vzdy kupujem ernie ball 0.10 regular slinky...skusal som rozne kombinacie na roznych gitarach - rozne znacky, rozne hrubky(od 0.9 po 0.12), ale nejako som si zvykol na tieto :)
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #10 kedy: 28. December , 2006, 22:25:11 »

gm_viktor napísal:
Citácia
ja vzdy kupujem ernie ball 0.10 regular slinky...skusal som rozne kombinacie na roznych gitarach - rozne znacky, rozne hrubky(od 0.9 po 0.12), ale nejako som si zvykol na tieto :)
Pocuj.My sme inac spolu kecali na pokeci asi 3 mesiace dozadu.Si hladal gitaristu do kapely a vravel si,ze si uplne lavy co sa hry na gitare tyka:laugh:  to si sa uz tak zlepsil?A mas tolko druhov vyskusanych?No neviem :)  Ale potesil si ma.Aj tak dik.Uz uvazujem nad ernie ball:silly:
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #11 kedy: 28. December , 2006, 22:35:05 »

Dobre struny su aj Darco od C.F.Martin a stoja len dakych 140,- ... mal som ernie ball, gibson, fender, dlho som pouzival rotosoundy a potom dadaria a pri meneni tak raz za mesiac je to jedno, kazde hraju a vydrzia trosku inac, ale ide to do penazi pri drahych strunach, tiez ked ma clovek viac gitar a rad nove struny, preto som zvolil strednu triedu a teda lacnejsie.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #12 kedy: 28. December , 2006, 22:35:10 »

gm_viktor napísal:
Citácia
ja vzdy kupujem ernie ball 0.10 regular slinky...skusal som rozne kombinacie na roznych gitarach - rozne znacky, rozne hrubky(od 0.9 po 0.12), ale nejako som si zvykol na tieto :)
ked som si ta s niekym pomylil tak sorry:blush:
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 29. December , 2006, 00:16:40 »

Zvuk strun roznych znaciek sa velmi lisi podla mna. Daddaria hraju citelne inak ako napr. Ernie Ball. Ja mam stale najradsej z u nas dostupnych struny DR. Ak nie su, tak asi Dadarria 11-49, mam ich celkom rad - maju cinkavejsi ton, vhodny na tucne znejuce Les Pauly.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #14 kedy: 29. December , 2006, 03:18:03 »

Vyskusal som \"progrockerove\"  DR a su skvele, lepsie som nemal a to som uz mal asi vsetko okrem lacakov ( z vynimkou GOR-u:-) ) a Elixiru. A ak do 250,- tak si myslim ze GHS-s nimi som nemal nikdy problemy a zneju stadartne dobre. Inak suhlasim s progorckerom, ze struny roznych vyrobcov sa od seba dost lisia.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.