Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
06. Október , 2024, 11:33:17
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Struny do 250 skk  (Prečítané 11013 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #30 kedy: 29. December , 2006, 18:52:26 »

pitu napísal:
Citácia
progrocker - tak čo by si teda povedal, ktoré z tých dvoch sú lepšie a vydržia dlhšie na elektrike (DR - Elixir) ?


Ved to, ze Elixir som nemal este, strasne rad by som ich vyskusal.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #31 kedy: 29. December , 2006, 19:24:20 »

tak Elixiry mam jednoznacne najradsej... uz som ich mal viacero a vsetky vydrzali neporovnatelne dlhsie ako ktorekolvek ine struny ktore som skusal... uz ani ine nenatahujemB) no a DR som mal len akusticke ale aj tie boli super aj ked vydrzali o cosi menej
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #32 kedy: 29. December , 2006, 21:41:25 »

ujo jolana napísal:
Citácia
gm_viktor napísal:
Citácia
ja vzdy kupujem ernie ball 0.10 regular slinky...skusal som rozne kombinacie na roznych gitarach - rozne znacky, rozne hrubky(od 0.9 po 0.12), ale nejako som si zvykol na tieto :)
Pocuj.My sme inac spolu kecali na pokeci asi 3 mesiace dozadu.Si hladal gitaristu do kapely a vravel si,ze si uplne lavy co sa hry na gitare tyka:laugh:  to si sa uz tak zlepsil?A mas tolko druhov vyskusanych?No neviem :)  Ale potesil si ma.Aj tak dik.Uz uvazujem nad ernie ball:silly:

nazdar, neviem, ale dost mozne...za posledny rok, od decembra 2005 do decembra 2006 som vymenil 11 gitar Popiskujem si :silly: na ampy a efekty sa ani nepytaj :woohoo: ...teraz mam taky hruby zaklad - LP, strat a PRS...mozem povedat ze su uplne rozdielne gitary, kazda ma svoj vlastny charkater...druhov gitar mam vyskusanych vela...spominane LP, PRS, start, dalej tele,superstrat, klasicke flying V,ostrejsie  V-cka od Jacksonu a aj nejake divoke tvary - warlock :) ...ako hovorim, zvykol som si na tie 0.10 (na LP mam 0.11 a mam ho podladeny), ale struny su strasne subjektivna vec, treba toho vyskusat viacej - ja osobne som skusal Ernie, Dadarrio, Rotosound...hrubky uz som spominal...bola haluz prejst z 0.12 na 0.09 ..hralo sa mi uplne lahucko...
este k tomu poslednemu polroku...by si neveril, ale posledny polrok bol vazne super...isiel som o par tried hore...ako uz v hrani, tak aj vo vybave...asi je to tym ze som to zacal brat seriozne, predtym som rok a pol kaslal nato, skoro vobec nehral...teraz hravam casto s kapelami, proste ma to neuveritelne chytilo, mam doma kopec CD, skol atd atd a ucim sa...hlavne chodim hravat s lepsimi gitaristami a oni mi vela toho naucili...ked sme si vtedy pisali hral som na jednej gitarke za par sup a 15W tranzistorovom kombe...teraz mam len tri gitarky (dva tyzdne dozadu ich bolo 5) a mam lampovy stack :woohoo: ...cize spokojnost...za ten polrok sa toho udialo vela Popiskujem si
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #33 kedy: 29. December , 2006, 22:10:23 »

Co ty kseftujes s tymi vecami?Mas nejake ukazky?Nech pocujeme pokrok;) uz som dopleteny z tych strun:laugh:  asi sa kuknem po ernie ball regular slinky hlavne a kupim si aj do rezervy nejake:)
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #34 kedy: 29. December , 2006, 22:15:51 »

ani ne, skor hladam ten spravny zvuk :) nahravky nemam, planujem v blizkej dobre spravit...chystam sa vymenit reprobox, na gitarach snimace, dokoncit pedalboard a este par detailov a potom budem veselo nahravat...o nejaky ten mesiac tu bude popis mojho gear-u aj s ukazkami Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 30. December , 2006, 02:16:22 »

cubo napísal:
Citácia
tak Elixiry mam jednoznacne najradsej... uz som ich mal viacero a vsetky vydrzali neporovnatelne dlhsie ako ktorekolvek ine struny ktore som skusal... uz ani ine nenatahujemB) no a DR som mal len akusticke ale aj tie boli super aj ked vydrzali o cosi menej


Kua, povie mi to uz konecne niekto, kde ich kupim na Slovensku? Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #36 kedy: 30. December , 2006, 02:27:58 »

Na americkom ebayi
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #37 kedy: 30. December , 2006, 10:28:49 »

progrocker napísal:
Citácia
cubo napísal:
Citácia
tak Elixiry mam jednoznacne najradsej... uz som ich mal viacero a vsetky vydrzali neporovnatelne dlhsie ako ktorekolvek ine struny ktore som skusal... uz ani ine nenatahujemB) no a DR som mal len akusticke ale aj tie boli super aj ked vydrzali o cosi menej


Kua, povie mi to uz konecne niekto, kde ich kupim na Slovensku? Ja som čert..


ja ti zozeniem kontakt na dodavatela na slovensku;)
Zaznamenané

I hate commercion
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 30. December , 2006, 10:45:03 »

metalhead napísal:
Citácia
ja ti zozeniem kontakt na dodavatela na slovensku;)


Cmuk chlapci
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 30. December , 2006, 12:33:31 »

Progrocker - Elixir majú v Made napr.
Nehraj sa na neschopného, zistil by si to, aj keby si zadal \"struny elixir\" do google. Žmurk
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #40 kedy: 30. December , 2006, 13:43:41 »

Elixir som videl aj v made aj expose/marrise ci ako sa tomu nadava :-),myslim ze aj na Nivach.
Sa divim aj ja, ze o tom progrocker nevie :-)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #41 kedy: 08. Február , 2007, 10:25:56 »

Tak presla ista doba.Kupil som si Ernie ball regular slinky 010 ky.Chvilku cinkaly,ale to hned preslo.Cistim ich.Nehrdzaveju pekne zneju.Som spokojny  Je to frajer
Zaznamenané
bachmusic
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #42 kedy: 11. Február , 2007, 10:22:53 »

ujko tady Roman z BaCH . před 8 lety jsem byl zaměsnanec p. Marinova z Exposu.
tenkrát jsme dováželi i USA struny - pozlacené  MAXXIMA. jsi -li experimentátor zkus je.
Byly fantastické. Možná je mají v Exposu v Blave.
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #43 kedy: 11. Február , 2007, 12:14:48 »

ujko tady Roman z BaCH . před 8 lety jsem byl zaměsnanec p. Marinova z Exposu.
tenkrát jsme dováželi i USA struny - pozlacené  MAXXIMA. jsi -li experimentátor zkus je.
Byly fantastické. Možná je mají v Exposu v Blave.
ujko  ha ha ha  ja to mam do blavy cez 500km.Nie som nejaky experimentator,len som chcel radu jake struny kupit do 250 korun ,lebo som mal len GOR-ky predtym   Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 11. Február , 2007, 12:19:15 od ujo jolana » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #44 kedy: 11. Február , 2007, 12:43:10 »

ujko tady Roman z BaCH . před 8 lety jsem byl zaměsnanec p. Marinova z Exposu.
tenkrát jsme dováželi i USA struny - pozlacené  MAXXIMA. jsi -li experimentátor zkus je.
Byly fantastické. Možná je mají v Exposu v Blave.
ujko  ha ha ha  ja to mam do blavy cez 500km.Nie som nejaky experimentator,len som chcel radu jake struny kupit do 250 korun ,lebo som mal len GOR-ky predtym   Bavím sa skvele
GOR strings, tento zazrak som skusil len raz - pred par rokmi. Mozno by som ich mal skusit znovu a upravit si nazor na ne, ale v 98 to bol tazky hardcore po ktorom sa ani prsty nechceli klzat. A to ja som jeden z tych stastlivcov, ktorym sa struny "nezvrhnu" za 3 dni hrania. Ale postupne sa im znizuje kvalita. Posledne "lacne" struny co som skusil boli Darco a neodporucam ich nikomu. Akurat na jeden koncert a potom "prezut".
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.058 sekund, 23 otázok.