Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:02:02
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Don Brmbolec  (Prečítané 17781 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brmbolec_
Hosť
« kedy: 31. December , 2006, 00:59:38 »

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/ChLAPECzKARTAGA.mp3
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 13:55:22 od Martinlm » Zaznamenané
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #1 kedy: 31. December , 2006, 07:03:03 »

jak ze \"prispievam ukazkou\", spev tam vobec neni :)

inak, nedostal si nahodou na jeziska multiefekt?
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #2 kedy: 31. December , 2006, 09:15:37 »

hej aj mne to pripada ako prehliadka zvukov v multiefekte:laugh: ale ten zaver sa mi pacil
Zaznamenané

I hate commercion
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #3 kedy: 31. December , 2006, 09:28:53 »

Konec je fakt dobry
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 31. December , 2006, 12:44:31 »

Prosím a, ako si to nahrával?
Pri tom závere s tou hi-gainovou gitarou mám pocit, akoby som v pravom kanáli počul čistú gitaru bez skreslenia a v žavom to isté už zefektované.

Popíš, aký SW si použil, aký efekt a tak...
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 31. December , 2006, 13:56:02 »

Hej, presne Altostratus, vypadá to tak že je to v žavom  čisté, napravo zefektované. Robil som to v cubase SX3 (ktorý mi brokenwings pomohol rozbehať začo mu ešte raz ďakujem :) ). Neviem s tým programom vežmi robiť, dal som to nahrávať stereo a do R repráku to hodilo s efektom a do L čisté sa mi zdá. Ak by si mal čas tak Ti postúpim ten súbor .cpr ...nekukol by si sa na to? :)
A Ježiško nepriniesol žiaden efekt :), nahrával som to nasucho káblom cez vstup do zvukovky, efekty som pohádzal v tom cubase, 1. a 3-tí rif boli zbúchané narýchlo.
Skôr by som prijal kritiku k stránke hry ako zvuku(aj keď ich tam sám dosť vidím :) )

Naposledy upravil brmbolec, : 31.12.2006 2006 13:59
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 06. Január , 2007, 17:41:08 »

Chcel by som prispieť ukážkou nahrávanou šumiacim mikrofónom :) ...Ale keďže je veľkosť limitovaná 250-timi KB pripájam súbor ktorým sa budú môcť "pokochať" len majitelia softov Cubase a Nuendo (myslím :) ). Keďže sa dajú vložiť len prípony MP3 a spol tak som premenoval príponu súboru z CPR na MP3. Keď to stiahnete tak musíte pred otvorením prepísať príponu z .MP3 na .CPR a otvoriť ju v cubase. A malo by to fungovať :)

Nakoniec sa nahravku podarilo vlozit:
http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=647719&songID=4854572
« Posledná zmena: 06. Január , 2007, 23:46:10 od Martinlm » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 06. Január , 2007, 18:04:33 »

www.soundclick.com

Uz nie je zaujem hostovat uzivatelom tazke niekolko MB mp3 :)
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 06. Január , 2007, 18:22:08 »

dík za rady chlopi, otvoril som tú stránku...Ale keďže neovládam reč imperialistov tak to vidím dosť biedne :) Jedine že by som ju nejakej dobrej duši poslal na mail a ona ju tam postúpila :) ...Ale neviem či to má význam...robiť si robotu a potom byť nakoniec drbaný  za ukážku :)

nooo, s pomocou Božou a kamarátov sme to tam vložili :)
http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=647719&songID=4854572
« Posledná zmena: 06. Január , 2007, 23:44:32 od Martinlm » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 06. Január , 2007, 22:30:25 »

hej aj mne to pripada ako prehliadka zvukov v multiefekte:laugh: ale ten zaver sa mi pacil

veru :) Od 1:20 to zacalo konecie zniet, akurat trochu viacej ladit by to chcelo.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 06. Január , 2007, 23:44:17 »

nooo, s pomocou Božou a kamarátov sme to tam vložili :)
http://www.soundclick.com/updateband/songInfo.cfm?bandID=647719&updated=4854572&name
Dal si nam zly link. Aby sme mohli tento otvorit, tak musime byt zaregistrovany na soundclick.com a su linky, ktore to nevyzaduju.

Takto napriklad vyzera link na kapelu http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=643598

Cize ak tam dosadim tvoje bandID, tak to bude http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=647719

Na song brmbolcek by to bolo http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=647719&songID=4854572

Upravil som tvoj prispevok a dal som tam link priamo na song.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 06. Január , 2007, 23:50:02 »

Ten zvuk je strasne fuj. Flazolety su fajn, ten dozvuk im tam sedi. To solo bolo zahrate ok, bola to sice skoro len stupnica hore-dole, o to ale v tejto ukazke neslo. A ten sek, ked pride znova uvodny riff, je neprijemny, je tam takych sekov viac. A nehovorim o tom soku, ktory som zazil, ked si udrel ten akord pred solom :) Takze este sa len ucis pracovat so softom.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 07. Január , 2007, 00:40:21 »

Chcel by som prispieť ukážkou nahrávanou šumiacim mikrofónom :) ...Ale keďže je veľkosť limitovaná 250-timi KB pripájam súbor ktorým sa budú môcť "pokochať" len majitelia softov Cubase a Nuendo (myslím :) ). Keďže sa dajú vložiť len prípony MP3 a spol tak som premenoval príponu súboru z CPR na MP3. Keď to stiahnete tak musíte pred otvorením prepísať príponu z .MP3 na .CPR a otvoriť ju v cubase. A malo by to fungovať :)

Nakoniec sa nahravku podarilo vlozit:
http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=647719&songID=4854572

Pohoda. Aj ked v 40 sekunde ked na mna cosi zlava zabublalo, som sa trochu zlakol :). Prehlbuj Cubase znalosti, pokracuj a dokoncuj veci...
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 07. Január , 2007, 03:30:49 »

Dík za reakcie :)
To ladenie je spôsobené asi Gitarou. Zistil som, že mi v spodnej polohe neladí  Smútim Oktávy predpokladám že sú  naladené ale v spodných polohách (cca 2 pražec) gitara pri naladení na čistých strunách po veľmi jemnom prítlaku na pražec ukazuje cez ladičku, že tón je nadladený...
Som to teraz pre zmenu nahrával mikrofónom TESLA AMD415N :) priloženým k repráku komba :)
Celé je to inak v A mole, použil som tam 3 ladenia :) Prvé bolo klasické, to bublanie čo Rastis spomína, pri ňom boli 3 najtenšie struny podladené o tón :) Mala to byť imitácia zvonu AC/DC  Bavím sa skvele :) :) ...takže pri chytení e molu zneli zároveň akordy Edur/////(mi) a D mi (niečo podobné sa používa v jednom štýle) Počas neho je tam hodený rozklad Gis dimenzového akordu, sú tam nejaké sextolové arpegia a zistil som, že sú tam pri zmene polôh sekance  Smútim  A ten posledný rif to bolo zbúchané dnes narýchlo už s normálnym ladením ale podladenou hrubou strunou E o tón.
Dík Martin za prehodenie toho súboru :) Bolo to hrané cez ZOOM505, takže zvuk žiadna sláva :)
Inak dnes som videl v kníhkupectve knihu na nahrávanie cez programi guitar ring2 a amplitube2. Stala niečo cez 500Sk, bola v Češtine. V obsahu som sa dočítal,že je v ponuke niečo podobné aj na CUBASE, ale asi na nejakú nižšiu verziu. Nemáte s niečím takýmto skúsenosti?
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 07. Január , 2007, 10:18:24 »

Kedysi davno som si kupil akusi knihu o praci so zvukom na PC. Boli to absolutne vyhodene peniaze. Uz vtedy so svojimi znalostami som bol uplne inde, ako ta kniha. Par razy som aj neskorej postal zo 10 minut v knihkupectve s nejakou odbornou publikaciou, ale vzdy ma to utvrdilo v nazore, ze su to iba zle prelozene helpy z programu a to tiez este znacne zriedene.

Nez dat 500,- Sk za takuto knihu, nakup za tie peniaze piva a pozvi kamosa, s ktorym pred programom posedite a povysvetlujete si veci...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.