Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 13:37:06
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mesa Boogie Caliber 50+  (Prečítané 29046 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« kedy: 02. Január , 2007, 15:04:37 »

Mam moznost kupit tuto masinku za rozumny peniaz,preto by ma zaujimalo ci sa da prepnut na polovicny vykon resp.aky box by sa k nej hodil.Vdaka
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 02. Január , 2007, 15:25:54 »

Kedze ma iba 2 koncove lampy, na mensi vykon sa uz prepnut neda (to sa da, ked su 4 koncove lampy a vyradenim 2zostane cca polovicny vykon).

50W je uplne maximalne idealny vykon a nie je dovod riest nejake zmensovanie. Hlavne si treba uvedomit, ze tato koncepcia zapojenia robi zvuk predovsetkym v preampe, cize na paradny zvuk tu hlavu urcite netreba vytacat na nejake maximalne hlasitosti...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. Január , 2007, 15:40:34 »

Niekolko ludi tu na fore ma tuto hlavu a k nej homemade bedne s Vintage 30.
Zaznamenané

amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #3 kedy: 02. Január , 2007, 16:41:07 »

Rastis,viem ze tie MB Cal.vyrabali vo 2 verziach,jeden s 4xEL 84 na konci a ten druhy 2x6L6,prave som sa dozvedel ze ten Caliber o ktory mam zaujem ja ma 2xkonc.lampy 6L6 takze dik uz v tom mam jasno.
Martinlm,pocul som nejake ukazky MB Cal.a Marshall Vintage 1960 a je to peklo,tak asi toho Marshalla vezmem po case na splatky a bude vymalovane.
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #4 kedy: 03. Január , 2007, 15:07:47 »

Kedze ma iba 2 koncove lampy, na mensi vykon sa uz prepnut neda (to sa da, ked su 4 koncove lampy a vyradenim 2zostane cca polovicny vykon).

dalo by sa to vyriesit  Žmurk napr znizenim anodoveho napatia  Som frajer
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #5 kedy: 03. Január , 2007, 16:01:42 »

dalo by sa to vyriesit  Žmurk napr znizenim anodoveho napatia  Som frajer
[/quote]
 :o
ja by som tam teda nic take neriesil, ten aparat hra dobre aj potichu( vtedy ma akoby aj viac gainu, teda na vytvorenie pekla ho staci ubrat  Žmurk ),ale hra najlepsie, ked sa da: gain=7-8,master=2/3,lead master=2/3...moj osobny nazor na hranie metalu,ale aj inych stylov :)
hlasnejsie som to este nedaval lebo pri tejto hlastosti este pocujem bubenika :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 03. Január , 2007, 16:04:36 »

reagoval osm konkretne na rastisovu hlasku, ze znizit vykon sa neda pokial ma lampovy koncak dve koncove lampy..ja tvrdim, ze sa to da  Bavím sa skvele
s tymto aparatom to velmi nesuviselo, sorry za OT  :-[
Zaznamenané
martin1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 224


« Odpoveď #7 kedy: 03. Január , 2007, 16:42:09 »

Citácia
Martinlm,pocul som nejake ukazky MB Cal.a Marshall Vintage 1960 a je to peklo,tak asi toho Marshalla vezmem po case na splatky a bude vymalovane     
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Zabudni na marshall1960av.Treba k tomu poriadny box mesa ten hra neporovnatelne lepsie.Kolega mal pol roka starú´1960av,vsedko bolo ok ,ale raz sme jeho aparat/koniec marshall9200 preamp mesa v twin rack verzia/zapojili na moj box mesa standart rectifier a v momente zvuk ozil a bolo jasne kde je sever.Ten marshall 1960av predal za 22000sk a uz je na ceste mesa rectifier od Danyho z Boogiestanu.Fakt je medzi nimi obrovský rozdiel.
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 17:19:28 od Martinlm » Zaznamenané
amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #8 kedy: 03. Január , 2007, 17:59:30 »

martin,samozrejme ze MB standart kope za visiu ligu nez ten Marshall,aj ked som este nepocul MB Cal.-MB box,rec,standart spolu viem si predstsvit tu zverinu ale zase na druhej strane box MB rec.je asi o 15-20 tis.drahsi a moj rozpocet je obmedzeny na cca.50 tis.(myslim spolu zosik,bedna)takze hladam opt.riesenie. 
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 03. Január , 2007, 18:21:30 »

amon - nic neboj. X-krat som hral na roznych MB (aj fajnejsich ako Caliber) a k tomu robeny 2x12" box a vzdy to hralo popici. Chalani to vo fore maju Calibery a robene 2x12" boxy a tiez im to hra a su spokojni. Ano - lomeny 4x12" box bude trochu inde. A original MB 4x12" box tiez bude mozno niekde inde. A 2x 4x12" MB stack bude zase inde. Vzdy existuju veci ktore su inde :). Ale ja tvrdim a mam to podlozene aj praxou, ze dobry 2x12" box pokryje uspokojivo vacsinu situacii, ktore tunajsi gitarista zazije. Takze pories si dobry box, na aky mas rozpocet a neries, co vselico hra este lepsie, lebo dojdes nakoniec k tomu, ze Caliber 50+ je vlastne od MB aj tak total low-end Žmurk.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #10 kedy: 03. Január , 2007, 18:35:58 »

Caliber low end? No, neviem. Netvrdim ze je to najlepsi aparat,ale pocul som aj ine veci od mesy(F-30,DC-5,rectifier-ale len cisty canal) a zatial ma caliber 50+presvedcil, ze som nic lepsie este od mesy nazivo nepocul(marka by som niekedy rad vypocut,ale s tym sa moc nestretnes na koncertoch).
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 03. Január , 2007, 18:48:33 »

Caliber low end? No, neviem...

Cenou urcite :). DC-5 by malo byt zvukom  +/- niekde velmi blizko. A z Marku a jeho moznosti by Ta najprv rozbolela hlava, ak si zvyknuty na Caliber :)
Zaznamenané
amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #12 kedy: 03. Január , 2007, 19:42:40 »

Dan(Boogiestan)ma v ponuke toho Marshalla 1960 Vintage a podla neho sa da,ze vraj vylepsit zvuk o 30% nevie nahodou niekto o co ide?
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 03. Január , 2007, 20:13:18 »

O 30%? Ja viem len o 29 alebo 31% :)
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #14 kedy: 03. Január , 2007, 20:29:49 »

Dan z Boogiestanu vylepšuje Marshall boxy tak,že najprv dá hrubšiu kabeláž k reprákom a potom box zatlmuje.Neviem,zatlmovanie som dávno skúšal-keď si hráš sám tak sa to zdalo príjemnejšie,s kapelou horšie.A tie dráty sú tiež dimenzované na potrebný výkon,tak mi ten tunning príde viac menej podivný.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.369 sekund, 22 otázok.