Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 11:45:59
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mesa Boogie Caliber 50+  (Prečítané 29043 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #120 kedy: 06. Máj , 2014, 22:01:54 »

No  :) takze predvcerom som si spravil radost tymto aparatom. V konci 6L6ky,  5 pasm.EQ, vsetko ako ma byt..Hra to popici do orange bedne spokojnost.

Akurat jedna vec. Nestudoval som presne manual, ale chcem sa spytat na prepinanie footswitchom.
Ked nemam pripojeny ziadny footswitch, ide mi nastavit pekny clean a povytiahnutim gain knobu aj super skresleny (na ktorom mam zapnuty EQ AUTO) Vsetko ok.
Ale, ked pripojim original footswicth tak skresleny ok a po prepnuti na cisty je zvuk prve sekundy hlasnejsi a potom iny viac basovy..nechapem tomu  Neviem ak tomu spravne rozumiem, pri funkcii eq auto sa ma ten 5 pasm. eq zapinat len so skreslenim kanalom a cisty by mal zostat rovnaky ako pri rucnom prepinani povytiahnutim gainu.. alebo je nico z footswitchom..
rasto, exhumer, alebo kto tu natom hraval este. Viete mi to vysvetlit nejako ? dik  Na zdravie!
Hram na tom len teraz prvu hodinku, tak som z toho volaky mimo  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #121 kedy: 06. Máj , 2014, 22:25:31 »

...
Ale, ked pripojim original footswicth tak skresleny ok a po prepnuti na cisty je zvuk prve sekundy hlasnejsi a potom iny viac basovy..nechapem tomu  ...


ja nechapem, co presne to robi. ze manualnym prepnutim na aparate je vsetko OK a ked to iste spravis footswitchom, sprava sa to divne ? ... nemalo by... tazko povedat, co je zle. to auto EQ mavali MB na viacerych zosikoch tejto koncepcie a malo by to fungivat vzdy rovnako, ci to prepnes na aparate alebo footswitchom...  Neviem
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #122 kedy: 07. Máj , 2014, 06:17:54 »

ja nechapem, co presne to robi. ze manualnym prepnutim na aparate je vsetko OK a ked to iste spravis footswitchom, sprava sa to divne ? ... nemalo by... tazko povedat, co je zle. to auto EQ mavali MB na viacerych zosikoch tejto koncepcie a malo by to fungivat vzdy rovnako, ci to prepnes na aparate alebo footswitchom...  Neviem

hej, sprava sa to proste inak.. ten cisty zvuk je iny, divny, viac prebasovany, prvu sekundu po prepnuti footswitchom kolise tak zlvlastne hlasitost. Tiez si myslim ze logicky ked to ide pekne prepinat rucne povytiahnutim toho gain knobu, malo by to ist tak isto cez footswitch.
Este sa stym skusim pohrat, vyskusam iny footswitch alebo tak  Žmurk
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #123 kedy: 07. Máj , 2014, 08:18:50 »

Hento ovladanie v MB pomocou optocoplerov je dost osemetna zalezitos ,ktora si potrpi na spravne sietove napätie a kabel vo footswitchi ale aj ten prepinac môze byt spinavy a mat prechodak.Taketo karviny robili aj moje zosiky a chybou boli vzdy iba spatne prepinace a jacky vyvaklane.
Jaky kabel si pouzil na prepojenie footswicu ?
Tazko by som ti radil ked to nemam zmerane ,co sa tam deje ,ale kazdopadne ti to nechodi spravne.to prepnutie by malo nastat takmer okamzite aj tak jak to mas nastavene.
Ak chces ,môzem ti to pozriet .
« Posledná zmena: 07. Máj , 2014, 15:02:09 od brdo prvy » Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #124 kedy: 07. Máj , 2014, 10:10:53 »

Hej ten footswitch musim pozriet, kabel som tam pripojil normalny monojack nastrojovy a skusal som aj dva rozne..A robilo to tusim stale. Dnes sa nato pozriem, prip. vyskusam iny prepinac.
Zatial dik, uvidim ako pochodim  Žmurk Prip. sa ozvem  Na zdravie!
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #125 kedy: 07. Máj , 2014, 11:10:46 »

Hej ten footswitch musim pozriet, kabel som tam pripojil normalny monojack nastrojovy a skusal som aj dva rozne..A robilo to tusim stale. Dnes sa nato pozriem, prip. vyskusam iny prepinac.
Zatial dik, uvidim ako pochodim  Žmurk Prip. sa ozvem  Na zdravie!

Mam ten aparat, ale s tymto som sa nestretol, pouzivam marshall footswitch...inak spominal si, ze chces kombo, ci mas kombo alebo hlavu?
Inak v akej polohe mas prepinac EQ - IN, off, AUTO?
« Posledná zmena: 07. Máj , 2014, 11:23:17 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #126 kedy: 07. Máj , 2014, 11:33:53 »

Mam ten aparat, ale s tymto som sa nestretol, pouzivam marshall footswitch...inak spominal si, ze chces kombo, ci mas kombo alebo hlavu?
Inak v akej polohe mas prepinac EQ - IN, off, AUTO?

Hej chcel som kombo ale uplne ine  :) ale nasiel som za dobre peniaze tuto hlavu caliber tak preto som to zobral.

No prepinac EQ mam na AUTO cize mal by sa zapinat len na skresleny kanal..ak tomu dobre chapem  Žmurk
Skusim iny footswitch vyskusat..snad to bude len v tom.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #127 kedy: 07. Máj , 2014, 11:43:11 »

skus ten prepinac na EQ trochu vyheglat alebo do neho streknut kvapku kontoxu. predsa len je to vese 20 rocny stroj. akurat som sa pred par dnami hrajkal so starodavnou povodnou MK II a tiez prave EQ prepinac uz takmer nesluzil a robilo to podivnosti...
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #128 kedy: 07. Máj , 2014, 11:55:01 »

No dnes sa s tym pohram tak uvidime  :) ale tipujem to na ten footswitch, vyzera ze uz ma dost za sebou..Hlava je opticky a aj co sa tyka konektorov /prepinacov v dost popici stave.. na to kolko to ma rokov az neuveritelne  :)

Ako hovorim, bez footswitcha som nastavil celkom pekny clean a povytiahnutim sa prepol skresleny spolu s tym EQ a vsetko perfektne...Akonahle pripojim footswitch a prepinam kanaly tak prepnutim na cisty je vsetko inak.. a clean je uplne divny..
Skusal som aj EQ IN to by mal fungovat stale a aj EQ off (streedna poloha) a vsetko funguje.. dufma ze hlava bude v poriadku.


 
 
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.