Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 09:20:27
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mesa Boogie Caliber 50+  (Prečítané 29042 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 03. Január , 2007, 20:35:02 »

Citácia
Martinlm,pocul som nejake ukazky MB Cal.a Marshall Vintage 1960 a je to peklo,tak asi toho Marshalla vezmem po case na splatky a bude vymalovane     
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Zabudni na marshall1960av.Treba k tomu poriadny box mesa ten hra neporovnatelne lepsie.Kolega mal pol roka starú´1960av,vsedko bolo ok ,ale raz sme jeho aparat/koniec marshall9200 preamp mesa v twin rack verzia/zapojili na moj box mesa standart rectifier a v momente zvuk ozil a bolo jasne kde je sever.Ten marshall 1960av predal za 22000sk a uz je na ceste mesa rectifier od Danyho z Boogiestanu.Fakt je medzi nimi obrovský rozdiel.
Jasnacka ze Mesa box hra inak:
1. je rozdiel medzi velkostami Standart (vyssi o 8cm) a Traditional (porovnatelny s Marshall 1960AV)
2. repraky do Marshall su Marshall/Celestion Vintage30, ktore specialne pre Marshall upravuje Celestion, maju viac vysok a viac skripu
3. Mesa dava orig. Celestion Vintage30 8ohm verzie
4. Marshall upravene 16ohm verzie, ktore zacinaju cca o 5Hz vyssie v basoch
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #16 kedy: 03. Január , 2007, 20:38:21 »

Dan z Boogiestanu vylepšuje Marshall boxy tak,že najprv dá hrubšiu kabeláž k reprákom a potom box zatlmuje.Neviem,zatlmovanie som dávno skúšal-keď si hráš sám tak sa to zdalo príjemnejšie,s kapelou horšie.A tie dráty sú tiež dimenzované na potrebný výkon,tak mi ten tunning príde viac menej podivný.
Hrubsiu kabelaz vidim ako prinos, ale vytlmenim boxu sa daju odstranit tie vyssie harmonicke, ale POZOR: box hra vyrazne horsie pri strednych a vyssich hlasitostiach. Mam to odskusane na niekolko uzavretych boxoch. Zo vsetkych som odstranil vypln, ci uz boli celotlmene, ci len zadna stena.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #17 kedy: 03. Január , 2007, 20:57:06 »

Podla mna, ak si spravis box s rozmermi nejakej 2x12 mesa bedne(napr.,ktoru si pocul) +das tam celestion vintage30 repro, tak budes urcite spokojny(ak si to dobre spravis a pouzijes spravny material)-cenovo ta vyjde na polovicu tej marshall bedne. A ked si to porovnas s originalom...odvazim sa tvrdit,ze to znie velmi podobne(ale to je len moj odhad-nepocul som sice este mesa box...mozno by som bol prekvapeny).
Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #18 kedy: 03. Január , 2007, 21:07:45 »

rastis napisal:DC-5 by malo byt zvukom  +/- niekde velmi blizko.

Je zvukom inde-cisty kanal je dost iny(nie je tak pekny ako ma caliber) a skresleny tiez(viac uhladeny a basovejsi),charakter mesa to samozrejme ma, ale nie je to take "drave" ako calibe-ale zas kazdy ma inu predstavu o zvuku...
A to, ze je to cenou mesa low end mi celkom vyhovovalo Žmurk, o to viac som sa tesil. Myslim, ze tych aparatov je vela...a kto vie,mozno casom stupne cela aj tohoto low endu :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
p.t.r
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #19 kedy: 06. Január , 2007, 16:02:44 »


1. je rozdiel medzi velkostami Standart (vyssi o 8cm) a Traditional (porovnatelny s Marshall 1960AV)



je medzi tymito velkostami zasadny zvukovy rozdiel? ak hej, tak v com konkretne?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #20 kedy: 06. Január , 2007, 17:14:08 »

je medzi tymito velkostami zasadny zvukovy rozdiel? ak hej, tak v com konkretne?
Ta vyssia ma vacsiu litraz, co ma za nasledok, ze bedna hra lepsie v basoch. Zacinaju trosku nizsie v pasme a hlavne maju svoj objem.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 03. Október , 2007, 16:46:38 »

Caliber low end? No, neviem. Netvrdim ze je to najlepsi aparat,ale pocul som aj ine veci od mesy(F-30,DC-5,rectifier-ale len cisty canal) a zatial ma caliber 50+presvedcil, ze som nic lepsie este od mesy nazivo nepocul(marka by som niekedy rad vypocut,ale s tym sa moc nestretnes na koncertoch).
Tak som si mal moznost zahrat na .50 Caliber + a bol som dost sklamany, mne sa to nepacilo. Tie korekcie basy, stredy a vysky funguju uplne inak, ako na Mark. Ked som nastavil basy=3, stredy=3 a vysky=10, co je pre ako-keby standard pre tvrdsie zvuky na Mark serii, tak to znelo neuveritelne tenko. Cize nesuhlasim, ze by to zapojenie bolo podobne ako na Mark, ved sa to uplne inak sprava a urcite aj znie menej vazne.

Zvuk, ktory sa mi pacil som dosiahol tak, ze som dal basy  a stredy naplno, vysky okolo 5 a 5p. EQ vypnuty. Vtedy to znelo relativne tucne. Relativne, lebo moj Valwatt znel daleko tucnejsie a to aj ked som mal oba aparaty na izbovej hlasitosti. Gitara Greco EG-700.

Inak ten Caliber je rozmerovo vacsia hlava a predsa lahsia ako ten moj pivnicovy homemade, cize mozno Mesa Boogie setrili na trafakoch. Mal som Engl Thunder a myslel som, ze hra tenko, ale tato Mesa nehra z tohto pohladu o nic lepsie. Samozrejme, ze tie peniaze nic lepsie asi nie je. Lahka a pekna hlava pre treserov :)
« Posledná zmena: 03. Október , 2007, 16:47:47 od Martinlm » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 03. Október , 2007, 16:57:48 »

to bol aky Caliber ? ja som onehda brnkal na Exhumerov aj Darthezov a tenko mi nezneli.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 03. Október , 2007, 17:07:06 »

Bol to Exhumerov a tenko mi teda znel. Mozno sa len zle vyjadrujem, ale ten moj Valwatt mal skratka vacsie spodky a viac tlacil. Este je tu moznost, ze by bol rozdiel v boxe, Caliber isiel cez 2x Vintage 30, kazdy po 8Ohm, celkom 4Ohm, Valwatt siel cez 16Ohmove a spolu 8Ohm. To sa mi ale nezda, to len keby medzi tymi verziami Vintage 30 bol nejaky velky rozdiel.
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 03. Október , 2007, 17:16:47 »

Inak ten Caliber je rozmerovo vacsia hlava a predsa lahsia ako...

o ktorej velkostnej verzii calibra hovoris?
« Posledná zmena: 03. Október , 2007, 17:17:07 od shanike » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 03. Október , 2007, 17:19:17 »

Co ja viem. Asi Short head, je to siroke akurat tak, aby sa voslo tych 7 ci 8 potenciometrov, 5p. eq a vypinace. Je to asi 19", ako rack.
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 03. Október , 2007, 17:25:07 »

Podla mna, ak si spravis box s rozmermi nejakej 2x12 mesa bedne(napr.,ktoru si pocul) +das tam celestion vintage30 repro, tak budes urcite spokojny(ak si to dobre spravis a pouzijes spravny material)-cenovo ta vyjde na polovicu tej marshall bedne. A ked si to porovnas s originalom...odvazim sa tvrdit,ze to znie velmi podobne.

a veru ze to znie velmi podobne, pokial tam prasknes riadne celestiony (non-marshall) a poriadne drevo.
ja som v podstate menil moju 2x12 handmade iba preto, lebo 4x12 je 4x12...
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #27 kedy: 03. Október , 2007, 17:28:06 »

ja len upresim ze Martin hral na mojej hlave a nie na exhumerovej. tu sme vcera neskusali
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #28 kedy: 03. Október , 2007, 17:28:45 »

nuz zvuk je subjektivny :)
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #29 kedy: 03. Október , 2007, 17:34:26 »

tak tak. este by som rad povedal, ze ked bol u nas v skusobni Rasto, asi tak 2 mesiace dozadu mozno, ak hral na oboch aparatoch a tie mesy hrali tak dobre ze som nechapal. darmo ma to v prstoch chalan Žmurk
inak tak ako hrali vtedy som ich pocul iba raz.  Na zdravie!
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.