Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 07:14:04
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall JCM 800 2204  (Prečítané 26863 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« kedy: 03. Január , 2007, 18:15:20 »

no,takze ja mam asi takyto problem...nasiel som schemy na tuto hlavu, ale nikde som sa nedocital,alebo teda sa nespomina ze by mala aj daky skresleny kanal...ako to vlastne je?budem musiet potom hravat cez moj maly BOSS DS-1...???chcel by som totiz aby mi jeden znami tuto vecicku poskladal,oplati sa?
« Posledná zmena: 06. Január , 2007, 12:12:59 od Martinlm » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #1 kedy: 04. Január , 2007, 08:13:17 »

JCM800 je jednokanal, skreslenie na tom aparate spravis tak, ze ho vyhulis na plne gule a vtedy zacne skreslovat..existuju aj varianty s dvoma ovladacmi hlasitosti a vtedy to funguje ako "kvazi" dvojkanal
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #2 kedy: 04. Január , 2007, 08:37:11 »

JCM 800: model 2203 - 100W jednokanal, 2204 - 50W jednokanal, 2205 - 50W dvojkanal, 2210 - 100W dvojkanal. tieto dva su plnohodnotne dvojkanaly, maju zvlast korekcie na oba zvuky a prepinaju sa footswitchom, na rozdiel od 03 a 04 maju aj reverb a master volume. Mal som 2205, je to fajn amp.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #3 kedy: 04. Január , 2007, 10:14:06 »

s toho vyplyva ze ked budem chciet skreslenie budem musiet pustit plnych 50W tohto lampoveho ampu?mam sa teda rozhodnut pre 2204,alebo 2205???
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 04. Január , 2007, 10:27:37 »

s toho vyplyva ze ked budem chciet skreslenie budem musiet pustit plnych 50W tohto lampoveho ampu?mam sa teda rozhodnut pre 2204,alebo 2205???
Skreslenie bude aj pri jednokanale, ale mensie. Plne - fullskreslenie bude, az ked to cele vytavis naplno. Podobne ako pri non-masteroch ala Plexi.
Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2007, 10:40:46 »

guha...no ale to ja tak nechcem...takze sa mam do tej 2205 radsej pustit?co sa tyka suciastok tie ale zostavaju rovnake pri 2204 ako aj pri 2205,ze?pretoze som nesiel ziadnu dokumentaciu
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2007, 12:16:01 »

http://schematicheaven.com/marshall.htm

tam mas nejake tie schemy  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 05. Január , 2007, 16:48:01 »

guha...no ale to ja tak nechcem...takze sa mam do tej 2205 radsej pustit?co sa tyka suciastok tie ale zostavaju rovnake pri 2204 ako aj pri 2205,ze?pretoze som nesiel ziadnu dokumentaciu

Tak potom sa rozhodni pre stavbu aparatu, ktory poznas, ako sa sprava a ktory Ti bude vyhovovat. Neverim totiz, ze by sa niekto rozhodol pre konkretny lampovy aparat bez toho, aby mal sajn, do coho ide  Žmurk Popiskujem si Ja som čert..
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 05. Január , 2007, 22:57:11 »

Rastis, veď ak tam na oba pôjdu rovnaké súčiastky a nebude spokojný so zvukom jedného tak si ho môže prerobiť na ten druhý model :)
Ondrej, nevidel som na nete nikde návrh plošného spoja, prípadne rozmiestnenie súčiastok v útrobách toho zosíku. Raz dávno pri stavbe nízkofrekvenčného predzosilňovača a navrhovania súčiastok na plošák sa mi stalo že na výškach robil totálne blbosti, začal kmitať. Nevedel som si to vysvetliť, všetko bolo OK. Spravil som nový návrh plošáku s novým rozmiestnením súčiastok a všetko bolo OK. Bolo mi to trochu divné aj keď sa nejedná o VF ducharinu. Ale ak by som šiel do toho zosíku tak by som sa snažil niekde nájsť rozmiestnenie vnútrajšku(respektíve nájsť nejakého dobráka ktorý by bol ochotný umožniť ti trochu sa mu povŕtať v zosíku :) ..o čom dosť pochybujem :) ), myslím že aj to dodáva zariadeniu do istej miery jeho typický zvuk, prípadne sa môžeš vyhnúť potencionálnym nepríjemnostiam. Načo si lámať hlavu keď si ju už namiesto teba lámali nejakí maníci z fabriky :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
kuko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #9 kedy: 05. Január , 2007, 23:05:30 »

mno myslim ze pri stavbe zosilnovacov existuju pravidla pre rozmiestnenie suciastok, nieviem ako je to s elektronkovymi, ale mzslim ze budu este citlivejsie, velmi dolezite je zemnenie z jedneho bodu (zemniace slučky), dalsie si tak rychlo nespomeniem.
... jaj a moze sa poskladat aj bez plosaka. v tom pripade staci najst na nete fotky, tam s pozrie rozmiestnenie elektronok a trafakov, a ostatok sa priletuje starym sposobom... Popiskujem si
Zaznamenané

...a odlož si lož...
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 05. Január , 2007, 23:21:39 »

Sú na comp rôzne softy ktoré ti dokážu spraviť viacero návrhov plošákov po zadaní schémy. My sme to robili ešte poctivým ručným kreslením :) Možno na tom mojom predzosilňovači bola nejaká pridlhá cestička a tvárilo sa to ako LC obvod, preto to kmitanie :) Aj keď si myslím že u nízkofrekvenčných obvodov 20Hz/20KHz by to do istej miery malo byť jedno :)


...ozaj, dnes som videl Kuka zo Slížov :) ...Mal nejaké divné puzdro na basu...ale skôr sa mi zdalo ako keby začal chodiť do nejakého klubu historického šermu a má tam miesto basy meč:)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 23:30:51 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
kuko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #11 kedy: 05. Január , 2007, 23:28:35 »

hmm, tak to praveze nie je jedno. najlepsie je tienit vstup ako sa len da az k vstupnej nozicke integraca, prip elektronky, ak to povedies pri vodicoch napajania, alebo niekde kde je este pred usnmernenim, tak mas brum jak hrom, ak to povedies pri vystupej cievke, alebo cojaviem kde este tak je to nevypocitatelne co to spravi.
mne sa raz stalo aj take, ze ked som pripojil reprak tak nic nebolo pocut, vsetko islo v pohode, len zvuk bol cudny a kludovy odber bol obrovsky. pozrel som na osciloskope, a boli tam zakmity na 80kHz... lebo vstup isiel edzi nozickami kondika... :)
Zaznamenané

...a odlož si lož...
kuko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #12 kedy: 05. Január , 2007, 23:31:21 »

a co sa tyka tych softov, je to paradna vec, aj sa v tom da rychlo navrhnut dobry plosak. podla toho aky zlozity soft mas, vies si nastavovat aj parametre navrhovania. ale moja skusenost je s nimi taka, ze ak chces navrhnut jeden plosak a ten soft vidis prvykrat, tak sa ti neoplati sa s nim srat, lebo kym sa naucis v nom pracovat, navrhnes rucne aj tri plosaky...  Som frajer
Zaznamenané

...a odlož si lož...
kuko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #13 kedy: 05. Január , 2007, 23:33:45 »

...hmm, ja som kuka zo slizov este nazivo nevidel :), ale ani zoidberga, ani....
kaslat na to aj tak som uz offtopic
Zaznamenané

...a odlož si lož...
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 05. Január , 2007, 23:55:49 »

80KHz? :) ...to by si už mohol používať ako zosík na anténu :) padááám
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.