Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 07:03:26
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Beercompatible - ukážka  (Prečítané 32554 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #105 kedy: 27. Február , 2007, 08:39:07 »

Piťu
 teraz si ma trochu rozosmial s tou "rytmikou". Nechápem dosť dobre, čo si tým chcel povedať. Že tam beer nejde podľa metronómu, alebo ako? Tá skladba vôbec nejde podľa metronómu, má svoje kolísavé tempo, takže je otázka, čoho sa mal beer, ak sa vôbec mal niečoho rytmicky držať. Samozrejme treba dodržať nejaké "ťažiskové doby", nástupy, akcenty...a teraz mi napíš, prosím, kde konkrétne toto nedodržal alebo kde to najviac počuť. Mne sa zdá, že túto kritiku používaš dosť mechanicky. Pritom napr. u Karpata v blues-jam tracku si sa o tom ani nezmienil, a pritom pre mňa to bolo dosť počuteľné, ale nevadilo mi to, lebo mám na tieto veci dosť odlišný názor ako ty. A tam išlo pritom o silnú rytmiku podporenú bicími a basou. Teraz tu, božechráň, nechcem rozpútať debatu o tom, kdo robí väčšie chyby v rytmike, vo vibráte, bendovaní atď. Myslím, že väčšina ľudí je si vedomá svojich kladov aj záporov, aj toho, že majú na sebe pracovať. Ale zaujíma ma, čo si mal konkrétne v tomto prípade na mysli. Inak, po "štýlovej" stránke je to celé haluz, ale to sme sa už zhodli. Beer si podľa mňa rád zaimprovizuje a toto je toho dôkaz, proste skúša hrať do čohokoľvek a to je tiež dobrá škola...Podľa mňa treba túto ukážku zmazať, lebo tu nemá opodstatnenie (a zaberá zbytočne miesto na serveri), pretože beer mi ju poslal mejlom, lenže zoznam funguje dosť nekorektne (nahovno), takže to dal potom sem...Ale najprv, ak sa ti chce, mi odpovedaj na moju otázku...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 27. Február , 2007, 10:47:15 »

opossum - jasne že odpoviem. Žmurk

Tá tvoja vecička s klavírom je fajn, páči sa mi. Páči sa mi aj, ako beer.. hrá na gitke, myslím, že sa jej začal venovať poriadne, už teraz má slušnú techniku, u ňho je teraz dôležité, ako a čo použije ...  Vôbec sa o ňho nebojím, keď pôjde takto ďalej, trochu viac popracuje na dlhých tónoch, rytmickom hraní a vloží sa do toho naplno, tak bude výborný. Žmurk

A k tým debatám, či hrať takúto skladbu s metronómom, som strikne za to, že to máš hrať bez metronómu, je to voľná skladba, prednes ide na základe tvojich pocitov, tak by to malo ostať.

A s tou rytmikou - je fajn, že si sa zabavil Žmurk, ale keď majú hrať dvaja vo voľnom tempe musia byť sakramentsky spolu naviazaný, musia sa veľmi pozorne počúvať, dávať pozor na každú zmenu tempa, skrátka majú hrať spolu!. Pred rokom ma takto potešilo jedno zahraničné klasické gitarové duo na koncerte v Cik-Cak centre v Petržalke, ktorý hrali naozaj ťažké veci, mali nádherný prednes, dynamické zmeny hrali ako jeden, všetko krásne spolu. Paráda. Bolo vidno, že sa tomu venujú roky.  Zdravíčko
Myslím, že stačí teraz tú tvoju skladbu počúvať, ako to zneje a bude ti jasné, čo a ako, mám pocit, že beer.. to pochopil.  Som metlak
Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #107 kedy: 27. Február , 2007, 12:26:17 »

Dik chalani,  Som frajer

Opossum - nieco spolu budeme musiet vymysliet - chodi mi v hlave melodicky tvrdy crossover s orchestralnym podmazom (bicie by bola makacka).
A Pitu na Karpata nefrfle lebo Karpat je hold vyhraty - on fakt citi big beat - mozno najlepsie s tejto stranky a okolia. A ked sa sekne tak je to seknutie
a nie chyba. Znie to debilne? Chcel som povedat ze ked niekto fakt muziku citi  a sekne sa tak to nerusi ako ked niekto s danym rytmom bojuje a aj ked to ako tak sedi tak to nejde ako ked natieras maslo na chleba. (dnes pisem obzvlast nezrozumitelne). V kazdom pripade mi lichoti, ze sa ti moja gitka paci pretoze mas zjavne cit pre hudbu.

Pitu - Beer... to pochopil (teda aspon si mysli, ze pochopil (v chapani veci nie som prebornik))
Pekne si o mne napisal  Som frajer Som teraz namysleny!

No a kedze som teraz namysleny nevdacnik tak s vami v jednom bode nesuhlasim!  Bavím sa skvele

Metronom by sa tam hodil (cisto subjektivny nazor)
Preco?
Lebo:
1. Jano Miso Jariabik - Jean Michael Jarre - onakvejsie orchestralky - metronom
2. Ten mamlas Vangelis - metronom
3. Tangerine dream - eno nuno slaky a nalada - metronom
4. este aj ponozky mi menej smrdia ked hram s metronomom

To som sa zas rozpisal co? :)
Ale fakt ste ma potesili chalani dik.
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #108 kedy: 27. Február , 2007, 12:33:24 »

Lebo:
1. Jano Miso Jariabik - Jean Michael Jarre - onakvejsie orchestralky - metronom
2. Ten mamlas Vangelis - metronom
3. Tangerine dream - eno nuno slaky a nalada - metronom


Také skladby sú v presne chápanom rytme, tu je metronóm ok. Je rozdiel voľný prednesový rytmus a presný rytmus.
Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #109 kedy: 27. Február , 2007, 13:07:32 »

Pitu,

suhlasil by som keby bola rec o prednese flamenga alebo klasicistickej gitarovej alebo klavirnej pasaze.
Ja si len myslim, ze Opossumove veci sa daju spravit ako fajn romanticka rockova muzicka.
A moj nazor, ze volny prednes je domena klasiky a rock je o rytme som tu spominal uz asi 5 krat.
Hold vsetko je subjektivne. Ale viem co si myslel. Videt ludi co sedia na chlp pri hrani vo volnom rytme je uzasne az zimomriavky na chrbte.
To ale dokazes ty a aj ty to musis to nadriet. Ja by som sa o to mohol posnazit a urcite by mi to vela dalo keby som tomu venoval cas.
Ale ja mozem nieco zmysluplne vytvorit tak ze pojdem po rytme. Ja uz virtuoz nebudem. Ty mozes! A prajem ti to. Velmi.
Ale kludne mozem hrat peknu muzicku a ked sa posnazim mozu ludia vraviet - "hmm, onakvejsie na tej gitke smodrcha"
Dokonca sa moze najst aj niekto kto povie "ta kapela je umenie a su tam tazke veci." - zalezi na snahe.
Takze zhrniem:
Opossum ma podla mna talent na pisanie slakovej hudby do kompu. Ak si vymaka volny prednes moze robit filmovu muziku.
Ale realne - sme na slovensku. Takze si myslim ze by sa mohol naucit urobit take pekne realisticke slaky ako to ukazal v presne stanovenom rytme.
Potom by mohol byt velkym prinosom pre nejaku kapelu - vela ak nie skoro vsetky kapely maju prave slakove podmazy velmi umele a take divne.
Ja ich tiez napriek snahe neviem napisat.
Bolo mi rozumiet co som chcel povedat???
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #110 kedy: 27. Február , 2007, 13:24:21 »

hehehe, tak teraz zas dám za pravdu Piťuovi, a nie len preto, aby som si oboch udobril Bavím sa skvele
Ten Jarre a Vangelis - samozrejme, ale to je lautr taká hudba, to je čisté MIDI a ešte to má aj rytmické spodky (nie teplé na zimu!),  - ďalších dvoch nepoznám - tam sa bez toho nezaobídeš. Už som ti to vysvetlil, že prečo niekde nepoužívam metronóm. Je to holt moja skúsenosť, a dosť pokročilá, takže v tomto ma nepresvedčíš ani pod hrozbou smrti Si píš!!! Bavím sa skvele
Inak, poviem ti, že Oldfield určite ide podľa metronómu stále, lebo 90% hudby robí ako MIDI (môj odhad :)), ale keď som si to uvedomil, začalo mi to vadiť - tá strojovosť. Je niečo iné hrať nie podľa metronómu a presne (mať akýsi "vnútorný metronóm"), a robiť MIDI. V súčasnej dobe, keď je všetko tzv. "bpm", mi to už začína liezť na ňervy, hehehe. Tak to je môj pohľad, ale podložený skúsenosťami, nie čisto teoretický...
Vypočuj si napr. pesničku Dogs od PinkFloyd. Je to dlhá skladba, kde sa určité pasáže opakujú, a keď budeš pozorne počúvať, tak zistíš, že začiatok hrali pomalšie, ale ako pridávali na gradovaní, tak aj zrýchlili. Takže nešli stroho podľa nejakého bpm, ale o to je práve tá skladba živšia a reálnejšia, a je prirodzené, že keď pridáš aj na "sile", tak možno aj zrýchliš a pod. Toto má pre mňa väčšiu cenu, ako nejaká "umelá kvantizácia" v MIDI. Tak dokáže zahrať každý kekvet, lebo mašinka to urobí zaňho, alebo len natvrdo myšou povkladá noty. Toto nechcem - chcem, aby tam bolo počuť muzikanta a jeho momentálny výkon. Vypočuj si napr. moju Jin a Jang - to je práve o tom. Tam som mal aj ja sám problém dorobiť violu, ale pomohol som si tak, že som niektoré noty ručne poposúval, čiže to nie je hra dvoch hráčov naživo...ako to popísal Piťu. ale myslím, že ten výsledok je počúvateľný...
 Chápem, že chceš metronóm, aby sa ti do toho ľahšie hralo. Neboj, dáme dokopy niečo s metronómom Som frajer
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #111 kedy: 27. Február , 2007, 13:58:23 »

beer..., opossum - na najbližšie pivo dúfam prídete a môžeme o tom (nielen) kecať až do rána.  Som frajer  Na zdravie!
Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #112 kedy: 27. Február , 2007, 14:21:32 »

Hmmmm,

no tak dobre.
Mohli ste ma nechat namysleneho aspon pol dna!!!  No hanbím sa..

Ja na pivko tentoraz urcite pridem. Opossum ale nie je z blavy mi pisal. Ale mohol by dojst!
Idem cumiet kedy bude.
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #113 kedy: 27. Február , 2007, 14:34:32 »

Piťu
keť po mňa pošleš vrtudulník, tak klunne    :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #114 kedy: 27. Február , 2007, 14:54:50 »

Piťu
keť po mňa pošleš vrtudulník, tak klunne    :)

vrtudulník - ok.  ha ha ha
No ale prinajhoršom si dáme na teba jedno.  Žmurk  Na zdravie!
Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #115 kedy: 04. Marec , 2007, 15:49:30 »

Zdravicko ludkovia,

tak sa pozrite co dokaze cloveku urobit teplota 38,2 Si píš!!!

* funkyDC.mp3 (2802.36 KB - stiahnuté 209 krát.)
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #116 kedy: 04. Marec , 2007, 16:20:53 »

Moc dlhe.
Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #117 kedy: 05. Marec , 2007, 12:00:35 »

Moc dlhe.

Dlhe ale otravne Si píš!!!  Zdravíčko
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
GHS
Hosť
« Odpoveď #118 kedy: 05. Marec , 2007, 12:05:18 »

Preco si dal bicie pred gitaru???Radsej by som pocul viac tu gitku ako drummy  Na zdravie! a coldrex si daj (na teplotu)  Žmurk
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #119 kedy: 05. Marec , 2007, 13:28:04 »

Preco si dal bicie pred gitaru???Radsej by som pocul viac tu gitku ako drummy  Na zdravie! a coldrex si daj (na teplotu)  Žmurk

Preco? No predsa funky, neee?
A navyse je menej pocut smuchtlanie!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.