Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 09:29:00
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall AVT 412A  (Prečítané 7310 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« kedy: 09. Január , 2007, 13:58:22 »

Caute... mate niekto prakticke skusenosti s touto bednou? Mam moznost zohnat ju za celkom dobre prachy. Hlavne ma zaujima, ci to nie je nejaky AVT shit, jednoducho ci to ma vyvazeny zvuk aj pri vyssich hlasitostiach a pod. Uvitam akekolvek postrehy.
Moj zosilnovac je celolampa od Prosounda
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 09. Január , 2007, 17:35:00 »

Poznam bednu 8412, co je bedna 4x12" mensia, ako klasicka 1960B. Tato bedna sa dodavala k predchadzahucim verziam Vlavestate 8xxx a VS xxx. Sama bedna mala podla mna velmi prijemny zvuk. Bol to vykon 140W, no ta bedna hrala bohuzial podstatne tichsie, ako moja 100W 2x12". Osadena bola akymisi Celestion G12M, ale z toho tazko posudit, pretoze Celestion mava v tych pismenkovych znaceniach dost bordel. Samotna bedna nebola z preglejky, ale z nejakeho lisovaneho papieru, co vzbudzuje pocit, ze nemoze nic vydrzat. Na druhej strane zase viem, ze Vadim si ju kupil niekedy v roku 1996 a este pred nedavnom tvrdil, ze ju pouziva, takze az take zle s tou zivotnostou to nebude.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 10. Január , 2007, 16:21:19 »

nazdar, mal som moznost na tejto bedni chvilu hrat.. porovnaval som ju hlavne so zvukom mojej robenej 2x12 bedne, ktora je osadena 2x celestion vintage 30, samotna bedna je brezova preglejka.... testoval som s tou istou hlavou a gitarou......
 avt 4x12 je mono bedna, ma len jeden vstup (8ohm). moja 2x12 ma kompletnu zadnu stenu a mala solidnejsi bas, ako avt-cko.. celkovo sound mi prisiel trochu umely, neodvazny, nebolo ho tak "citit v kostiach" ako zvuk tej mojej. pokial ide o vydrz, tak to nemam potuchy, o zem som ju nehadzal, nie je moja.. neviem, ci nie je lepsie uz dolozit tych niekolko tisic a ist do nejakej 1960-ky..  Smútim
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #3 kedy: 11. Január , 2007, 10:45:58 »

To, ze bedna hra trochu tichsie by som nebral ako nevyhodu - aspon mozem viac vyhulit koncak... Vyzera to, ze dnes ju odskusam takze uvidim.
Keby som si chcel dolozit na 1960ku tak by som zaplatil 2x tolko...
vdaka za postrehy
« Posledná zmena: 12. Január , 2007, 15:19:40 od asdfg » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 11. Január , 2007, 15:41:26 »

To, ze bedna hra trochu tichsie by som nebral ako nevyhodu - aspon mozem viac vyhulit koncak...
Pri lampovom koncaku to je vyhoda, ale pri tranzistore nie.  Nezahrávaj sa
Tranzistorove koncaky nekreslia pekne, ako lampy.  Som metlak (skor to kazi zvuk)
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #5 kedy: 12. Január , 2007, 15:19:53 »

To, ze bedna hra trochu tichsie by som nebral ako nevyhodu - aspon mozem viac vyhulit koncak...
Pri lampovom koncaku to je vyhoda, ale pri tranzistore nie.  Nezahrávaj sa
Tranzistorove koncaky nekreslia pekne, ako lampy.  Som metlak (skor to kazi zvuk)

to je samozrejme
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 13. Január , 2007, 00:24:28 »

Jasnacka, ja len ze AVT box je robeny k trandakom.  Žmurk
Cize by nemal hrat na sposob "vytaveny koncak". Chces tu bednu na lampovy poweramp?
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #7 kedy: 13. Január , 2007, 01:33:33 »

Jasnacka, ja len ze AVT box je robeny k trandakom.  Žmurk
Cize by nemal hrat na sposob "vytaveny koncak". Chces tu bednu na lampovy poweramp?

uplny suhlas....neviem ci je dobry napad ked ma niekto lampovu hlavu riesit lacnejsu bednu prave tou Mashall AVT...nie je to vobec na to urcene...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 13. Január , 2007, 12:08:43 »

Co ja viem ? Preco by nemohla byt k lampovym koncom ? Hovorim - Vadim na nej hra vyse 10 rokov, mne sa zvukovo tiez paci. Teda myslim tu povodnu 8412, ale predpokladam, ze ta AVT bude furt ta ista...
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #9 kedy: 13. Január , 2007, 19:53:14 »

s takymito vecami nemam vela skusenosti, ale zavana mi to trochu alchymiou.... bedna urcena pre tranzistor nebude mat dobry zvuk s vytavenou lampou?
nakoniec som tu bednu aj kupil - poriadne testovanie s vytavenym koncom ju este len caka  Popiskujem si

je mozne, ze ma teraz upalite, alebo vyhodite z fora  ha ha ha , ale ked sme ju s kamaratom testovali s hlavou AVT50H, chalan co to predaval si zatial hral na svojom aparate - Peavey 5150 II cez Marshall 1960 AV. Nezabite ma, ale viac sa mi pacil zvuk tej mojej bedne cez AVT zos. (je mi jasne, ze to Peavey musi byt nahlas aby dostalo ten spravny zvuk, ale aj tak som sa velmi cudoval tak vyraznemu zvukovemu rozdielu)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 13. Január , 2007, 20:29:20 »

(je mi jasne, ze to Peavey musi byt nahlas aby dostalo ten spravny zvuk, ale aj tak som sa velmi cudoval tak vyraznemu zvukovemu rozdielu)
Vobec ti to nie je jasne, nemusi byt nahlas Žmurk
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #11 kedy: 13. Január , 2007, 23:33:46 »

je mozne, ze ma teraz upalite, alebo vyhodite z fora  ha ha ha , ale ked sme ju s kamaratom testovali s hlavou AVT50H, chalan co to predaval si zatial hral na svojom aparate - Peavey 5150 II cez Marshall 1960 AV. Nezabite ma, ale viac sa mi pacil zvuk tej mojej bedne cez AVT zos. (je mi jasne, ze to Peavey musi byt nahlas aby dostalo ten spravny zvuk, ale aj tak som sa velmi cudoval tak vyraznemu zvukovemu rozdielu)

toto je zvlastne, ze by AVT50H bolo zvukovo lepsie ako Peavey 5150 II ....  ale tak kolko ludi, tolko chuti  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
RobG
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 13. Január , 2007, 23:44:01 »

Toto sa nevola koľko ľudí toľko chutí, ale HA-LA-BA-LA. Chalani, dojdite s tý AVT ku mne. Zapneme moju 5150 osadenu lampamy MESA do boxu 5150, resp. ENGL alebo MESA, alebo to skusme u Milosa v ONBOARDE. Mozno sa  na mna niekto naser..ale tuto vlastnost volaju nasi susedia z Čiech: Z nouze cnost...

kua chalani, sa tu prestranme bavit o vozeni v Porsche a ze aj jazda v Octavii je fajn...Je..lebo mam len Octaviu...ale nepoviem, ze v Porsche je to horsie...
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 14. Január , 2007, 10:25:20 »

a zase to porsche nestastne  Bavím sa skvele treba jazdit na japoncoch a davat tomu sody.

v kazdom pripade k teme - neverim ze v rukach dobreho gitaristu ktory tusi ako sa naraba s EQ moze zniet 5150 horsie ako AVT.
« Posledná zmena: 14. Január , 2007, 10:26:07 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 14. Január , 2007, 10:38:18 »

Oni su tie Vlalvestate ojjebavave. Ked sa na ne hra nasucho bez kapely, da sa plny gain a vykotlaju contourom stredy, tak to robi dz dz dz jak blazen. Ale s kapelou je to bieda. Aj tak sa divim ale, ze by popri tom 5150 vyznela nejak horsie. Ci to len nebol horsi gitarista...

Ale tema je o boxe, takze asdfg nech nam napise nejake postrehy, co a ako. A ake su v nej repraky by ma zaujimalo, ci tie iste, ako tam davali aj predtym...
« Posledná zmena: 14. Január , 2007, 10:39:01 od Rastis » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 14. Január , 2007, 11:00:24 »

je mozne, ze ma teraz upalite, alebo vyhodite z fora  ha ha ha , ale ked sme ju s kamaratom testovali s hlavou AVT50H, chalan co to predaval si zatial hral na svojom aparate - Peavey 5150 II cez Marshall 1960 AV. Nezabite ma, ale viac sa mi pacil zvuk tej mojej bedne cez AVT zos. (je mi jasne, ze to Peavey musi byt nahlas aby dostalo ten spravny zvuk, ale aj tak som sa velmi cudoval tak vyraznemu zvukovemu rozdielu)
Dlhsiu dobu som vlastnil starsi Valvestate box412 + novu Valvestate hlavu. Potom som presiel na lampovovy koncak+lampovym preamp, ale box ostal. Takto sa mi to pacilo viac. Ale potom na jednom koncerte mi priniesol 5o svoju 1960A na porovnanie a som skoro okoktavel, aky obrovsky rozdiel tam bol. Ta 1960A mala vacsi objem zvuku, viac basov, sirsi zvuk, hlasnejsia, jasnejsia, ....... no proste som tu svoju hned musel predat. To sa proste nedalo ani porovnavat.

Moznoze tie nove AVT boxy su a tom lepsie, ale podla mna filozofia firmy Marshall v tento kategorii ostala. Do lacnej bedne - lacny reprak.

Po Valvestate bedni (ked som presial na V12 neskor na Governor), tak som dlhu dobu nemal rad 1960A, lebo prezmenu oproti tymto hrala tenko.
Teraz je mi to skoro jedno na com hram, ale rozdiely pocut dost jasne. Hral som na festakoch cez Marshall1960A, svoje bedne, rozne robene osadene kvalitnymi reprakmi, GeorgeDennis, !!!Line6!!!, ........ 

Oni su tie Vlalvestate ojebavave. Ked sa na ne hra nasucho bez kapely, da sa plny gain a vykotlaju contourom stredy, tak to robi dz dz dz jak blazen. Ale s kapelou je to bieda.
Absolutny suhlasim Rastik.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #16 kedy: 15. Január , 2007, 22:15:31 »

Za chvilu zacnu vsetci hadzat skaly :) .

to RobG: Ja netvrdim, ze AVT je lepsie (a uz vobec si to nemyslim) Si píš!!! To som ani nenapisal. Ked sme uz pri tom, tak na AVTckach som uz cosi odohral a tie zosilovace mi absolutne nesedia (okrem ineho mi strasne vadi ten ich piesok). Ja som len napisal, ze ked hrali tie dva zosilnovace spolu tak som bol prekvapeny, ze na 5150 sa dak nakrutit taky nahovno zvuk - typicka metalova pila, oproti ktorej znel skresleny kanal AVTcka ovela lepsie. A velmi som sa tomu cudoval. Samozrejme, velku rolu zohrali aj gitaristi ktori na tom hrali (a ten co skusal to AVT je dost slusny gitarista, clen tohto fora - som zvedavy ci sa prizna  Popiskujem si  Žmurk ). A pri testovani nehral ziadne dz dz dz  s "vykotlanymi" stredmi a gainom naplno  ha ha ha
V ziadnom pripade si nenamyslam nic o AVT kvoli tomu, ze ho vlastnim.


to Martinlm: ty si myslis, ze 120W elektronkovy zosilovac bude zniet rovnako pri domacej hlasitosti (ked nechces zobudit dieta spiace vedla v izbe) a hlasitosti na koncerte ? Je mi jasne, ze pri tychto zosilovacoch sa skreslenie tvori v podstate len preampe, ale koncak ma stale velky vplyv na vysledny zvuk.

to Rastis: zatial som tu bednu testoval len s tranzistorovym koncom. Je to prva 4x12 cez aku som kedy hral, takze neviem objektivne posudit aka je. Dolezite je, ze jej zvuk sa mi paci (aj ked je mozne, ze sa mi bude pacit len do chvile kym si nezahram cez 1960 alebo nieco podobne - ako napisal dr.karpathorky :) ) Co sa tyka reproduktorov, tato bedna ma Celestion G12-412 AVT, ma vykon 200w. Starsie valvestaty mali, ako si napisal, 140w, takze logicky v nej budu asi ine repraky.
« Posledná zmena: 15. Január , 2007, 22:15:58 od asdfg » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 15. Január , 2007, 22:34:34 »

to Martinlm: ty si myslis, ze 120W elektronkovy zosilovac bude zniet rovnako pri domacej hlasitosti (ked nechces zobudit dieta spiace vedla v izbe) a hlasitosti na koncerte ? Je mi jasne, ze pri tychto zosilovacoch sa skreslenie tvori v podstate len preampe, ale koncak ma stale velky vplyv na vysledny zvuk.
Ano. Bude zniet dobre aj potichu, nahlas kusok lepsie mozno. Ja to az tak dobre posudit nemozem, lebo ked ten svoj dam naplno, tak uz skresluju moje Celestiony a to sa mi moc nepaci. Nie je mozne, aby to bol nejaky zasadny rozdiel, pri zosilnovaci ako 5150. A 5150 na mna posobila tiez dost pilkovito, urcite sa s tym da pohrat.
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.