Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 11:19:46
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Hot Rod DeVille 410  (Prečítané 12748 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 21. Január , 2007, 10:18:08 »

Uz ho maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam Si píš!!!!!!!!!    Beeee Cmuk chlapci Žmurk

A ? Vsak povedz viac :)
Zaznamenané
Starchoc
nováčik
*
Príspevkov: 23


:))


« Odpoveď #16 kedy: 21. Január , 2007, 11:42:54 »

Noooo..myslim ze si dobre poradil....mam ho druhy den takze nemozem este pisat recenzie a take veci..:)..ale zatial to vyzera na fakt seriozny aparat..:)....ma to neuveritelen krasny cisty kanal..a tie 4x10 robia svoje...potrebujem sa s tym teraz hrat...prist na zvuk ktory mi bude najlepsie vyhovovat..ale to chce cas...takze....uvidime..:)....

...co to daaaa!:)))

...
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #17 kedy: 21. Január , 2007, 12:00:25 »

myslim ze to je jeden z aparatov kde krutis krutis a stale to hra pekne.
Zaznamenané

o-yep sro
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #18 kedy: 21. Január , 2007, 12:28:54 »

Hej, je to typ aparatov, na ktorych "co nastavis" - hra dobre.
Zaznamenané
vlado klimek
nováčik
*
Príspevkov: 20



« Odpoveď #19 kedy: 29. Apríl , 2007, 19:14:55 »

Noooo..myslim ze si dobre poradil....mam ho druhy den takze nemozem este pisat recenzie a take veci..:)..ale zatial to vyzera na fakt seriozny aparat..:)....ma to neuveritelen krasny cisty kanal..a tie 4x10 robia svoje...potrebujem sa s tym teraz hrat...prist na zvuk ktory mi bude najlepsie vyhovovat..ale to chce cas...takze....uvidime..:)....

...co to daaaa!:)))

...
No planujem ho kupit aj ja..tak dufam, ze budem spokojny....kupoval si nove ti kombo?Huh!
Zaznamenané

Fender ´57 Vintage RI Stratocaster, Fender Eric Johnson Stratocaster, Fender 1987 Stratocaster, Fender 1991 Telecaster,  Orville Les Paul Standard, Cheri Stratocaster, Vox AC 30 cc2, Peavey Classic 30
HotRod
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #20 kedy: 30. Apríl , 2007, 12:08:34 »

ja mam deville 212 a tiez som nepouzival to skreslenie,ale ked som zistil, ze v aparate su pri kupe elektronky Groove Tubes - Sovtek 12AX7WA a ze maju zosilenie len okolo 80, tak som ich vymenil za Electroharmonix ECC83 (zosilnenie udavaju 110-120) a skreslenie sa ovela zlepsilo.odporucam to vyskusat kazdemu, kto vlastni toto kombo.
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2007, 12:09:41 od HotRod » Zaznamenané
Starchoc
nováčik
*
Príspevkov: 23


:))


« Odpoveď #21 kedy: 03. Máj , 2007, 21:32:31 »

Noooo..myslim ze si dobre poradil....mam ho druhy den takze nemozem este pisat recenzie a take veci..:)..ale zatial to vyzera na fakt seriozny aparat..:)....ma to neuveritelen krasny cisty kanal..a tie 4x10 robia svoje...potrebujem sa s tym teraz hrat...prist na zvuk ktory mi bude najlepsie vyhovovat..ale to chce cas...takze....uvidime..:)....

...co to daaaa!:)))

...
No planujem ho kupit aj ja..tak dufam, ze budem spokojny....kupoval si nove ti kombo?Huh!


..ano ano...kupoval som nove combo.. :)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #22 kedy: 20. Október , 2017, 08:16:07 »

zdravím všetkých fóristov

potrebujem poradiť  a počuť  váš  názor ,

riešim kúpu fender  komba ,   neviem či  si  mám splašiť hot  rod  devila 2x12 alebo 4x10

ešte mi prišla  k tomu aj blues  devil 4x10 ako možnosť ,

chcem používať  len ten čistý kanál s krabičkami kt  má fender kombo ,  
skreslené krbičky  mám na  výber joyo us  dream ,  boss sd1 - ds1 - ds2- OD2 , fuzz face SI , určite  pribudne aj OCD , boss BD-2
s  modulačných mám , ehx chorus a   fázer , whammy IV , delaye boss DD3a  DD6 , wah dunlop  ,


hrám 80% skreslené zvuky , čiže nebudem hrať  žiadne twangové country na cleane ,
hram prevažne ak by som to  povedal alternativ  punk :D :D
keď že tam zaradujem stále efekty ,


kombo bude  určite   asi 95% na skúšky a  koncerty ,

gitary mám telekástrov  ,
jeden s humbukrami štandardný výstup by som poevdal  ,  
a  druhý má dimarzio snímače twang king a  chopperT čo už sú neni tak silné ,

zatial som  len čítal trocha zahraničné fora ,  čo  mi googl vyplul ,  

a podla toho čo  čítam asi  ten blues devil bude na to moje skreslenie  asi nevhodný , kvoli gulatému zvuku ,

devili  že majú tmavší tón a  tam  teda rozdiel mezdi reproduktormi  je  že  2x12 má údajne viacej basov , a 4x10 má viacej stredov  a silnejší akoby atak , objem ,

porade do akého typu by som mal ísť  ,  
napísal som sem hádam všetky  moje  špecifikácie ,

dakujem vopred  za vaše  názory  Na zdravie!
« Posledná zmena: 20. Október , 2017, 08:20:16 od tipek » Zaznamenané

karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #23 kedy: 20. Október , 2017, 09:14:30 »

Sevas,

Ja som mal Marshall, potom tento Fender 212 III (60W) a po nejakom case som sa opat vratil k Marshallu (DSL 40W, hral si na nom na poslednom koncerte v Britishi).

Mal som z toho fendera velku radost, lebo to bol moj prvy lampac, ale po case som zistil, ze skreslenie mi nevyhovuje (take jemne az po crunch mozno, ale dalej uz nie), skoncil som tak ze skreslenie mi robili len krabice, neskor multak. A to som si povedal ze mozem jebat:)

Inak je ten aparat zbytocne hlasny - volume som nemal nikdy za 2, bolo to problematicky nastavitelne, lebo od 0 po zhruba 1,5 to nehralo vobec a od 1,5 do 2 som musel hladat vhodnu hlasitost na skusobnu a podium (ako Rastis pisal). Niekto mi vysvetloval, ze fender tie potenciometre naschval tak robi, ze pridavaju exponencialne, nie linearne. Neviem. Mne tento styl vobec nesedel. Ja keby tak viac ako 40watt neriesim. Momentalne hram na tom DSL 40, kde mam vykon prepnuty na polovicu (aj na tom koncerte v Britishi si na tom hral tak). Potenciometer pekne v strede, nema problema.

Dalsim pre mna nevyhovujucim faktom bolo, ze aparat bol vyrazne prebasovany na moj vkus. aj ked som stiahol basy uplne dole, stale to dunelo a otriasala sa skusobna:)

Poslednym pre mna negativom bola vaha. Aparat ma jedno madlo z vrchu a je skurvene tazky  na nosenie a zle sa drzi. Nerozumiem preco nedali dve zapustene madla z boku, ako to byva pri marshall kombach. Dokonca sa mi este pocas zaruky to madlo pri prenasani odtrhlo a kombo padlo na zem. Nic sa mu nestalo ale povedal som si ze ,,do pice". Isiel som to reklamovat, dali mi samozrejme nove madlo na vymenu a predavac povedal ze: ,, hej. Pri tomto kombe sa to stava."

Ak ti toto vsetko nevadi, chod do toho.

Pre mna negativa prevazovali, tak som zmenil znacku. V kapele hrame punk stredne az stredne silne skreslenie, na to fender jednoducho nie je vymysleny. Ked raz budem konecne hrat blues, vratim sa k ujovi Leovi.

Fender je Fender. Marshall je Marshall.
Zaznamenané
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #24 kedy: 20. Október , 2017, 11:14:40 »

Zdar, napisem ti co som urobil ja vsetko k mojej spokojnosti. Fender Hot Rod : Repro povodne bolo Eminence, zamenil som ho za Celestion G12 Century Vintage 60W,koncove lampy Mesa Boogie Tube 6L6 GC STR440 Yellow,preamp V1 JAN CKR General Electric ECC82.2 a3 pozicia 5751 JAN PHILIPS ECG ECC83.Power brake od HOT pribrzdene na 75% vykonu.Drivery do predu a dozvuky do slucky.Volume na full a jedes.combove skreslenia nepouzivam. toz vsetko. Na zdravie!
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #25 kedy: 20. Október , 2017, 12:04:25 »

Zdar, napisem ti co som urobil ja vsetko k mojej spokojnosti. Fender Hot Rod : Repro povodne bolo Eminence, zamenil som ho za Celestion G12 Century Vintage 60W,koncove lampy Mesa Boogie Tube 6L6 GC STR440 Yellow,preamp V1 JAN CKR General Electric ECC82.2 a3 pozicia 5751 JAN PHILIPS ECG ECC83.Power brake od HOT pribrzdene na 75% vykonu.Drivery do predu a dozvuky do slucky.Volume na full a jedes.combove skreslenia nepouzivam. toz vsetko. Na zdravie!

a máš teda hot rod 2x12 ??    tiež som čítal  že ten am hrá velmi odlišne  s každým reprom , robia sa všelijaké limited edicie  ako Blond kde  sú dáke eminence  wizard  reprá alebo červené red oktober  verzia ,

to už v pláne že  tam dám ecc82 kvôli lepšej regulácii hlasitosti  a  ešte pred  tým aj ten power brake ,   

a k  tej výkonovej Brzde od HOT aj si porovnával či to  nezmenilo dáko zvuk ?


* attenuator-power-brake.jpg (198.52 KB, 800x600 - prehliadnuté 386 krát.)
Zaznamenané

lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #26 kedy: 20. Október , 2017, 12:27:11 »

Ja mam Hot Rod 1x12".a ta brzda podla mojho ucha nic dramaticke nezmenila len sa pohrat z korekciama a hotovo ale treba slapat na full volume vtedy hra combo ako dabel,koncove lampy sa same o sebe ozvu do paradneho driveru.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #27 kedy: 31. Október , 2017, 11:27:28 »

tak nakoniec som  si kupil fender blues  junior III  , 
už sa mi nechcelo doťahovať 2 týždne s  predávajúcimi kt asi nechceli predať devilov ....


z bluesa  juniora III som na dvoch koncertoch bol totálne prekvapený , a počarovanýzo zvuku ,.
je to 15w kombo  s  12kou reproduktorom , 
velmi sa  vie  presadiť na punkovom koncerte kde bubeník trieska :D :D  volume som mal na polovici ,
kombo basy moc  nehrá ,ked sú na  max  už  to blatí zvuk ,
ale pri klasickom džg džg to neni plechové a  stredové čiže sa to super doplnilo v kapele a zvuky sa  porozdelovali ,
basák ja a  druhý gitarista , každý mal tie  svoje frekvencie  a každého bolo počuť ,

a ten reverb čo tam je !! úplná bomba ja  nemám rád  reverby a  strunové už vobec  nie ale  tento je  uplne  že nádhera ,

odporúčam toto kombo ,  do budúcna  kvoli tým basom čo chce  každý mať pojdem do Devila s  2x12

Junior inak neni kombo na  domáce  hranie do bytu alebo paneláku , 
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.