Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 22:31:38
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 93540 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #240 kedy: 18. Júl , 2016, 19:10:43 »

Veríte že aj konektory gitarového kábla majú vplyv na zvuk ?


Ne, a ve videu jsi to krasne dokazal   Bravooo


ted presneji receno, nejake pididetaily by tam objevit sly, nicmene s 99% jistotou jdou na vrub samotne hry a ne konektoru.
Kdybys misto testovani radsi cvicil, udelas pro svoji karieru neporovnatelne vetsi sluzbu Žmurk
...ale chapu, ono to neda, co kdyby....
« Posledná zmena: 18. Júl , 2016, 19:12:58 od hyenik » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #241 kedy: 19. Júl , 2016, 13:17:43 »

A mimochodom len taká menšia podotázka: Veríte že zmena celého kábla má vplyv na zvuk  Huh!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #242 kedy: 19. Júl , 2016, 13:25:19 »

A mimochodom len taká menšia podotázka: Veríte že zmena celého kábla má vplyv na zvuk  Huh!

To sa tu uz riesilo casto, vsetci sme sa zhodli, ze ano.

Teda mozno okrem Zvukara Andreja. Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #243 kedy: 19. Júl , 2016, 13:53:54 »

no podle me taky ne Žmurk
presneji receno, znovu nejake rozdily jsou, ale je mnohem efektivnejsi venovat cas hrani nez merit kabely (drtiva vetsina tech rozdilu sla "opravit" dotekem EQ na aparatu) a samozrejme mluvim o kabelu, ne o srac*kach.
navic z toho perfektniho Majova testu vyplynulo ze nejmin orezava frekvence (tudiz je nejlepsi) dvojlinka z Baumaxu ne?  Beeee
U kabelu hrajou ale roli prece jeste dalsi veci, zvlast koncertniho - ohebnost, odolnost atd

Ja bych ten dotaz otocil - Co vlastne cekas od uberkabelu s platinovymi konektory? Kde a jak se to ma projevit?
Doopravdy ti nejaky prumerny kabel tak strasne ku*rvi zvuk? Vsimne si toho nekdo v muzice... nebo na koncerte?

PS: ale ja ti rozumim, mam za sebou desitky takovych srovnavacek a testiku.... jedine co jsem za ty roky zjistil, bylo ze ty rozdily jsou 10x mene vyrazne nez ti kdokoli navyklada (tj. nejak to resit je ztrata casu.... a tvuj jediny zisk je, ze to uz vis.... ale stejne ti nikdo neveri :))))))))
« Posledná zmena: 19. Júl , 2016, 13:56:28 od hyenik » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #244 kedy: 19. Júl , 2016, 15:23:11 »

To sa tu uz riesilo casto, vsetci sme sa zhodli, ze ano.

Teda mozno okrem Zvukara Andreja. Ja som čert..
Ty nerýp!!!
Ja som iba tvrdil, že drahší kábel nemusí hrať lepšie a že keď vyrobím kábel z najlacnejšieho TV koaxu, tak bude jeden z tých najlepších, čo sa zvuku týka.
Aj som ho vyrobil:
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #245 kedy: 20. Júl , 2016, 15:38:34 »

Ináč v tom teste káblov  tuná hore kto nepočuje rozdiel, tak to už podla mňa začina byť dosť vážne s tým sluchom.
Mne to pripadá akoby sa tam hral skôr tónovou clonou ako s káblami... Bavím sa skvele

Čo k tomu dodať ? kto počuje - verí alebo je presvedčený, a kto nepočuje - neverí alebo bagatelizuje... však ja nehovorím, že som s toho konektora chcel vytriasť div sveta, len ma zaujímalo že ked už dávam do nich toľké peniaze, že či sa to nejako prejaví. Aby som vedel do budúcna či sa to oplatí.
Inak je pre mna zaujimavé že najviac sa mi pozdáva 2verzia-kde je ešte len jeden Neutrik a na druhom konci ešte staré konektory. 3tá verzia s dvoma Neutrikmi mi uz príde taká zahltená/čo sa mi už veľmi nepáči/ najradšej by som to dal naspäť na tú 2-verziu ale nechcem už do toho rýpať...

A taky si pocvičte hoši  :)
« Posledná zmena: 20. Júl , 2016, 20:01:42 od TOMM » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #246 kedy: 20. Júl , 2016, 15:44:23 »

Ináč v tom teste káblov  tuná hore kdo nepočuje rozdiel, tak to už podla mňa začina byť dosť vážne s tým sluchom.
Mne to pripadá akoby sa tam hral skôr tónovou clonou ako s káblami... Bavím sa skvele

Čo k tomu dodať ? kto počuje - verí alebo je presvedčený, a kto nepočuje - neverí alebo bagatelizuje... však ja nehovorím, že som s toho konektora chcel vytriasť div sveta, len ma zaujímalo že ked už dávam do nich toľké peniaze, že či sa to nejako prejaví. Aby som vedel do budúcna či sa to oplatí.
Inak je pre mna zaujimavé že najviac sa mi pozdáva 2verzia-kde je ešte len jeden Neutrik a na druhom konci ešte staré konektory. 3tá verzia s dvoma Neutrikmi mi uz príde taká zahltená/čo sa mi už veľmi nepáči/ najradšej by som to dal naspäť na tú 3-verziu ale nechcem už do toho rýpať...

A taky si pocvičte hoši  :)
Ty si zrejme nepochopil pointu a taktiez budes patrit medzi obyvackovych typkov.

Kvalitou kabla pre aktivneho muzikanta je skor vydrz, ohybnost, atd... a jacky Neutrik. Uz som to tu viackrat pisal, ze mam dva cca 7 rocne Sommer XXL kable s Neutrik jackmi a ver, ze uz zazili vsetko. Nehovoriac, ze zazili celorocne koncertovanie, milionkrat prejdene s niekolkostokilovymi rackmi a case-ami, atd....atd.... ale teraz tu riesit nejake kokotinky, ze je nejaky ubytok vysok... no a? Vsak si ich pridam na ampe, ak mi chybaju, aj na to tam ten EQ je.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #247 kedy: 20. Júl , 2016, 17:57:29 »

Mne to pripadá akoby sa tam hral skôr tónovou clonou ako s káblami... Bavím sa skvele
vsak tak kabel aj funguje, co sa vplyvu na zvuk tyka. cim vacsia kapacita, tym viac berie vysky, cim nizsia, tym menej. uz len najst vhodny kompromis medzi hrubkou kabla, dlzkou, jeho kapacitou a potom uz su pridane hodnoty ako pevnost, odolnost, tienenie.

mne najlepsie z toho vysiel ten sommer ako spomina aj branko. ozeliem, ze mozno berie o nieco malo viac vysok ako ostatne, ale je to dan za to, ze ma asi jednu z najhrubsich zil spomedzi nastrojovych kablov
« Posledná zmena: 21. Júl , 2016, 19:27:42 od styrioci » Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #248 kedy: 21. Júl , 2016, 16:42:29 »

Ty si zrejme nepochopil pointu a taktiez budes patrit medzi obyvackovych typkov.

Kvalitou kabla pre aktivneho muzikanta je skor vydrz, ohybnost, atd... a jacky Neutrik. Uz som to tu viackrat pisal, ze mam dva cca 7 rocne Sommer XXL kable s Neutrik jackmi a ver, ze uz zazili vsetko. Nehovoriac, ze zazili celorocne koncertovanie, milionkrat prejdene s niekolkostokilovymi rackmi a case-ami, atd....atd.... ale teraz tu riesit nejake kokotinky, ze je nejaky ubytok vysok... no a? Vsak si ich pridam na ampe, ak mi chybaju, aj na to tam ten EQ je.
No vidíš, u mna je to opačne, nahrávam štúdiovo do PC a preto ma vôbec nezaujíma nejaká výdrž, ohybnosť, atd.
Kábel nijako neničím, ale zaujíma ma predovšetkým zvuk, a kedže celá zvuková cesta sa dá vylepšiť mnohými malými detailami, ktoré majú dokopy vačší vplyv ako samostatne.
Suhlasím keby že hrám na koncerte tak na kábel zavolám vykadiť psa...
A ked si myslíš že všetko vyvážiš s EQ, tak to potom nemusíš vyberať ani struny, ani snímače ani drevo gitarové atd, pretože všetko vyvážiš pomocou EQ, ale ja si myslím že to neni jedno a to isté. Samozrejme že nenáročnému muzikantovi v nenáročnej hudbe to môže byť u prdele, to sa nemusím čudovať...   Zdravíčko
« Posledná zmena: 21. Júl , 2016, 16:44:50 od TOMM » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #249 kedy: 21. Júl , 2016, 17:13:45 »

mam pocit, ze tu dochadza k malemu nedorozumeniu na urovi technickej, praktickej aj "ego" -vej . mam pocit, ze nadhlad tu ide ruka v ruke so skusenostou (a naopak)  Popiskujem si
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #250 kedy: 21. Júl , 2016, 20:39:10 »

Samozrejme že nenáročnému muzikantovi v nenáročnej hudbe to môže byť u prdele, to sa nemusím čudovať...   Zdravíčko

 Bavím sa skvele presne tak, lidi si na svoji stranu nejlíp získáš urážkama  Bravooo
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #251 kedy: 21. Júl , 2016, 20:47:31 »

No vidíš, u mna je to opačne, nahrávam štúdiovo do PC a preto ma vôbec nezaujíma nejaká výdrž, ohybnosť, atd.
Kábel nijako neničím, ale zaujíma ma predovšetkým zvuk, a kedže celá zvuková cesta sa dá vylepšiť mnohými malými detailami, ktoré majú dokopy vačší vplyv ako samostatne.
Suhlasím keby že hrám na koncerte tak na kábel zavolám vykadiť psa...
A ked si myslíš že všetko vyvážiš s EQ, tak to potom nemusíš vyberať ani struny, ani snímače ani drevo gitarové atd, pretože všetko vyvážiš pomocou EQ, ale ja si myslím že to neni jedno a to isté. Samozrejme že nenáročnému muzikantovi v nenáročnej hudbe to môže byť u prdele, to sa nemusím čudovať...   Zdravíčko
Co ti nato napisat...  Tak studiovo nahravaj no... dufam, ze mas aj zbytok tak kvalitny, resp. sa tym zaoberas, jak kablami.  Som frajer
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #252 kedy: 22. Január , 2017, 13:47:33 »

Tak po polrôčku nejaká ukážka z nového projektu s novým zvukom aj s novou gitarkou, T9 Track 1.  Zdravíčko

http://bandzone.cz/tomproject6?cd=1
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #253 kedy: 22. Január , 2017, 18:26:24 »

za mna uplne klasicky - vela gitar na ukor malo bicich, co sa tya pomerov nastrojov. zvuky su inak dosti pekne, celok je jemne poddekovy, mozno zle konektory boli  Ja som čert..

v hudbe sa tam deje kopec zaujimaveho, je tam vela skvelych pasazi, aj zahrate to je uplne dobre. len mi ten celok nedava hudobny zmysel, plynie to odniekial niekam, menia sa tam pasaze, ale ja neviem  Neviem
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #254 kedy: 23. Január , 2017, 16:04:54 »

za mna uplne klasicky - vela gitar na ukor malo bicich, co sa tya pomerov nastrojov. zvuky su inak dosti pekne, celok je jemne poddekovy, mozno zle konektory boli  Ja som čert..

v hudbe sa tam deje kopec zaujimaveho, je tam vela skvelych pasazi, aj zahrate to je uplne dobre. len mi ten celok nedava hudobny zmysel, plynie to odniekial niekam, menia sa tam pasaze, ale ja neviem  Neviem
Ano uz davno som prestal s opakovaním riffov/ opakovačky ma nebaví počúvať ani hrať a začal som to považovať za niečo ako vymývanie mozkov/ tak preto to plynie ako hovoríš jeden riff za druhým a stále dalej, navyše zmestí sa tak do skladby viac informácií.
A o tých pomeroch... to už je dosť stará téma, tými bicími by som znehodnotil gitary...   Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 24 otázok.