Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 08:56:17
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 94265 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #285 kedy: 29. September , 2022, 18:57:42 »

táto sa mi páči viac ako predošlá
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #286 kedy: 08. Október , 2022, 15:48:50 »

JO, Zdar, takže máme tu ďalší štvrtý song z pripravovaného albumu: CLOUDS
https://tommusicproject.bandcamp.com/track/04-hopjump



« Posledná zmena: 08. Október , 2022, 15:50:30 od TOMM » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #287 kedy: 07. Február , 2023, 15:07:02 »

Nazdar hoši, vidím že sa tu nudíte, tak Vám niečo ponúknem.
Práve teraz dokončený najnovší album s príznačným názvom: CLOUDS od TOM MUSIC PROJECT.
Prezentačné video k albumu : https://youtube.com/shorts/t87c8iEdnu4
Príjemný poslech prajem.  Na zdravie!  Zdravíčko  Bravooo  Som metlak
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #288 kedy: 18. Február , 2023, 14:26:00 »

Ten zvuk som už asi 8x vylepšoval takže dalšia dúfam už konečná verzia.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #289 kedy: 02. Apríl , 2023, 15:55:37 »

Skúsil som len tak niečo pre zábavu.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #290 kedy: 22. Apríl , 2023, 20:14:14 »

Ďalší remix robený na inom posluchu.  Na zdravie!
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #291 kedy: 29. Apríl , 2023, 15:30:31 »

Zdravím, nech sa páči ďalší singel trochu iného žánru.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #292 kedy: 22. Júl , 2023, 15:34:50 »

Zdravíčko.  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #293 kedy: 26. Júl , 2023, 23:29:36 »

mas vychytany zvuk nastrojov a je to po remeselnej stranke celkom solidne spravene, vyzera to ako vela roboty.

celkovy zvuk ale neni moc dobry. takyto styl by mal buracat a nakopavat uplne od najspodnejsich frekvencii. Tebe to ale hra, akoby som to pocuval na malych repracikoch polozenych dalej odo mna, akoby si to mixoval na nejakych sluchatkach alebo nie uplne vhodnych bedniach...
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #294 kedy: 27. Júl , 2023, 18:11:29 »

Hej dosť som sa s tým natrápil, a ano robím to na sluchátkach a kontrolujem na bedničkách so subwoferom ku počítaču. Mám aj aktívne monitori Behringer A2030 a na nich to ani neskúšam, lebo na nich ked som robil zvuk tak to znelo ako z dedinského ampliona. takže zatiaľ ostávam pri tých sluchadlách.
Ide mi o to aby bol zvuk čo najzrozumitelnejší, aby to nebolo zahuhlané a práve tú zahuhlanosť spôsobuje to, keď niekto chce mať viac basov v nahrávke. Takže viac basov sa nedá bez straty detailov.
A na čom si to počúval ?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #295 kedy: 28. Júl , 2023, 10:15:05 »

Ide mi o to aby bol zvuk čo najzrozumitelnejší, aby to nebolo zahuhlané a práve tú zahuhlanosť spôsobuje to, keď niekto chce mať viac basov v nahrávke. Takže viac basov sa nedá bez straty detailov.
nie je problem spravit mix, ktory tlaci v spodkoch a zaroven s konkretnymi spodkami. ale potrebujes pocut, co sa tam dole deje. ved porovnaj si to svoje s hocijakou modernou podladenou produkciou.

zvuky osamote sa zdaju byt ok, ale dokopy ti to nefunguje, navyse tvoj mix trpi klasickou gitaristickou chorobou - doprovodne gitary mas prilis nahlas. Stiahni ich dole, vysupuj trochu basu, pridaj jej viac skreslenia a hned to bude o inom  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #296 kedy: 28. Júl , 2023, 10:56:18 »

Jop,

gitary mas az velmi nahlas, skus pocuvat mix aj tak, ze si odost uberies volume na posluchu. Ako pise 4oci - pridaj aj mierne skreslenie na base. Dost to pomaha.

Kazdopadne ako pisal Rastis - cele sa to vezie na nejakej podivnej frekvencii, mne osobne sa to nepocuva 2krat prijemne. Monitory mam Eve.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #297 kedy: 28. Júl , 2023, 16:10:57 »

Dal som Gitary -0,6db dole a na base som pridal to skreslenie, tu je verzia B.


Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #298 kedy: 28. Júl , 2023, 17:45:42 »

Tazko takto radit, zial nefunguje to tak, ze spravis dve upravy a zrazu to zacne hrat zazracne. Ved zober si nejake svoje kapely, ktorych zvuk sa ti paci a pocuvaj, porovnavaj, koriguj.

Za mna mas tie gitary strasne nahlas, to nie ze -0,6db ale aspon -3db na doprovodnych gitarach, zaroven ti tam revu 1-2leady cez doprovodne bez nejakej separacie - zvukovej, efektovej, frekvencnej, hlasitostnej, priestorovej. Trochu dynamiky do toho, nemozu ti ist doprovody nonstop na full, ked tam ma mat priestor solo.

Snare mas utopeny (lebo gitarovy gulas), zaroven mi pride, ze malo reverbu (problem mixovania na sluchatkach, ze ak nemas skusenosti, tak nevies uplne trafit mnozstvo dozvukovych efektov)
 
Pridal si skreslenie na base, ale teraz ti tam trci, treba to vybalancovat s rytmickymi gitarami (iba skreslenu basu), cistu mozes dat o nieco hlasnejsie, nech to zacne tlacit.

Urobis zmeny a cele Ti to zacne hrat inac, lebo kompresor, do ktoreho mixujes. 

Potrebujes vela pocuvat a porovnavat na rovnakom posluchu, zamerat sa na jednotlive nastroje. Na tvojom mieste by som sa vykaslal na sluchatka, tam potrebujes presne vediet, co a ako. Crossfeed pri klasickych reprakoch robi strasne vela z pohladu pomerov medzi nastrojmi, efektami, paningu..
« Posledná zmena: 28. Júl , 2023, 17:46:26 od styrioci » Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #299 kedy: 28. Júl , 2023, 19:43:51 »

Tak mám ďalšiu verziu, Basu skreslenú som dal na -0,8 a čistú na +11,8 bola skoro úplne dole, gitary som nemohol dať na -3db lebo už ich potom nerozumieť čo hrajú. Nechce sa mi to zase dávať do videa, tak tu dávam odkaz na google disk, tam by si to mohol tiež každý vypočuť.  
Toto je verzia DB   https://drive.google.com/file/d/1o21TfRhg59BtxxYxVPgQj6_zrXmntSGY/view?usp=sharing

Ešte jedna verzia D táto mi hrá dobre aj na sluchátkach:. https://drive.google.com/file/d/1Cn6VVxOeVOnH0IgNO8_BTlluEI46b7Pi/view?usp=drivesdk

Ešte dodatok, ja tam žiadne leady nemám ani neviem čo tým myslíš ? Mám len 2 doprovodné gitary L R , a Sóla. to ostatné  je asi z basgitary, tie mám dve skreslené a jednú čistú.
« Posledná zmena: 29. Júl , 2023, 08:19:44 od TOMM » Zaznamenané

Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 24 otázok.