Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 01:43:49
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 94298 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #300 kedy: 29. Júl , 2023, 20:34:10 »

jemny master  Zdravíčko

Zaznamenané
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #301 kedy: 29. Júl , 2023, 20:59:39 »

upraveneeeee Na zdravie!

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #302 kedy: 29. Júl , 2023, 22:20:34 »

... gitary som nemohol dať na -3db lebo už ich potom nerozumieť čo hrajú. ...

vo vacsine pripadov to nie je o tom, ako nahlas konkretny nastroj hra, ale ako ho vyekvalizujes voci ostatnym nastrojom. cize ked mas gitary, ktore sa Ti zdaju OK zrozumitelne, ale je to na ukor ostatnych nastrojov, ktore su voci nim utopene a ty tie gitary stiahnes a oni stratia zrozumitelnost, tak je to praca pre EQ a takeho nastavenia, ze tym gitaram tam tu zrozumitelnost vratis a pritom dokazu byt tichsie a este si zachovaju zdanie, ze sa im farba nezmenila...

ked si takto vyekvalizovane gitary pustis same, mozno budes prekvapeny, ako "hnusne" hraju, ale ide o to, ako zneju v celku.

ak tam budes mat situaciu, ze sa Ti zasadne zmeni aranz a gitary maju hrat trebars chvilu same, tak im zase na ten usek nastavist iny EQ - to je tzv. aizacia, ze si mozes v jednotlivych usekoch skladby nastavovat rozne parametre vsetkych efektov ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #303 kedy: 29. Júl , 2023, 22:24:49 »

...
A na čom si to počúval ?

aj na "pracu" aj na bezne pocuvanie pouzivam KRK VXT6. nemam dobre osetrenu miestnost, takze ak nieco akoze "robim", musim ich mat dost ticho, inak ma zacne klamat zla akustika priestoru. detaily overujem na sluchatkach AKG K240, su celkom fajn, ale cely mix by som sa neodvazil robit len na nich. ako altrenativny posluch je dobre auto.

Behringer A2030 - to su tie klasicke stare Truthy ? tie som mal strasne dlho, najprv ako akoze hlavne, potom dlho v skusobni ako druhe monitory a dodnes som presvedceny, ze su to najlepsie lacne monotory na svete.-
« Posledná zmena: 29. Júl , 2023, 22:27:16 od rastis » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #304 kedy: 30. Júl , 2023, 08:47:33 »

...ked si takto vyekvalizovane gitary pustis same, mozno budes prekvapeny, ako "hnusne" hraju, ale ide o to, ako zneju v celku...
Presne!
Napríklad z akustických gitár necháš iba výšky. Platí to napríklad aj u zadných vokálov. Keď som ešte zvučieval živé koncerty, veľa krát som si vypočul hejty o hluchom zvukárovi, keď som na skúške niekomu "vykastroval" hlas.  Smútim
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #305 kedy: 30. Júl , 2023, 14:36:51 »

Ano sú to tie Truthy.

Tie doprovodné gitary mám počas sola Automatizáciou znížené o -0,6db, No a ako písal Rastis, tak som aizoval aj EQ na doprovodných gitarách počas hrania sólových gitár. Tá čistá basa, ktorú som predtým dvihol začala mlžiť ostatné nástroje, tak som dal na ňu Cliper alebo maximizer.
No a tu je ukážka :

https://drive.google.com/file/d/1IyplDFhPxt-smXfjXcAlHhZT3CdUUEen/view?usp=sharing
« Posledná zmena: 30. Júl , 2023, 17:25:45 od TOMM » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #306 kedy: 31. Júl , 2023, 08:04:00 »

mas to asi lepsie  Popiskujem si tie rozdiely do +/- 1db su take, ze poobede si to vypocujem a poviem Ti, ze to mas horsie  Bavím sa skvele

nie som fanusikom toho zvuku, co sa snazis razit. podla mna Ti to cele trpi gitaristickym syndromom, snazis sa mat gitary pekne, tucne na ukor zvysku. ked si to porovnam s hocijakou nahravkou, tak v spodkoch nemas ziadnu basu, bud ju mas potichu, alebo Ti ju niekde stlacil kompresor,  ale proste tam nie je. miesto toho gitary maju spodkov na rozdavanie. nefunguje to dokopy.

rastis mal vybornu poznamku s tym EQ, nastroje mas dobre vyfiltrovane vtedy, ked konkretny nastroj vies stiahnut o 2-3-4-5db a nejako zasadne sa Ti tam nestraca - v zmysle, ze ho stale vies identifikovat, ze co hra. ked tvrdis, ze to nevies spravit lebo Ti to nieco niekde maskuje, tak tam mas asi problem.  Popiskujem si

ale to je, co si pamatam pocas celeho trvania tohto topicu, stale "ronvake". zrejme mame inu predstavu o tom, ako maju hrat veci.

najuzitocnejsia rada je pozriet si nejake mixing tutorialy, v tomto zanri ich je pozehnane, vela porovnavat s nejakymi referencnymi nahravkami z velkych produkcii, o ktorych si myslis, ze hraju dobre. a z vlastnej skusenosti by som povedal, ze sa nateraz vykasli na mixovanie na sluchatkach. Da sa to, robia tak aj velke mena, ale skor ako z nudze cnost s tym, ze uz maju naucene, co ma ako hrat. maju osvedcene finty, ktore vacsinou funguju a tym padom ano, ak si nahodia tracky do nejakeho svojho osvedceneho template-u, tak vyriesia nejaky level balancing, aizaciu, pripadne nejake 1-2 kriticke veci, ktore trcia a potom vie povedat, ze na hoteli za 2 hodiny zmixoval na laptope a sluchatkach nahravku, ktora vyhrala grammy...
« Posledná zmena: 31. Júl , 2023, 08:19:23 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #307 kedy: 31. Júl , 2023, 09:55:01 »

.... Mám aj aktívne monitori Behringer A2030 a na nich to ani neskúšam, lebo na nich ked som robil zvuk tak to znelo ako z dedinského ampliona. ...

ano - tie monitory Ti pravdivo hovoria, ako to zneje. takze logicky ty mas mat ambicu vsetko nastavit tak, aby to znelo normalne; lebo ty si spravil vlastne to, ze ignorujes, co Ti hovoria monitory a radsej sa oklames na nejakom inom posluichu. a ostatni Ti napisu, ze to zneje "jak z dedinskeho amplijona" a ty zacnes argumentovat pol decibelmi na nastrojovych stopach a zrozumitelnostou, ktoru to vdaka tomu akoze ma...
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #308 kedy: 31. Júl , 2023, 14:02:16 »

nastroje mas dobre vyfiltrovane vtedy, ked konkretny nastroj vies stiahnut o 2-3-4-5db a nejako zasadne sa Ti tam nestraca - v zmysle, ze ho stale vies identifikovat, ze co hra. ked tvrdis, ze to nevies spravit lebo Ti to nieco niekde maskuje, tak tam mas asi problem.  Popiskujem si
Ale je rozdiel dávať dole o 3db Skopmresovaný a olimitovaný track ako nekompresorovaný a nelimitovaný, na prvom sa to nedá a na druhom dá. Keď to mám tými kompresormi a limitermi a ešte plus niekde na busoch a ešte na masteri takto natlačené, tak tam rozhodujú desatiny decibela. A dorovnávať ten pokles potom s EQ tak tam hrozí, že s toho zvuku ostane len ohrizok. Ako nemysli si že som to neskúšal ako aj viac orezať gitary a pridať basu, ale nepáči sa mi to takto, nesedí mi to.
Ináč keď vypnem basu tak je tam dosť toho čo zmizne zo zvuku, preto sa mi nezdá že by bola nízko, tu dávam ukážku s vypnutou
basou. https://drive.google.com/file/d/1MJxb9zdVXvD3Tvwbq5Qwn_N4HGETsic1/view?usp=sharing

Citácia
najuzitocnejsia rada je pozriet si nejake mixing tutorialy, v tomto zanri ich je pozehnane, vela porovnavat s nejakymi referencnymi nahravkami z velkych produkcii, o ktorych si myslis, ze hraju dobre. a z vlastnej skusenosti by som povedal, ze sa nateraz vykasli na mixovanie na sluchatkach. Da sa to, robia tak aj velke mena, ale skor ako z nudze cnost s tym, ze uz maju naucene, co ma ako hrat. maju osvedcene finty, ktore vacsinou funguju a tym padom ano, ak si nahodia tracky do nejakeho svojho osvedceneho template-u, tak vyriesia nejaky level balancing, aizaciu, pripadne nejake 1-2 kriticke veci, ktore trcia a potom vie povedat, ze na hoteli za 2 hodiny zmixoval na laptope a sluchatkach nahravku, ktora vyhrala grammy...

Referenčné nahrávky, no hľadal som ale je toho málo čo by sa mi pozdávalo, mám tu Devina Townsenda/ ale to je pre mňa trochu moc na výšky a potom Chimp Spaner/Paul Ortis/ ale to je zase u mňa prebasované a trochu pod dekou, takže asi by som chcel niečo medzi tými dvomi, lebo ťažko sa robia kvalitné spodky a aj výšky iba na digitálnych efektoch/ a ani sa mi nechce veriť že je to vôbec možné./, oni to  podľa mňa robia na hardwarových drahých efektoch.

Však môžte dať aj nejaký odkaz na nejakú kapelu, že ako by to asi malo znieť, lebo ja si to akosi neviem predstaviť a potom by som vám napísal, že či by som to takto chcel mať urobené.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 31. Júl , 2023, 15:53:17 od TOMM » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #309 kedy: 31. Júl , 2023, 14:22:50 »

ano - tie monitory Ti pravdivo hovoria, ako to zneje. takze logicky ty mas mat ambicu vsetko nastavit tak, aby to znelo normalne; lebo ty si spravil vlastne to, ze ignorujes, co Ti hovoria monitory a radsej sa oklames na nejakom inom posluichu. a ostatni Ti napisu, ze to zneje "jak z dedinskeho amplijona" a ty zacnes argumentovat pol decibelmi na nastrojovych stopach a zrozumitelnostou, ktoru to vdaka tomu akoze ma...

No mám takú skúsenosť s nimi, že som len strácal s nimi čas, lebo som ešte nevedel že bez subwofwra sú prakticky nepoužitelné.
Aj teraz mám na nich pripojený len subwofer od bedničiek k PC.  Ty máš aj subwofer tým tvojim monitorom, otázka vlastne aj na všetkých ostatných ? Lebo ak nemáte subwofer, tak  to je problém. Popiskujem si A to by som sa potom ani nečudoval že sa vám na nahrávke zdá málo spodkov.
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #310 kedy: 31. Júl , 2023, 20:42:11 »

No mám takú skúsenosť s nimi, že som len strácal s nimi čas, lebo som ešte nevedel že bez subwofwra sú prakticky nepoužitelné.
Aj teraz mám na nich pripojený len subwofer od bedničiek k PC.  Ty máš aj subwofer tým tvojim monitorom, otázka vlastne aj na všetkých ostatných ? Lebo ak nemáte subwofer, tak  to je problém. Popiskujem si A to by som sa potom ani nečudoval že sa vám na nahrávke zdá málo spodkov.


Ono subwofer je dobry na to aby si vedel co sa ti deje pod tymi 80 hz a ci tam ten spodok je (aby ked to zahra napr. niekde v klube tak bol lowend vyrovnany a vysky ti neodrezali hlavu). ale nahravka by ti mala zniet kompaktne a vyrovnane aj z telefonu, alebo z reprakov bez subaku, a aj vyrovnane z radia, kde ked to chyti radiovy limiter aby ti to nerozjebal. idelane je robit tie mixy blbuvzdorne a funckne porovnatelne na viacerych zariadeniach. Vseobecne ked mas basu na svojom posluchu len "pod nohami" tak je to zvacsa problem. HOvorim to ale zo svojej pozicie a ja sa venujem prevazne pop music a elektronike.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #311 kedy: 31. Júl , 2023, 21:44:23 »

pocuvam na Dynaudio LYD 5 s Dynaudio 9S subwooferom a sluchadlach Ultrasone Pro2900. mam nejak zakladne osetrenu miestnost. ked si to porovnam s hocijakou podladenou hudbou, alebo hoc len s mojim smisnym mixom (gitary cez pluginy, basa a bicie samplovane), ktory som si narychlo spravil popri pozerani nejakeho mixing tutorialu - link - tak to tvoje nejako netlaci Neviem

s tymi referencnymi nahravkami to mas nejake popletene. tie maju sluzit pre tvoju referenciu, ci uz sa ti tam pacia bicie, spodky, gitary, zvuk celkovo, whatever..nieco, coho zvuku sa chces priblizit. maju to byt nahravky, ktore poznas ako hraju u teba v miestnosti, na tvojich bedniach, sluchatkach a voci comu porovnavas a nie, ze my mame triafat co sa ti paci. toto je hudba, nie nakupovanie oblecenia so zenou  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #312 kedy: 01. August , 2023, 10:01:23 »

No mám takú skúsenosť s nimi, že som len strácal s nimi čas, lebo som ešte nevedel že bez subwofwra sú prakticky nepoužitelné.
Aj teraz mám na nich pripojený len subwofer od bedničiek k PC.  Ty máš aj subwofer tým tvojim monitorom, otázka vlastne aj na všetkých ostatných ? Lebo ak nemáte subwofer, tak  to je problém. Popiskujem si A to by som sa potom ani nečudoval že sa vám na nahrávke zdá málo spodkov.


nemam subwoofer. ani si nemyslim, zeby sa subwoofer pri mixazi bezne pouzival, hlavne urcite nie nejaky "od bedniciek k PC"...

ale ty tvrdis, ze s relativne slusnymi normalnymi monitormi si len stracal cas, takze radsej ides na PC bednicky + subfoower k nim, a referencne nahravky su bud prebasovane alebo prevyskovane... ktovie, mozno mas vlastne pravdu, takze asi to netreba zbytocne dalej silit :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #313 kedy: 01. August , 2023, 11:57:56 »

Subwoofer je kktina to normalne ked clovek nema fakt dobre poriesenu miestnost tak radsej nech nepouziva lebo sa tie basy rozliezaju po zemi a kadetade a netusis aj tak kolko vela ti tlaci spodok.
hlavne ked ti to ma tlacit niekam do noh a nie vo vyske posluchu


Prave to pocuvam na kali LP6 doma kde som zvyknuty na ten zvuk a par postrehov:

-lead gitara ci co to je znie ako keby jej chybal IR impulz take divne strapate to je
-mas klasicky problem s low endom co mame mnohi v mixe. Ty ho mas malo znie to jak justice for all
-suhlasim s ostatnymi ze ide o syndrom gitaristu je pocut ze to mixol gitarista gitary su zbytocne nahlas/vpredu
-ak vytiahnes basu a mas pocit ze ti tam zavadzia kopak a low end neni zrozumitelny skus pouzit na side chain trackspace ci jak sa to vola tam si vies poslat kopak do basy a nechat pri udere kopaku basu potlacit o kusok a vy finale mas potom zrozumitelne vsetko
-pouzivas daco na spojenie mixu dokopy? napr JB_mix?


..nechcem kecat do aranzov ale to preco to hra napicu je ta lead gitara. Lebo hra nezmyselne veci a furt hra daco len aby tam bolo.
o ozyva sa jak neuroticky curak na koncerte co vykrikuje na kapelu aby zahrala bloody roots
.. mas tu podladene gitary, mrte vrstiev ktore nefunguju spolu, vobec nechapem co pocuvam miestami je to bordel po aranzerskej stranke... ale asi to bude prog  Zdravíčko
-na instrument buse mas kolko kompresie?
-bicie maju paralel comp? Lebo mam pocit ze ti to nepumpuje kvoli nim vobec zneju jak papierove


jo a pocuval som ukazku z 29 jula kde si pisal ze to je upravene... a uz to nechcem pocuvat
« Posledná zmena: 01. August , 2023, 12:03:44 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #314 kedy: 01. August , 2023, 13:49:05 »

a inak... ked chces zistit ako ti hra song... posli si to na mail a potom si to pusti po kabli v aute (nie cez messenger)..mne sa vzdy v aute hned vsetko ukaze
Zaznamenané

Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 24 otázok.