Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 13:28:45
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 93531 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #255 kedy: 23. Január , 2017, 16:55:55 »


A o tých pomeroch... to už je dosť stará téma, tými bicími by som znehodnotil gitary...   Zdravíčko
Toto som ako zvukár vždy neznášal, keď gitaristi mali pocit, že gitara má vysoko trčať nad kapelou a zvukári všetkých svetových kapiel sú hlupáci, keď toto nevedia. Iní muzikanti týmto mindrákom nezvykli trpieť (ešte speváčky  Bavím sa skvele)
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #256 kedy: 23. Január , 2017, 17:00:21 »

peknych 20 skladieb... sem tam sa mi z toho hlava zatocila. pekne zahrane....
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #257 kedy: 23. Január , 2017, 17:22:26 »

Ano uz davno som prestal s opakovaním riffov/ opakovačky ma nebaví počúvať ani hrať a začal som to považovať za niečo ako vymývanie mozkov/ tak preto to plynie ako hovoríš jeden riff za druhým a stále dalej, navyše zmestí sa tak do skladby viac informácií.
A o tých pomeroch... to už je dosť stará téma, tými bicími by som znehodnotil gitary...   Zdravíčko
Mas totalne nedospele nazory ohladom hudby, si naozaj amater (bez urazky, to je len opak profesionala, od slova profesia), musis sa este vela ucit a navstevovat rozne studia/nahravania/mixovania.
Nie, nie som najster sveta, sam mam obrovske medzery, ale to s tymi riffmi, atd... totalne skreslene, infantilne nazory na produkciu, hudbu, atd...

Ale aby som nebol mimo temy - maloco, co si doteraz nahral sa mi pacilo, vsetko take "egoisticke". Vo vacsine suhlasim s Rastom - ohladom toho celku.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #258 kedy: 23. Január , 2017, 18:12:22 »

Mas totalne nedospele nazory ohladom hudby, si naozaj amater (bez urazky, to je len opak profesionala, od slova profesia), musis sa este vela ucit a navstevovat rozne studia/nahravania/mixovania.
Nie, nie som najster sveta, sam mam obrovske medzery, ale to s tymi riffmi, atd... totalne skreslene, infantilne nazory na produkciu, hudbu, atd...

Ale aby som nebol mimo temy - maloco, co si doteraz nahral sa mi pacilo, vsetko take "egoisticke". Vo vacsine suhlasim s Rastom - ohladom toho celku.

No neviem ale ty dokážeš zhudobniť egoizmus  Huh! To je až take strašné že nejdem kopírovať druhé kapely ? Ja sa nepotrebujem učiť že po 100 000krát  zopakovaný riff mi začne už aj liezt na nervy, ja sa tomu len chcem výhnúť.
A že profi nahrávka má znieť presne takto a takto ? No tak sa poďme všetci kopírovať, a jedine čo s toho vznikene bude nuda, a
nezaujem o hudbu...   Zdravíčko
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #259 kedy: 23. Január , 2017, 18:13:30 »

peknych 20 skladieb... sem tam sa mi z toho hlava zatocila. pekne zahrane....
Diky.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #260 kedy: 23. Január , 2017, 18:17:45 »

No neviem ale ty dokážeš zhudobniť egoizmus  Huh! To je až take strašné že nejdem kopírovať druhé kapely ? Ja sa nepotrebujem učiť že po 100 000krát  zopakovaný riff mi začne už aj liezt na nervy, ja sa tomu len chcem výhnúť.
A že profi nahrávka má znieť presne takto a takto ? No tak sa poďme všetci kopírovať, a jedine čo s toho vznikene bude nuda, a
nezaujem o hudbu...   Zdravíčko
Egoizmus si uz zhudobnil, podla mna.

Nejde o kopirovanie - ci uz hudby alebo produkcie alebo nahravacich postupov, atd... a taktiez ziadne subjektiva a osobne "paci/nepaci" tu netreba miesat. Ale ide o to, ci to je dobre/zle. Tvoje je zle a amaterske. A nastastie si to nemyslim len ja.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #261 kedy: 23. Január , 2017, 18:18:53 »

Profi nahravka ma zniet uplne inak a je jedno, ci to ma viac/menej gitar alebo bubnov alebo hocicoho.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #262 kedy: 23. Január , 2017, 18:35:06 »

k tym pomerom - vsetky moje oblubene skladby maju nahlas dve veci  - rytmicka sekcia (bicie-basa) a spev  Bavím sa skvele vtedy to slape a nech je to barsco je to totalne jedno, ale aj na koncerte to tak funguje, ak je zle nazvucene vsetko, staci ze funguju tieto veci a clovek sa zabavi a nema pocit ze pocuva vcelin dve hodky

dobra pesnicka nevznika ze clovek sklada riffy a soluje do toho a tiez ak je ten riff dobry tak ho kludne zopakuje v temach aj niekolkokrat, ale to uz sa pustame do roviny fundamentalnej - ci mna sameho prveho vobec bavi co som zlozil  :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #263 kedy: 23. Január , 2017, 18:45:49 »

k tym pomerom - vsetky moje oblubene skladby maju nahlas dve veci  - rytmicka sekcia (bicie-basa) a spev  Bavím sa skvele vtedy to slape a nech je to barsco je to totalne jedno, ale aj na koncerte to tak funguje, ak je zle nazvucene vsetko, staci ze funguju tieto veci a clovek sa zabavi a nema pocit ze pocuva vcelin dve hodky

dobra pesnicka nevznika ze clovek sklada riffy a soluje do toho a tiez ak je ten riff dobry tak ho kludne zopakuje v temach aj niekolkokrat, ale to uz sa pustame do roviny fundamentalnej - ci mna sameho prveho vobec bavi co som zlozil  :)
Velka pravda!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #264 kedy: 23. Január , 2017, 19:03:41 »

A o tých pomeroch... to už je dosť stará téma, tými bicími by som znehodnotil gitary...   Zdravíčko
podla mna, ak si myslis, ze bicimi by si znehodnotil gitary, tak je problem niekde inde ako v pomeroch  Na zdravie!
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #265 kedy: 23. Január , 2017, 21:32:05 »

Ale sak ono sa to nepocuva zle. Trochu sa mi vynara popritom spomienka na tubular bells mimovolne, ani neviem preco. Takto popri pisani sa  pri tej muzike celkom dobre relaxuje. Ale- tiez si myslim, ze keby boli bicie s basovou linkou vyraznejsie, malo by to ovela lepsie gule a z relaxu by ma to viac stavalo do pozoru..  Zdravíčko
« Posledná zmena: 23. Január , 2017, 21:34:01 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #266 kedy: 15. Február , 2017, 16:32:48 »

No tak nejako mi to nedalo a po toľkých pripomienkach som sa rozhodol že skúsim tie bicie nejako podvihnúť.
Ale aby som ich mohol podvihnúť, tak som musel poorezovať spodné pásma na všetkých nástrojoch/ako som mohol/ aby sa to
tam navzájom nepohlcovalo. Jedná sa o T9 Track1 C, ponechal som dočasne aj staršiu verziu na porovnanie. 
Tako čo vy na to  Huh!     
http://bandzone.cz/tomproject6
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #267 kedy: 20. Máj , 2017, 14:33:08 »

Už dávnejšie som spravil test starých ročných strún vs nových a vs týždňových.
Všetky struny sú Ernie Ball Slinky Regular.

Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #268 kedy: 21. Máj , 2017, 09:08:36 »

zvukovo zaujimave,cez aky zosilovac si nahraval.Nejaky ENGL?
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #269 kedy: 21. Máj , 2017, 14:39:55 »

zvukovo zaujimave,cez aky zosilovac si nahraval.Nejaky ENGL?
Cez: TSE X50.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 25 otázok.